השפעת כבל הזרוע על התוצאה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אריה.
אם אין מדידות זה לא משפיע.
לא מצאתי ולא נעשו מדידות לצליל אחרי 4 בקבוקי ערק. לכן, אתה תשמע בדיוק אותו הדבר.

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
תגידו, אתם נורמלים?
שבת בבוקר!
מה אתם עושים פה? זמן לקפה וקצת מוזיקה חרישית, לא?

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אחי הבכור.
מכתת רגליך בכל ברלין.
והכי חשוב, שמת ידך על הראש המבוקש?
(תוריד ת'יד מראשה של המטרוניתא לצידך, לא לזה כיוונתי).

ועכשיו שאלה ברשותך.
כידוע לך שאני לא בקיא בכל הנוגע לתחום האמור לעיל.
זו בין היתר הסיבה, שאני לא משקיע בכבלים.
אבל מה שכן מעניין אותי.....
הרי לכל חומר סוג/איכות הולכה אחר (חשמל).
ואם כך הדבר, לא יתכנו שינויים בגין חומרים שונים?

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
אחי הצעיר
המטרוניתות המשוקצות בברלין מתנוססות לרום ממוצע של 185, המסתיים בשפעת שער צהבהב גולש. המטרוניתא הפרטית שלי יכולה לדווח בפירוט רב על מבנה וצורת אבזמי החגורות שלהן.

אז אני מעדיף בשלב זה לשים ידי על ראש Dynavector מארץ השמש העולה, מאשר על ראש צהבהב שיגרום לפרטית הקטנה להוריד את השמש שלי עד צלמוות ואבדון.

לגבי כבלים ומתכות - אשמח, אבל בוא נדבר על זה בפרטי ולא כאן בפומבי. מן הסתם צברתי כבר אי אלו חברי פורום הנועצים בשעה זו מחטים חלודות בבובות בד העשויות בדמותי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רונן
דבר חופשי.

מקסימום תצטרך להתנסות בעצמך על מערכת כזו שבעליה טוען (רק טוען) שחשים בה הבדלים משמעותיים.

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
חגי שאל על מתכות, והתנהגות זרם חשמלי בהן.

חגי, אכן למתכות שונות תכונות שונות: משקל סגולי, קשיות, מוליכות תרמית, טמפרטורת התכה, תגובות כימיות שונות ומשונות - אבל אותנו מעניינת אך ורק תכונה אחת: איך עוברים במתכת זרמים חשמליים.
אגב, אין כזה דבר ״סוג הולכה״ או ״איכות הולכה״, מושגים שהזכרת בשאלתך.

אז כמה עובדות בסיס:
* למתכות אין השראות או קיבול. אלה נוצרים מצורת מבנים גיאומטרים של גופים מוליכים (סליל, לוחות קבל), ולא מתכונות המבנה המולקולארי הפנימי של המתכת.
* למתכות יש ויש התנגדות אופיינית.
* למתכת מסויימת, בעלת התנגדות אופיינית מסויימת, ההתנגדות תהיה ביחס ישר לאורך הגוף שניצור, וביחס הפוך לשטח החתך.

עכשיו נדבר על כבלים בסטריאו:
* קיבול הכבל, שהתייחסתי אליו לעייפה בימים האחרונים, קיים בגלל המבנה: גיד מרכזי, סיכוך, וחומר מבודד ביניהם.
או: שני גידים מקבילים.
לא בגלל סוג המתכת.
* התנגדות הכבל תלויה בשטח החתך (של הגיד המרכזי או של הסיכוך), ובאורך הכולל של הכבל.

נסתכל על טבלת המוליכויות האופייניות למתכות:

image.jpg

אם תרצו, אסביר במדוייק את משמעות המספרים בעמודה האמצעית, אבל זה לא באמת חיוני לצורך ההבנה.

הכסף הוא המתכת בעלת המוליכות החשמלית הגבוהה ביותר הידועה לאדם. הנחושת מייד אחריו.
העמודה הימנית מתארת את הבדלי המוליכויות באחוזים, כאשר הנחושת נלקחת כרפרנס (100%).
אגב, מוליכות זה אחד חלקי התנגדות. סליחה אם אני קופץ ממושג אחד לשני באופן חופשי... עניינית זה אותו דבר.

ולענייננו:

בכבלים המשמשים לחיבור מכשירי אודיו, בחירת המתכת משפיעה על ההתנגדות החשמלית בלבד.
אפקט של כזה דבר הוא ניחות בלבד (ולא שום השפעה על ״אופי הצליל״ וכאלה. מתכת אינה מעבירה סאונד, היא מעבירה זרמים חשמליים דרכה)
חשוב אבל להבין, שמדובר בהתנגדויות כל כך זעירות, שהן חסרות חשיבות לחלוטין.

עכשיו:
ניקח כבל אינטרקונקט בו כל המתכת היא נחושת.
ניקח כבל נוסף, אותו עובי גיד מרכזי, אותו רדיוס ואותו עובי סיכוך, העשוי נניח מכסף.
במקרה כזה, חתיכה של מטר מכבל הנחושת תהיה בעלת אותה התנגדות כמו חתיכה של 94 סנטימטר מכבל הכסף.

זה כאמור די פלצני ותיאורטי, כי בשני המקרים מדובר בשבריר זעיר של אום אחד, שהשפעתו על האותות שאנו עוסקים בהם זניחה לגמרי.
גם אם זה ראש MC.
אז שני הכבלים יתנהגו בדיוק אותו דבר.

אם תנתק RCA, תיגע בו באצבעות, ותתקע חזרה - השומן והזיהום שהעמסת על משטחי המגע יתרום יותר התנגדות מאשר כל הכבל עצמו.

תמונות מצורפות

• image.jpg
    image.jpg
    KB 48.7 · צפיות: 2,644

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
רונן העניין דורש בחינה מקרוב מאוד.
העם דורש..... מבחן עיוור !!!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מבחן עיוור לאדם שטוען שאין הבדלים?
זה כמו לעשות מבחן לאדם שאוהב שוקולד שהמבחן הוא לאכול פרוסה עם שוקולד.

רונן יקירי.

באודיו הלקוח הוא האוזן ולא הסקופ. גם הסקופ בהחלט מבחין בהבדלים בין כבלים אך מה לעשות שישנם דברים שמוליכות מספרת רק על דבר אחד - מוליכות.

מה עם במה, תמונת סטריאו, הדיקות של בס. אצל כרמי למשל היה קטע הזוי. כבל אחד עשה לו בס מרוח וכבל אחר פתר את הבעיה לחלוטין. איך תסביר? שניהם נחושת, שניהם באותו אורך ושניהם מחברות ידועות ללא קופסאות באמצע. ההבדלים היו דרמטים.

מה שנמדד זה מה שיודעים למדוד. מה שלא נמדד זה מה שלא יודעים למדוד. ומה לעשות שלא יודעים למדוד הכל.
כבלים משפיעים ואני מוכן להבחן על כך. אך יש לי תנאים לבחינה. התנאי הוא שאתה נבחן לפני. אתה תבחן על עיוור בין שני מוצרים שאתה לא יודע מהם. אתה צריך להבחין בהבדלים בניהם.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
שוקולד - איזו דוגמא מצויינת!

הכירו בבקשה את שוקולד Mast -

2016-01-03_0810.png

שוקולד משובח, עשוי פולי שוקו אורגניים, חלב עיזים, כבשים ופרות חופש, שאכלו רק תילתן משובח אורגני, ללא כל חומרים בלתי היפסטריים. הוא גם מעוצב לתפארת, וכל "מביני" ארה"ב שמחו לשלם עבור טבלא כ- 10$ (שזה פי חמש משוקולד מצויין אחר בארה"ב).

אלו הם האחים Mast -

2016-01-03_0811.png

הם מכרו לעולם את השוקולד המופלא הזה, והרוויחו המון כסף. חבל שאין אנשים כאלו שמייצרים כבלי אודיו - היינו באמת יכולים לשמוע את המוסיקה...

היתה להם רק בעיה אחת - חוש הטעם של אנשים הוא באמת מפותח (בניגוד לשמיעה שהיא די מנוונת...), ובעולם האוכל לא נרתעים מבחינה עיוורת אמיתית של דברים, והתברר שהשוקולד היוקרתי הוא לא יותר משוקולד של חברות אחרות (לא רעות לכשלעצמן - אבל הרבה יותר זולות), שהומס ונארז מחדש בעטיפות מעוצבות ויוקרתיות.

רוצים מבחן עיוור? בבקשה - כדי שהוא ילמד משהו צריכים להיות בו שני מוצרים מתחרים + מוצר נוסף שלא יודעים מהו, אבל הוא זהה לאחד המוצרים הנבחנים, עם יכולת החלפה מהירה מוסתרת. המבחן יכלול לפחות 30 החלפות, וצריך להראות זיהוי מובהק סטטיסטית של ההבדלים. מישהו מתכנן משהו כזה?

:rolleyes:

תמונות מצורפות

• 2016-01-03_0810.png
    2016-01-03_0810.png
    KB 559.8 · צפיות: 591
  • 2016-01-03_0811.png
    2016-01-03_0811.png
    KB 553.7 · צפיות: 472

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בוא ידידי.
אני מוכן להבחן.

התנאים הם.
1- הכבלים שלי מול כבלים אחרים
2- מצולם בוידאו
3- שני אנשים מטעמי מפקחים על המבחן
4- על המערכת שלי
5- אני קובע את משך זמן ההאזנה לפני כל החלפה
6- רק אדם מטעמי מבצע את ההחלפה של הכבלים
7- אתה יכול להביא איתך שני אנשים מטעמך

ארוחה עלי.

אם אני מצליח, זו תהיה הוכחה חד משמעית לכך שיש הבדלים והבעיה בכל מי שטוען שאין הבדלים נובעת מאי היכולת שלו לזהות הבדלים. ולכן, יהיה עלייך להודות בזה בעמוד הראשי באתר ובכל פעם שיעלה פוסט בנושא יאסר עלייך לטעון שאין הבדלים בין כבלים.

מתאים?

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
4 - לא יהיה פשוט - צריך מיתוג שאין לך
5- לא אפשרי. קטעי מוסיקה נבחרים מראש, באורך תקני, ומוחלפים בסופם
6 - לא אפשרי. החלפות אוטומאטיות ואקראיות לגמרי

אחרת זה לא באמת מבחן עיוור (ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קטעי המוסיקה יבחרו מראש על ידי.
מזה ״אורך תקני״?
ממתג פוגע בשקיפות של המערכת ולכן עלול לפגוע באיכות במבחן.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
ניב למה להקשות ? הלך לקראתך אז יאללה שנס מותניים ........... :)
נמר אני מוכן להשתתף מהצד שלך עם האוזן בלבד ושני המלומדים (ניב ורונן) מהצד הטכני כנגד.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
כך עושים מבחן עיוור:
אין בעיה עם איזה קטע, ומה האורך שלו, אבל לאחר שנבחר והוגדר הוא מנוגן שוב ושוב, באותה עצמה, כולו, דרך ה"אלמנטים הנבחנים" בצורה אוטומאטית ואקראית.
חשבתי שכבלים עושים הבדל של "שמיים וארץ", לא? אני בטוח שממתג לא יצליח למסך את הזוהר שלהם. תמצא אחד איכותי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה אכפת לך שהכבל יחובר וינותק במקום ממתג?
הרי אם אין הבדלים אז אין הבדלים בין אם זה ממתג או מחובר ישירות למערכת.

אז ככה. את קטעי המוסיקה אני בוחר.
המבחן יתבצע על המערכת שלי
לא יחובר ממתג
המבחן יהיה מול הכבלים שלי בלבד

יש?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מה הבעיה להסתיר את המערכת (לא את הרמקולים...) ואז לקצוב זמן לביצוע החלפה של הכבלים או כאילו החלפה?
אם החלפה אמיתית של כבל לוקחת 30 שניות אז כל החלפה או אי החלפה ייקח 30 שניות וזה מאחורי פרגוד.
הוספת ממתג משנה את מצב האזנה הרגיל וזה עוד משתנה שממש אין בו צורך.
הרעיון של שימוש בממתג זה דווקא לעזור לנבחן במעבר מהיר בין מצבים.
אז הנבחן לא רוצה "שיעבירו אותו את הכביש בכוח...".

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
פה לא השתמשו בממתג.
אז זה פסול?
http://matrixhifi.com/ENG_contenedor_ppec.htm

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה פסול ולא פסול רק אם זה מתאים לאג׳נדה שלהם.

בוא אספר לך סיפור.
על אינטרקונקטים כבר בחנו אותי. חבר פורום יקר בשם אבנר.
הוא הופתע לגלות שההבחנה שלי היתה כל כך מדויקת שכשהסבתי את תשומת ליבו להבדל,
הוא הבחין בעצמו בקלות בין הקונקטורים השונים.

כשמשתמשים באוזן, והמערכת ברמה גבוהה, לא בעיה כלל לעבור מבחן כזה.
אבל תנאים הם תנאים. מצולם בוידאו זה תנאי הכרחי.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
כך זה מבחן עיור:

קטע חוזר על עצמו, קבוע מראש.
החלפות אקראיות בין 3 מוצרים. שניים נבחנים + הכפלה של אחד מהם כביקורת
בלי "מנהלות", בלי הפסקות, קטע שחוזר על עצמו 30 פעם ברציפות, ונייר עליו ה"נבחן" כותב A או B בכל החלפה, עד שהכל מסתיים ובודקים התאמה למציאות.

ודרך אגב, אם רוצים לבחון את הכבלים של נמר דווקא, צריך עוד זוג של כבלים כאלו. חייב להיות מוצר ביקורת, ולא יכול להיות שהנבחן יודע מראש מה סוגו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור