חשמל ייעודי למערכות סטריאו – בדיקה אובייקטיבית

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט
במקום להשיב לכל הנ"ל, שלא מבינים שהם הוזים, מאמינים בוודו ובסיפורי פוגי, אנא הסתכל במדידות הנ"ל וספר לנו מה מצאת.
בהצלחה
http://www.cardas.com/content.php?area=insights&content_id=10&pagestring=Measuring+

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
ארז- אני לא יוכל להיות בפורום עד כ- 1:00 בלילה - אני אשתדל לענות אז ברצינות - בכל מקרה תהיה התיחסות רצינית לדבריך .
רוברט -- מאוד מעניין שאתה מבטיח התייחסות רצינית רק לדברים שכל הקשר שלהם לנושא השירשור -- נושא שאתה בחרת -- הוא קשר אסוציאטיבי מרוחק, שאף מסקנה ממנו, אם בכלל, לא תוכל להיות ישימה כאן -- ואתה לא מבטיח התייחסות רצינית לשאלות הרציניות, ולא מתייחס אליהן, כאילו לא הועלו?

האם הסיבה היא שייש לך רק טיעונים מהסוג "במידה ואתה בעד רפואה אלטרנטיבית אז אני מבין בהחלט את האג'נדה האודיופילית שלך !!!", אבל, כנציג ה"מדע" וה"אמת", אין לך מה לענות לשאלות שכן רלוואנטיות באופן ישיר לדיון?

מתחיל להיות חשוד.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
רוברט
במקום להשיב לכל הנ"ל, שלא מבינים שהם הוזים, מאמינים בוודו ובסיפורי פוגי, אנא הסתכל במדידות הנ"ל וספר לנו מה מצאת.
בהצלחה
http://www.cardas.com/content.php?area=insights&content_id=10&pagestring=Measuring+
היות ואפריורית לא ייתכנו הבדלים בין כבלים + כל יצרני הכבלים שרלטנים ורמאים בעליל, זו רק הדגמה לגבי יכולותיהם של אנשים כאלה לפברק מדידות.

טריוויאלי, לא? :)
עמיר

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
ברור שייש מקום לחקור את התופעה, אבל היכן ראית כאן "הזדמנות לחקור באופן מושכל ושקול", כאשר ה"מדען" שלנו עסוק במיסמוס מכוון של הנושא, בהתחפרות בעמדות של 25 שנה והטחת בוץ בנושאים אחרים שהוא עצמו לקח אליהם?

בגן ילדים, ועם חוקרים מוטים בצורה כל כך קשה, יש בעייה לעשות מחקרים מהסוג שלתוצאותיהם יש משמעות.

עמיר

איך תהיה הזדמנות כאשר נופלים שוב ושוב להתייחסויות לגופו של אדם ולא עניין , וסוטים הצידה במקום להתקדם , וכל סוס סוחב העגלה לכיוון אחר .
גם אתה , עם כל הכבוד , (ויש הרבה) להגיון בדבריך ויכולת ההתמודדות שלך עם טיעונים נגדיים , לא מביא תרומה חיובית בשורה התחתונה (פירוט בסוף הפוסט הזה)

בא כאן אדם , שאני לא יודע בוודאות בדיוק כמו השאר פה מהי האג'נדה שלו ומה יש לו להרוויח מכך שיקבלו את דבריו או שלא , והעלה טיעון/תפיסה שניתן לסכם אותה באופן הכי תמציתי ופשוט ב:"אין טעם להשקיע כך וכך סכומים מעל רמה מסויימת , שכן אין לצפות לתועלת אמיתית / מהותית בתמורה להשקעה , שכן מעל אותה רמת מחיר ההבדלים , במידה ויש, לא יבואו לידי ביטוי באופן שמיע/חווייתי כלשהו".

לכאורה טענה טעונה ביחס למקום בו הוטלה הפצצה הזו . אך אי אפשר עדיין לפסול אותה , שכן היא מבטאת קריאת תיגר בעלת רלוונטיות - ולא ממקום של קנטרנות או לגלוג- להרבה ממה שנכתב פה , וראוי להתייחס אליה .

עכשיו אותו אדם הביא תימוכין (ולו לכאורה) לטיעוניו , אך היחס כלפיו נע בין "אל תשלוף אותנו מהמטריקס" , לבין "אתה מברבר שטויות הזויות , טועה ומטעה , מקומך לא יכירך פה" , מבלי לנסות באמת לנסות לסתור אותו או להוכיח באמצעים שאינם מתמצים ב:"לא כל מה שנשמע מדיד/ניתן להסבר". האמת שכמעט מבלי לנסות , כי אתה עוד מנסה , אבל לא תורם בגדול למצב.

אז מה היה לנו (כמו שאני רואה את זה) . מקדש של דיעות ואמונות אודיופיליות עם מנה גדושה של אגו ואולי גם דיסוננס קוגנטיבי ("אני מושקע ב-4K כל כבל חשמל , לא הצלחתי במבחן עיוור להבדיל בינו לזול יותר , האשמה בטח באוזן / השאה / לחץ או כל תירוץ אחר שהוא , אבל הכבל שלי מוצלח!!" , ודחיקת רגליו של כל המעיז לערער או לתקוף את הנושא מעמדה מדעית או טכנית .

אז סבבה , העיקר שאנשים יהיו מרוצים , ויחי הקונפורמיזם , ושאר קלישאות מהסוג הזה .
רק שאני, בתור אדם שקורא פה ונהנה ממגוון הדיעות והדיונים , קצת חבל לי לראות פה שהיו כמה אנשים שהיו בסדר באופן כללי (אני יודע שיחלקו עלי פה , כל אחד רואה דברים אחרת וזה תלוי כמובן במצבים ספציפיים) , אבל או שהעזו לומר דברים "לא מחמיאים" , או שבאו מעמדות טכנוקרטיות מנוגדות לכאורה , ואז נהיה עליהם "עליהום" , הם ניסו להתגונן עד שנאלצו לתקוף חזרה (טבעי) , בהמשך נודו ואף נחסמו .
אגב אין עוררין על כך שחלק מאותן פרסונות בעלי ידע והשכלה גבוהים בתחום הזה ואחרים . לדעתי רק הפסדנו , אבל זה רק אני . מקווה רק שהתסריט לא יחזור במקרה הזה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
איך תהיה הזדמנות כאשר נופלים שוב ושוב להתייחסויות לגופו של אדם ולא עניין , וסוטים הצידה במקום להתקדם , וכל סוס סוחב העגלה לכיוון אחר .
גם אתה , עם כל הכבוד , (ויש הרבה) להגיון בדבריך ויכולת ההתמודדות שלך עם טיעונים נגדיים , לא מביא תרומה חיובית בשורה התחתונה (פירוט בסוף הפוסט הזה)

בא כאן אדם , שאני לא יודע בוודאות בדיוק כמו השאר פה מהי האג'נדה שלו ומה יש לו להרוויח מכך שיקבלו את דבריו או שלא , והעלה טיעון/תפיסה שניתן לסכם אותה באופן הכי תמציתי ופשוט ב:"אין טעם להשקיע כך וכך סכומים מעל רמה מסויימת , שכן אין לצפות לתועלת אמיתית / מהותית בתמורה להשקעה , שכן מעל אותה רמת מחיר ההבדלים , במידה ויש, לא יבואו לידי ביטוי באופן שמיע/חווייתי כלשהו"
נראה לי שאתה מציג בשם ה"אדם" המיסתורי את העמדה שלך, לא שלו. הוא לא מציג את זה כך. הוא אומר שאין ולא יכולים להיות הבדלים בין אינטרקונקטים, אלא אם מדובר במרחקים גדולים ו/או בתדרים בסדרי גודל מעל לתחום השמע האנושי (MHz).

אם אתה עושה כזו אידיאליזאצייה לדבריו, יש סיכוי שעשית משהו דומה לגבי קודמיו, שדרך אגב, עם חלקם, ובוודאי דיגיסאן, לא הייתה לי בעייה.

רוברט לא מעלה כאן חדשות ונצורות שלא הועלו קודם, ובצורה טובה לא פחות, ועם כל ה"עליהום", לא נראה לי שהוא בסכנת הדחה, ואם אתה שם לב, אני לא בעליהום של המזדעזעים מעצם התקיפה, אלא מתייחס לטיעוניו במישור הטכני. זה שהוא נמנע מלהגיב לטיעונים במישור הטכני ומעדיף לשכשך בבוץ -- זו בעייה אחרת, שהייתה משותפת גם לדיגיסאן.

ואשר ל"פרסונות" שנודו ואף נחסמו -- אין לבלבל בין דיגיסאן, שלפי התרשמותי אכן הייה מ"בעלי ידע והשכלה גבוהים בתחום הזה ואחרים", לבין דמות אחרת, שהצליחה איכשהו לרתום אנשים לחשוב שייש מאחריה איזשהו ידע והשכלה מעמיקים, אבל הפיצה שגיאות ואי-הבנות בסיסיות ועמוקות בשם המדע. במקרה הראשון רק הפסדנו, בשני -- ברוך שפטרנו!

למי שאין את הכלים הטכניים לשפוט ולהבין עבור עצמו, עדיף מקרה שיידוע שמישהו תמיד מדבר שטויות מאשר בחלק מהמיקרים אומר דברים נכונים ובחלק שטויות.

והאם נראה לך שאני פועל בשם/מתוך קונפורמיזם כלשהו?

עמיר

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
נראה לי שאתה מציג בשם ה"אדם" המיסתורי את העמדה שלך, לא שלו. הוא לא מציג את זה כך. הוא אומר שאין ולא יכולים להיות הבדלים בין אינטרקונקטים, אלא אם מדובר במרחקים גדולים ו/או בתדרים בסדרי גודל מעל לתחום השמע האנושי (MHz).

והאם נראה לך שאני פועל בשם/מתוך קונפורמיזם כלשהו?

עמיר

לא , זו לא העמדה שלי . לי אין עמדה מגובשת או מבוססת , שכן לא ערכתי בדיקות או מדידות , איני יודע ושים לב שאיני יוצא בהצהרות . ביום שבו אחליט להשקיע בכבילה אבוא לפה ואעלה את ממצאיי .
מה כן - כך אני מתרשם שניתן לסכם (בשורה התחתונה, שכן בסופו של דבר הכל מסתכם במחיר) מדבריו של אותו "אדם מסתורי" . אם אני זוכר נכון המקור שלו פשוט , הוא משתמש ביציאת האוזניות ובכבלים של "תחנה מרכזית" . מכך משתמע מדבריו שאין טעם לשלם יותר , שכן אלו שעולים שקל למטר מספיקים.

אתה אומר שאני עושה אידיאליזציה , אני אומר שהועלתה פה נקודה מעניינת , בהקשר הזה בלבד , ללא תלות במה שמשתמע לך או לאחרים מהטקסט/סאב טקסט .

אינך פועל מקונפורמיזם , אך מסייע לשמר אותו בעקיפין , במקום להתמקד בדיון פורה מתקבלים פה ניכור ועוינות.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
היות ואפריורית לא ייתכנו הבדלים בין כבלים + כל יצרני הכבלים שרלטנים ורמאים בעליל, זו רק הדגמה לגבי יכולותיהם של אנשים כאלה לפברק מדידות.

טריוויאלי, לא? :)
עמיר

הפוך, גוטה, הפוך...
היכן שהמדידות מראות שוני, אז בוודאי ששומעים את ההבדל ואז אין ויכוח.
תראה בעצמך בספקטרום אנלייזר...נכון שומעים את ההבדל?

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בא כאן אדם , שאני לא יודע בוודאות בדיוק כמו השאר פה מהי האג'נדה שלו ומה יש לו להרוויח מכך שיקבלו את דבריו או שלא , והעלה טיעון/תפיסה שניתן לסכם אותה באופן הכי תמציתי ופשוט ב:"אין טעם להשקיע כך וכך סכומים מעל רמה מסויימת , שכן אין לצפות לתועלת אמיתית / מהותית בתמורה להשקעה , שכן מעל אותה רמת מחיר ההבדלים , במידה ויש, לא יבואו לידי ביטוי באופן שמיע/חווייתי כלשהו".

האג'נדה שלו דווקא ברורה.
הוא כתב אותה בעצמו בתחילת השרשור.
מגיע אדם עם וותק של 25 שנים ב"הוכחות" שעיקרן מבחן עיוור ואין בלתו, אדם שמאזין באמצעות ספקטרום אנלייזר (קיבלנו טיפ יקר ערך איך לבחור את הנגן שלנו - זה שנותן את רמת המתח המירבית וממש לא חשוב אם זה ביציאת האוזניות או ביציאה אחרת...:משתומם:), שטוען בצניעותו ובידענותו שהוא נציג המדע לענייני אודיו וטוען שאין הבדל נשמע בין כבלים ומי שרוצה להיווכח יבדוק באמצעות ספקטרום אנלייזר....
ולדבר הזה ניתן השם "מבחן אוביקטיבי " בשם המדע כמובן...

מה לא ברור באג'נדה שלו?

לי אין ספק שלו אותו "מדען" היה חי בתקופתו של קופרניקוס, הוא היה מצטרף לרוב שהתנגד כי אלו היו דברי כפירה, בניגוד לדיעה השלטת שהשמש סובבת סביב כדור הארץ.
אותו "מדען" לא מתעניין בכלל בדבר הבסיסי שמניע כל מדען - תצפית או טענה, אלא מראש שולל את קיומה כיוון שלפי ידיעותיו, היא איננה אפשרית.
תזכיר לי על מה קיבל פרופ' שכטמן את פרס נובל השנה? אהה, על זה שהוא טען והראה מבנה שעד עתה לא היה ידוע כאפשרי...

אם הכוונות שלו היו ענייניות, הוא היה מתכבד קודם כל לשמוע את ההבדל.
רק לאחר ששמע את ההבדל במו אוזניו, לא אוטוסוגסטיה ולא בטיח, אז לך ותעשה מדידות כאלו ואחרות במטרה למצוא את הקשר.
אבל זה אנטי מדען, לא מדען, ובא באצטלה של אדם נאור המחפש תשובות...

תאר לעצמך מה יקרה לו אם , רחמנא ליצלן, הוא ישמע הבדלים במו אוזניו, אבל אבוי, אין משהו מדיד שיכול להסביר את זה...כל עולמו יקרוס כמגדל קלפים, והוא עמל כבר 25 שנים בהפצת משנתו...

עדיין יש משהו לא ברור באג'נדה?

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
איני יודע ושים לב שאיני יוצא בהצהרות . ביום שבו אחליט להשקיע בכבילה אבוא לפה ואעלה את ממצאיי .

הגישה שלך הרבה יותר מדעית מזה המכנה את עצמו מדען. מדוע?
כי אתה מוכן להתנסות. אתה לא אוטם את עצמך מהתנסות כי "זה לא יכול להיות". גם לקופרניקוס אמרו שזה לא יכול להיות ולכן הוא בהכרח טועה.
הוא לא מוכן להתנסות.
הוא רק מעוניין להוכיח שאין הבדל בין כבלים ולא חשוב מה אחרים טוענים ששמעו ולא חשוב שגם הוא יכול לשמוע בעצמו.
הבן אדם שומע עם ספקטרום אנלייזר, לא עם האוזניים...

וזה הבדל גדול.

ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
האם לא נראה לך שייש הבדל מהותי, לא רק כמותי, בין סיעון כמו:
"אין טעם להשקיע כך וכך סכומים מעל רמה מסויימת , שכן אין לצפות לתועלת אמיתית / מהותית בתמורה להשקעה , שכן מעל אותה רמת מחיר ההבדלים , במידה ויש, לא יבואו לידי ביטוי באופן שמיע/חווייתי כלשהו"
שלמקראו כל אחד יכול להציב איזה מספר שעולה לו בראש במקום "סכומים מעל רמה מסויימת", ושהאסוציאצייה הטבעית למספר הזה אינה "שקל אחד למטר", לבין טיעון כמו:
אלו שעולים שקל למטר מספיקים, כי אין ולא יכולים להיות הבדלים בין אינטרקונקטים, אלא אם מדובר במרחקים גדולים ו/או בתדרים בסדרי גודל מעל לתחום השמע האנושי (MHz)

???
.

אתה אומר שאני עושה אידיאליזציה
והאם זו לא אידיאליזאצייה קלה? פיצי? קצת?
.
אני אומר שהועלתה פה נקודה מעניינת , בהקשר הזה בלבד , ללא תלות במה שמשתמע לך או לאחרים מהטקסט/סאב טקסט.

אינך פועל מקונפורמיזם , אך מסייע לשמר אותו בעקיפין , במקום להתמקד בדיון פורה מתקבלים פה ניכור ועוינות.
אכן, הועלתה פה נקודה מעניינת, אם כי טחונה היטב. ואשר לעוינות, שימור הקיים ודיונים פורים, בוא נסתכל טיפה על מה שקרה ולמה אני מסייע והאם אני זה שלוקח לכיוונים הלא-פוריים:
  • התחלנו בזה שהייתי בעד ניסוי, בעל אופי מחקרי, כדי לראות האם יש מיתאם בין הנמדד לנשמע, וניסיתי לסייע בניסוח המתודולוגייה שלו
  • חלק מתיכנון ניסוי כולל גם אילו מסקנות ניתן להסיק ממנו באיזה מצבים
  • מהיכרות קודמת עם רוברט ומהתנסחויות שלו כאן הייו לי חשדות לגבי המסקנות שהוא מתכוון להסיק מה"ניסוי", ובאיזשהו שלב נראה לי שסייעתי בלהוציא את המרצע מהשק
  • נראה לי שמסקנות אלה, לא רק שהן שגויות מדעית ואינן נובעות מהניסוי הספציפי הזה ו/או דומים לו, הם גם פוגעות בכל קהילת האודיופילים ללא הצדקה מדעית או אחרת
  • אני מחוייב לכך שאף אחד לא ינצל את ה"מדע" ככלי ניגוח בתחביב הזה, ואני מחוייב לסייע לכל אלה שלא עסקו בלימודי מדע להתגונן בפני ניגוחים כאלה
  • אני בנאדם וקשה לי להסתיר את חוסר ההתלהבות/הערכה שלי לנסיונות כאלה
  • עם זאת הגבתי ככל יכולתי במישור הענייני, כולל להצביע על שגיאות בכל מיני רמות בטיעונים ובצורת החשיבה של "Mr. X"
  • עד לרגע זה, אף אחת מההסתייגויות הטכניות שהעליתי לא נענתה
  • לעומת זאת, נראה לי שרוב העויינות נוצרה כאן בתגוששויות ובסטיות מהנושא, שלא רק שלא הייתי שותף להן, אלא ניסיתי במפורש להחזיר לנושא.
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
הפוך, גוטה, הפוך...
היכן שהמדידות מראות שוני, אז בוודאי ששומעים את ההבדל ואז אין ויכוח.
תראה בעצמך בספקטרום אנלייזר...נכון שומעים את ההבדל?

ארז
אחת הדרכים למילחמה בייאוש היא הומור.
נראה לך שהייתי רציני?

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אחת הדרכים למילחמה בייאוש היא הומור.
נראה לך שהייתי רציני?

עמיר

הטיעונים שלך תמיד נשמעים רציניים...
גם יש לך תדמית של אדם רציני.

סורי, חוסר הבנה שלי.

ארז

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
האג'נדה שלו דווקא ברורה.

תאר לעצמך מה יקרה לו אם , רחמנא ליצלן, הוא ישמע הבדלים במו אוזניו, אבל אבוי, אין משהו מדיד שיכול להסביר את זה...כל עולמו יקרוס כמגדל קלפים, והוא עמל כבר 25 שנים בהפצת משנתו...

עדיין יש משהו לא ברור באג'נדה?

ארז

טעיתי בניסוח , הכוונה למניעים העומדים מאחורי שטיחת האג'נדה בפורום זה , אולי אני תמים אבל רוצה לתת קרדיט לאדם שהמניע מגיע ממקום טוב ורצון לתרום , לאו דווקא כהצגת הרזידנטים בפורום באור שלילי או לגרום נזק . מקווה שלא נתבדה.

אגם בהתייחס לדבריך האחרונים , בדיוק משום כך הבעתי דעתי מלכתחילה בעניין , שכן אז ייווצר מצב לדיון ענייני בשאלת ההבדלים . ולא, לא נראה לי שעולמו של מישהו יקרוס.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
האם לא נראה לך שייש הבדל מהותי, לא רק כמותי

עמיר

האמת שניסיתי להבין את הסתירה , לא הסתדר לי כל כך . ההיפך , נראה שיש מתאם בין "אין טעם להשקיע כך וכך סכומים מעל רמה מסויימת"
לבין "אלו שעולים שקל למטר מספיקים," , ובהקשר לסיכום האג'נדה הזו אפשר להכליל למשפט עוקב אחד : "אין טעם להשקיע , הזולים מספיקים" , זה היה הכיוון מלכתחילה , פשוט לקחת את זה לקיצוניות (עניין של פירושים) , אין פה עניין של הבדל , לא מהותי ולא כמותי .

ובהתייחס למה שרשמת בנקודות , אני רק רוצה להדגיש את השורה התחתונה בהדרדרות הדיון , ותו לא . יכול להיות שאתה צודק , ואולי לא , לא רוצה להיכנס לזה כי יתפתח פה פינג פונג אינסופי שאף אחד לא ירוויח ממנו .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
הטיעונים שלך תמיד נשמעים רציניים...
גם יש לך תדמית של אדם רציני.

ארז
אני אגלה לך סוד :)

פעם בחודשיים שלושה אני מחייך, ופעם בשנה/שנתיים אפשר "לתפוס אותי על חם" כשאני ממש צוחק!
(יש עוד פעם/פעמיים בסתר, כשאף אחד לא רואה)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
האמת שניסיתי להבין את הסתירה , לא הסתדר לי כל כך . ההיפך , נראה שיש מתאם בין "אין טעם להשקיע כך וכך סכומים מעל רמה מסויימת"
לבין "אלו שעולים שקל למטר מספיקים," , ובהקשר לסיכום האג'נדה הזו אפשר להכליל למשפט עוקב אחד : "אין טעם להשקיע , הזולים מספיקים" , זה היה הכיוון מלכתחילה , פשוט לקחת את זה לקיצוניות (עניין של פירושים) , אין פה עניין של הבדל , לא מהותי ולא כמותי .

ובהתייחס למה שרשמת בנקודות , אני רק רוצה להדגיש את השורה התחתונה בהדרדרות הדיון , ותו לא . יכול להיות שאתה צודק , ואולי לא , לא רוצה להיכנס לזה כי יתפתח פה פינג פונג אינסופי שאף אחד לא ירוויח ממנו .
אני רואה את משפטי הסיכום שלך באור אחר ממך, אבל כבר הובהר למה, ואין טעם לטחון מיים.

בקשר לנקודות, אין כאן עניין של צדק -- תיארתי את השתלשלות הדברים מנקודת ראותי, למה ניסיתי לסייע ומה ניסיתי למנוע.

אני מסכים לגבי הדרדרות הדיון, אלא שהזכרת אותי כמסייע לדבר עבירה, ועל זה מחיתי.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
סורי, חוסר הבנה שלי
עניתי לך עוד לפני שהוספת את המשפט הזה -- אין בעייה.

השאלה רק כמה עולה אצלך חיוך היום?

מספיק בשקל עבור כל מטר חיוך, מהתחנה המרכזית, או שצריך כמה אלפי דולארים למטר? :)

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נתון הוא שאנשים מדווחים על הבדלים בין כבלים שונים.

אם אכן ההסבר הזה , לפיו הגוף מוסיף או מייצר בעצמו את מה שעובדתית לא היה קיים מלכתחילה - (תרופות דמה נעדרות רכיבים פעילים , והמקבילה במתחם השמע - כבלים שונים שההבדל ביניהם לא בא לידי ביטוי בתחום השמע האנושי כפי שרוברט הגדיר והתייחס לכך באחד הפוסטים הקודמים) , יש מקום להסיק מסקנות , כל אחד לפי ראות עיניו ומשמע אוזניו.

.

תקרא את המשפט הראשון שלך ואת המשפט המודגש.
יש סתירה ביניהם וזו תמצית המחלוקת..

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עניתי לך עוד לפני שהוספת את המשפט הזה -- אין בעייה.

השאלה רק כמה עולה אצלך חיוך היום?

מספיק בשקל עבור כל מטר חיוך, מהתחנה המרכזית, או שצריך כמה אלפי דולארים למטר? :)

עמיר

השאלה איך נראה חיוך בכבל של שקל לעומת חיוך בכבל של אלפי דולרים?

התשובה - רק במבחן עיוור , החלפות בשיטת טריפל בליינד (קטן עלינו דבל בליינד) , עם החלפות AB
תנאי מקדים - לחבר את הכבלים למקור המתח החזק ביותר שיש בסביבה, שנאי של חברת החשמל יספיק...ולבדוק בספקטרום אנלייזר את נפילת המתח בין שתי הקצוות...
אל תנסו בבית - זה עבודה ל"מדענים" בלבד...

אני מנדב רדיו טייפ ישן (טייפ כבר מזמן שכח מתי הוא עבד), אבל יש לו יציאת אוזניות עם רמת מתח היי אנד...נשמע נהדר בספקטרום אנלייזר...אציע אותו למכירה בלוח של ה"מדענים"

תהיה לי בריא, עמיר.
אין לי כוח יותר לצדקנים בתחפושת מדענים.

ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
נתון הוא שאנשים מדווחים על הבדלים בין כבלים שונים.

לי נראה שכאשר נשמע הבדל קיים בין כבלים שונים ניתן לייחס את זה או למאפיינים פיזיים
שונים ששקיימים עובדתית ומשפיעים באופן כלשהו שניתן לנטר ולזהות באמצעים מדעיים כלשהם , או - שמדובר בהשאה עצמית .
...
אם אכן ההסבר הזה , לפיו הגוף מוסיף או מייצר בעצמו את מה שעובדתית לא היה קיים מלכתחילה - (תרופות דמה נעדרות רכיבים פעילים , והמקבילה במתחם השמע - כבלים שונים שההבדל ביניהם לא בא לידי ביטוי בתחום השמע האנושי כפי שרוברט הגדיר והתייחס לכך באחד הפוסטים הקודמים) , יש מקום להסיק מסקנות , כל אחד לפי ראות עיניו ומשמע אוזניו.
האם לא חסר משהו במשפט שארז ציטט? "ם אכן ההסבר הזה , לפיו ... יש מקום להסיק מסקנות". חסרה אולי המילה "נכון".

טריוויאלי שאם ההסבר נכון, אזי יש מקום להסיק מסקנות.

אבל, כפי שהסברתי בפוסטים קודמים:
  • בינתיים אין להסבר שהכל סוגסטייה/פלאסבו ביסוס מדעי כנכון במקרה זה -- זה משהו שדורש הוכחה נפרדת בסידרת ניסויים מבוקרת -- זו לא ברירת מחדל של כישלון בלהסביר את זה בנימוקים מדעיים.
  • גם האנאלוגייה של פלאסבו ברפואה ובאודייו היא מטעה ושגוייה לוגית
  • זה שאנשים לא מצליחים להסביר באמצעים מדעיים זה לא אומר שאין תופעה, זה אומר שהם לא מצליחים
  • לאי-ההצלחה בהסבר מדעי יש שתי אלטרנאטיבות לפחות, ולכן גם אין מסקנה אחת מזה -- או שאין תופעה, או שלא יודעים מה למדוד.
  • יש אינדיקאציות, מדברי JC, לכך שאכן יש דברים שלא מודדים בדרך כלל, ושכן מסבירים את הדברים.
עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור