פנל שניצל – ביקור אצל אלדר

yo-ss

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
טוב, הפסקול של רוקי 3 עם הלהיט "eye of the tiger" כנראה לא ממש התאים

לא יודע מאיפה הבאת את זה (lol)
שמעתי את זה לפני כמה שנים, על מערכת מאוד יקרה, בווליום מופרז.
צחוק צחוק, אבל עד היום אני זוכר את אותו "וואו" (מילה אופנתית כיום).
האמת, תמיד התייחסתי לשיר הזה בתור גימיק, אפילו שראיתי את הסרט בגיל הנכון.
הפעם הראשונה שהתייחסתי לקטע הזה כאל מוזיקה (פשוטה, אבל מוזיקה), הייתה בהדגמה ההיא.
אולי בכל זאת יש זכות קיום למערכות גרנדיוזיות :rolleyes:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הנה הסיכום של יהושע בהי פיי מיוזיק

יהושע כתב לחברה של אלוני-"

דבר אחד הוא שבתערוכה קשה לקבל התרשמות נכונה ממערכות. זה משום שפעמים רבות תנאי התערוכה לא מאפשרים לבצע טיפול אקוסטי נאות.

דבר שני הוא שעלית על תופעה קיימת, שהיא "אפקט הוואו".
אינני יודע אם ניתן לקרוא לאפקט זה "סאונד חדש", אבל זה אפקט קיים והיטבת לתאר אותו:
"הרבה פירוטכניקה, דינאמיות, צליל מתפרץ – אבל מוזיקה זה לא עושה."

לאחרונה שמעתי באחד הבתים מערכת המתאימה בדיוק לתיאור שלך:
"מערכת מושקעת, צליל גדול , "לונה פארק" צלילי , שנמאס אחר חצי שעה האזנה ולא נותן שום ערך "מוזיקאלי"."

יש כמה יצרנים של ציוד ברמות מחיר גבוהות מאד המתכוונים בדיוק לזה, ליצור "אפקט וואו" כדי לגרום לאנשים מסוימים לשלוף את הארנק ולרכוש. זה שאחרי זה אותם אנשים לא ממש נהנים משמיעת מוסיקה אצלם בבית, זה כבר לא מעניין את אותם יצרנים.

נכון שקשה להגדיר באופן מילולי מהי "מערכת מוסיקאלית", או "מערכת העושה מוסיקה". אני, לפחות, לא יכול להגדיר או להעביר את זה באופן מילולי. אבל אני יודע מתי מערכת נשמעת לי מוסיקאלית ומתי לא. על כל פנים, עבורי, אמת המידה העליונה להתייחסות למערכת שמע היא המידה בה אותה מערכת גורמת לי להתרגש מהמוסיקה, או להיסחף עם המוסיקה. כל הפרטים הטכניים, כמו דינאמיות, עוצמה, פירוט, גודל צליל, גודל במה – הם משניים עבורי, הם הכלים העשויים לתרום להשגת היעד. מה שחשוב לי הרבה יותר זה איזון טונאלי והמידה בה כלי נגינה בודדים וקבוצות כלי נגינה נשמעים לי "נכון" ו"טבעי".

מאחר ומדובר כאן בתחושות סובייקטיביות, איני מצפה לכך שאחרים יסכימו עם ההערכה שלי. דהיינו, איני מצפה שאחרים יאהבו את מה שאני אוהב. אבל, במערכות שמע, אני לא מחפש הסכמה מאחרים – אני מחפש את ההנאה שבשמיעת מוסיקה משוחזרת (משוחזרת כוונתה להאזנה בבית – להבדיל מהופעות חיות, או קונצרטים חיים)."

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מוסר -השכל

לא מספיק לדעת/להבין איך לבנות מערכות טובות אלא גם לדעת את מי להכניס לבית
בזה נכשלת.

כמובן שאין צורך להוסיף הרבה - העובדות מדברות בעד עצמם.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יפה כתבת יהושע ,לא מאמין למה שאני קורא,

לא כתבתי שם דברים השונים במהותם ממה שכתבתי כאן, אולי חידדתי יותר את התרשמותי.
כל מי שרוצה יכול להגיב כאן על דברים אלה.

אגב, יותר קל לי לחדד את עמדתי כאשר אני כותב בחופשיות, לא בתגובה להתקפות נגדי. איני רואה צורך להתגונן בפני התקפות כלפיי, לכן, כאשר אני מותקף איני מגיב, או לא מפרט.

אגב שני, אני לא בעניין של מחנאות, של פורום אחד לעומת השני. אני לא רואה בהבעת דעה בפורום זה או אחר עניין של מחנאות. אין לי שום כוונה לעודד מחנאות, מאידך, אין לי אחריות אם אחרים לוקחים דברים שלי למקומות שלא התכוונתי אליהם. בפורום האחר רק הגבתי לדברים של אדם אשר נראה לי שגישתו בענייני מערכות שמע דומה לגישתי.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא כתבתי שם דברים השונים במהותם ממה שכתבתי כאן, אולי חידדתי יותר את התרשמותי.
כל מי שרוצה יכול להגיב כאן על דברים אלה.

אגב, יותר קל לי לחדד את עמדתי כאשר אני כותב בחופשיות, לא בתגובה להתקפות נגדי. איני רואה צורך להתגונן בפני התקפות כלפיי, לכן, כאשר אני מותקף איני מגיב, או לא מפרט.

אגב שני, אני לא בעניין של מחנאות, של פורום אחד לעומת השני. אני לא רואה בהבעת דעה בפורום זה או אחר עניין של מחנאות. אין לי שום כוונה לעודד מחנאות, מאידך, אין לי אחריות אם אחרים לוקחים דברים שלי למקומות שלא התכוונתי אליהם. בפורום האחר רק הגבתי לדברים של אדם אשר נראה לי שגישתו בענייני מערכות שמע דומה לגישתי.
תראה , לא שאני בא לכפות עליך איזה התרשמות , או לכוון את דעתך ,אבל כל הטעות שעשיתי היתה להכניס אותך לביתי , וזאת מתוך כוונה להראות לחברים שיש רמה אחרת של אאודיו , רמה אחרת של מאמץ, וקיוותי שאולי באם יצא רצה אחרת של צליל , ככה אולי למשוך קצת למעלה את כולם , אבל אתה ממרומי גילך , במקום לעזור לי ולאחרים , החלטת לנתץ את המאמץ לרסיסים, לא כדאי לכם להתאמץ חברה , הבינוניות היא מוסיקלית , המינימליות היא הנכונה , ופתאום מתחוור לי שהצלחתי לגרום לך לגלות את אפקט הוואוואז ברוב יוזמתך כאילו אתה ארכימדס שגילה את תגליטו , גמלה בליבך ההחלטה לפרסם את התגלית ברחבי העיר, והנה ככה נולד אפקט הוואו שגילית אצלי כאורח ,
אם יורשה לי להגיד לך , מכיוון שבעצם אתה דל בניסיונך למרות שנותיך קודם כל שתדע לךשיש תחביבים שכדאי לא להתחיל אותם בגיל 70 , דבר נוסף אם יורשה לי , אתה אולי צח וטהור מבחינתך , אבל לא כך מתנהגים , זו פעם שניה שאני טועה מלהכניס אורח הביתה , מכיוון שמה שאתה עושה הוא לגרום לכל התחביב נזק עם תגלתך הסנסציונית ולא רק , אתה קורא לכולם לרדת לבינוניות ,לא נעים להגיד לך , אבל אצלנו קוראים לזה אוזני בטון , זהו אני גמרתי להתעצבן ממך , הצלחת להוכיח לי שאתה איש קטן לא רק במידתך , מבקש ממך לא לתקשר יותר עם שניצל, ובוודאי שלא עם אלדר.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יהושע כתב לחברה של אלוני-"
לאחרונה שמעתי באחד הבתים מערכת המתאימה בדיוק לתיאור שלך:
"מערכת מושקעת, צליל גדול , "לונה פארק" צלילי , שנמאס אחר חצי שעה האזנה ולא נותן שום ערך "מוזיקאלי"."
נכון שקשה להגדיר באופן מילולי מהי "מערכת מוסיקאלית", או "מערכת העושה מוסיקה". אני, לפחות, לא יכול להגדיר או להעביר את זה באופן מילולי. אבל אני יודע מתי מערכת נשמעת לי מוסיקאלית ומתי לא. על כל פנים, עבורי, אמת המידה העליונה להתייחסות למערכת שמע היא המידה בה אותה מערכת גורמת לי להתרגש מהמוסיקה, או להיסחף עם המוסיקה. כל הפרטים הטכניים, כמו דינאמיות, עוצמה, פירוט, גודל צליל, גודל במה – הם משניים עבורי, הם הכלים העשויים לתרום להשגת היעד. מה שחשוב לי הרבה יותר זה איזון טונאלי והמידה בה כלי נגינה בודדים וקבוצות כלי נגינה נשמעים לי "נכון" ו"טבעי".
מאחר ומדובר כאן בתחושות סובייקטיביות, איני מצפה לכך שאחרים יסכימו עם ההערכה שלי. דהיינו, איני מצפה שאחרים יאהבו את מה שאני אוהב. אבל, במערכות שמע, אני לא מחפש הסכמה מאחרים – אני מחפש את ההנאה שבשמיעת מוסיקה משוחזרת (משוחזרת כוונתה להאזנה בבית – להבדיל מהופעות חיות, או קונצרטים חיים)."
אני מתפלא שמי שאומר על עצמו שהוא אודיופיל מנוסה אינו יודע לפרט מה הוא אהב או לא אהב במערכת אודיו. ואם אינך יכול לשים את האצבע על מה אהבת או או אהבת, אופצית השתיקה תמיד קיימת. אין ספק שהתחום מאוד סובייקטיבי, אבל עדיין תמיד אפשר לתאר יתרונות וחסרונות - לדוגמא, בהקלטה שאתה מכיר היטב תתאר מה בדיוק מערכת אחרת עשתה טוב יותר. זה נימוס בסיסי - יתן לאנשים את האפשרות להבין ולבחון את הביקורת שלך. אבל לא - אתה (לא במקרה) נותן ביקורת שלא יכול להיות עליה שום דיון - "המערכת לא עושה מוסיקה, ורק האוזניים שלי יודעות להבחין מהי מוסיקה." את מי זה מעניין בכלל? עניין הריגוש בכלל לא מעניין אם אין פירוט של הבעייה שחשת. אני מבטיח לך שלהאזין לפינק פלויד מאוחר בלילה בחדר חשוך יותר סוחף ומרגש מלהאזין לאותו אלבום באור יום על מערכת טובה פי שתיים - לא חייב להיות קשר לאודיו בכלל. בקיצור - הרשמים הלא מוסברים שלך על חוסר ריגוש ומוסיקליות הם סתם קשקוש, אתה לא באמת מוכן להעמיד את הביקורת שלך במבחן, ולכן אינך מפרט כלום.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מבקש ממך לא לתקשר יותר עם שניצל, ובוודאי שלא עם אלדר.

איני מקבל תכתיבים.
אתה יודע היטב שאיני היחיד בהתרשמותי מהמערכת שלך.
מה שבעיניך רמה גבוהה, בעיניי זה משהו שונה לחלוטין.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז רגע.

עכשיו המערכת של אלדר היא לא רמה גבוהה?

עכשיו אני בכלל בטוח שאסור להכניס רגשות לאודיו (-:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אתה אולי צח וטהור מבחינתך , אבל לא כך מתנהגים

יפה אמרת. משום מה אין לך בעייה להשתלח באחרים בלי חשבון, אבל כשזה נוגע אלייך אתה נעלב עד עמקי נשמתך כאילו היית שיא התמימות.
אצלינו קוראים לזה "לא מספיק בשל".

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
עכשיו המערכת של אלדר היא לא רמה גבוהה?

עכשיו כמו קודם.
פירוטכניקה היא לא בהכרח רמה גבוהה.
כמובן תלוי למה מאזינים – יש המאזינים למערכת כאשר המוסיקה נועדה רק להניע את המערכת, בעוד יש אנשים המאזינים למוסיקה, אותה המערכת אמורה לשחזר. ברור לי שלא קלטת את העניין הזה, כך שנראה לי שככל שנמשיך לדוש בזה, נמשיך להסתובב במעגלים. בוא נסתפק בזה שמה שהוא בעיניך "אחת המערכת הטובות ביותר שיש בארץ היום" בעיניי הוא משהו שונה לחלוטין.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כשאמרתי שכל העניין עם הפאנלים האילו זה רעיון לא טוב, כינו אותי משבית שמחות וסתם באאססן...
אולי באודיו אני לא מבין הרבה, אבל באודיופיולים התחלתי להבין קצת.
חלאס, תרדו מהפאנלים ו"העזרה ההדדית" (מקסימום תעשו פאנל להעביר קשישים את הכביש)
חג שמח.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני חושב ששניכם עשיתם טעות מרה שהביאה את המצב למה שהוא, גם אני בעוונותי הוספתי שמן למדורה.

1- כתבת את דעתך הכנה על המערכת שלו. את האמת שלך וזה בסדר גמור.
2- התבקשת להיות קצת יותר ספציפי בנוגע להערות. דהיינו לתת לנו להבין מה לא ריגש אותך.
3- אלדר התחיל להתחמם על כך שאחרי כל הסופירלטיבים התוצאות הן שחסרה שם "מוסיקליות".
4- אתה לא היית מוכן "להיצטדק" שכן אף אחד לא ביקש ממך חלילה. מה שביקשו ממך הוא לפרט מהו הפרמטר שהעכיר על הריגוש הזה.
5- התחלת אתה להלחץ מהשאלות ומה"טענות" שכולן כמובן ביקשו להבין קצת מעבר לרגשות שלך.
6- ענית תשובה בסגנון "הכינור לא נשמע נכון".
7- אלדר כבר חם.
8- שאלו אותך מהו נכון. תגדיר קצת מעבר ל"נכון ולא נכון".

עד כאן הכל נשאר כאן והכל היה "בשליטה". אך מ-9 הסיפור הפך להיות יותר מורכב.

9 - לא ענית על 8 במחשבה שמנסים "להוכיח" אותך.

10 {ואולי זה שהביא את הויכוח בניכם להסלמה} - פתחת את הנושא המדובר כאן בפורום אחר בו אלדר לא מגיב. ואני שואל מדוע בכלל החלטת פתאום, בלי שום קשר למציאות, לכתוב בפורום שאתה לא כותב בו כלל אם לא בשביל "לתת קטנה" לאלדר. הרי זה לא לעניין להתווכח עם מישהו ולהעביר את הויכוח למקום בו הוא אינו מגיב. ובלי קשר, מדוע צריך לערב את העניין שכאן במקום אחר. מבחינתי זה לא לעניין.
11- אלדר קרא את מה שכתבת והגיב בחומרה על כך.
12- הפכתם מידידים לזרים.ֿ
13- לאט לאט, ככל שאיכות הקשר בינך לבינו דועכת כך גם איכות המערכת שלו.

אני מציע להרגיע את הרוחות ולקחת פסק זמן אחד מהשני.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
פתחת את הנושא המדובר כאן בפורום אחר בו אלדר לא מגיב.

1. לא פתחתי את הנושא, הגבתי בפורום אחר לשרשור של מישהו אחר.
2. בעיניי זה לא חטא לכתוב גם בפורום אחר.
3. כל אחד יכול להגיב כאן על מה שכתבתי שם.

בעקרון, איני מוצא צורך להצטדק או להתנצל על מה שלא מוצא חן בעיני אחרים.

מדובר כאן בשתי גישות מנוגדות בהתייחסות למערכות שמע.
אחד ממקורות ההתנגחויות כאן הוא שיש אנשים המנסים להוכיח באותות ובמופתים שגישתם היא הנכונה, בעוד האוחזים בגישה האחרת שוגים. שיהיה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
עכשיו כמו קודם.
פירוטכניקה היא לא בהכרח רמה גבוהה.
כמובן תלוי למה מאזינים – יש המאזינים למערכת כאשר המוסיקה נועדה רק להניע את המערכת, בעוד יש אנשים המאזינים למוסיקה, אותה המערכת אמורה לשחזר. ברור לי שלא קלטת את העניין הזה, כך שנראה לי שככל שנמשיך לדוש בזה, נמשיך להסתובב במעגלים. בוא נסתפק בזה שמה שהוא בעיניך "אחת המערכת הטובות ביותר שיש בארץ היום" בעיניי הוא משהו שונה לחלוטין.
כעת היא גם פירוטכנית אבל לא טובה.... אוי ויי. בלי פרטים שמסבירים את חוסר שביעות רצונך לי זה נשמע סתם כמו נרגנות שמקורה, אולי, בקנאה???

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מצחיק אתה.

1- פתאום החלטת להגיב בפורום שאינך כותב בו כלל ובמקרה יצא שהנושא הזה נפתח שם? עזוב, לא חשוב.
2- אתה יכול כמובן לכתוב איפה שאתה רוצה. אתה בהחלט גולש רצוי אצלינו ומצידי תכתוב ב-20 אתרים במקביל.
3- ברור. רק שלא כתבת כאן, כתבת שם וציטטו אותך לכאן.

אין כאן עניין של גישה בהאזנה. הפערים ביננו הם בניתוח ההאזנה ובהעברת ההתרשמות לצד שלישי שלא היה שם. מה שיצא הוא שאם תשכיב מליון שקל על מערכת תקבל זיקוקי דינור, שיעמום, חוסר רגש ועוד שלל "סופרלטיבים" שחלקם נוספו לאחר שהקשר בין לבין אלדר התדרדר.

אם היית מראש מנתח את התוצאה כראוי, מתאר את מה שלא ריגש אותך ברמת הצליל בהסבר ברור לכולם ולא בהסבר שברור רק לך אז לא היינו מתווכחים לרגע והפוסט הזה היה הופך למאוד מלמד.
במקרה שלך, כשהתחילו לשאול אותך שאלות, לטעון טענות ולבקש תשובות ברורות יותר מאשר "רגש", "שיעמום" ו"וואו" התחלת ישר להגן על עצמך ולהיות בטוח שאתה נתקף. חבל, כי אולי חלק מהתגובות היו אגרסיביות אך מאותו רגע השירשור מיד נרגע לחזר להיות מאוד ענייני ומקצועי. אתה בחרת שלא להגיב בענייני ובחרת להעלב מכך שאתה נשאל שאלות.

יהושוע.
שאתה כותב דיעות בפורום פעיל לא כולם יסכימו איתך. לא נראה לי שהגוף שלך בנוי לזה. אתה מיד רואה את מי שלא מסכים איתך כאחד שבא להעליב אותך. זה לא המצב, אנשים טוענים טענות מנוגדות תמיד. כדאי שתכיר בזה ותלמד להתמודד עם זה.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
עזוב נמר חבל על האנרגיות

יש התנהגות בסיסית בין אדם לחברו -במיוחד כמישהו שפותח בפניך את הדלת
ומארח אותך בביתו. את כללי הנימוס הללו הבחור לא מבין וכנראה לא יבין
וחמור מזה לכתוב את זה "במקרה" בפורום אחר בצורה פוגעת וחסרת נימוס ועוד להצטדק.
לומר את האמת,אני לא מופתע. (מספיק לי לקרוא בין השרות בכדאי לדעת מה אופיו של האדם הכותב)

אתה יודע כמה פעמים שמעתי אצלך מערכות לא כלבבי (למשל הפוקל בחדר) נו אז מה?
הכרזתי על זה בראש חוצות? לא, בוודאי שלא.למה? פשוט ביותר- כללי נימוס מינימליים.

אבל כנראה שאני דורש יותר מידי.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
יהושוע ,אני לא מכיר אותך,ולא את אישיותך.
אבל ביחיאת ראבק,אלדר ארח אותך במיסגרת מסוימת ועם
מטרה מסוימת שהינה שיכת לכל באי הפורום הזה.
לא שינה לא כל כך מה היתה היתרשמותך כל עוד ניכתבה
כאן .אבל כאן היתה לו את ההפשרות להגיב ,לדון,וכד'.
את מה ששמעתה אצלו ,פירסמתה במקום אחר ששם
אינו יכול להגיב.ואז מה ....נתתה בשר לזאבים.
לעניות דעתי אם הייתה שואל ליפני היה יותר מכובד.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כשאמרתי שכל העניין עם הפאנלים האילו זה רעיון לא טוב, כינו אותי משבית שמחות וסתם באאססן...
אולי באודיו אני לא מבין הרבה, אבל באודיופיולים התחלתי להבין קצת.
חלאס, תרדו מהפאנלים ו"העזרה ההדדית" (מקסימום תעשו פאנל להעביר קשישים את הכביש)
חג שמח.

לא קשור לאודיופיליה אלא ישראליה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור