סקירות, הערות והארות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יקירי, אל תדאג, לא קיללת את אימ-אימא שלי.
ועכשיו, לענייננו:
אם לטענתך כמעט ואינך קורא מגזינים של אודיו, אז איך אתה יכול לטעון ש"ביקורות השוואתיות של 2 מוצרים שונים או יותר לא נעשות באף מקום בעולם"? קרא, ואחר כך תסיק מסקנות.
כדי לקצר לך קצת תהליכים, אתה טועה בגדול ביחס למגזינים בחו"ל. כמעט ואין ביקורת רצינית שבה לא נערכות השוואות, בזמן אמת, עם מוצרים אחרים. זה אלף. שנית, כמעט כל ביקורת מתייחסת ליחס בין העלות לתוצאה. גימל, כל הביקורות שכתבתי היו מבוססות על השוואות. על סמך מה הבאת את הנתון המטעה שלא עשיתי את זה?
סופו של דבר, למה לך להיכנס לנושא שאינך בקיא בו? הרי אתה בעצמך אומר שאתה לא קורא כתבות. לא צריך לקפוץ ראש לכל שרשור שמועלה כאן.

שמעון.
מכיון שאני מעריך אותך כאדם וכאודיופיל אנסה להיות כמה שיותר מעודן בתגובה שלי.

אני קורא המון ביקורות בחו"ל. קורא גם ביקורות בארץ שלא כולן נוגעות לתחום האודיו. כל כתב והדרך שלו להעביר את המבחן לקורא. יש כאלה שיעשו השוואה בין 2 רמקולים באותו טווח מחיר ויש כאלה שיעשו בין 18 רמקולים. אני למשל, ופעמיים.

עשה לי טובה אישית. אל תלמד אותי איך לבחון, איך לבדוק ועם מה להשוות. עם כל הכבוד לנסיונך הרב אני מכיר את השוק ואת הציוד המסתובב בו קצת יותר ממך. לא בגלל שאני יותר חכם או יותר משכיל. אני מבטיח לך שאתה בעיני אדם משכיל וחכם. זה רק בגלל שאני שומע יותר מוצרים ממך והרפרנס שלי גדול יותר משלך. זו לא תחרות חלילה - זו עובדה. אז אולי כדאי שתפסיק לזלזל בכאלה שעושים קצת יותר מהממוצע ותנסה פעם אחת ללמוד ולשאול את השאלות הנכונות.

נתת פיתרון שקראת לו "היתרשמות אישית". זה אחלה, בשבילך. כאשר אתה מתרשם בכל חודש ממוצר שונה ההתרשמות האישית שלך הופכת להתרשמות אישית מנוסה. כאשר אתה מתרשם פעמיים בחודש ממוצר {יעני כל שבוע} ההתרשמות האישית שלך מנוסה מאוד. כאשר אתה מתרשם משני מוצרים בשבוע בממוצע {יעני 8 מוצרים שונים בחודש} אז ההתרשמות האישית שלך היא רפרנס אמיתי, מנוסה ומלומד הרבה יותר מהממוצע. אז מה היה לנו שם? אדם שתפקידו הוא לקבל מוצרים ולרשום את רשמיו ולתת עליו ביקורת. למה ביקורת? כי זה מה שאנחנו עושים. למה דווקא הוא זה שייתן ביקורת? כי הוא עבד יותר קשה ממך והשקיע יותר שעות האזנה למוצרים שונים ממך.

נמשיך.
מבחנים השוואתיים עשיתי. הכי גדולים בעולם!!!! עובדה. אני קורא המון בחו"ל ואף אחד לא עשה את זה. לא בגרמניה, לא באנגליה, לא בארצות הברית לא ברוסיה ולא בלבנון. אבל מה? בארץ כן עשו, ולא רק עשו אלה עשו את הכי מקיף שיש.

אז מה היה לנו שם?
המון סקירות ומבחנים שעשיתי, מאות מוצרים שעברו בביתי, שעות האזנה רבות ופיתוח רפרנס על מנת להתמקצע יותר בתחום, שיטה עקבית לבדיקת המוצר, מוסיקה שאני מכיר על יותר מוצרים ממה שאי פעם תשמע {גם אם אעצור את הביקורות עכשיו}, וכל זה לא מספיק לך בשביל שאני אתן חוות דעת על מוצר בעוד אתה מהלל את הביקורות שעשית {2 במספר, או 3} בזמן שהרפרנס שלך למוצרים בקטגוריית המחיר הוא דל יחסית אלי.

שמעון.
אני מציע שתחשוב קצת יותר על מה שאתה טוען ותבדוק עם מי אתה מדבר לפני שאתה יורה. הרי תמיד יכול להיות שברמת העובדות הנסיון והרפרנס שלי מסתובב בדמות ביקורות וכתבות ברחבי הרשת. אם אתה רוצה לדעת כמה כאלה עשיתי תתחיל לספור, כל פעם שתעבור את ה-100 תשתה כוס מים. אחר כך, בוא אלי ותסביר לי מה הוא מבחינתך רפרנס ומה אני צריך לעשות על מנת לתכתיר אותי לכתב ולא להגיגן!

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אין שום אפשרות לתת הערכה נכונה ואובייקטיבית של תמורה למחיר.

יהושע,
האם מישהו מתיימר לתת הערכה אוביקטיבית כאשר הוא סוקר מוצר?
הרי מדובר בהערכה סוביקטיבית לכל אורך הדרך.
כפי שציינת בעצמך, " שמעון אוהב ומעדיף את העומק והנפח של הצלילים הנמוכים שמפיקים הרמקולים שלו, בעוד לאוזניי הצלילים הנמוכים בדגם זה מוגזמים – הם מודגשים יותר מאשר התדרים האחרים.".

מדוע פה הטעם האישי לגיטימי וכאשר מדובר ב VFM לא?

אף אחד לא מתיימר לתת ציון אבסולוטי ולכן גם ה VFM הוא סוביקטיבי ואין בו שום פסול.

ארז

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יהושע,
האם מישהו מתיימר לתת הערכה אוביקטיבית כאשר הוא סוקר מוצר?
הרי מדובר בהערכה סוביקטיבית לכל אורך הדרך.
כפי שציינת בעצמך, " שמעון אוהב ומעדיף את העומק והנפח של הצלילים הנמוכים שמפיקים הרמקולים שלו, בעוד לאוזניי הצלילים הנמוכים בדגם זה מוגזמים – הם מודגשים יותר מאשר התדרים האחרים.".

מדוע פה הטעם האישי לגיטימי וכאשר מדובר ב VFM לא?

אף אחד לא מתיימר לתת ציון אבסולוטי ולכן גם ה VFM הוא סוביקטיבי ואין בו שום פסול.

ארז

באתר הגרמני המציין תמורה למחיר, לא ראיתי כתוב שהדירוג הוא סובייקטיבי.
לא כל מה שאמור להיות מובן מאליו אכן מובן מאליו לכולם כאשר לא מציינים את זה במפורש.
לדעתי, דירוג של תמורה למחיר יכול להטעות, יותר מאשר להועיל. הרי לא יכולה להיות תמורה למחיר שהיא זהה גם למוסיקה אלקטרונית וגם למוסיקה אקוסטית.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני משער שעם קריאת המבחן למוצר ניתן להבין את התמורה למחיר.

לדוגמא.

הבס לא מדוייק, מרוח, לא מלא, המיד שטוח ולא מפורט, כלי נשיפה נשמעים דרכו כמו אורגן. התחום הגבוהה קטסטרופה.

האם אחרי זה משהו צריך לרשום גם שהתמורה למחיר לא משהו?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הבס לא מדוייק, מרוח, לא מלא, המיד שטוח ולא מפורט, כלי נשיפה נשמעים דרכו כמו אורגן. התחום הגבוהה קטסטרופה.

בכל מה שאמרת כרגע אין עבורי שום טיפת אינפורמציה שימושית.
זאת אובזרבציה סוביקטיבית לחלוטין, מושגים לא מוגדרים בצורה אוניברסלית (אורגן, קטסטרופה, מרוח), ומה שהכי חשוב - חסר ייחוס.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ובלי קשר לתלונות שלכם על תמחור וכ"ו כנראה שישנה טעות במחיר הרמקול שנבחן, העיניין בבדיקה ואם קיימת כזו המחיר יתוקן.

בלי קשר :D
(Y)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
זאת אובזרבציה סוביקטיבית לחלוטין, מושגים לא מוגדרים בצורה אוניברסלית (אורגן, קטסטרופה, מרוח), ומה שהכי חשוב - חסר ייחוס.

הייתי שמח לראות תיאור שלך לרמקול אחד שהוא טוב מאד ולרמקול אחר שהוא לא כל כך טוב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

נכון. באמת קשה לדעת אם הוא טוב או לא. בדרך כלל שכותבים על משהו שהוא קטסטרופה זה נורא מבלבל אותי. יכול להיות שקטסטרופה זה דבר טוב? וואלה, לך תדע.

מבולבלים? גם אנחנו.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
חייב להיות ייחוס.

אני תוהה אם ה-Chario הנסקר לאחרונה זה ה-רמקול הכי טוב..
והאם ה-Hyperion שנסקר (אחד לפניו) הוא באמת גרוע..

ועכשיו תיקח את הרמקולים החדשים שלך..

כל שלושת זוגות רמקולים אלה נמצאים בסקלה שונה של מחיר, מה משמעות ל-"קטסטרופה"?

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לדעתי, דירוג של תמורה למחיר יכול להטעות, יותר מאשר להועיל. הרי לא יכולה להיות תמורה למחיר שהיא זהה גם למוסיקה אלקטרונית וגם למוסיקה אקוסטית.

כמובן שזכותך לחשוב כך אולם אם הבוחן מציין את סוגי המוזיקה שלהערכתו הסוביקטיבית הרמקול היטיב להתמודד ואת סוגי המוזיקה שלדעתו הרמקול לא כל כך הצליח להתמודד אז זה בהחלט נותן אינדיקציה מסוימת לקורא.

מהדברים שלך עולה השאלה - מדוע לא לתת הערכה סוביקטיבית לפי סגנונות מובילים?

אם מוסכם שיש מעט מאוד רמקולים שהם all around ולא כל המאזינים מתעניינים ברמקול שהוא all around כי הם לא מאזינים לכל הסגנונות, אז מדוע לא לתת דרוג לרמקול לפי סגנון מוזיקה?

ארז

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אם מוסכם שיש מעט מאוד רמקולים שהם all around ולא כל המאזינים מתעניינים ברמקול שהוא all around כי הם לא מאזינים לכל הסגנונות, אז מדוע לא לתת דרוג לרמקול לפי סגנון מוזיקה?

בתיאוריה דברים רבים נשמעים יפה. באופן מעשי, אף אחד בעולם לא עושה את זה.

אני חוזר ואומר, דירוג תמורה למחיר יכול להטעות יותר מאשר לתרום.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חייב להיות ייחוס.

אני תוהה אם ה-Chario הנסקר לאחרונה זה ה-רמקול הכי טוב..
והאם ה-Hyperion שנסקר (אחד לפניו) הוא באמת גרוע..

ועכשיו תיקח את הרמקולים החדשים שלך..

כל שלושת זוגות רמקולים אלה נמצאים בסקלה שונה של מחיר, מה משמעות ל-"קטסטרופה"?

היחוס הוא למחיר המופיע בסוף הסקירה מול רמקולים במחיר דומה שבחנתי.

קטסטרופה = לא טוב בכלל.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מעניין שביקורת יחסית חיובית על הרמקול עוררה גלי התנגדות בטענות מטענות מצחיקות במיוחד מכאילו שכתיבתם רחוקה מאוביקטיביות ונגועה באינטרסנטיות עם דמיון אורינטאלי מפותח.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
אותו מגזין גרמני אכן מתייחס לביצועים לעומת מחיר.
כמה מגזינים נוספים בעולם עושים את זה?

טוב שהסכמת סופסוף יהושע יקירי

לשאלתך

הרבה מגזינים בעולם עושים זאת

ברובם המכריע מגזינים מודפסים בכתב

:D:D:D

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
מיכאל. החלטתי להתייחס רק למשפט המזלזל שהדגשתי בציטוט שלך.

לידיעתך הרבה {המועטה במקרה הזה}, טופ אודיו, כחברה, לא יותר גדולה מהד סינימה. אם כבר, ה"הד סינימה האלה" אפילו גדולים יותר.

ובלי קשר לתלונות שלכם על תמחור וכ"ו כנראה שישנה טעות במחיר הרמקול שנבחן, העיניין בבדיקה ואם קיימת כזו המחיר יתוקן.

מעולה

אהבתי

פתאום טעות במחיר הרמקול שנבחן

:D(lol):D

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חכה.

זה לא בטוח טעות. הם בודקים את זה, נקבל תשובות ביום ראשון. יכול להיות שאכן קיבלתי את המחיר של הסקורפיו ולא של הטמפו.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
חכה.

זה לא בטוח טעות. הם בודקים את זה, נקבל תשובות ביום ראשון. יכול להיות שאכן קיבלתי את המחיר של הסקורפיו ולא של הטמפו.

הרשה לי לחייך ידידי

:cool::cool::cool:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
כבל אינטרקונקט "הי אנד" בזול.

השבוע ביקרתי במקרה בחברת "סינטרוניקס" הנמצאת ברמת גן ,ועוסקת ביבוא ציוד לאולפנים ומוזיקאים.
בתוך החנות הבחנתי בגלילים רבים של כבלים שאינני מכיר,ששאלתי את מנהל המחירות במה מדובר ,ענה לי שמדובר בחברת "זומר" הגרמנית.
בעיון קצר בקטלוג מצאתי כבל לאינטרקונקט המוגדר גם בקטלוג "הי אנד" ובנוי ככבל קואקסיאלי מנחושת טהורה(99.999 ) מסוכך 100% ובנוסף בעל ציפוי קרבון מוליך פנימי,כל הגידים מלוטשים ומצופים באמייל(כמו קרדס)..
זהו הכבל הטוב ביותר שיש לחברה,רכשתי שתי מטר ממנו במחיר של 50 שח למטר,ובנוסף באותו מקום שתי זוגות של מחברי rca נפלאים של "ניוטריק" המכונים prophy .
הלכתי הביתה ואחרי שעה כבר היו מוכן סט אינטראקונקטים שעלותו 250 שח.
האמת היא שיש קושי 'קטן להלחים כבלים המצופים באמייל ,ויש לחמם טוב טוב הנחושת עם המלחם ובדיל כדי לשרוף האמיל ,אחרת הבדיל לא נתפס.
התוצאה- הכבל נשמע חם וגדול ביותר ,בעל בסים שלא יאומנו,חלק ביותר,הכבל קצת סגור בתדרים גבוהים,ולכן הכל נשמע עגלגל וחם,
זמרות נשמעות חושניות להפליא ובעלות מיד גדול וחלק ,סקסופון מקבל גודל עצום עם המון מיד בס שמרעיד את החדר(בניגוד לכל כבלי הכסף האדיופילים).
בקיצור פשוט ניפלא ,במיוחד שכל העסק עולה 250 שח וקצת חדוות יצירה,
כמו כן ראיתי בקטלוג כבלי רמקול ברמות של האדיוקווסט הגדולים מנחושת,אותם יש צורך להזמין.
נב
רציתי לכתוב כהודעה חדשה אבל יצא ככה,לא נורא.

נערך לאחרונה ב:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
תאמין לי כל הכבוד לך.

אתה כמו מקגייוור לאודיופילים. (ורד)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור