כבילה ואיבזור בשווי מערכת האודיו ??

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ביום שני, כשהייתי בתערוכה בחדר של יגאל לסרי היה שם גם כתב האודיו רן לוי שרשם את רשמיו בפנקס קטן.

לבקשתו של רן לוי פירט יגאל עת השווי של כל פריט ופריט במערכת .

לא עשיתי חישוב מדוייק אבל בחשבון גס ועל פי זיכרוני הקלוש שווי הכבילה (רמקולים, איטרקונקטים, חשמל) + שווי האיבזור (סטנד, מייצבי מתח וכו') מגיע כמעט לשווי המערכת ואולי אף עולה עליה ???

מבלי להיכנס לויכוח כבלים נצחי, אני חושב שגם אלו שהכבילה חשובה וחיונית בעיניהם ושמוכנים להשקיע ממון רב בכך לא מגיעים לרמות השקעה כאלו ביחס לעלות מערכת האודיו עצמה.

לדעתי, חלוקת השקעה שכזו אינה הגיונית ולא כך צריך להגיע לסאונד המבוקש.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
KOOKE

לא מדובר על מערכת פרטית אלא על תצוגת מוצרים לצורך מכירה.
אם מר יגאל לסרי היה בונה לבית (ולא לבית כזה שעדיין באים לשם לקוחות), אולי השיקולים היו אחרים

לדעתי,
עם רמקולים, הגברה ומקור חייבים להגיע לצליל הרצוי עם חיווט בסיסי,
משם אפשר לעשות fine-tuning אם רוצים לשפוך עוד כסף..

ואף אחד לא אומר כי התאמה של כבלים חייבת להיות יקרה.
חוץ מתערוכה מסחרית שתציג לך את זה באור כזה

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
כבילה בשווי המערכת, כשמדובר במערכת שלא הגיעה מהום דיפו, נשמעת לי יותר כמו bondage. עם כדור גומי גדול בפה. יש מי שלא יכול בלי זה, אבל עדיין הדעת הרווחת היא שזה לא רגיל.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
יתרה מזאת ,איך אפשר להתרשם מהציוד "הרגיל" בכזאת דיספרופורציה?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
katzofe, אתה מתכוון כשהכבלים וכו כל כך יקרים?
לא בטוח שהבנתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש להתייחס לכבילה וטיפול בחשמל כפי שמתייחסים לכל רכיב אודיו אחר.
הרי אם זה לא מוזר שמחיר האלקטרוניקה עולה על מחיר הרמקולים זה לא צריך להיות מוזר שמחיר הכבלים ומוצרי טיפול בחשמל יעלו יותר ממנו.

יש לציין כי יגאל הציג כבילה ובידול חשמל שמרכיב המון רכיבים. כל רכיב הוא מאוד איכותי ויחד עם זאת יקר. ההמון הזה ביחד {2 כבלי רמקול, 2 אינטרקונקטים, מעמד למערכת, שנאי מבדל, מפצל חשמל, כבלי חשמל, מרימי כבלים ועוד} יוצא לא זול. זה מקובל, הגיוני ומה שחשוב זה התוצאה הסופית. אני משער שהתוצאה הנפלאה {לדברי המון מבקרים} ששמעו אצל יגאל רק מוכיחה שהוא שילב את הרכיבים היטב.

jonwinitz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הגיוני ומה שחשוב זה התוצאה הסופית.
אני אחזק את נמר בדעתי האישית ;)
אם ניקח תקציב (דמיוני) של9000 ש"ח
למערכת אודיו ש ל מקור שמע , הגברה ,רמקול
כיצד צריכה להיות חלוקת התקציב
3000
3000
3000
או נניח
5000 מקור שמע
2000 הגברה
2000 רמקול
או נניח
2000 מקור שמע
2000 הגברה
5000 רמקול
או נניח
2000 מקור שמע
5000 הגברה
2000 רמקול
התשובה בעיני היא הסט אפ הכולל שנשמע לי הטוב ביותר !
כנ"ל לגביי כבילה בעיני
כלומר אם 2000 ש"ח מתוך התקציב (9000) הולכים לכבילה והסט אפ נשמע טוב יותר מחלוקות אחרות אז אין ספק שזה הסט אפ שהייתי רוכש .
אצלי לדוגמה הכבילה היא לא בהכרח יקרה.
לי בזמנו היה כבל RCA של VDH מדגם FIRST (הראשון בארץ בשנת 93)
כבל זה בזמנו היה יקר מאוד ביחס לCD שלי כמחצית ממחירו למעשה (shocked)השידרוג אבל היה עצום!
כאשר שידרגתי את הCD שלי לארקם ושיחקתי אם כבילה מצאתי שדווקא כבל של LINN נשמע יותר טוב למרות שמחירו היה שבריר מה VDH .
כבילה בעיני זה גם נושא של תאימות וצריך לשקלל את הכבילה במחיר המערכת /מוצר.
כלומר אם אני עומד לרכוש CD ב נניח 5000 ש"ח אני אמנם משווה מספר מכשירים
אבל כל מכשיר אם הכבל שלו (CD ב 4000 ש"ח אם כבל תואם ב 1000 ש"ח לעומת CD ב4300 ש"ח אם כבל תואם ב 700 ש"ח).

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

במערכת שמע יש גם כבילה.
מחד, אין כללים נוקשים – מאידך לרכיבים שונים יש משקל שונה מבחינת השפעתם על איכות הצליל של כלל המערכת.

לטעמי, לרמקולים יש את ההשפעה הרבה יותר על הצליל של כלל המערכת.
במקום שני נמצא המקור, או המקורות.
במקום שלישי נמצאים ההגברה והכבילה.

בבניית מערכת הייתי מתחיל מבחירת הרמקול ומשם הייתי ממשיך.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בחייאת, אני לא מאמין שיימצא ולו צדיק אחד שרוכש מערכת בבת אחת נניח בתקציב של 100K ש"ח ושיקדיש מתוך תקציב זה 50K ש"ח לכבילה ואיבזור....

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
סליחה על ה"בורות" :), כמה עולים הקובלה סוסנה שהיו מחוברים לרמקולים..

jonwinitz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
בחייאת, אני לא מאמין שיימצא ולו צדיק אחד שרוכש מערכת בבת אחת נניח בתקציב של 100K ש"ח ושיקדיש מתוך תקציב זה 50K ש"ח לכבילה ואיבזור....
50% אני מניח שלא (lol)
אבל במידה ומודגמת לי מערכת בשווי כולל ש 100K ש"ח כולל כבילה
והיא לטעמי ואני מוצא לנכון לרכוש מערכת זו אני לוקח בחשבון שאני רוכש את הכבילה שהודגמה לי
אלא אם כן אני מגיע למספר נוסף של מפגשים בחדר ההדגמה לפניי הרכישה בכדי לבדוק השפעות
של כבלים נוספים ויתכן ואחליט להסתפק בכבלים טיפה יותר זולים /יקרים .
בד"כ שחנות מדגימה מערכת היא משתדלת לתת את התנאים הטובים ביותר למערכת הנתונה
אם זה בכבילה ואם זה בשיכוך, לכן אני כן לוקח בחשבון שיש הצדקה לכבילה שהודגמה אם המערכת גם אם היא יקרה,אבל ללא ספק אני אבחן כבלים נוספים על אותה מערכת באותו
חדר הדגמה אם אפשר באותה שעה /מזג אויר.
בברכה
יוני ויניץ

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
50% אני מניח שלא (lol)
אבל במידה ומודגמת לי מערכת בשווי כולל ש 100K ש"ח כולל כבילה
והיא לטעמי ואני מוצא לנכון לרכוש מערכת זו אני לוקח בחשבון שאני רוכש את הכבילה שהודגמה לי
אלא אם כן אני מגיע למספר נוסף של מפגשים בחדר ההדגמה לפניי הרכישה בכדי לבדוק השפעות
של כבלים נוספים ויתכן ואחליט להסתפק בכבלים טיפה יותר זולים /יקרים .
בד"כ שחנות מדגימה מערכת היא משתדלת לתת את התנאים הטובים ביותר למערכת הנתונה
אם זה בכבילה ואם זה בשיכוך, לכן אני כן לוקח בחשבון שיש הצדקה לכבילה שהודגמה אם המערכת גם אם היא יקרה,אבל ללא ספק אני אבחן כבלים נוספים על אותה מערכת באותו
חדר הדגמה אם אפשר באותה שעה /מזג אויר.
בברכה
יוני ויניץ
לא כולם ככה!יש כאלו הסוברים שכבלים טובים הם אלו שעושים את ההבדל,ולא חסרים דוגמאות של חברה בעלי מגבר DIY ,רמקול ב15000 ,וסט מפואר של סילטק ב 50000 שח,
הטיפול בחשמל-נניח אקוויטק,איטרקונקטים ,כבל דיגיטלי ,כמה כבלי חשמל,כבלי רמקול,שקעים תקעים עובר בקלות את מחיר הרמקול,אפילו נמר בדרך לעבור,לא כל שבן קבוצה גדולה של אאודיופילים ותיקים שיש להם מערכת אחת מושקעת, יגאל לסרי ביניהם,הרי גם הוא אאודיופיל,ואפילו אפשר לומר שמה שהציג בתערוכה היה צנוע,
בוא נעשה חשבון של אאודיופיל כבד-משהו כמו היוונים בסרט,ויש לנו הרבה כאלו
1- כבלי רמקול- הרוב ביוויר למעלה זוג ולהלה 20000 שח
למטה זוג אוורסט של אאודיקווסט 30000 בעדינות.
2 - שתי זוגות אינטרקונקטים 1=ווירוורלד פלטינום 15000
- סילטק פרינס 15000
3- כבל דיגיטלי סילטק 15000
4 כבלי חשמל- זוג אלומינטה של גי פי אס למונובלוקים30000
זוג נוסך ללנגן ופרה נניח -קובלה אלייטן וטרספרנט 25000
5- שנאי מבדיל נניח אקויטק או סילבר סירקל 25000
6-שקעים בקיר- אוידה ופורוטק 5000
הגענו ל180000 (מאה ושמונים אלף שח)
נשמע דמיוני אפילו לי כשאני עושה חשבון, ואז מה יגידו שלמה,ודורון, ורמי, ואלדר,וטומי, ואלי, ויגאל לסרי ועוד עשרות רבות, אני מניח שלחלק זה נראה יהיר ודמיוני,אבל מכיר כמה שיגידו שהייתי צנוע.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לא כולם ככה!יש כאלו הסוברים שכבלים טובים הם אלו שעושים את ההבדל,ולא חסרים דוגמאות של חברה בעלי מגבר DIY ,רמקול ב15000 ,וסט מפואר של סילטק ב 50000 שח,
הטיפול בחשמל-נניח אקוויטק,איטרקונקטים ,כבל דיגיטלי ,כמה כבלי חשמל,כבלי רמקול,שקעים תקעים עובר בקלות את מחיר הרמקול,אפילו נמר בדרך לעבור,לא כל שבן קבוצה גדולה של אאודיופילים ותיקים שיש להם מערכת אחת מושקעת, יגאל לסרי ביניהם,הרי גם הוא אאודיופיל,ואפילו אפשר לומר שמה שהציג בתערוכה היה צנוע,
- סילטק פרינס 15000
נשמע דמיוני אפילו לי כשאני עושה חשבון, ואז מה יגידו שלמה,ודורון, ורמי, ואלדר,וטומי, ואלי, ויגאל לסרי ועוד עשרות רבות, אני מניח שלחלק זה נראה יהיר ודמיוני,אבל מכיר כמה שיגידו שהייתי צנוע.

הכול נכון, אבל זה לא רלוונטי למערכת שהעלות הכוללת שלה, לבד מכבילה וטיפול בחשמל, הוא 10,000 ₪ או 30,000 ₪.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אף אחד לא יודע כמה עולים הקובלה סוסנה שהיו מחוברים לרמקולים..?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הם צריכים לעלות באיזור ה-25000 ש"ח אם אינני טועה.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אלדר

כמו שיהושוע הגיב קודם לכן, גם אני סבור שיש מידרג של מידת ההשפעה/ תרומה לצליל לכל רכיב ורכיב בסט אפ.

עם כל הכבוד לכבילה ואיבזור (ויש כבוד..לא בציניות) אני לא סבור שמידת ההשפעה / תרומה של הכבילה והאיבזור מגיעים ל- 50% מהתוצאה הכוללת, לכן לא הגיונית בעיניי חלוקת משאבים כזו שעלות הכבילה והאיבזור שווה או עולה על רכיבי המערכת הבסיסיים כמו מקור, הגברה ורמקולים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלמה.

בגישה הזו לעולם לא תשקיע בכבילה מפני שתמיד הסכום הזה לשיטתך יושקע באלקטרוניקה או רמקולים.

ניקח לדוגמא את הסט שלי. יש לי אלקטרוניקה ורמקולים מאוד יקרים. על מנת לטפס באיכיות אני אמור להשקיע המון כסף וגם אז על מנת "ליישר" את המערכת אזדקק לעוד סכום עבור כבלים.
תאר לך שכל הזמן הייתי משדרג אלקטרוניקה כי שם ההשפעה הכי גדולה {למרות שזה לא ממש נכון}. זה אומר שהייתה לי מערכת יותר יקרה אך הכבלים שבין הרכיבים היקרים שאשדרג יהיו אלה שיפרידו בין מערכת טובה מאוד למערכת מדהימה.

תמיד יבוא זה שיגיד שחבל להשקיע בכבלים מפני ששם השיפור הוא קטן. השאלה היא מתי לדעתך המערכת מספיק יציבה ומספיק לטעמך שמבחינתך השיפור הקטן הזה הוא זה שיביא אותה לעוד כמה אחוזים שיגרמו לך להפסיק לשדרג.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בוקר טוב אחי,למה לא ישן?
השינוי בכבלים הוא לא קטן בכלל,הוא עצום, הבעיה שהשיפור "מתאסף", כלומר יש מצב שתחליף רק כבל אחד,ואז יהיה שיפורונציק,תחליף סט שלם ולא תכיר את המערכת ותדבק(יעני תדווק)לכסא,
העיניין בכבלים שזו עבודת נמלים למצוא מה מתאים, ובשביל זה צריך מבחר לבדיקה וסבלנות,למה ? אין מצב שפתאום כבל חשמל מסוים הופך לך את הנגן לפטפון,ואתה לא יכול לחיות בלעדיו,ואז חוזר לכבל הקודם והכל נשמע דיגיטלי ומעצבן,
ודוגמאות שכאלה יש לא רק בחשמל,גם באינטרקונקט וברמקול(למרות שלדעתי החשמל הכי דרמטי,
כבל חשמל נכון יכול לגרום לצליל להפרד מן הרמקולים ולרחף באויר,יכול לשנות את עומק הבמה,את כמות הבסים והגבוהים,
בקיצור יש מצב שכבל משנה את רמת המכשיר מטוב למצוין,ואז יש מצב שמכשיר יותר זול עם הכבל הנכון ישמע טוב יותר ממכשיר יקר יותר עם כבל לא נכון.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
- סילטק פרינס 15000

וכל זה בשביל לישמוע את פטרישיה בארבר או,
מתי כספי.....?:מבולבל: פעם החיים שלי היו
טובים יותר;)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אני אחזק את נמר בדעתי האישית ;)
אם ניקח תקציב (דמיוני) של9000 ש"ח
3000
3000
3000
או נניח
5000 מקור שמע
2000 הגברה
2000 רמקול
או נניח
2000 מקור שמע
2000 הגברה
5000 רמקול
או נניח
2000 מקור שמע
5000 הגברה
2000 רמקול
התשובה בעיני היא הסט אפ הכולל שנשמע לי הטוב ביותר !
כנ"ל לגביי כבילה בעיני
כלומר אם 2000 ש"ח מתוך התקציב (9000) הולכים לכבילה והסט אפ נשמע טוב יותר מחלוקות אחרות אז אין ספק שזה הסט אפ שהייתי רוכש .
אצלי לדוגמה הכבילה היא לא בהכרח יקרה.
לי בזמנו היה כבל RCA של VDH מדגם FIRST (הראשון בארץ בשנת 93)
כבל זה בזמנו היה יקר מאוד ביחס לCD שלי כמחצית ממחירו למעשה (shocked)השידרוג אבל היה עצום!
כאשר שידרגתי את הCD שלי לארקם ושיחקתי אם כבילה מצאתי שדווקא כבל של LINN נשמע יותר טוב למרות שמחירו היה שבריר מה VDH .
כבילה בעיני זה גם נושא של תאימות וצריך לשקלל את הכבילה במחיר המערכת /מוצר.
כלומר אם אני עומד לרכוש CD ב נניח 5000 ש"ח אני אמנם משווה מספר מכשירים
אבל כל מכשיר אם הכבל שלו (CD ב 4000 ש"ח אם כבל תואם ב 1000 ש"ח לעומת CD ב4300 ש"ח אם כבל תואם ב 700 ש"ח).

האמת ,סיבחתה אותי לוני.....?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור