Zellaton Stage

• פותח הנושא Rag
  • פורסם בתאריך

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
רן
כל מה שרשמת
כבר ידוע שנים.
מכבד דעתך.

יודע "גם" אחרת.

למרות שזה לא מסתדר עם דעתך.

אין עניין של דיעה איתי.

אודיו, מה לעשות, זה פיזיקה ואקוסטיקה, הרבה הרבה לפני כל דבר אחר.

אני רוצה לשאול אותך שאלה עניינית ותענה בבקשה בצורה חדה ופרקטית ברשותך.

הבאת הביתה רמקולים של ווילסון, לצורך העניין ה- XVX (הרמקול היחידי שנשמע טוב במינכן..מה לעשות..), הכנסת אותם לתוך סלון מספיק גדול, של 60 מטר, הסלון לא מטופל.

(אני נותן את הרמקול הזה כדוגמא בלבד, כי לכאורה, זה לא רמקול שחשוד כרמקול עם בעיות באס....)

יש בחדר, לצורך הדוגמא, דיפ מאוד גדול, של 17DB באזור ה 50 הרץ, זו בעיה שכמובן תבוא לידי ביטוי עם כל רמקול שנכניס, באופן כזה או אחר.

נניח שאין לך אפשרות לבצע טיפול אקוסטי מאסיבי בחדר, מסיבות שונות. אסתטיקה וכיוצ"ב.

על מנת לפתור את הבעיה, אני משלב סאב...ובאמצעות מדידות, פותר לחלוטין את הדיפ הזה. פתרון מושלם.

אני לא ייצרתי יותר באס מהיכולות של הרמקול לבדו, אלא למעשה....מיקסמתי את יכולות הבאס שלו.

הרמקול+ הסאב ייצרו Bass Response לאין שיעור טוב יותר מאשר ה XVX לבד.

איך אתה רוצה לפתור את הבעיה?

רן

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
אני אתן לך עוד נתון, בחדר של Nagra, בו השתמשו ב XVX ונשמע By Far , לדעתי כמובן, החדר הכי טוב בתערוכה, השתמשו ב 4 מגברים של Nagra HD....ולא ב 2.

אתה יכול לנחש עבור מה שימשו 2 המגברים הנוספים?

רן

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
רן
הדוגמא שנתת כנראה נכונה
לא אומר לרגע שלא.

אבל
מאותה סיבה של אי התאמה לחלל ואפשרות של בעיות כאילו ואחרות
עצרתי את ההזמנה על ה Alexx הלב דרך את השכל באותו זמן, (רציתי ה V היה יקר מידי) והיה אחד הדברים הנכונים שעשיתי לרדת מזה...
הנה גם שתפתי על הדרך.

כדי לא להיות במצב של חוסר איזון
שמצריך טיפול חריף כזה או אחר מ רמקול שאינו מתאים לחלל (כשלי, אגב רן, החלל שלי בסהכ סבבה, נכון לא גדול, אבל הסלון סביב 25 מ"ר) והמערכת מגיבה באמת מצויין.

נחזור לעניינו,
הלכתי על רמקולים שנכונים לחלל שלי.
מוצבים במרחק בריא ומגיבים משובח.

כל מקרה לגופו כמובן.

אבל יכול לומר לך ששמעתי לא מעט מערכות משובחות
יותר, פחות...
וברובן לא הרגשתי שחסר לי באס
או חוסר איזון בנושא.

לי לפחות בכנות
לא חסר לי סאב
או מרגיש מאיזה חוסר איזון.

אתה מוזמן לבוא
ברצינות.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אני אתן לך עוד נתון, בחדר של Nagra, בו השתמשו ב XVX ונשמע By Far , לדעתי כמובן, החדר הכי טוב בתערוכה, השתמשו ב 4 מגברים של Nagra HD....ולא ב 2.

אתה יכול לנחש עבור מה שימשו 2 המגברים הנוספים?

רן

כן עבור זוג watchdog passive :)

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
רן
הדוגמא שנתת כנראה נכונה
לא אומר לרגע שלא.

אבל
מאותה סיבה של אי התאמה לחלל ואפשרות של בעיות כאילו ואחרות
עצרתי את ההזמנה על ה Alexx הלב דרך את השכל באותו זמן, (רציתי ה V היה יקר מידי) והיה אחד הדברים הנכונים שעשיתי לרדת מזה...
הנה גם שתפתי על הדרך.

כדי לא להיות במצב של חוסר איזון
שמצריך טיפול חריף כזה או אחר מ רמקול שאינו מתאים לחלל (כשלי, אגב רן, החלל שלי בסהכ סבבה, נכון לא גדול, אבל הסלון סביב 25 מ"ר) והמערכת מגיבה באמת מצויין.

נחזור לעניינו,
הלכתי על רמקולים שנכונים לחלל שלי.
מוצבים במרחק בריא ומגיבים משובח.

כל מקרה לגופו כמובן.

אבל יכול לומר לך ששמעתי לא מעט מערכות משובחות
יותר, פחות...
וברובן לא הרגשתי שחסר לי באס
או חוסר איזון בנושא.

לי לפחות בכנות
לא חסר לי סאב
או מרגיש מאיזה חוסר איזון.

אתה מוזמן לבוא
ברצינות.

קודם כל....תודה רבה על ההזמנה.

ולגופו של עניין, התאמה של רמקול לחדר היא בסיסית, אבל וזה מה שחשוב, לא תוכל להמלט מהבעיות שהחדר עצמו יוצר, בגלל המבנה שלו, החומרים שבו וכיוצ"ב.

יתכן והבעיה תהיה פחות חריפה, אבל היא לחלוטין שם. היא לא הולכת לשום מקום בין אם נכניס ווילסון, או כל רמקול אחר.

העובדה שאתה לא מרגיש חיסרון כלשהו, לא ממש מעלה או מורידה.

הדרך היחידה לקבוע, אם יש או אין חיסרון, אם אתה מקבל או לא מקבל את המקסימום מהבחינה של Bass Response, זה לעשות A/B בין שני מצבים:

המצב הנוכחי של היום.

לעומת

מצב בו המערכת עם סאבוופר, המכוון באופן מקצועי, שגם אתה, כבעלים של המערכת, לא יודע אם הסאב עובד או לא..

רק השוואה שכזו, תלמד אותך אם אתה כרגע במקסימום, או בעצם רחוק ממנו.

רן

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
כן עבור זוג watchdog passive :)
נכון מאוד

אז תעצור ותחשוב שמר רנה לה פלאם, אחד מאנשי האודיו המובילים בעולם, נציגה של Nagra, המעמיד עבורה את החדרים וזוכה במספר רב של פעמים כ Best Of The Show, חשב שהרמקולים המפלצתיים הללו שעולים למעלה מ 300,000 דולר, ישמעו הרבה יותר טוב, עם ...

זוג סאבוופרים.

רן

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
רן
בהחלט לא שולל דבר.
אולי אבדוק בעתיד
כבדיקה
בהחלט מרתק לדעת אך הכל יגיב יחד.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
סבבה.
בהצלחה רבה.

חשוב לשמור על ראש פתוח בתחביב הזה, אני בעבר לגלגתי וצחקתי על כל מיני דברים ובבדיקה בפועל, הבנתי שאני טועה.

רן

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
מסכים איתך.
אגב הרצון לא לשלב סאב
חלילה לא מגיע מזלזול או לגלוג

אלא באמת ובכנות
לא מרגיש שחסר לי (אולי לראשונה רן)
דבר.

נשאיר ההזמנה פתוחה ?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
רן, מעט הלכתי לאיבוד - לא דנים על סאב עבור ק"ב, נכון הבנתי?
האם הבנתי נכון שלדעתך כול רמקול ולא משנה איך בנוי ואיזה גודל בס דרייבר יש ברמקול ואיזה קרוס מומש, זה ישמע תמיד יותר טוב בשילוב סאב או יותר טוב שניים של חברת סאבים כול שהיא?

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
מסכים איתך.
אגב הרצון לא לשלב סאב
חלילה לא מגיע מזלזול או לגלוג

אלא באמת ובכנות
לא מרגיש שחסר לי (אולי לראשונה רן)
דבר.

נשאיר ההזמנה פתוחה ?

בשמחה רבה.

ולסיכום הנקודה, אין כאן עניין של מחסור בבאס, אלא יש את עניין של *התנהגות הבאס*.

למעשה, אצלי, לאוזן האנושית תמיד ישמע שיש יותר באס, כאשר הסאבוופר *לא עובד*, ביחס למצב בו הוא כן עובד וזה נוגע לעובדה שמצב בו הבאס ריספונס הוא "רע", ישמע כמצב בו יש יותר באס, ביחס למצב בו הבאס רספונס מושלם.

בגלל זה תמיד אנשים מזהים אצלי את המצב בו הסאב לא עובד, כמצב בו לדעתם הסאב כן עובד....

רן

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
רן, מעט הלכתי לאיבוד - לא דנים על סאב עבור ק"ב, נכון הבנתי?
האם הבנתי נכון שלדעתך כול רמקול ולא משנה איך בנוי ואיזה גודל בס דרייבר יש ברמקול ואיזה קרוס מומש, זה ישמע תמיד יותר טוב בשילוב סאב או יותר טוב שניים של חברת סאבים

קודם כל אנחנו כרגע בפורום סטריאו, כך שאין כאן בכלל נגיעה לקולנוע.

שנית, הבנת נכון ואני (ואחרים, כדוגמת דן) כותב על זה באריכות כבר מספר שנים.

לא משנה איזה רמקול, לא משנה מה העלות שלו, לא משנה אם הוא נמדד שהוא יורד ל 16 הרץ, מה הרכיבים שלו ואם הוא מיוצר בסין או שוויצריה, הרמקול הזה ירוויח המוןןן אם תוסיף לו סאב.

כל עוד הרמקול הזה נכנס לחדר סטנדרטי, לא מטופל, תמיד, ללא יוצא מן הכלל, שילוב עם סאב, יתן תוצאה טובה יותר.

מה לעשות, שאין לך שום דרך אחרת לטפל בבעיות של החדר, בהנחה שאתה לא מוכן לטפל בבעיה באופן של אקוסטיקה מקצועית.

זו עובדה. לא דיעה.

הבעיה, היא לא העובדה הכל כך בסיסית הזאת, הבעיה נוגעת ליישום של הפתרון הזה, שילוב של סאב הוא מאוד מאוד קשה.

להגיע למצב , שאתה, הבעלים של המערכת לא יודע, אם הסאב עובד או לא, מצריך הרבה ידע והרבה כלים ממוחשבים ולכן, הרוב המוחלט יבחר לדלג על זה.

רן

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
רן לדברייך אלי...

בדיוק
"התנהגות הבאס"
בסהכ מאוד מרוצה (אצלי)
"עם כל המגבלות של חלל ישראלי"

יש לי רפרנס שלם של קטעים שאני מכיר אותם כמו שלוש ילדותיי
ובעיקר אך ה "באס" מתנהג

שמעתי במערכות אחרות שהיו לי
בעיקר כאשר הייתי עם Watt/puppy למינהם)
ו שילוב סאב.
וכאמור מכיר היטב את הקטעים בשילוב סאב וללא סאב כאשר בדקתי אותם לאורך השנים...

ואני מרגיש שהקטעים הנל מגיבים (כיום) אצלי,
במיוחד כאשר אנחנו דנים על תגובה, תזמון ושילוב

ברמה משובחת מאוד.

אבל שילוב סאב בסאטאפ הנוכחי
בהחלט משהו שארצה לבדוק
במיוחד שחזרתי לקולנוע

כך שבכל מקרה אני חושב עם עצמי לשלב סאב שם.

נבדוק זאת בהחלט גם ב דו ערוצי

כאמור לא שולל דבר.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
קולנוע זה כביכול אצל רבים מילה אחרת ל-בום בום, אבל זה נובע מחוסר הבנה והעמקה.

חלק מהמלחינים הגדולים בעולם, היצירות הכי אייקוניות בעולם, הגיעו מקולנוע.

בעניין הזה, קולנוע דורש ערוץ LFE, והרוב המוחלט משתמש בסאבוופר כדיי למלא אחר הצורך הזה, אבל נשים את זה בצד.

זו בכלל לא הנקודה ואני לא מתייחס אליה. לא חלק מהדיון

ההתנהגות הבאס בחדר וזה הדיון, לא שונה וגם לא תשתנה, אם מנגנים " דיאנה קרול" , או רואים "בלייד ראנר".

הרמקול לא יודע אם הוא מנגן סטריאו או קולנוע וגם החדר לא מודע לזה.

אם הבאס רספונס לא טוב, זה ישפיע על הקולנוע באותה מידה כמו שהוא משפיע על הסטריאו ואם הבאס ריספונס טוב, הקולנוע יהנה מעובדה זו, לא פחות מהסטריאו .

וכפועל יוצא מכך, גם הסטריאו וגם הקולנוע יהנו באותה מידה מהוספת סאבוופר ושיפור הבאס ריספונס

רן

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
בגלל שהבאס רספונס (אצלי) מגיב טוב בתוצאה הכללית
גם בקולנוע איני מרגיש צורך בסאב אקסטרני

אפרופו LFE זו הסיבה היחידה שאני חושב שוב על סאב אצלי לקולנוע
ואשמח לבדוק זאת גם בדו ערוצי
לא פוסל.

שוב רן
ופה אני מסכם הדברים אך שאני רואה זאת,

הוספת סאב להשקפתי בדו ערוצי במערכות מאוזנות
לפחות מבחינת *תוצאה* (לאן נכנס למה יותר נכון או פחות, אלא תוצאה לאוזניי, כרגע בשלב זה אני מדגיש *אצלי* איני מרגיש צורך לשלב.

מכיוון שאני (ככל הנראה) ישלב סאב עבור הקולנוע וגם כך הוא יהיה "בנמצא"
אשמח לבדוק זאת בדו ערוצי אצלי.

כאמור איני שולל דבר.
וכפי שאמרת נכון
צריך להיות פתוחים בדעתנו.

בברכה
איתי

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
רן מקווה שתקבל בהבנה את ההערה אך אני באמת תוהה באם אתה מקשיב!!!!!!!!!!!!! למוסיקה או מחפש פגמים ופתרונות או שזה הפך לטבע שני שאין לך שליטה עליו. בכל אופן מאחל לך הנאה גם ממוסיקה נטו.כשהעיסוק הטכני הופך לעיקר מה עם המוסיקה.אבל כמובן מכבד את הגישה שלך.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
צר לי לני יקירי, אני מקווה שתקבל ממש בהבנה את הדברים שלי....

.. לצערי צריך להסביר לך בכלל את מהות התחביב , כי עושה לי רושם שלא ממש הבנת אותו.

מהות התחביב לני, הוא לא להקשיב למוזיקה, אלא שיפור התוצאה הסונית במערכת שלך, אם תואיל ותקרא את הפורום, או כל פורום אחר הקשור לאודיו, אתה תבין ש 99 אחוז מהשירשורים נוגעים אך ורק לזה.

העובדה שאני מעמיק , לא צריכה להטריח, או להכביד, או להרתיע אותך, אלא לגרום לך להבין שישנם אנשים שלא מסתפקים בזריקת סיסמאות לחלל, או שימוש תכוף במילה "אוויר", אלא גם קוראים, לומדים ומתנסים, תוך רצון תמידי (וגם סיזיפי) להגיע לתוצאות טובות יותר.

ברגע שאני אזנח את הכל ואבחר רק לשבת ולהקשיב למוזיקה, באותו רגע, בחרתי לזנוח את התחביב.

אז אני לא נפגע לני, ההערות שלך פשוט נובעות מחוסר הבנה בסיסי...:)

רן

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
לא זרקתי סיסמאות ולא השתמשתי ולו פעם אחת במילה אוויר שאלתי שאלה לגיטימית עם בחרת לענות כפי שענית שיהיה לך לבריאות.בכל זאת הערה, בפורומים נחשבים אחוז לא מאד גדול עוסק בצורה כל כך אובססבית כפי שאתה נוהג אך גם זה קיים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
בוקר טוב חברים

נושא הבאס / סאב / תגובה
מאוד מעניין

אבל אולי רצוי ש @נמר או כל מנהל/כתב אחר
יפצל את השרשור,
ניראה לי שהשתלטנו על השרשור של גיא והרמקול המופלא שפירסם.
לא לעניין.

יום טוב לכולם.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
לא זרקתי סיסמאות ולא השתמשתי ולו פעם אחת במילה אוויר שאלתי שאלה לגיטימית עם בחרת לענות כפי שענית שיהיה לך לבריאות.בכל זאת הערה, בפורומים נחשבים אחוז לא מאד גדול עוסק בצורה כל כך אובססבית כפי שאתה נוהג אך גם זה קיים.

וזה מציק לך שאני אובססיבי לתחביב?:)

מתנהל דיון מקצועי על שילוב של סאבוופר במערכת סטריאו ותרומתו הכוללת, אנשים כותבים, שואלים שאלות ומקבלים תשובות.

... במקום לתרום לדיון מקצועית, או סתם להתבונן מהצד וללמוד, אתה בחרת להעיר כל מיני הערות שלא ממן העניין, הקשורות לחלוקת הזמן שלי, או לעובדה שאני אובססיבי לתחביב...הכל מלווה בהמון סימני קריאה...

ציפית לקבל סמיילי על ההערות הלא קשורות האלה?

ברגע שאתה בוחר לעבור מדיון מקצועי לדיון על גופו של אדם, קח בחשבון שאותו אדם יתכן ויגיב והתגובה שלו לא תהיה לטעמך.
זה חלק מהסיכון שאתה לוקח על עצמך.

ואני אגלה לך עוד סוד קטן:

אין אפשרות להגיע לתוצאות כאלה ולצבור ידע כזה, אם אתה לא אובססיבי לתחביב.

רן

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור