כבלים Unboxing - Nordost Valhalla 2

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
בקשר לכינוי של הכבל -

Valhalla​

מישהו יודע מהיכן קיבל את שמו ?
תופתעו.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
בקשר לכינוי של הכבל -

Valhalla​

תופתעו.
טוב אתה יודע, גם מי שלא יודע שניה אחת בדר' גוגל וזהו.
אני יודע את התשובה ולא מגוגל. ;)

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
בקשר לכינוי של הכבל -

Valhalla​

תופתעו.
נירוונה(גן עדן)ללוחמים,שנפלו בקרב ממיתולוגיה וויקינגית וזה לא שם היחיד בתחום,שנלקח משם: Thor ו Odin גם באו משם.;)

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אני יודע את התשובה ולא מגוגל
סביר להניח שידעת,
ובטוח שגם את הדגם שמעליו,אודין.
הרעיון לקרוא לכבילה בשמות אלים
זה מעין חיבור לשורשים או משהו סימלי,
אבל בענין האיכות, אין ספק ככל שאתה עולה בדגם
אתה מרגיש וחווה משהו שלא שמעת לפני.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני מכיר את Valhalla, או, לייתר דיוק, Walhalla, מתוך "טבעת הניבלונגים" של ואגנר.

לא התעמקתי בסיפור המסובך, אבל דומני ששם ואלהאלה אינה גן עדן אלא טירה/מבצר, שנבנה ע"י הענקים Fasolt ו-Fafner בתמורה להבטחת ראש האלים, Wotan, לתת להם את Freia, אלת הנעורים והיופי. לא חשוב מה קורה באינספור השעות בין הקטע הרלוונטי באופרה הראשונה לסיום האופרה האחרונה, אבל בסוף ואלהאלה עולה באש יחד עם האלים.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
בקשר לכינוי של הכבל -

Valhalla​

תופתעו.
טוב, זה לא ממש מקורי מצידם כי לין השתמשו בשם הזה (הרבה) לפניהם, לאחד מספקי הכח המשודרגים שלהם לסונדק.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
סביר להניח שידעת,
ובטוח שגם את הדגם שמעליו,אודין.
הרעיון לקרוא לכבילה בשמות אלים
זה מעין חיבור לשורשים או משהו סימלי,
אבל בענין האיכות, אין ספק ככל שאתה עולה בדגם
אתה מרגיש וחווה משהו שלא שמעת לפני.
כל הליין של היצרן מבוסס על שמות ומושגים שנלקחו מהמיתולוגיה הוויקינגית. מייסד החברה חובב מושבע של המיתולוגיה הזו ומשם זה בא.
כמעט בכל הרצאה בהדגמות שלהם מספרים את סיפור מקור שם החברה ואת שמות המוצרים.
ספציפית לוולהללה, זהו גן העדן של הוויקינגים. אודין זה הוא העל העליון ביותר. היימדל הוא שומר הסף בכניסה לוולהללה ופריי היא אחת האלות, לא זוכר איזו. בקיצור, נחמד לאללה. אני אהבתי את זה.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
אצל Bladelius השימוש בשמות ממיתולוגיה וויקינגית עוד יותר נרחב,אבל כאן זה בגלל ארץ המוצא.;)https://www.bladelius.com/products/

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
מה משמעות הכיסוי מעץ בחלק מהכבל?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
לגמרי Not cool
אסור להביע דיעה?

וואלה גם אני חושב שלהוציא 30K על כבל חשמל זה מטופש
הוא לא הביעה דיעה. הוא זלזל ובז באופן בוטה. השתמש בשפה לא מכבדת ופשוט הטריל. הוא חיפש את הפינה, אז מי שמחפש מוצא.

באשר אליך, השימוש במילה "מטופש" מיותר לחלוטין. מכיוון שאין לי אישית שום רצון להצדיק את הבחירות שלי בפני איש, גם איתך לא אכנס לדיון הכלכלי. מה שכן אומר לך,
- כמו כל דבר, יש את עניין הפרופורציה. אם הכבל היה עולה עשירית כנראה שלא היית אומר מטופש. אז היום אני והמערכת שלי כבר במקום אחר.
- זה שבעניך זה מטופש לא הופך את זה באמת לכזה. שמעת פעם את ההבדלים בין כבל כזה לאחר?
- פה זה פורום אודיופיליה, פה הדיון הוא לא האם זה מטופש או לא. או האם יש הבדל או לא. פה הדיון הוא מה ההבדל, מה זה עושה לעומת כבל אחר וכו'.

קאפיש?

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
הוא לא הביעה דיעה. הוא זלזל ובז באופן בוטה. השתמש בשפה לא מכבדת ופשוט הטריל. הוא חיפש את הפינה, אז מי שמחפש מוצא.

באשר אליך, השימוש במילה "מטופש" מיותר לחלוטין. מכיוון שאין לי אישית שום רצון להצדיק את הבחירות שלי בפני איש, גם איתך לא אכנס לדיון הכלכלי. מה שכן אומר לך,
- כמו כל דבר, יש את עניין הפרופורציה. עם הכבל היה עולה עשירית כנראה שלא היית אומר מטופש. אז היום אני והמערכת שלי כבר במקום אחר.
- זה שבעניך זה מטופש לא הופך את זה באמת לכזה. שמעת פעם את ההבדלים בין כבל כזה לאחר?
- פה זה פורום אודיופיליה, פה הדיון הוא לא האם זה מטופש או לא. או האם יש הבדל או לא. פה הדיון הוא מה ההבדל, מה זה עושה לעומת כבל אחר וכו'.

קאפיש?
מטופש מטופש מטופש

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
מטופש מטופש מטופש

מטופש מטופש מטופש
בוא נעצור פה. וכדי שאתה תסיים עם המילה האחרונה אז הינה:

מטופש.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לדעתי, מה שמשלמים עליו באודיו אינו ההבדל האבסולוטי בצלילים שמגיעים לאוזן, אלא על החווייה.

אצל חלק מהאנשים, מה ש"עושה להם את זה" הוא המחשבה שהמערכת שלהם מדייקת ככל האפשר, ושהם שומעים הכי קרוב שאפשר ל"מקור" (בלי שיש להם דרך להשוות אליו, אב זה עניין אחר).

אצל חלק אחר, מה ש"עושה להם את זה" הוא עוד פרטים, אצל אחרים במה מוגדרת יותר ותלת מימדיות, אצל אחרים צליל מלא יותר, אצל אחרים יותר באס ואימפאקט, וכו' וכו'.

לא תמיד באמת יש הבדל בצלילים שמגיעים לאוזן, אלא כל ההבדל הוא בתפיסה השונה: אפקט פלסבו. אבל העניין הוא שאם תמורת X ש"ח מקבלים את התוצאה המרגשת יותר, ובלי זה לא, אז -- לדעתי -- זה לגמרי שווה את הכסף.

אני לא יודע מה האפקט של כבל של 30K ש"ח (זה "רק" $8.7K) על הצליל, אבל אם לגיא זה נותן את מה שהוא רוצה, והוא מוכן ויכול לשלם את הסכום הזה, מה שמטופש זה להסביר לו שזה מטופש.

אין בעיה אם מישהו אחר לא מוכן/יכול לשלם סכומים כאלה עבור כבל (או על כל דבר אחר), או שזה לא "עושה לו את זה", אבל לשפוט את מי שכן מוכן, יכול ורוצה זה לא לעניין.

אני אומר את כל זה אפילו אם זה הכל פלסבו, אבל קל וחומר אם זה לא, וההבדל הממשי בצלילים המגיעים לאוזן גדול מאשר בהחלפת רכיב/ים אחרים בסכומים כאלה ואחרים.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
זה יותר עניין של להגיע לשלמות (לסמן וי ולעבור הלאה) מאשר השינוי בצלילים שהוא עושה, נראה אחרת הרגשה אחרת.
אי אפשר לתרגם את ההשקעה הכספית פה לשינוי בצלילים, זה פשוט חדש = ריגוש חדש.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
הטעות בעיקר
היא להמעיט מערכם של רכיבים שכפי שנאמר משלימים את החותם הכללי וההתנהגות הכללית של התוצאה.

מהתבוננות בלא מעט תגובות בשנים האחרונות
הדברים נובעים בעיקר:

*מחוסר ניסיון מובהק עם פריטים למינהם.
*מערכות לא מספיק שקופות אשר יודעות להמחיש שינויים שנעשים ועל כן הדעה היא "מינורי ובזבוז" או "חסר חשיבות" ו-להסתובב סביב זנבות למינהן.
*צרות עין כלשהיא גם אם היא לא נעשית בכוונה תחילה וגם כאשר נעשית ברמה קיצונית.
*תסכולים והרבה מהם, לתוצאה שהרבה אנשים התעייפו מלשפר ולחזק ומוצאים עצמם מקבלים אותם אולי בחוסר חשק כתורה.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
זה יותר עניין של להגיע לשלמות (לסמן וי ולעבור הלאה) מאשר השינוי בצלילים שהוא עושה, נראה אחרת הרגשה אחרת.
אי אפשר לתרגם את ההשקעה הכספית פה לשינוי בצלילים, זה פשוט חדש = ריגוש חדש.
בדיוק.
צריך להבין איפה התועלת מול העלות ולא להצהיר עד כמה השינוי הוא דרמטי.

באמת לא איכפת לי כמה מי מוציא על מה אבל מאוד מפריע סתימת פיות בצורת השעיה.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
אין פה חישוב תועלת מול עלות ואין פה עניין של צליל בכלל, העניין הוא ליצור משהו שייתן שקט נפשי ואחידות כספית של כל הציוד+, ו לא משנה כמה זה יעלה, משקיע סכום, סוגר פינה ממשיך הלאה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור