LCD Oled 65 או Qled 75?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
חוסר ההבנה שלך בתחום המסכים מורגש היטב, במיוחד לאור האמירה שלך. "אגדות שיווקיות"
כנראה שכולם לא מבינים (כולל כל אילו שהבאתי את הקישור לביקורות שלהם) - רק אתה מבין.
וכן אגדות שיווקיות זה בעיקר מה שאתה משתמש .
במבחן התמונה הטובה ולצרכים והרגלי הצפייה של 90% מהאוכלוסיה - ה OLED נותן תמונה טובה יותר מכל טכנולוגיה אחרת. נכון לעכשיו.
אתה יכול להמשיך לספק ולספר את האגדות על הצריבה, אורך החיים ומספר הניטים הלא רלוונטיים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מרבית הסוקרים מהללים ומשבחים רסיברים של דנון, נו, אז. מבחינתי ממוצע מינוס!
לא נראה לי שהם אינם יודעים מהי משמעות עוצמת הארה ולמה היא מיועדת.
אתה גם מומחה הסאונד חוץ מאשר התמחותך בוידאו?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
פורמט DOLBY VISION מגיע גם לאזור ה-4000 ניטים, יותר נכון כך הוא נראה במיטבו.
חוצמזה שיש כיום מספיק סרטים בתוכן התומך ב- 4000 ניטים, למעשה סמסונג וסוני מכוונות למסכים עם עוצמות הארה חזקות במיוחד הנעות בין 1200-4000 ניטים.

כאמור בכל תלוי תוכן.
מה שסוני וסמסונג ישחררו בעתיד אני לא יודע, נכון ל 2020, כפי הידוע לי מסכי 4000 ניטים אינם חזון נפרץ.
ככל הידוע לי, בטכנולוגיה הנוכחית, מסך אולד שתומך ב 4000 ניטים יפעל כ 30,000 שעות, במיוחד אם ינגן תוכן HDR תכופות.
לא יודע אם HDR יחסל את טכנולוגית אולד (כפי ב UHD חיסלה את הפלזמה), כיוון שתיאורתית אפשר להגיע לערכי ניטים גבוהים ממה שנדרש בתקנים (דולבי ו HDR10 ).
אולי יתפשרו קצת על העובי ויוסיפו מנגנון קירור? נחיה ונראה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
כנראה שכולם לא מבינים (כולל כל אילו שהבאתי את הקישור לביקורות שלהם) - רק אתה מבין.
וכן אגדות שיווקיות זה בעיקר מה שאתה משתמש .
במבחן התמונה הטובה ולצרכים והרגלי הצפייה של 90% מהאוכלוסיה - ה OLED נותן תמונה טובה יותר מכל טכנולוגיה אחרת. נכון לעכשיו.
אתה יכול להמשיך לספק ולספר את האגדות על הצריבה, אורך החיים ומספר הניטים הלא רלוונטיים.

כתבתי.. טכנולוגיית אולד טובה אך לא לכל סוגי התכנים.
לגבי האגדות השיווקית שאתה מיחס לי. זה כבר גובל בהאשמה.
ממליץ לך לפנות לחברות סוני וסמסונג לגבי אותם אגדות שיווקיות.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
כאמור בכל תלוי תוכן.
מה שסוני וסמסונג ישחררו בעתיד אני לא יודע, נכון ל 2020, כפי הידוע לי מסכי 4000 ניטים אינם חזון נפרץ.
ככל הידוע לי, בטכנולוגיה הנוכחית, מסך אולד שתומך ב 4000 ניטים יפעל כ 30,000 שעות, במיוחד אם ינגן תוכן HDR תכופות.
לא יודע אם HDR יחסל את טכנולוגית אולד (כפי ב UHD חיסלה את הפלזמה), כיוון שתיאורתית אפשר להגיע לערכי ניטים גבוהים ממה שנדרש בתקנים (דולבי ו HDR10 ).
אולי יתפשרו קצת על העובי ויוסיפו מנגנון קירור? נחיה ונראה.

מסכי סוני עם עוצמת הארה של 4000 ניטים קיימים. לא מזמן סקרתי את מסך הדגל של החברה. ההבדל בינו לבין מסך אולד בתכני DOLBY VISION HDR היה בין אור לחושך.

http://www.dtown.co.il/articles/4914.html

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כתבתי.. טכנולוגיית אולד טובה אך לא לכל סוגי התכנים.
לגבי האגדות השיווקית שאתה מיחס לי. זה כבר גובל בהאשמה.
ממליץ לך לפנות לחברות סוני וסמסונג לגבי אותם אגדות שיווקיות.
אתה כתבת אותם:

חסרונות
השתקפות
חוסר הסתגלות לחדר מואר צריבות מסך.עוצמת הארה נמוכה.אמינות

אם אתה רק מצטט אחרים, לפחות תציין שאתה מצטט דברים של מישהו אחר, ואל תציג זאת כעובדה .
או שלחילופין תעמוד אחר דבריך.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אתה כתבת אותם:

חסרונות
השתקפות
חוסר הסתגלות לחדר מואר צריבות מסך.עוצמת הארה נמוכה.אמינות

אם אתה רק מצטט אחרים, לפחות תציין שאתה מצטט דברים של מישהו אחר, ואל תציג זאת כעובדה .
או שלחילופין תעמוד אחר דבריך.

ברור...
שוב אכתוב.

צריבות
השתקפות
חוסר הסתגלות בחדר מואר
עוצמת הארה נמוכה
אמינות.

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
היי איתי

בכל מקרה אם טרם נבחר המסך, ממליץ לבחון אחד מול השני.
במקרה יצא לי לבקר ברשת חשמל גדולה לפני מס' ימים, ויצא לי לבחון בעין את שני המסכים המדוברים. ושוב לא נכנס לתכונות , ביצועים פיצרים וכו' אלא רק התרשמות של כחצי שעה.

החלל היה מואר יחסית בתאורה פלורסנטית. אזיי

אין ספק שהתמונה באולד הייתה הטובה ביותר.
עם זאת מסך ה QLED ב 75 אינץ היה מרשים יותר מבחינת הגודל. למרות שאיכות התמונה הייתה קצת פחות איכותית מהאולד. בשנהם הודגמו קטעים ב 4K . לא ראיתי שידור "רגיל" מיס/כבלים.בכל מקרה סדרת ה QLED הן ה 80 והן ה 90 היו נהדרים.

אני הייתי הולך על גודל למרות התפשרות קלה באיכות התמונה בשידור בהיירז (4K). בכל מקרה לשיקולך ולעיניך. מדובר בהתרשמות קצרה

בהצלחה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אבל מה קשר בין ניטים, HDR, לאיכות התמונה? זה אחד הפרמטרים מיני רבים, וכל אחד שם דגשים על מה שחשוב לו. מזכיר את מלחמות האלה לפני עשור על רמת השחורים, שחורים. הרגו אותי עם שחורים. כאילו זה היה הכל בתמונה.
אני בכלל מסתכל על תנועה במסך. אני מחפש תנועה קולנועית חלקה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אבל מה קשר בין ניטים, HDR, לאיכות התמונה? זה אחד הפרמטרים מיני רבים, וכל אחד שם דגשים על מה שחשוב לו. מזכיר את מלחמות האלה לפני עשור על רמת השחורים, שחורים. הרגו אותי עם שחורים. כאילו זה היה הכל בתמונה.
אני בכלל מסתכל על תנועה במסך. אני מחפש תנועה קולנועית חלקה.

על המונח עוצמת הארה שמעת? אני מניח שכן.
מסך בעל עוצמת הארה חזקה מתמודד היטב בכל תנאי התאורה גם ביום קייצי שהויטרינה בסלון פתוחה וקרני השמש חודרים לחלל הצפיה.

לכל טכנולוגיה יש יתרונות וחסרונות.. למרות כל ההייפ סביב מסכי האולד יש להם גם חסרונות רבים...
לכן לפני שרצים לרכוש מסך טלוויזיה מומלץ מאוד לרכוש מסך המתאים לאותו משתמש.
באיזה חלל הוא יימוקם. תנאי הצפייה. סוגי התכנים בהם צופים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
על המונח עוצמת הארה שמעת? אני מניח שכן.
מסך בעל עוצמת הארה חזקה מתמודד היטב בכל תנאי התאורה גם ביום קייצי שהויטרינה בסלון פתוחה וקרני השמש חודרים לחלל הצפיה.

לכל טכנולוגיה יש יתרונות וחסרונות.. למרות כל ההייפ סביב מסכי האולד יש להם גם חסרונות רבים...
לכן לפני שרצים לרכוש מסך טלוויזיה מומלץ מאוד לרכוש מסך המתאים לאותו משתמש.
באיזה חלל הוא יימוקם. תנאי הצפייה. סוגי התכנים בהם צופים.

נכון.
אבל גם כששומעים סטריאו אפשר לפתוח את המרפסת שצעקות של השכנים יכנסו יחד עם ילד שלומד לנגן על כינור.

אפשר ליצור גם סביבה אופטימלית לצפיה וגם להאזנה

כן, מדברים על עוצמת הארה מאז שיש מסכי LCD, והם עדיין בלתי נסבלים לטעמי כמובן.

כמו שגם אתה ציינת יש הרבה פרמטרים.
לאלקטרוניקה לדעתי יש משקל לא פחות חשוב מהפאנל.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור