Jeff Beck RIP

• פותח הנושא 845
  • פורסם בתאריך

845

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
היה מיוחד בהחלט

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
קוריוז על פטרישיה.
לפני כ-20 שנים, הייתי מיודד עם היבואן לשעבר אלון ליפשיץ מהרצליה פיתוח. תכננתי לטוס באותה שנה לתערוכת האלקטרוניקה ה-CES בלאס וגאס, שאלתי אותו (3 חודשים לפני), אם הוא מצטרף להופעה של פטרישיה בארבר בניו יורק? הוא אנא לי שכן.

קניתי 2 כרטיסים וביום הופעת הג'אז הינו שנינו בעיר ניו יורק, הזמנתי אותו לבלו נוט. כאשר הגיע למועדון, רק אז ירד לו האסימון שהוא רואה ושומע את פטרישיה, שהיא גבוהה מאוד.
המופע היה מדהים הנגנים היו טובים מאוד, למרות שהיא נגנה רק בשלישה - אתה היית צריך לראות אותו מחייך :שתוי:.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
מבחינתי קנה את עולמו כשאמר " שבפעם הראשונה ראה את הנדריקס מנגן רצה לתלות את הגיטרה ולהחליף מקצוע .." לא שאני חושב שהוא צודק, ולא שהנדריקס הוא הפייבוריט שלי, אבל כנות כזאת מצד אמן ענק מראה משהו. השאיר הרבה מוזיקה טובה ומורשת.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מבחינתי קנה את עולמו כשאמר " שבפעם הראשונה ראה את הנדריקס מנגן רצה לתלות את הגיטרה ולהחליף מקצוע .." לא שאני חושב שהוא צודק, ולא שהנדריקס הוא הפייבוריט שלי, אבל כנות כזאת מצד אמן ענק מראה משהו. השאיר הרבה מוזיקה טובה ומורשת.
לא זוכר אם זה הסרט על מיילס דיויס או על צ'אט בייקר.
אבל כשהאמרגן היהודי של צ'אט סידר לו עליה לבמה לנגן קטע או שניים ,במועדון של מיילס,כולם צחקו על הנגן ה" לבן" שהולך לנגן כאן.הזלזול היה כל כך גדול ,כשהוא עלה לבמה אף אחד לא הרים את הראש לראות מי מנגן.אחרי 20 שניות של ניגון,מיילס קם וניגש לאמרגן של צ'אט ואמר לו" מי זה הבן זונה הזה שהבאתה לכאן? הוא יהרוג לי את כל הנגנים כאן..." השאר הסטוריה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
כולם צחקו על הנגן ה" לבן" שהולך לנגן כאן.הזלזול היה כל כך גדול ,כשהוא עלה לבמה אף אחד לא הרים את הראש לראות מי מנגן.א
when Parker returned to the East Coast, he told Gillespie and Miles Davis, “There’s a little white cat out in California who’s going to eat you up.” This was just the beginning.

לדעתי צ'ט סבל מגזענות הפוכה...אם היה שחור היה יותר קל לעכל את הגאוניות שלו. והיה את 1953 שהמגזין דאון ביט הכתיר אותו כגאזיסט השנה( או משהו בסגנון) כשברור שבשלב זה היו שחורים מיומנים ומשפיעים ממנו כמו מיילס וגילספי. צט היה התקווה הלבנה, מעניין האם זה היה חלק ממרד הסמים שלו.

עבורי צ'ט בייקר הוא החצוצרן המועדף בלי לגרוע מהאחרים ובלי לשקול שיקולי השפעה טכניקה וכולי. הנגינה שלו והגישה שלו למנגינה היא מעצבת בחוויה האישית שלי ונוגעת הכי עמוק. ועוד לא הזכרתי את השירה שלו...

נערך לאחרונה ב:
  • Like
Reactions: gds

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור