״שוק כבלי האודיו מלא בולשיט״. ראיון עם Serguei Timachev - Stealth Cables

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
שורה תחתונה:"אם אתם רוצים כבלים,אז רק STEALTH!"

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
בדבר אחד הוא צודק, כל נושא הכבלים הוא בולשיט אחד גדול,ההבדל בין מיי מקורות למים מינירליים,בדיוק אותו הדבר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בדבר אחד הוא צודק, כל נושא הכבלים הוא בולשיט אחד גדול,ההבדל בין מיי מקורות למים מינירליים,בדיוק אותו הדבר.

זה לא מה שהוא אמר. הוא אמר שחלק נכבד בתחום הזה הוא בולשיט.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
///

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הייתי אומר שלא רק בתחום הכבלים הכותרת תתאים.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
בהזדמנות חגיגית זו הייתי מציע בחינה השוואתית בין סטים של חברות על פי רמות מחיר. נושא הכבלים נטחן עד דק ואחרי שהמסכנה ברורה וחד משמעית השלב הבא הוא להשוות כדי שחברי הפורום יוכלו לקבל כיוון לכבל שמתאים להם...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בהזדמנות חגיגית זו הייתי מציע בחינה השוואתית בין סטים של חברות על פי רמות מחיר. נושא הכבלים נטחן עד דק ואחרי שהמסכנה ברורה וחד משמעית השלב הבא הוא להשוות כדי שחברי הפורום יוכלו לקבל כיוון לכבל שמתאים להם...

למרות שמדובר בעניין סובייקטיבי זה יכול להיות מעניין.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
למרות שמדובר בעניין סובייקטיבי זה יכול להיות מעניין.
לכן ציינתי כיוון, אין הכוונה להכריז מה יותר טוב אבל להצביע על ההבדלים וכמובן אם מסתבר שיש סט יקר שנשמע כמו זה שקונים בהום סנטר יהיה נחמד לדעת...

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113

ההצעה שלך אומנם מעניינת אך לא ממש ברת ביצוע ואני אסביר מדוע.
טכנית אין שום בעיה, אני בשנייה לוקח על עצמי כתבה כזאת. רק בעיה אחת קטנטנה יש כאן, אני לא מכיר יבואן שיסכים להשאיל סט כבילה בשום רמת מחיר לבחינה השוואתית מול יצרן אחר. גם לא לכתב אודיו. שוב, רעיון מעניין אך שיקולים מסחריים לא יאפשרו לו לצאת לפועל.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
טכנית אין שום בעיה, אני בשנייה לוקח על עצמי כתבה כזאת. רק בעיה אחת קטנטנה יש כאן, אני לא מכיר יבואן שיסכים להשאיל סט כבילה בשום רמת מחיר לבחינה השוואתית מול יצרן אחר. גם לא לכתב אודיו. שוב, רעיון מעניין אך שיקולים מסחריים לא יאפשרו לו לצאת לפועל.

תמיד אפשר לאסוף מהחברה ;)

באופן אישי ולטובת מבחן שכזה אני מוכן השאיל לפרק זמן מסויים את הכבלים והאינטרקונקטים הקודמים בהם השתמשתי (סדרות כניסה וביניים של יצרנים מכובדים).

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
יש לי סט מושלם (אינטרקונקטים, חשמל ודיגיטלי) ולא זול, אתה מוזמן לקבל אותו בהשאלה, נמר השאיל כבלים יקרים מאוד בהתערבות עם רוברט ואני בטוח שיש לך ונמר מספיק קשרים שיאפשרו ביצוע השוואה כזו.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
אני לא הצלחתי להבין את העניין עם כבל אינדרה.
איך כבל של של 8 אלף דולר הוא הכבל הכי נמכר מהחברה כשיש לפניו ארבעה דגמים זולים יותר. האינדרה הוא אחד לפני הטופ. הדבר היותר מוזר הוא שהבעלים אומר במפורש שהכבל נותן תמורה מדהימה לכסף. אוי ואבוי אם כבל כזה לא יעשה מהפיכה במערכת. לא הייתי קורא למקרה הנוכחי ואלי פור מאני.
מעבר לזה אין ספק שמדובר באחת מיצרניות הגבלים המובילה בעולם וכבוד שזיו מחזיק בנציגות כזאת.

גדי בן עזרא

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8
המחירים שהם לוקחים על הכבלים זה בולשיט.למה צריך לשלם על כבלים כמו לזהב?חלק מהביקורת צריך להפנות לאלו שבוחנים כבלים נותנים המלצות שהם יגידו שיש פה עושק של הקונים ולא לעמוד מהצד ולהגיד זה מה שיש.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
המחירים שהם לוקחים על הכבלים זה בולשיט.למה צריך לשלם על כבלים כמו לזהב?חלק מהביקורת צריך להפנות לאלו שבוחנים כבלים נותנים המלצות שהם יגידו שיש פה עושק של הקונים ולא לעמוד מהצד ולהגיד זה מה שיש.
אני חושב שכדי לדעת עם התיסכול הזה הוא באמת מוצדק, צריך לקחת אסופה של כבלים על כככככככללללללללללללל מניפת המחירים, ולעשות מבחני האזנה כאלה שבהם המחיר עולה לאט לאט.
אם תהיה עקביות סטטיסטית בשיפור התוצאה כפונקציה של מחיר, אז אני לא חושב שיש לנו הרבה מה לבוא בטענות.

תוצר לוואי מעניין של מבחן כזה יכול להיות גילוי מציאות.
הבעיה היא, ש- שוב - זה תלוי מערכת וסינרגיה. אבל זה פתיר , לדעתי.

בכל מקרה, זה באמת מבאס לראות שכבלים עולים עשרות אלפי שקלים. אבל הדרך היחידה לראות אם זה מוצדק היא להשוות אותם באופן עקבי לכבלים זולים וזולים יותר. זה לא חוכמה להגיד שלפני 20 שנה הכבלים היו זולים יותר. לפני 20 שנה גם היו פחות טכנולוגיות.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני חושב שכדי לדעת עם התיסכול הזה הוא באמת מוצדק, צריך לקחת אסופה של כבלים על כככככככללללללללללללל מניפת המחירים, ולעשות מבחני האזנה כאלה שבהם המחיר עולה לאט לאט.
אם תהיה עקביות סטטיסטית בשיפור התוצאה כפונקציה של מחיר, אז אני לא חושב שיש לנו הרבה מה לבוא בטענות.

תוצר לוואי מעניין של מבחן כזה יכול להיות גילוי מציאות.
הבעיה היא, ש- שוב - זה תלוי מערכת וסינרגיה. אבל זה פתיר , לדעתי.

בכל מקרה, זה באמת מבאס לראות שכבלים עולים עשרות אלפי שקלים. אבל הדרך היחידה לראות אם זה מוצדק היא להשוות אותם באופן עקבי לכבלים זולים וזולים יותר. זה לא חוכמה להגיד שלפני 20 שנה הכבלים היו זולים יותר. לפני 20 שנה גם היו פחות טכנולוגיות.

לעולם לא יהיה שיפור עקבי באיכות כפונקציה של מחיר.
חלק מהיצרנים גובים מחיר מופרז.
חלק מהיצרנים מיצרים מוצרים יקרים שהם לא בהכרח טובים.
אפשר להניח שיש גם רמאים.

לעומת זאת, מניסיוני למדתי שאין ניסים בתחום. בד"כ כלל מוצרים איכותיים עולים יותר (אבל לא כל מה שעולה יותר הוא איכותי יותר).
על איכות צריך לשלם ואין קיצורי דרך.

אריה

גדי בן עזרא

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8
למה אתה מתכוון כאשר אתה אומר זאת. אם אתה מתכוון על אותה חברה או לחברות שונות של כבלים .בכל מקרה לדעתי מחיר של כבל באלפי דולרים לא מוצדק ולזה התכוונתי .אם תבוא ביקורת ותגיד שהכבלים שניבדקים נכון נשמעים טוב אך ישנה בעיה שמחירו של הכבל כזה או אחר מוגזם ועל זה לכתוב.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לעולם לא יהיה שיפור עקבי באיכות כפונקציה של מחיר.
אמר הוא שמעולם לא נגע בכבל אחר חוץ מניים :). אם אין שיפור עקבי כפונקציה של מחיר, מצבנו עגום.

חלק מהיצרנים גובים מחיר מופרז.
חלק מהיצרנים מיצרים מוצרים יקרים שהם לא בהכרח טובים.
אפשר להניח שיש גם רמאים.
זה משפטים ברמת "הכל יחסי". דבר קונקרטית. יש לך ניסיון עם כאלה? כל כבל יקר ו/או יקר מאד שנכנס אלי למערכת, עשה שינוי בהתאם למחירו. ברם אולם, כבל סילטק שעלה כ- $2000 וחובר בין הממיר למגבר המשולב שלי לפני כעשור היה נשמע מעפן מינוס. מספר שנים לאחר מכן, בחיבור לציוד אחר, נשמע אחלה. לכן, כשאומרים שכבל הוא במחיר מופרז, צריך לבחון אותו בכמה סיטואציות. אפשר לצמצם את המבחן לשתיים שלוש חברות שיש להן סינרגיה טובה עם הציוד שבוחנים אותו. אפשרי. לא בשמיים.

לעומת זאת, מניסיוני למדתי שאין ניסים בתחום. בד"כ כלל מוצרים איכותיים עולים יותר (אבל לא כל מה שעולה יותר הוא איכותי יותר).
על איכות צריך לשלם ואין קיצורי דרך.
בתעשיה הזאת, הרבה יותר מבתעשיות אחרות - כגון יין למשל, כסף = איכות. (אך פחות מתעשיות אחרות אחרות, למשל... צילום?) ואנחנו מדברים רק על חדש. לא על מציאות יד2 או יבואנים שיוצאים מהביזנס ומוכרים במחירי חיסול.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
למה אתה מתכוון כאשר אתה אומר זאת. אם אתה מתכוון על אות חברה או לחברות שונות של כבלים .בכל מקרה לדעתי מחיר של כבל באלפי דולרים לא מוצדק ולזה התכוונתי .אם תבוא ביקורת ותגיד שהכבלים שניבדקים נכון נשמעים טוב אך ישנה בעיה שמחירו של הכבל כזה או אחר מוגזם ועל זה לכתוב.
אני מתכוון באופן כללי להכל. אבל כשעושים מבחן, אני חושב כמו שאתה אומר - שעדיף לצמצם לשתיים שלוש חברות מקסימום בכל מבחן.

הטענה שלך שמחירים של כבלים הזויים היא לחלוטין אישית ואינטואיטיבית ואין לה אחיזה במציאות, מהסיבה הפשוטה שלא בדקנו כמה יותר טוב כבל ב- $10,000 מכבל ב- $100. אתה יכול להגיד "אני לא קונה כבל כזה כי הוא יקר לי" או "אני בוחר לא להוציא סכום כזה על כבל, זה נראה לי חסר טעם". וברמת מחיר מסויימת, רובנו ככולנו נסכים איתך. אבל להגיד באופן גורף סתם ככה "כבלים באלפי דולרים הם יקרים מדי" זאת אמרה שלא נשענת על דבר מעבר להעדפה הצרכנית שלך, שהיא לגיטימית בפני עצמה. ולכן העליתי את רעיון המבחן.

אצלי, למשל, הגבול עובר ב- USB. אני לא אשים על כבל USB יותר מ +- $1000, כי זה נראה לי מפגר. למה? ככה. רציונלי? לא. למזלי, אין לי כבל USB במערכת!:)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הדוגמה היחידה שיש לי היא החלפת אינטרקונקט של בין נגן התקליטורים לקדם המגבר מכבל סטנדרטי של CHORD שעלותו כ 400 ש"ח לכבל של NAIM שעלותו 2,500 ש"ח וההבדל היה לא פחות ממדהים.

אין לי דוגמה ספציפית של כבל יקר שלא שווה את מחירו, אבל אני מוכן להתערב על 10,000 ש"ח ( :):):):) ) שאני יכול למצוא כמה כאלה.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור