״מאותו היום לא יכולתי לחזור אחורה... ״ סיפור לשבת ופרגון לעופר

יוסף חורי

חבר אתר
מעורבות
19
נקודות
3
שבת שלום לכל יושבי הפורום :)

יש מישהו בחיי, יש לנו קשר מיוחד... הוא סבא ל 5 נכדים שגר בצפון ואני צעיר בן 26 שגר בירושלים ומצלם חתונות
מה מחבר בנינו כבר 12 שנים ישאר ביני לבינו, אבל יש אהבה חברות והערכה גדולה בינינו
יום אחד הוא בישר לי שהוא עובר דירה כמה רחובות ליד הבית הנוכחי שלו והפעם הוא הולך להשקיע במערכת סטריאו
כל פעם שהיינו נפגשים, כדרך אגב היה משמיע לי שיר חדש או אלבום
והיינו מדברים על משמעות הטקסט ועל התרוממות הרוח שהמוזיקה עושה לנו כשאנו מאזינים לה...
היו לו בבית זוג מוניטורים ב 500₪ שביחס למחיר הפיקו אחלה צליל (אני יודע.. חכו..)
לי בבית היה את ה harman kardon soundstick שעולים 990₪ וכן...ביחס למחיר גם הפיקו אחלה צליל (בפעם השניה אני יודע.. חכו....)

יום אחד נסעתי אליו מירושלים במשך 3 שעות ארוכות אבל מהנות בזכות הנופים וישבנו והוא סיפר לי שהוא רוצה לשדרג את איכות הסאונד שלו והוא מוכן להשקיע 5000₪
כטירון מתחיל בצבא שמתרגש לשים את המדים בלי לדעת על כמות הכאב שמחכה לו.. חייכתי והתרגשתי
בליבי חשבתי, ״אני אוהב אותו ואני אמצא לו את המערכת הכי טובה שקיימת במחיר של 5000₪״ ...
חשבתי לעצמי כמו ספיידרמן ״עם כח רב באה אחריות גדולה..״ הייתי נכון לכח ולאחריות אבל בלי קורים או כח על

התחלתי במשימה..
אך אבוי... ישר הרגשתי כצאן לטווח, זה לא היה כל כך ברור לפני שנה וחצי כי לא היה למה להשוות והכל היה מעורפל בגלל חוסר ידע
אבל בזמנו הצמר התחיל לצמוח מעל עורי החלקלק ועברתי להליכה על 4, כמעט שגדלו לי פרסות ועשיתי ׳מההה׳ כמו כבשה טובה לפני חיסול
לשמחתי זה לא קרה, בתור בעל עסק בעצמי, וכאחד שנוטה להחשיב עצמו מבין קצת באיכות אני יודע לזהות - אם יש לחץ יש קאץ
ואם אתה מרגיש סחרורת זה סימן לא טוב
בכל מיני מקומות שהלכתי לשמוע הלחיצו אותי בלי סוף והכל היה צריך לקרות מהר תוך כדי שימוש במושגים מפונפנים
וכששאלתי בסבלנות כדי להבין, התשובות שקיבלתי היו לחוצות מגומגמות ולא מספקות, הרגשתי מבולבל.

במקום לסגת, במהירות שיא גילחתי את הצמר עמדתי על 2, ירד הלחץ והתחלתי ללמוד... קצת יוטיוב, קצת פוסטים, כתבות באינטרנט ושיחות עם אנשים טובים על התחום ואחרי כמה חודשים שאני עושה את זה בזמני הפנוי התחלתי לקבל מושג כללי קצת יותר טוב על התחום
ואז נפלו לי כל מיני אסימונים
לדוגמא: אצל סוחר אחד שהשמיע לי זוג רמקולים מדפיים אנגלים ״מופלאים ומפורטים״ שעולים רק 2999₪ המקור והמגבר עלו כנראה פי 10
במקום אחר נתנו לי תשובות שמביך לכתוב
פעם אחת שנכנסתי לאיזה סוחר עם לוגו מרשים בכניסה לחדר האזנה והקשבתי בערך 5-10 דק הוא שאל על תשלום ואיך נרצה לעשות את זה..

אני חילוני אבל מאמין בהשגחה פרטית ואחרי התקופת למידה הקצרה שלי ממש במקרה חיברו אותי למאסטרו אודיו
בטלפון הראשון לאחר ששוחחנו קצת ושאלתי כמה שאלות הרגשתי שאם אני לא אחתוך את השיחה נמשיך לדבר לנצח ...
אהבתי את זה, עקצוצים קטנים שמרמזים, יש פה מישהו שאוהב מוזיקה, שאוהב סטריאו, הוא קשוב, ועל כל שאלה של מתחיל חסר ידע ששאלתי
קיבלתי תשובות מפורטות כיד המלך עם אפס התנשאות או פוזה

לא עבר זמן והלכתי למקום של עופר שחורי, או למה שכונה בזמנו ״המערה״
נכנסתי והייתי קצת בהלם, וחשבתי שיותר מדויק התיאור ״מאורה״
כמה מילות שלום מה נשמע, והוא הציג לי את ה duevel planets כ ״רמקול היחידי שיש לו בתקציב שלי״
אחרי שעה של השמעה יצאתי מהמאורה לאור השמש המסנוור, ובמקום סחרחורת הרגשתי שיכור
שמעתי את מופסה מהשמיים לוחש לי ״...son, once you begin the path, there is no leaving the path"
וכמו שכתוב בכותרת מאותו היום לא יכולתי לחזור אחורה... אחרי ששמעתי מערכת הגונה בפעם הראשונה הכל הרגיש כמו זבל וחרא בערמות שנמצא מסביבי בכל מקום

אז המשכתי ללמוד, שיגעתי את עופר לגביי כל מרכיב במערכת ששמעתי אצלו
הדובל, המגבר, הכבילה, החשמל, הרמקולים, האקוסטיקה, המקור וכו׳
קראתי באינטרנט ובפורומים ובאתרים של סטריאו, ראיתי אני חושב מעל 100 סרטונים של יוצרי תוכן בתחום הסטריאו ביוטיוב
למדתי על החשיבות של ״השרשרת״ כי כל החוליות חשובות באותה מידה, למדתי שלא קונים רמקול אלא אקו סיסטם שם כל חלק משפיע על השני וכן הלאה
ולמדתי ולמדתי אבל הדבר היחידי שעצר בעדתי היה הבלינג בלינג / המרשרשים / נייר מלא בדיו שכולם רוצים ...

ואחרי הפעם השניה והשלישית שהלכתי אליו לשמוע
מתקציב של 5,000₪ לזוג רמקולים לחבר שלי, הבנתי שהסטנדרטים לא מאפשרים לקבל חלק מהעוגה, אני רוצה את כולה!
והפעם גם בשבילי, אנחנו מדברים פה על דאבל באבל!
כפול.
2 מגברים ו4 רמקולים.

מרגש ממש לעבור תהליך שלם לטובת חבר ובלי לשים לב להשאב לתוכו, להתאהב, ולהצטרף להרפתקאה

בזמן שעופר עבר למקום החדש והמקסים שלו בתל אביב, מהלך עסקי נחמד הכניס לכיסי את הסכום המבוקש וכאן הסיפור מגיע ל happily ever after
ביצעתי איתו את ההזמנה המיוחלת והמרגשת במאי האחרון בסיום תהליך של שנה וחצי (אפילו קו חשמל נקי שנינו התקנו בבית ישירות מהלוח חשמל לשקע של המערכת)

2 * Symphonic line rg14 mk.5
2 * Duevel enterprise
2 * Innouse zen mini + lpsu
2 * Sine SW-2XT
2 * כבילה (חשמל - אינטרקונקט - וכבלי רמקול) של Symphonic line HD

אז תודה לעופר על הסבלנות, 2 המערכות הותקנו ואנחנו נהנים מהם בלי סוף! תענוג צרוף, כמו גלידה טעימה שלא נגמרת
אני לא יכול לחכות ללמוד עוד ועוד על התחום וגם הכי חשוב לגלות עוד מוזיקה חדשה ולהנות מאין ספור שעות מוזיקה טובות

למי שהגיע עד כאן תודה רבה שקראתם, בשבילי זה היה גם חווית כתיבה של סיפור
תמונות מצורפות + לינק ליוטיוב לאנבוקסינג והשמעה של כמה קטעים
:)))

תמונות מצורפות

• IMG_4457.JPG
    IMG_4457.JPG
    KB 147.8 · צפיות: 167
  • IMG_4458.JPG
    IMG_4458.JPG
    KB 75.5 · צפיות: 154
  • IMG_4459.JPG
    IMG_4459.JPG
    KB 83.3 · צפיות: 144
  • IMG_2281.JPG
    IMG_2281.JPG
    KB 232.2 · צפיות: 150
  • IMG_3058.JPG
    IMG_3058.JPG
    KB 80.8 · צפיות: 149
  • IMG_4455.JPG
    IMG_4455.JPG
    KB 179.8 · צפיות: 152
  • IMG_4456.JPG
    IMG_4456.JPG
    KB 87.7 · צפיות: 156
  • IMG_4454.PNG
    IMG_4454.PNG
    KB 569.9 · צפיות: 161
  • 173C4467-704C-4660-9811-955357313B87.JPG
    173C4467-704C-4660-9811-955357313B87.JPG
    KB 56.1 · צפיות: 154
נערך לאחרונה ב:

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
כתיבה נהדרת. בכל מילה בולטת התרגשות מהדרך והתוצאה,שעשית. תתחדש ותהנה מכל הלב וכמובן שאפו גדול לעופר על היושר,סבלנות ומקצועיות (טוב ,אני קצת משוחד).:אצבע מורמת

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
כתיבה יפה וניכר שהיא אמיתית מהלב.
כיף לקרוא.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש, תתרגש ותהנה מהמערכת ומהשעות שתבלה בהאזנה.
תודה על השיתוף.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
עד כמה שניתן להתרשם מאוזניות ומהיוטיוב..סאונד מצוין
תתחדש ותהנה

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
תתחדשו ותיהנו. סיפור מקסים וכתוב מהלב.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
כיף לקרוא, דובל זו חברה שלמדתי להעריך מאוד עם השנים. למרות שתפיסת הסטראו שלי קצת מתנגשת בשל הקונספט שלהם. תהנה ותתרגש :שתוי:

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
לפי מבנה הדירה, אני מהמר שאתה גר בנחלאות? אין כמו הירושלמים :)

תהנה מכל רגע.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,452
נקודות
113
סיפור יפה.
נהניתי מאוד לקרא

תתחדש!

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
דובל תמיד היו רמקולים מאוד אהובים עלי. יש איתם רק בעייה אחת - הם מאוד מאוד קשים להנעה, מנסיון, ושוחקים מגברים שאין להם מספיק זרם באופן בלתי צפוי. תתחדש ותיהנה לאורך שנים.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
דובל תמיד היו רמקולים מאוד אהובים עלי. יש איתם רק בעייה אחת - הם מאוד מאוד קשים להנעה, מנסיון, ושוחקים מגברים שאין להם מספיק זרם באופן בלתי צפוי. תתחדש ותיהנה לאורך שנים.
מעניין, שמה של דובל יצא דווקא בהיותה חברה של רמקולים " קלים " להנעה בז'אנר ( לעומת האומניפאלרים דוגמת mbl גרמן פיזיק ולהבדיל שהניאן בשעתו ).
חבר טוב טוב שלי מניע יופיטר ( שדרג מבלה לונה המצויינים כשלעצמם) עם רדפורד sta25 mk3 ואני לא מרגיש שחסר כח... אומנם חדר האזנה הוא קטן ועדיין, התחושה היא מלאה ועדינה כאחת.
אבל באמת שלא שמעתי אותם בחדר גדול. שניסינו לשדך להם הגברות טרנזיסטוריות חשנו שמשהו מהקסם פג...ככה שיש מצב שהרמקול הזה אוהב מאוד מנורות אבל לא מהסוג ה"בריון" ( ניסינו ליין מגנטיק והתוצאה הייתה אגרסיבית מאוד).

בקיצור, צריך לנסות לבד, להאזין ולהתאים .

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
הנסיון שלי היה עם פלנטס בסלון ישראלי ממוצע כאשר המגבר המשולב הטרנזיסטורי שהניע אותם נשחק והתקלקל שוב ושוב במשך כארבע שנים. יש שני מגזינים גרמניים שמפרסמים נתונים על היותם של רמקולים קשים או קלים להנעה. האחד מהם הוא אודיו שמדרג את קלות או קושי ההנעה של רמקולים בציון מספרי שנע בין 0 ל-100, ככל שהמספר קטן יותר הרמקולים קלים יותר להנעה. הדובל פלנטס מקבלים ציון מספרי של 75, כלומר רמקול קשה להנעה, וזה תואם את הנסיון שלי. המגזין הגרמני השני הוא סטריאו שבאתר שלו ברשת מופיע נתון של כמה וואט צורך הרמקול מהמגבר בעוצמת שמע של 94 די בי. הדובל אנטרפרייז צורכים מהמגבר 9.5 וואט, הדובל בלה לונה דיאמנטה צורכים מהמגבר 31.5 וואט, כלומר הבלה לונה דיאמנטה הרבה יותר קשה להנעה מהאנטרפרייז, שהוא בעל דרגת קושי בינונית.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
הנסיון שלי היה עם פלנטס בסלון ישראלי ממוצע כאשר המגבר המשולב הטרנזיסטורי שהניע אותם נשחק והתקלקל שוב ושוב במשך כארבע שנים. יש שני מגזינים גרמניים שמפרסמים נתונים על היותם של רמקולים קשים או קלים להנעה. האחד מהם הוא אודיו שמדרג את קלות או קושי ההנעה של רמקולים בציון מספרי שנע בין 0 ל-100, ככל שהמספר קטן יותר הרמקולים קלים יותר להנעה. הדובל פלנטס מקבלים ציון מספרי של 75, כלומר רמקול קשה להנעה, וזה תואם את הנסיון שלי. המגזין הגרמני השני הוא סטריאו שבאתר שלו ברשת מופיע נתון של כמה וואט צורך הרמקול מהמגבר בעוצמת שמע של 94 די בי. הדובל אנטרפרייז צורכים מהמגבר 9.5 וואט, הדובל בלה לונה דיאמנטה צורכים מהמגבר 31.5 וואט, כלומר הבלה לונה דיאמנטה הרבה יותר קשה להנעה מהאנטרפרייז, שהוא בעל דרגת קושי בינונית.
כנראה שהיופיטר באמת מיוחד באספקט הזה. רק מראה כמה חשוב לבחון כל רמקול גם בתוך סדרה של חברה. מצרף את הסיכום של ג'ולס קולמן מ 6moons
Conclusion
The Duevel Jupiter may represent the state of the art in overall omni-directional speaker design. It plays all kinds of music with not just ease but pleasure. It makes very few power demands on an amplifier, which is absolutely unheard of among omni-directional loudspeakers. It presents a distinctive aesthetic and is based on creative and innovative technology. It is, after all, not merely an omni but sports a dispersion-lens compression driver as well. It likes big rooms but does not dominate them.

The fact that it works so well with lower powered tube amplifiers means that un
like other omnis, it can reproduce the subtleties of music as well as its power. It also means that the Jupiter has immediacy that other omnis lack.

הביקורת המלאה 6moons

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
רן איזה מגבר זה היה? יש המון פלאנטס בשטח עם המון מגברים מכל המינים והסוגים.
בזמנו היה מגבר משולב של CEC שעשה בעיות בגלל מודול מסוים. אני מנחש שזה המגבר
והבעיה לא קשורה להספק.

הנסיון שלי עם דובל הוא כזה:
פלאנטס ואנטרפרייז - 50 וואט לפחות, לא וואטים של רסיבר.
ונוס - החל מ-50 וואט מנורות או 100 טרנזיסטורי.
בלה לונה - לפחות 30 וואט מנורות או 50 וואט טרנזיסטורי.
יופיטר \ סיריוס - לפחות 50 וואט מנורות או 100 טרנזיסטורי.
תלוי כמובן גם בגודל חלל השמיעה ובהרגלי השמיעה מבחינת עוצמת שמע.

בסקירות השונות בדקו יופיטר גם עם מגברי מנורות SE הספק 8 וואט.
סה״כ בלה לונה וסיריוס נוחים מאוד להנעה.
בסט הנוכחי אין בכלל בעיה עם מגבר משולב סימפוניק ליין RG14 Edition.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור