תם עידן: התו השמיני נסגרת

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
729
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: תם עידן: התו השמיני נסגרת

Anton

אוהב את התחום
צוות האתר
מעורבות
222
נקודות
43
באמת עצוב, חלק מהקסם של התחום הזה הוא החנויות, בין אם תקליטים או ציוד.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,061
נקודות
113
חלק מהשינוי שחל בדפוסי הצריכה, האזנה והצפיה.
מפליא שהצליחו להחזיק מעמד עד היום בעידן הסטרימינג, רכישת קבצים ורכישה ישירה.

בהצלחה לבעלים בעיסוקו החדש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
באמת כתבו יפה בדף שלהם,
באמת חבל שנסגרים,
באמת שזה עוד סימן לסיום תקופה.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
מי שירושלמי בטח הכיר גם את פיקדילי. את מיטב המשכורת הייתי שם בתו השמיני.

סוף תקופה.

המון הצלחה ליובל ניסינבאום. איש מקסים!

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
פיקדילי בחיפה, מי שהכיר!
ברחוב הרצל,קניתי שם
עשרות דיסקים.
נוסטלגיה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,540
נקודות
113
"מידאס"
"אלפנט" בראשון לציון.
וכמובן חנויות חשובות נוספות ברוטשילד ובתחנה המרכזית הישנה.

כל נעוריי הייתי מבלה שם,
שנות ה 90.
תקופה שלא תחזור.

למה

חבר משקיען
מעורבות
792
נקודות
113
מאד עצוב לראות עוד חנות נסגרת. בעידן הסטרימינג,כאשר הכל נגיש ,חינם ובמהירות בזק לצערנו לא נשאר מקום לחנויות פיזיות. ליפניי כשנה חדלה לפעול מוסיקה נטו ונותרנו רק עם דיסק-סנטר התל-אביבית. אני אולי מיועט,אבל אמשיך לקנות דיסקים,כי סורי אין שום התרגשות בניגון קבצים הכל-כך קלים להסגה ואין ולא יהיה תחליף לתקליט או תקליטור נדיר,שגם אחרי 20-25 שנים אני זוכר איפה נקנה. תמיד אזכור פיקדילי בכיכר דיזנגוף,דיסקו-טון בפינסקר,טאוור-רקורדס במגדל האופרה,סופר-זאוס בתחנה מרכזית החדשה ועוד רבים וטובים,שכבר מזמן לא איתנו.(ורד נבול):בכי:

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
לבאר שבעים שהם מעל גיל 40, בטח זוכרים חנות תקליטים ודיסקים בעיר העתיקה בשנות ה 80 המאוחרות ושנות ה 90 בשם בלקמור שנוהלה עי בחור שהוא מעריץ של ריצ'י בלקמור שקורא לעצמו בלקמור הבאר שבעי. אז השבוע גיליתישהוא נפטר בחודש שעבר:

https://branza.co.il/site/article/article_view/news-1580505846

בזמן שמס חנויות הדיסקים\תקליטים בבאר שבע היה מאד מוגבל, אצלו היה אפשר להשיג גם תקליט או דיסק נדיר. בגיל 20 רכשתי ממנו המון מהדורות מיוחדות ובוטלגים של אלבומי פינק פלויד וביטלס. למשל ההופעה בפומפאי שלא היה ניתן למצוא בשום חנות בבאר שבע.

אפילו חנויות דיסקים באילת כמו רשת דיסק-קלאב נסגרה מזמן. כיום המקום היחיד שאפשר למצוא מדיה מפלסטיק זה המבחר המאד מוגבל בסטימצקי.

האמת, שמשנת 2007 מכרתי את כל אוסף הדיסקים שלי לבחור מהפורום הכחול, ועברתי למדיה דיגיטאלית. זה נוח, אבל לא משאיר זכרונות ונקודות ציון דרך. בהחלט מתגעגע לחנויות פיזיות.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
עוד סיבה למה דור המילניום המז... תמיד עם פנים קפואות חסרות הבעה ורגש ואנטיפטים באופן כללי, הם לא היו בחנויות כאלה ולא צרכו מוזיקה כמו אז.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
בעפולה בשנות ה80 וה90
היו 6 חנויות תקליטים ודיסקים
שתמיד עבדו,
ב2006 נסגרה האחרונה שבהם.
מאד חסרות לי לפחות.
הכרתי את כל בעלי החנויות
אנשים זהב.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
זה מעציב אבל זו המציאות כיום, וכבר די הרבה זמן - גם מי שעוד קונה דיסקים ו/או תקליטים (כמוני) עבר לרכישתם דרך הרשת.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
גם חנויות הסטריאו מתכווצות!
כמעט לא רואים רמקולים רצפתיים!
גם המדפיים מתכווצים.
היום קונים רק מה שמתחבר לפון,
סאונד בר,או רמקול בלוטוס מעאפן.
או איזה סטליט שנשמע כמו שהוא נראה....

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
גם חנויות הסטריאו מתכווצות!
כמעט לא רואים רמקולים רצפתיים!
גם המדפיים מתכווצים.
היום קונים רק מה שמתחבר לפון,
סאונד בר,או רמקול בלוטוס מעאפן.
או איזה סטליט שנשמע כמו שהוא נראה....

ולכן אני חוזר על הטרוניה שלי לדור שאוכל מה שדוחפים לו רק כדי להראות קול: מגיע לכם !

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
המקומות היחידים שרואים
דיסקים לקנייה,חדשים,רק בתחנות דלק!
והכל מזרחית...

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לפני כמה ימים אומן אלמוני שם ערימות דיסקים קטנות מפרי עבודתו בתחנות אוטובוס ברח' המלך ג'ורג', מזכיר לי את ההומלסים בארה"ב שהחזיקו שלט בצידי הכביש will work for food, עצוב מה שנהיה מהפורמט.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,863
נקודות
113
העולם השתנה אבל לאו דווקה לרעה. נתחיל מזה שבזמנו רוב המכשירים שנמכרו היו טייפים של קסטות ורוב האנשים היו שומעים בהם מוזיקה. מערכות סטריאו טובות היו פחות נפוצות פעם וגם היום, רוב הפטיפונים היו מחרשות שהיו מיועדות להשמיע סינגלים 45 באיכות ירודה...
היום צורכים הרבה יותר מוזיקה מאי פעם, זוג אוזניות סבירות שמחוברות לטלפון נשמעות יותר טוב מאותו טייפ קסטות על 4 סוללות D. המוזיקה נגישה אונליין ונכון שרובה טראש שלא יישרוד במבחן הזמן אבל גם רוב המוזיקה בשנות ה70 וה80 הייתה טראש שלא שרד במבחן הזמן. אנחנו כמבוגרים נזכרים בחנויות ההן בנוסטלגיה, שם הכירו לנו מוזיקה חדשה ושם שאבנו את אותה תרבות. היום האמצעים שונים ובמקום ״לעקוב״ אחרי בעל חנות התקליטים אנחנו יכולים לעקוב אחרי מישהו שהמוזיקה שלו מעניינת אותנו בדיזר, אפל מיוזיק ואפילו פה בפורום מבלי להכיר אישית את אותו בנאדם...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור