שרת מדיה - רון? UPNP?

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
אז אתה אומר שבין MAC לבין הסטרימר לא היה כמעט הבדל בסאונד?
ולא הבנתי מה שאמרת לגבי רון - אתה טוען שהפלייבק הפנימי של האורליק נשמע טוב יותר? מה זה פלייבק פנימי? יש לו תוכנת ניגון משל עצמו, עבור קבציים מקומיים (בדיסק שלו)?
לא היה הבדל. מעדיף את השילוב כי הוא פשוט יציב יותר לתחזוקה שוטפת.
לאורליק יש תכנת פלייבק עצמאית לא רעה בכלל שתומכת גם בטידל וגם בקובוז. אפשר לכאורה בלי roon.במציאות אני מעדיף את הניהול של roon,
וכן הפלייבק הפנימי של אורליק טוב מroon. בssd זה פנומינאלי. אבל גם בstreaming עולה על הroon בצורה ניכרת ומורגשת. כמובן בהקלטות שיכולות לשקף את זה.
אצלי היו כבר כמה דורות של מחשבי אודיו - והשילוב הנוכחי הוא הראשון שמספק אותי מבחינת היציבות שלו. אמנם אני בקיא הרבה מעל הממוצע בצד המחשבי של העניין, מצד שני אני רוצה לבוא ולשמוע מוזיקה ולא לתחזק מערכת IT לפני כל סשיין שמיעה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
תגיד מתנוש נשמה ?
הייתכן שכל המסקנות שלך על קשתות של שתן נובעות מכך שאתה משתמש בוויס הזה ?
מכיר היטב הציוד שלו , ובאמת מדויק ברמה שוויצרית , הבעיה היא מהכרותי את מר וויס ,שהציוד שלו נשמע בערך כמוהו ,
יעני חתיכת צנון או לקרדה ;),
למה שלא תנסה איזה יום איזה מטרונום או איזה ממיר קצת יותר מוסיקלי ,הייתכן שאז תשנה את מסקנותיך לגבי הטרנספורטים הדיגיטלים ? מכיר גם טוטל , חוץ מזה שהצרפתי הזה מעצבן אותי אישית כי הוא רעב וגזלן , אין שום דבר מיוחד ב"טוטליות" שלו ,
תסלח לי כמובן שאני פונה אליך כמו נפוליאון לאחרון הגנרלים שלוo_O, הרי אתה יודע שאני ממש מעריך אותך , אבל זה עומד לי על קצה הלשון כבר שנים עם 202 שלך , תבדוק !
קשתות של שתן. הגדרה יפה. אני אאמץ אותה.

תראה, כן, אפשר לאמר שהוייס קפוץ ואנאלי במידה מסויימת. קצת מזכיר ממירים של לין בשעתו. אבל בחיי, טוב לי עם זה. אין לי בעיה עם זה. את הצבע והורוד בלחיים אני מקבל מההגברה והרמקולים. אני לא צריך להכניס צבעים וקראחנות בשלב של ההמרה - ניסיתי את זה עם הממירים שהזכרתי בשרשור השני - למפיזייטור ומטרונום, וזה לא דיגדג לי את הזרבובית. סתם פירוטכניקה.
זה לא שאני מאוהב קשות ב- WEISS. אני פשוט מעדיף גישת אפס בולשיט מקסימום פירוט על קראחנות. קודם שיהיה מהיר, שיהיה רזולטיבי, אח"כ שיעשה שמח.

לגבי הצרפתי, מסכים איתך שיש לו סגנון מכירה של נציג נספרסו בשקם אלקטריק. כל הזמן מנסה לדחוף לגרון דברים. אבל מצד שני, אם מדברים על העדפה "אישית" - ואני לא פגשתי אותו כמוך בתערוכות, כי אני לא טס לתערוכות - אני מת על הספרטניות הסובייטית הסגפנית של המוצרים שלו. זאת הצהרת כוונות שמדברת אלי.

לגבי מה שעומד לך - אל תהיה כ"כ עדין, כפרה. הכל בסדר. אנחנו במדינת לבנט. לא במסיבת תה ויקטוריאנית.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
לא היה הבדל. מעדיף את השילוב כי הוא פשוט יציב יותר לתחזוקה שוטפת.
לאורליק יש תכנת פלייבק עצמאית לא רעה בכלל שתומכת גם בטידל וגם בקובוז. אפשר לכאורה בלי roon.במציאות אני מעדיף את הניהול של roon,
וכן הפלייבק הפנימי של אורליק טוב מroon. בssd זה פנומינאלי. אבל גם בstreaming עולה על הroon בצורה ניכרת ומורגשת. כמובן בהקלטות שיכולות לשקף את זה.
אצלי היו כבר כמה דורות של מחשבי אודיו - והשילוב הנוכחי הוא הראשון שמספק אותי מבחינת היציבות שלו. אמנם אני בקיא הרבה מעל הממוצע בצד המחשבי של העניין, מצד שני אני רוצה לבוא ולשמוע מוזיקה ולא לתחזק מערכת IT לפני כל סשיין שמיעה.
כפרה עליך, תמיד תשובה אינטלגנטית עם איזשהו ערך מוסף. והפעם:
1. עדיף ניגון לוקאלי (SSD) מאשר דרך רשת. שכחתי שזה כבר שיקול, מאז שהפסקתי לנגן דרך מחשב. לצערי ה- TOTALDAC לא תומך בזה, אין לו איחסון.

2. סאאמק, אתה מבאס אותי עם נושא ההזרמה. אתה אומר פרוטוקול של ROON נשמע פחות טוב ממה שאוראליק עושה? באיזה פיתרון הם משתמשים? זה UPNP רגיל? יש שרת בסיפור, או שהכל רץ על האוראליק?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
למה לא להעביר את כל ציוד המיחשוב (המחשב שמריץ רון, הנאס, הסוויץ׳) למקום אחר על קו נפרד ועדיף גם פאזה נפרדת.
המחשב יריץ רון קור ואת הטוטלדאק תחבר ישירות לקו רשת הביתי מהקיר, בלי סוויץ׳ ובלי קופסאות בדרך.
תכנת השליטה תהיה רון רימוט באמצעות טלפון\טאבלט\לפטופ.
תודה. זה בדיוק מה שעשיתי. רשמים בהמשך. יש לי הרגשה, אבל, שזה - עדין - חצי כח. אפשר לעשות עוד. כמו הסוויץ' שגיא קנה. אציק לו לגבי זה.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
עדיף ניגון לוקאלי (SSD) מאשר דרך רשת. שכחתי שזה כבר שיקול, מאז שהפסקתי לנגן דרך מחשב. לצערי ה- TOTALDAC לא תומך בזה, אין לו איחסון.

וכי למה ? אני מנגן הכל על רשת ביתית ולא איטי יותר מאשר דיסק מחובר מקומי.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
וכי למה ? אני מנגן הכל על רשת ביתית ולא איטי יותר מאשר דיסק מחובר מקומי.
אין לי שמץ. לא קשור למהירות. קשור כנראה לתיזמון בשליפת הנתונים. לפני כעשור כשהתחלתי להתעסק עם מחשב לאודיו, שמתי לב שניגון מדיסק מקומי נשמע יותר טוב מאשר דיסק מרוחק. למה? אין לי שמץ. ליאור, אם אני מבין נכון, גם חווה את זה.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אין לי שמץ. לא קשור למהירות. קשור כנראה לתיזמון בשליפת הנתונים. לפני כעשור כשהתחלתי להתעסק עם מחשב לאודיו, שמתי לב שניגון מדיסק מקומי נשמע יותר טוב מאשר דיסק מרוחק. למה? אין לי שמץ. ליאור, אם אני מבין נכון, גם חווה את זה.

אולי לא ניסיתי , אין סיכוי שאני מחבר דיסק מקומי , אצלי הכל על NFS עובד טיל ומוגדר לנגן לעלות לזיכרון הכל כך שדיסק מקומי לא יתן לי כלום חוץ ממגבלות

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
אולי לא ניסיתי , אין סיכוי שאני מחבר דיסק מקומי , אצלי הכל על NFS עובד טיל ומוגדר לנגן לעלות לזיכרון הכל כך שדיסק מקומי לא יתן לי כלום חוץ ממגבלות
אתה עושה הנחות יסוד שמבוססות על ידע במחשבים, לא ניסיון האזנתי. נסה פעם בשביל הספורט. אולי יהיה הבדל. או לא. מה יש לך להפסיד? לי, אגב, אין את הפריבילגיה הזאת.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אתה עושה הנחות יסוד שמבוססות על ידע במחשבים, לא ניסיון האזנתי. נסה פעם בשביל הספורט. אולי יהיה הבדל. או לא. מה יש לך להפסיד? לי, אגב, אין את הפריבילגיה הזאת.

אולי ינסה , יש הרבה דברים שלא ניסינו כי הם לא נשמעים הגיוניים , ינסה סתם בשביל הסופרט, יעדכן בהמשך , מוכן להתערב שישמעו אצלי אותו דבר

נערך לאחרונה ב:

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
כפרה עליך, תמיד תשובה אינטלגנטית עם איזשהו ערך מוסף. והפעם:
1. עדיף ניגון לוקאלי (SSD) מאשר דרך רשת. שכחתי שזה כבר שיקול, מאז שהפסקתי לנגן דרך מחשב. לצערי ה- TOTALDAC לא תומך בזה, אין לו איחסון.

2. סאאמק, אתה מבאס אותי עם נושא ההזרמה. אתה אומר פרוטוקול של ROON נשמע פחות טוב ממה שאוראליק עושה? באיזה פיתרון הם משתמשים? זה UPNP רגיל? יש שרת בסיפור, או שהכל רץ על האוראליק?
תשובה כוללת:
1. ניגון SSD, מוותר על הרעשים של הרשת. לגבי מהירות תיאורטית מקסימלית 5Gb לעומת מקסימום 1Gb עם overhead של nfs (פרוטוקול רע בביצועים) והnas שלך בטוח לא ssd והמהירות שלו נמוכה משמעותית מ1Gb. ואין כמו חיבור לוקאלי.
2. לאוראליק יש תכנת פלייבק עצמאית שלהם, מנגנת ממדיה לוקלית (ssd) ותומכת בroon וqobuz. הכל פנימי. עובד תענוג ויש אפליקציות שליטה תואמת.
חסרונות - לא מבצע scrubbing ל last.fm , ממשק דל לעומת roon.
יתרונות - איכות פלייבק גבוהה יותר, אולי הוא מפרק mqa יותר טוב. אבל בכללי הכל יותר טוב.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
nfs (פרוטוקול רע בביצועים) והnas שלך בטוח לא ssd והמהירות שלו נמוכה משמעותית מ1Gb.

איזה קשקוש :) 23 שנה איש יוניקס לא שמעתי דבר כזה עוד
לפחות תגיד שזאת דעתך ואל תתעה ותקבע עובדות
דיסק מקומי חוזרים לימי הביניים

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
איזה קשקוש :) 23 שנה איש יוניקס לא שמעתי דבר כזה עוד
לפחות תגיד שזאת דעתך ואל תתעה ותקבע עובדות
דיסק מקומי חוזרים לימי הביניים

הנסיון שלי לא קטן בתחום הזה, ועבדתי ב5 חברות שפיתחו סטורג, שתיים מהן פתרונות NAS ל enterprise. אתה יכול להניח שאני יודע משהו בתחום הזה.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
הנסיון שלי לא קטן בתחום הזה, ועבדתי ב5 חברות שפיתחו סטורג, שתיים מהן פתרונות NAS ל enterprise. אתה יכול להניח שאני יודע משהו בתחום הזה.

מסתבר שלא, בלי קשר לזה שאני עובד בחברת אחסון מובילה שמתמחה ב- NAS , אם היו שומעים שפרוטוקול NFS רע בביצועים היו מגיבים בלגלוג
היראתי והסברתי שאני טוען קבצים של 4 גיג ISO מהרשת ב-2 שניות והכל נטען לזכרון כך שדיסק מקומי זה באמת אנו באנו

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
אתה יודע הכל. קטונתי.
4 ג’יגה ב2 שניות זה 2 לשניה.
דיסק לוקלי עושה 5 לשניה.
שלא לדבר על latency של רשת והדיסקי SATA במארז הnas הביתי שיש לרובנו.
טכנולוגיות nas מקובלות לmidrange storage, האנטרפרייז הוא תמיד SAN.
חיבור DAS של ssd לhost הרבה יותר מהיר גם מSAN.
זה שפיתחו גם nas-ים לבית - לא אומר שהם הפתרון האידיאלי לכל דבר.
יש לי אחד כזה ולא משתמש - כי צריך להבין מה הארכיטקטורה הרצויה לפתרון שאתה רוצה להשיג. יש לך פטיש אז בכל בעיה אתה רואה מסמר...
הפתרון של das גם אומץ ע״י אחד מספקי הענן הגדולים שלא יכל להשיג מספיק ביצועים משרתי הnas שלו. למרות שזה עולה לו הרבה כסף וקשה לניהול.
הפתרונות המסתמנים הם בתחום הNVMesh ובטח לא ע״י nas וnfs, גרוטאות משנות ה90 העליזות...

הדיסק הלוקלי בסטרימר שלי גם נגיש ברשת ע״י הסטרימר, כך שאני יכול להעתיק אליו חומר ברשת ולעדכן בקלות - הפלייבק נעשה בDAS.
המעבר מDAS לפתרונות רשת הם פתרונות *ניהול* לרשתות קמפוס שיש בהם מספר משתמשים ואפליקציות. הביצועים תמיד יותר טובים בחיבור ישיר.
וכשמדובר באפליקציה אחת שאני לא רוצה לחלוק ביצועים עם אף אחד - ברור מה יותר טוב.
וזה בלי לדבר על המקרים בהם אשתך עורכת קבצים על הfiler, הבן רואה ממנו סרטים ואתה מנגן...
עכשיו בוא תענה לעניין ולא בנפנוף ידיים ״היו מגיבים בליגלוג״ עלאק.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אתה יודע הכל. קטונתי.
4 ג’יגה ב2 שניות זה 2 לשניה.
דיסק לוקלי עושה 5 לשניה.
שלא לדבר על latency של רשת והדיסקי SATA במארז הnas הביתי שיש לרובנו.
טכנולוגיות nas מקובלות לmidrange storage, האנטרפרייז הוא תמיד SAN.
חיבור DAS של ssd לhost הרבה יותר מהיר גם מSAN.
זה שפיתחו גם nas-ים לבית - לא אומר שהם הפתרון האידיאלי לכל דבר.
יש לי אחד כזה ולא משתמש - כי צריך להבין מה הארכיטקטורה הרצויה לפתרון שאתה רוצה להשיג. יש לך פטיש אז בכל בעיה אתה רואה מסמר...
הפתרון של das גם אומץ ע״י אחד מספקי הענן הגדולים שלא יכל להשיג מספיק ביצועים משרתי הnas שלו. למרות שזה עולה לו הרבה כסף וקשה לניהול.
הפתרונות המסתמנים הם בתחום הNVMesh ובטח לא ע״י nas וnfs, גרוטאות משנות ה90 העליזות...

הדיסק הלוקלי בסטרימר שלי גם נגיש ברשת ע״י הסטרימר, כך שאני יכול להעתיק אליו חומר ברשת ולעדכן בקלות - הפלייבק נעשה בDAS.
המעבר מDAS לפתרונות רשת הם פתרונות *ניהול* לרשתות קמפוס שיש בהם מספר משתמשים ואפליקציות. הביצועים תמיד יותר טובים בחיבור ישיר.
וכשמדובר באפליקציה אחת שאני לא רוצה לחלוק ביצועים עם אף אחד - ברור מה יותר טוב.
וזה בלי לדבר על המקרים בהם אשתך עורכת קבצים על הfiler, הבן רואה ממנו סרטים ואתה מנגן...
עכשיו בוא תענה לעניין ולא בנפנוף ידיים ״היו מגיבים בליגלוג״ עלאק.

כל זה כתבת על משתמש אחד ברשת שקורא קובץ אחד ? :) Enterprise אמיתי latency גם רשת 100 הייתה עובדת מצוין
אנחנו משרתים מאות ואלפי משתמשים ומערכות kubernetes על NFS

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
חבר'ה די לריב.
אבל אגו לינוקסי בצד, למה אנחנו חושבים שמהירות משחקת פה תפקיד? אני שואל באמת. זה חשוב לדעתכם?

לי יש הרגשה שזה קשור לשעון איכשהו, כמו ההבדל באיכות שמדווחים אלה שקנו סוויץ אודיופילי. אולי יש בעיות תיזמון שאיכשהו פוגעות ביציבות ההזרמה (ג'יטר?) בשליפת קובץ מרחוק. אלהים יודע...

טוב, חפרנו. השירשור מוצה בינתיים, לא? מסקנות עבורי:
1. הרחקת המחשב מהמערכת - וואלה עוזרת.
2. צריך לבדוק סוויצ'ים אודיופילים ולקוות שזה לא עושה הבדל כי זה יקר.
3. אין לי כוח להתעסק עם סטאפים שלא מבוססים רון. אף אחד פה לא חושב שזה חשוב למעט ליאור (כפרה עליו) אבל הוא מנגן מקומית, מה שאני לא יכול לעשות.
4. שווה לבדוק ניגון מקומי אצלי מדיסק און קי (זה אני כן יכול לעשות.) להשוות מול קבצים מרוחקים.

עוד משהו? מישהו?

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
ניגון בדיסק מקומי יכול להיות טוב אבל יש לקחת בחשבון שאם הממשק זה USB
אז USB זה ממשק שממומש בתכנה ולוקח משאבים מהנגן במידה וה CPU שלו חלש...
מנסיון ב CPU חלשים , ממשק USB לוקח יותר משאבים מרשת למשל...

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
חבר'ה די לריב.
אבל אגו לינוקסי בצד, למה אנחנו חושבים שמהירות משחקת פה תפקיד? אני שואל באמת. זה חשוב לדעתכם?

לי יש הרגשה שזה קשור לשעון איכשהו, כמו ההבדל באיכות שמדווחים אלה שקנו סוויץ אודיופילי. אולי יש בעיות תיזמון שאיכשהו פוגעות ביציבות ההזרמה (ג'יטר?) בשליפת קובץ מרחוק. אלהים יודע...

טוב, חפרנו. השירשור מוצה בינתיים, לא? מסקנות עבורי:
1. הרחקת המחשב מהמערכת - וואלה עוזרת.
2. צריך לבדוק סוויצ'ים אודיופילים ולקוות שזה לא עושה הבדל כי זה יקר.
3. אין לי כוח להתעסק עם סטאפים שלא מבוססים רון. אף אחד פה לא חושב שזה חשוב למעט ליאור (כפרה עליו) אבל הוא מנגן מקומית, מה שאני לא יכול לעשות.
4. שווה לבדוק ניגון מקומי אצלי מדיסק און קי (זה אני כן יכול לעשות.) להשוות מול קבצים מרוחקים.

עוד משהו? מישהו?

אם יש ספקות לגבי רשת וניגון מקומי תחשוב מה קורה שמנגנים קבצים מספקי סטירמינג , יהיו פה הרבה ובטח גם אתה שיגידו ששומעים מצויין וזה על גבי רשת האינטרנט שאין לך שליטה עליה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
ניגון בדיסק מקומי יכול להיות טוב אבל יש לקחת בחשבון שאם הממשק זה USB
אז USB זה ממשק שממומש בתכנה ולוקח משאבים מהנגן במידה וה CPU שלו חלש...
מנסיון ב CPU חלשים , ממשק USB לוקח יותר משאבים מרשת למשל...
מענין. השאלה אם זה נכון בכל מערכות ההפעלה. במקרה של הסטרימר שלי, למשל, אני בטוח שזה איזה לינוקס בסיסי.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
אם יש ספקות לגבי רשת וניגון מקומי תחשוב מה קורה שמנגנים קבצים מספקי סטירמינג , יהיו פה הרבה ובטח גם אתה שיגידו ששומעים מצויין וזה על גבי רשת האינטרנט שאין לך שליטה עליה
ללא ספק. אבל אין לי בעיה להשתמש פחות בסטרימינג ולטרוח להוריד את המוסיקה שחשובה לי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור