שרשור העלות/תועלת מטורפת...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מידי פעם אני קורא כאן את הנכתב בפורומים, ושאף אחד לא ייעלב ,אבל אני חש שמתעסקים כאן הרבה בהשוואות ממש שוליות.
ולא בעיקר שזה פשוט האזנה למוסיקה.

זה כמו להגיד בפורום רכב שמתעסקים במכלולים, באחיזת כביש, בדיוק של ההיגוי ואתה לא מבין למה לא פשוט להניע את הרכב וליסוע. אז ברור שלא מניעים ונוסעים. מתייחסים לנהיגה כי זה הקטע של פורום רכבי נהיגה.

מוסיקה היא האמצעי כשבונים מערכת. לכשמסיימים המערכת הופכת להיות האמצעי. כלומר, חילופי תפקידים.

amirha

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
קצת קשה לקבל את המשפט האחרון בפורום הזה, כי לא באמת "מסיימים". לפחות לא במובן הסופי של המילה.
הרבה מהחברים במרוץ אינסופי לשיפור הסאונד. זה כיף ואפילו "מתגמל" לעיתים וגם אני עושה את זה לא פעם, אבל בעיניי זה לא העיקר.
אני מאחל לעצמי להמשיך ליהנות ולהתרגש ממוסיקה טובה באיכות טובה (בגבולות התקציב שלי והידע האודיופילי הדל שלי),
גם אם לאוזן היותר מקצועית זה יישמע אולי "רק" בינוני.
במילים אחרות - מי שממילא נהנה ממוסיקה ורוצה להנות יותר, אפשר בהחלט להסתפק בשיפור מבוסס תקציב מוגבל.

נוריאל

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
להתחיל את בניית המערכת עם מקור טוב הוא דבר שעושה הרבה סדר בהמשך השרשרת, ושם להערכתי צריך לשים את רוב הכסף בשלב הראשון.
ואני מאמין שהזן מיני של Innuos הוא התחלה מרהיבה. אני לא מכיר שום מקור (חדש, דיגיטלי או אנלוגי) ב-4000 ש"ח שנותן תוצאה כל כך מספקת. מדובר במכשיר שהוא גם שרת מוזיקה (עם טרה זיכרון) וגם ממיר. יתרון נוסף וחשוב הוא שמדובר במוצר מודולרי. כלומר, כשמתפנות בהמשך כמה פזטות ניתן להוסיף ספק כוח ייעודי, או ניתן להרחיב את הזיכרון.
נדמה לי שעם התחלה כזאת, אפשר להמשיך הלאה בראש שקט למוצרים בסיסיים טובים מהלוחות.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
להתחיל את בניית המערכת עם מקור טוב הוא דבר שעושה הרבה סדר בהמשך השרשרת, ושם להערכתי צריך לשים את רוב הכסף בשלב הראשון.
ואני מאמין שהזן מיני של Innuos הוא התחלה מרהיבה. אני לא מכיר שום מקור (חדש, דיגיטלי או אנלוגי) ב-4000 ש"ח שנותן תוצאה כל כך מספקת. מדובר במכשיר שהוא גם שרת מוזיקה (עם טרה זיכרון) וגם ממיר. יתרון נוסף וחשוב הוא שמדובר במוצר מודולרי. כלומר, כשמתפנות בהמשך כמה פזטות ניתן להוסיף ספק כוח ייעודי, או ניתן להרחיב את הזיכרון.
נדמה לי שעם התחלה כזאת, אפשר להמשיך הלאה בראש שקט למוצרים בסיסיים טובים מהלוחות.
למרות שנתתי לך לייק כי אהבתי מה שרשמתה. אבל היכן צריך לשים את סל הביצים בהתחלה זה נתון לויכוח .
בכלל שרשור בפני עצמו.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63

נוריאל

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28

מאמץ חביב של מר גוטנברג, גם אם לא ממש מובן לי. בעידן שבו כל זב חוטם מוציא על טלפון סכום כפול ויותר מסך כל ההמלצות שלו, נדמה לי שחובב מוזיקה חייב לעצמו ולנפשו קצת יותר מאשר לטלפון שלו.

שנית, רמקולים והגברה כדאי ורצוי לחפש ביד 2. השוק גדוש בסחורה הרבה יותר טובה ממה שמר גוטנברג ממליץ עליה, ולא בהרבה יותר כסף.

שלישית, לפני המערכת, חשוב לבדוק איפה להציב אותה. אם יש לכם אפשרות בחירה, הימנעו ככל האפשר מממ"דים ומאותם כוכים בגודל 10 מ"ר המכונים בישראל חדרים. תבחרו את החלל הכי גדול והכי מאוזן שיש לכם בבית. 10 מ"ר נשמעים 10 מ"ר.

רביעית, חשמל. טוב, אולי זה נראה למתחילים שבכם בתור משהו לטפל בו בעתיד. נניח. בכל מקרה, תשתדלו לא לחבר את המכשירים למפצל ישראלי בשקל. לטובתכם.

חמישית, העמדה. אולי גם זה נראה לכם בתור משהו לטפל בו בעתיד. בינתיים, בכל אופן, הימנעו מהנחת המכשירים ישירות על הרצפה, או על מדפי זכוכית/שיש/בטון/מתכת. תבחרו את ארונית העץ הכי יציבה (ומאוזנת!) שיש לכם - ולא ב"ארוניות הסטראו" של פעם! לוחות עץ סנדוויץ בעובי ארבעה סנטימטרים מתחת למכשירים יעשו עבודה טובה.

האזנה מהנה

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אני חושב שמר גוטנברג היקר עשה את זה בשביל סטודנטים דלי תקציב ולא מעט אנשים הפוקדים את הפורום שגרים בדירת שותפים ומחפשים קצת פינוק לאוזן בתקציב מצומצם ועל כך יבורך.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
עלות תועלת אך ורק במוצרי יד2!
מוצרים זולים חביבים סיניים זה לא עלות תועלה זה יותר קצת עלות עם קצת תועלת .
למי שלא מפחד וממהר אפשר לבנות מערכת hi end אמיתית במחירים סבירים בקנה מידה אודיופילי.
אני חושב שאני דוגמה טובה.
אבל גם בפחות ממה שאני הוצאתי אפשר.
אני יכול לתת דוגמאות למחביר .

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
עלות תועלת אך ורק במוצרי יד2!
מוצרים זולים חביבים סיניים זה לא עלות תועלה זה יותר קצת עלות עם קצת תועלת .
למי שלא מפחד וממהר אפשר לבנות מערכת hi end אמיתית במחירים סבירים בקנה מידה אודיופילי.
אני חושב שאני דוגמה טובה.
אבל גם בפחות ממה שאני הוצאתי אפשר.
אני יכול לתת דוגמאות למחביר .
נשמח לדוגמאות

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
נשמח לדוגמאות
אתה מוזמן אלי לראות ולשמועה !
אתה יכול גם לחוות אצל גיא לנדאו מידי פעם סאונד חלומי ממוצרים ותיקים בעלויות אנשיות

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
דוגמה : יש לי למכירה (של חבר ) thiel cs6 רמקול מטורף בעלות אנושית שדך לו מגבר חזק ואתה מסודר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
הוא חמודי אבל יש לו נטייה לקשקש קצת בקומקום.
הוא חמודי כמו שוודי אלן חמודי. או במילים אחרות, מעורר בחילה.

כואב הלב... זקן נרגן בן 60 שגר בכוך מבולגן, נמצא על הספקטרום של אגרנות כפייתית וכמובן שמיותר לציין שיד אשה לא ראתה את המאורה שלו כנראה לפחות עשור, אם לא שלושה.

כל זה היה נסלח אם היה אומר משהו מענין.

הוא צריך, ככל הנראה, את הטיפול המלא:
1. משאית עם צל"ש.
2. הרבה מטבעות של שקל.
3. כמה עובדות סיעודיות שיבואו ויסדרו לו את המקום ויכינו לו ארוחה חמה.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
efficeiency לעומת effectivness הם לא
אותו דבר, הראשון מוגדר על יחס מחיר לתמורה vfm.המושג השני מוגדר להשיג
הצלחה בתוצאה רצויה.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
יצא לי לשמוע בלא מעט הזדמנויות את הרמקולים של אומגה אודיו.

לטעמי כמובן, אף רמקול באותו מחיר, כולל יד 2 לא מגיע לאותה רמה.

רמקול ישראלי במלוא רמ"ח אבריו, עם שירות מעולה של מרדכי.

מאוד חבל שהחברה נזנחת, ולא מקבלת המלצות כאן או בפורומים המקבילים.

לגבי הסינים, התאכזבתי שוב ושוב מהם.

המגברים מתו, הדאקים גם, אין עדכוני תוכנה וקושחה ואמינות בקאנטים. חבל על כל שקל שהוצאתי.

כל המדידות המלהיבות של המוצרים הסיניים בasr מכורות מראש, כי חברת האם שולחת לו בחינם את הזבל, אחרי שהוא עבר הינדוס מושלם למדידה הנדרשת, וזוכה לפרסום חסר תקדים בעיקר אצל הטכנוקראטים עם ה"נאמנות למקור".

אגב, הrdac שהומלץ כאן למעלה, הוא לא פחות מפצצה.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
מסכים מאד לגבי אומגה אודיו

Tbashan

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
מסכים מאד לגבי אומגה אודיו
מה אהבתם באומגה אודיו? כלומק מה שמעתם, באיזה עלות ולמה הייתם מקבילים את המוצר באיכותו?

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
מה אהבתם באומגה אודיו? כלומק מה שמעתם, באיזה עלות ולמה הייתם מקבילים את המוצר באיכותו?
אני האזנתי למספר דגמים שלהם שנשמעים מעולה, כולם ברמות מחיר של אלפי שקלים בודדים. אם אני זוכר שגם רמקול הדגל עולה כמה אלפים בודדים.
אגב, משתמשים הרבה בקומפוננטות של מורל.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
העלות-תועלת פשוט מעולה, במיוחד במדפיים ה-olp 208.

בעלות של 2k, אין להם מתחרים. לטעמי, גם במחיר כפול.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
. כמה עובדות סיעודיות שיבואו ויסדרו לו את המקום ויכינו לו ארוחה חמה
מושחז כהרגלך,
הרגת אותי...לא מפסיק לצחוק.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור