שרשור העלות/תועלת מטורפת...

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
מאז ומתמיד לא היתה חוכמה גדולה להשכיב סכומים גבוהים ולקבל ציוד ברמה גבוהה.
חוכמה גדולה זה להוציא סכום קטן ולקבל תמורה מטורפת למחיר.

חברים, תהיו סבבה ותעזרו לי להרים שרשור שיוכל לסייע גם לאלו שלא רוצים / יכולים להשכיב סכומים גבוהים בשביל להנות מהתחביב.

הפריט שלי שהכי הגניב אותי, זה מגבר דיגטלי קטן וחמוד, שעולה גרושים ומשתווה להרבה מגברים שעולים פי עשרות. והבונוס שגם אפשר לקנות opamp (טרנזיסטור בקדם מגבר) ולהחליף כמו שמחליפים שפופרות במגבר, ומקבלים גוון צליל קצת שונה.
קישור למגבר

מה הציוד שלכם שנותן עלות/תועלת מטורפת?

upload_2021-1-5_23-7-25.png

תמונות מצורפות

• upload_2021-1-5_23-7-25.png
    upload_2021-1-5_23-7-25.png
    KB 205.6 · צפיות: 814
נערך לאחרונה ב:

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
מה אתה רוצה לומר?
שמגבר באלף דולר יישמע כמו אחר ב 20 אלף?
שכח מזה
אבל בחיים הכל יחסי
אם אתה מרוצה ממגבר תוצרת אלי אקספרס אשרייך
אצלי הוא לא ייכנס הביתה

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
מה אתה רוצה לומר?
שמגבר באלף דולר יישמע כמו אחר ב 20 אלף?
שכח מזה
אבל בחיים הכל יחסי
אם אתה מרוצה ממגבר תוצרת אלי אקספרס אשרייך
אצלי הוא לא ייכנס הביתה
בטוח שקראת מה שכתבתי או סתם קפץ לך לכתוב משהו?
בשבילך אפילו הדגשתי את מטרת הפוסט בפוסט המקורי

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
910
נקודות
113
רעיון מעולה תודה על השיתוף :כל-הכבוד:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
קניתי לפני כמה שנים S.M.S.L נגן שלהם שעלה משהו כמו 100 דולר.
שמעו מצויין אבל מרגישים שהבנייה סינית זולה בעיקר בשלט רחוק...
המכשיר שירת אותי נאמנה ופתח לי את התיאבון למכשיר יותר רציני :)
המכשיר פינה את מקומו לנגן-סטרימר איכותי יותר (והרבה הרבה יותר יקר) של Cocktail Audio
אז נכון שיש פתרונות זולים, אבל ב Audio , לאיכות רצינית נדרש לשלם הרבה יותר...
ולנושא השרשור, ממליץ לבדוק באתר של S.M.S.L למוצרים לא רעים וזולים

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הרבה חברים שלי הביאו לי לשמוע כל מיני מגברים כאלה ב״גרוש וחצי״ מחו״ל. כולל ה-s.m.s.l. כולם נשמעו גרוש וחצי.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
נמר, לא כולם אניני טעם כמוך ולא כולם יכולים להשקיע בסטאפ בעלות של חצי דירה ממוצעת.

הרעיון לפוסט הזה התחיל בשיחה שלי עם בחור צעיר שהיה אצלנו בבית באירוע ולא הפסיק לתחקר אותי על הסטאפ שלי.
הוא סיפר לי שהחלום שלו שתהיה לו מערכת משלו אבל אין לו את היכולת להשקיע אלפי שקלים.
חיברתי לו את המגבר הקטן לזוג רמקולים מדפיים שיש לי בבוידים והבחור נדלק.
אז הפוסט מיועד לכאלו שרוצים להיכנס לתחביב ומעדיפים להשקיע את המעט כסף שלהם במחיה ובדיור ולא במערכת.

אז אם לא בא לכם לשתף פעולה סבבה,אבל חליק אל תתנהגו כמו חבורת סנובים אניני טעם

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הרבה חברים שלי הביאו לי לשמוע כל מיני מגברים כאלה ב״גרוש וחצי״ מחו״ל. כולל ה-s.m.s.l. כולם נשמעו גרוש וחצי.
S.M.S.L ממש לא נשמעים כמו גרוש וחצי , אז נכון שלא ישמעו כמו מערכת של הרבה עשרות אלפים ואפילו יותר, אבל נשמעים לא רע (ואפילו טוב) בעיקר לכאלו שאין ידם משגת !!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, לא כולם אניני טעם כמוך ולא כולם יכולים להשקיע בסטאפ בעלות של חצי דירה ממוצעת.

הרעיון לפוסט הזה התחיל בשיחה שלי עם בחור צעיר שהיה אצלנו בבית באירוע ולא הפסיק לתחקר אותי על הסטאפ שלי.
הוא סיפר לי שהחלום שלו שתהיה לו מערכת משלו אבל אין לו את היכולת להשקיע אלפי שקלים.
חיברתי לו את המגבר הקטן לזוג רמקולים מדפיים שיש לי בבוידים והבחור נדלק.
אז הפוסט מיועד לכאלו שרוצים להיכנס לתחביב ומעדיפים להשקיע את המעט כסף שלהם במחיה ובדיור ולא במערכת.

אז אם לא בא לכם לשתף פעולה סבבה,אבל חליק אל תתנהגו כמו חבורת סנובים אניני טעם

חלילה סנובים. אני סוקר מוצרים זולים ואפילו כמה מהם מקבלים ממני לא מעט תשואות. יותר מזה. אני כותב במפורש שהציוד הזול של היום שם בכיס הקטן ציוד במחיר בינוני יקר של פעם. למשל המוצרים של אדיפייר, המגברים הקטנים של פרוג׳קט שגם הם עולים כמה מאות שקלים. בקיצור, יש מוצרים אדירים וזולים. הם לא עולים 40 דולר באמזון. והאמת, טרם נתקלתי במוצר שעולה 40 דולר והיה נשמע יותר טוב ממה שהוא עולה.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
נמר, גם אני חשבתי כמוך, אבל היום עם כל ההתקדמות של הציפים הדיגיטליים תתכונן להיות מופתע

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא רק הצ׳יפים חשובים מאחוריהם צריך להיות מעגל חשמלי מהונדס היטב. צריך שהחברה תכוון לשם, לניגון מוסיקה באיכות גבוהה. החברות שמייצרות מגברים בכמה עשרות דולרים בודדים, יודעות היטב שמי שיקשיב להן לא הולך לבחון את הניואנסים הללו. אז אני שמעתי, ושמעתי שזה לא זה. כן שמעתי מוצרים זולים נהדרים. ולא רק מגבר, אם כי רמקול מוגבר ב-600 ש״ח שפשוט עשה את העבודה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ראשית, לדעתי לבנות מערכת יקרה ששווה את מחירה זה הרבה יותר קשה ממערכת זולה. תראה לי זוג מדפיים ב-1000 ש"ח שנשמעים מזעזע עם מגבר במחיר דומה. אז ההנחה הזאת שככל שהמערכת יקרה יותר כך זה לא "חוכמה" להגיע לסאונד טוב יותר, היא שגויה מין היסוד.

לגופו של ענין, קניתי לאחרונה מגבר אוזניות ו-DAC של IFI, דגם יחסית חדש שנקרא ZEN DAC. מכשיר חמוד מאד ומנגן לא רע, וזה בניגוד למוצרים הכי יקרים שלהם שלא אהבתי.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
עדיין אני חושב שהמערכות הזולות הכי טובות הן שילובים של ציוד איכותי משנות ה80 וה90,
שנבנו מחלקים איכותיים יותר מהיום ולכן עומדים תרתי משמע במבחן הזמן.
כמובן שדיגיטל עדיף חדש.
זו כמובן העדפה אישית של צליל טבעי בעל טון וטימבר טובים על פני צליל מודרני זול שהוא אולי מפורט, אבל רזה וחסר טבעיות.

צבי.ק

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
חברים יקרים
יש מגוון רחב של מערכות שמע משנות השמונים שנשמעות מוסיקלית נהדר,
ובאמת במחירים שווים לכל נפש.
מידי פעם אני קורא כאן את הנכתב בפורומים, ושאף אחד לא ייעלב ,אבל אני חש שמתעסקים כאן הרבה בהשוואות ממש שוליות.
ולא בעיקר שזה פשוט האזנה למוסיקה.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
רמקולים kef ls50 מיד 2
קניתי לאח שלי ופשוט הופתעתי לאן ניתן להגיע במחיר של פחות מ 3000 שח.
אומנם רעבים יחסית, אבל עם המגבר הנכון (כוח וזרם) נותנים תמורה חסרת פרופורציה למחיר.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
מונובלוקים של תדי פרדו הדגם האחרון ( לא לרמקולים קשים מדי)
פשוט צליל טבעי, מפורט נכון, מלא חיות, דינמי.
שפע של מה שקוראים מוסיקליות..
ממליץ לחבר לפרה-אמפ שקוף כמה שיותר, אפילו פסיבי כדי לקבל את הטון שלהם ללא תוספות.
נשמעים מדהים כמובן עם הפרה של תדי.
לא משתמש בהם כבר שנתיים ולא מסוגל למכור.
אודיופיליה במחיר עממי. רק מיד 2 כי הייצור הופסק.

aviv007

אוהב את התחום
מעורבות
82
נקודות
28
Arcam rDAC
מכשיר מצויין, עם יופי של פרזנטציה, מוזיקליות ופירוט למחירו. הדגם הראשון כבר לא מיוצר ולכן קיים רק בשוק היד 2.
בזמנו, החליף אותו dac שזכה לשבחים רבים מכל עבר ושעלה כמעט פי 10 ממחירו (Ayre QB-9 DSD) וכן, יש טיפה יותר טבעיות ופירוט אבל ההבדלים ממש קטנים, ובספק אם מצדיקים את התוספת מחיר.
לסיכום, עדיין אצלי ולא למכירה. מומלץ בחום!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
חברים יקרים
יש מגוון רחב של מערכות שמע משנות השמונים שנשמעות מוסיקלית נהדר,
ובאמת במחירים שווים לכל נפש.
מידי פעם אני קורא כאן את הנכתב בפורומים, ושאף אחד לא ייעלב ,אבל אני חש שמתעסקים כאן הרבה בהשוואות ממש שוליות.
ולא בעיקר שזה פשוט האזנה למוסיקה.
שלום חבר יקר !
רק רציתי לומר לך שיש לי כמה חברים שהם כמעט פרופסורים למוסיקה עם ציוד בן 30 שנה , ידיעותיהם במוסיקה עולות על שלי לאין שיעור , והמוסיקה פוגעת בנימי נפשם הרבה יותר ממני ,הם פשוט נכנסים להפנוזה לכשהמוסיקה מתנגנת ,אחד מהם בעל ציוד של אודיונוט בן 25 ,בעל חנות מוסיקה לשעבר עם אלפי תקליטים נדירים ,האמת אני מתקנא ביכולת האזנה שלו ובידיעותיו , אבל זכיתי להתארח אצלו , הצליל מאוד נחמד ומוסיקלי , אבל לא קרוב אפילו בעשרים וחמישה אחוז למה שהמערכת שלי מעוללת ,אז כן ! יש אודיופילים אחרים ! כמוני , שידיעותיהם מי מנגן ונמצא על הבמה במיקום המדויק לא ידועים לו , אוהב דווקא מוסיקה הרמונית עם הרבה "אולדיס" ,לא חוקר מוסיקה כי באחסון של המוח יש דברים אחרים לאחסן לצערי , אבל מצד שני מומחה במסביב של יכולת המערכת כבלים ציוד ,ועדיין למרות הכל נהנה ממוסיקה בלי פטפון ,אפילו בסטרימינג ,ולמרות הכל לא צריך לבוז גם לשכאלה שאלו רוב האודיופילים , מתי מעט נהנים מהמוסיקה כמו החבר שלי ,אבל יש מקום כאן לכולם ,

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
יש כל מיני מגברים דיגיטאלים זולים , חלק מהם טובים לגמרי וללא רבב .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור