שקעי קיר זרים באישור מכון התקנים והביטוח

mota19

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
שאילתה למומחים: איזה שקעי קיר, מלבד הישראלי (אמריקאי, אירופי-שוקו, בריטי) מאושרים להתקנה ושימוש בבית מבחינת מכון התקנים בארץ, וקבילים מבחינה ביטוחית (למצב שאירע קצר, שריפה וכד' חו"ח)?

MarioMan

אוהב את התחום
מעורבות
45
נקודות
28
השקע הישראלי (Type H) הוא השקע הביתי היחיד המאושר לשימוש בישראל.

אני לא שמאי של חברת ביטוח וגם לא שופט בבית משפט, אבל אני מאמין ששימוש בכל שקע אחר בהחלט יאפשר לחברת הביטוח להתנער מתשלום.

ואם כבר בנ״ל עסקינן, אז שווה מאוד לבדוק מבחינה משפטית מה הדין במקרה בו חו״ח כתוצאה מתקלה שאירעה בשקע זר אצלך וגרמה לשריפה שהתחילה בדירה שלך נגרמו נזקים גם לדירות שכנות.

נערך לאחרונה ב:

mota19

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
השקע הישראלי (Type H) הוא השקע הביתי היחיד המאושר לשימוש בישראל.

אני לא שמאי של חברת ביטוח וגם לא שופט בבית משפט, אבל אני מאמין ששימוש בכל שקע אחר בהחלט יאפשר לחברת הביטוח להתנער מתשלום.

ואם כבר בנ״ל עסקינן, אז שווה מאוד לבדוק מבחינה משפטית מה הדין במקרה בו חו״ח כתוצאה מתקלה שאירעה בשקע זר אצלך וגרמה לשריפה שהתחילה בדירה שלך נגרמו נזקים גם לדירות שכנות.
שואל כי שמעתי שהתקן הישראלי מאשר לשימוש שקעי קיר אירופי ובריטי אך לא אמריקאי, עקב הבדלי הוולטאז 110 מול 220 - היכן ניתן לבדוק?

MarioMan

אוהב את התחום
מעורבות
45
נקודות
28
לא שמעתי דבר כזה, לא נתקלתי בדבר כזה ולמעשה אין שום היגיון שיהיה דבר כזה.

מעבר לנושא התקן עצמו, כל השקעים הישראלים שנמכרים בארץ לא רק שעומדים בתקן אלא למעשה יש להם תו תקן ולכן, אם אני חברת ביטוח, אני לא רק מבקש שקע תקני אלא שקע בעל תו תקן (יכול להיות מוצר תקני ללא תו תקן, אבל כל מוצר בעל תו תקן הוא תקני), כי גם ככה המציאות היא שהשקעים מסומנים בתו תקן.

mota19

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
לא שמעתי דבר כזה, לא נתקלתי בדבר כזה ולמעשה אין שום היגיון שיהיה דבר כזה.

מעבר לנושא התקן עצמו, כל השקעים הישראלים שנמכרים בארץ לא רק שעומדים בתקן אלא למעשה יש להם תו תקן ולכן, אם אני חברת ביטוח, אני לא רק מבקש שקע תקני אלא שקע בעל תו תקן (יכול להיות מוצר תקני ללא תו תקן, אבל כל מוצר בעל תו תקן הוא תקני), כי גם ככה המציאות היא שהשקעים מסומנים בתו תקן.
תודה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
שטויות... שלא עלינו פה ושם היו שריפות ודליקות כתוצאה מהתלקחות של מצברים או מטענים..כל מיני יצורים סיניים
או כתוצאה מטעינת יתר.
לא זוכר שחברת ביטוח לא שילמה.
שילמה וגם שילמה שכר דירה בנוסף לנזק..

אם הכל היה תקין, לא היו שריפות

mota19

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
שטויות... שלא עלינו פה ושם היו שריפות ודליקות כתוצאה מהתלקחות של מצברים או מטענים..כל מיני יצורים סיניים
או כתוצאה מטעינת יתר.
לא זוכר שחברת ביטוח לא שילמה.
שילמה וגם שילמה שכר דירה בנוסף לנזק..

אם הכל היה תקין, לא היו שריפות

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור