שלוש הודעות בלבד מאתמול ואחת בשחור ומקפיצים למכירה כל שלושה ימים, מה קורה?

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כותב את זה לשעשע את גיא אבל גם לצלצל בפעמונים, משהו רע עובר על התחום.
לי יש תאוריה אבל לעסתי אותה כאן עד שזה התחיל להרגיז ת'אנשים. אם זה הצטברות של אכזבות בין הבטחות לביצועים של מכשירים שבפועל צל הרים כהרים, מחירים מטורפים, אינפלציה של הוצאות חדשות\משופרות...מעניין מה קורה פה ומה דעתכם.
אבל להגיד שהשוק מת זו טעות אופטית כי אני לפחות הייתי אצל עופר שחורי כשלקוח יצא משם עם שני מונובלוקים ב 23 אלף יורו.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
לפני שבוע הייתי אצל ידיד טוב שלי בענף הסטריאו,היה אצלו מישהו שקנה מערכת ב120 אלף שח ,והתחנן אליו שיעזור לו להיפטר מהמערכת ,כי הוא ממש לא מרוצה,הזייה.
הוא קנה תמערכת במקום אחר כמובן.

• Like
Reactions: gds

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לדעתי רוב ה'דאמפינג' של סטריאו נובע מחוסר התאמות וזה ואחד סיפור כשיש כל כך הרבה משתנים, והתעלמות מהחשיבות העצומה של שרשרת החשמל שמתחילה ברכיבי הלוח הביתי, בינתיים אנחנו יודעים מי מרוויח מהמצב...

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם כבר זו טעות אופטית לומר שהשוק כולו אינו מת רק כי ראית במקרה רכישה אחת, שיכולה תיאורטית להיות -- חס וחלילה -- היחידה בכל השנה אצל כל היבואנים וכל יד 2 בארץ.

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
יש הרבה לקוחות רצינים, פשוט הם לא עוברים דרך הלוחות ושומרים על פרופיל נמוך. כל יבואן יספר לך על לא מעט כאילו.
מי שחושב ששוק האודיו מתמצה בשתיים וחצי לוחות, אין לו מושג היכן העסקאות הגדולות באמת מתרחשות....

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כותב את זה לשעשע את גיא אבל גם לצלצל בפעמונים, משהו רע עובר על התחום.
לי יש תאוריה אבל לעסתי אותה כאן עד שזה התחיל להרגיז ת'אנשים. אם זה הצטברות של אכזבות בין הבטחות לביצועים של מכשירים שבפועל צל הרים כהרים, מחירים מטורפים, אינפלציה של הוצאות חדשות\משופרות...מעניין מה קורה פה ומה דעתכם.
אבל להגיד שהשוק מת זו טעות אופטית כי אני לפחות הייתי אצל עופר שחורי כשלקוח יצא משם עם שני מונובלוקים ב 23 אלף יורו.
למה להרגיז, אותי דווקא משעשע לראות אנשים שחייהם נמדדים/סובבים את מספר השרשורים שנפתחים בפורום. ;)

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
חייב להבין, מה העניין בכמה השכן שילם על שלו? אני מבין שאנחנו מייעצים לחברים או משפחה שרוצים את עצתינו - ואז הרבה פעמים אנחנו מכניסים לפרופורציות את השואל ומייעצים על חלופות אטרקטיביות מבחינת מחיר/ תמורה- אבל להגיד לאספן או חובב שרוצה עכשיו מרצדס שנת 78 עם גג פתוח כמו של בובי יואינג ומוכן לשלם פי 3 ממזדה 3 נוחה אמינה ומשוכללת פי כמה, שגם לא התעניין בדעתינו, את זה אני לא מבין...

אגב, מפרסמים כאן מידי פעם אנשים שרוצים עצות הייפיי בתקציבים נמוכים ( יש יאמרו מצחיקים) לא רואה התנפלות בתגובות מצד המצדדים בסגפנות אודיופילית...

הפורום לא מת פשוט עם השנים נוצרו חלופות וגם רבים מאיתנו קצת נחים מהמרוץ הזה...

בצד החיובי, אני מזהה תרבות דיון יותר נעימה בזמן האחרון... יישר כח למתאפקים ולשותקים! :כל-הכבוד:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
לפני שבוע הייתי אצל ידיד טוב שלי בענף הסטריאו,היה אצלו מישהו שקנה מערכת ב120 אלף שח ,והתחנן אליו שיעזור לו להיפטר מהמערכת ,כי הוא ממש לא מרוצה,הזייה.
הוא קנה תמערכת במקום אחר כמובן.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
שוק האודיו פורח מאז הקורונה. תשאלו את היבואנים הם מאושרים. במיוחד הרמות הפשוטות , אנשים יותר בבית וחזרו לתרבות שמיעת מוזיקה
ברמות הגבוהות תמיד היה קשה למכור ביד שנייה

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
למה להרגיז, אותי דווקא משעשע לראות אנשים שחייהם נמדדים/סובבים את מספר השרשורים שנפתחים בפורום. ;)
העקיצות הילדותיות שלך לא מוסיפות לך כבוד, להפך הן מקלקלות את התדמית שבנית. הערות אישיות הן מאוד לא מכבדות ורצוי שתתייחס לתוכן הדברים ולא לאופיו של אדם ספציפי. כשכתבתי שאני רוצה לשעשע אותך זה סוג של הומור שקשור למחלוקת שלנו בנושאי הפורום לא השפלה כפי שכתבת לי והוספת ריגשון קריצה לא מיפה זאת.

אם לצטט בחופשיות את נמר הרי שהפורום הוקם, בין השאר, לטפח את תרבות האודיו בישראל והטראפיק בפורום הוא אינדיקציה קרוב לוודאי למצבה ולכן אני מתייחס לכך.

פעם לעגתי לחסידי המנורות ואמרתי להם אתם משלים את עצמכם שזה נשמע טוב זה פשוט מלא עיוותים וחוסר לינאריות שזה נשמע לכם טבעי, לוקח הרבה זמן לחטוף את ההארה שאם ציוד נשמע נכון ומרגש לאוהבי מוזיקה עם אוזן מנוסה למרות שהמדידות בינוניות מה שחשוב זה הראשון.
הפאראדוקס האולטימטיבי בעיניי זה אנשים שמשקיעים הון בפטיפון על נגזרותיו ובסוף מנגנים תקליט שהמאסטר שלו הוא דיגיטלי ואז הבנתי שהם לא עד כדי כך טיפשים הם פשוט עושים מה שביכולתם לשפר את הזוועה של הדיגיטציה של הצליל שלמרות שממזמן הונחת אדם על הירח ויש טלסקופים בחלל האנושות לא הצליחה ליצור פורמט שמאחסן צלילים טוב יותר מ open reel ישן.

נערך לאחרונה ב:

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אפשר להרגע, יש לא מעט אנשים שכיסיהם מאוד עמוקים במדינה הזו. גם אם אחוז יחסית קטן בהם מתענין ברכישת קופסאות שעושות מוסיקה ורושם, די בכך לספק פרנסה ליבואני מערכות אודיו יקרות עד יקרות מאוד. בעובדה קיימים יבואנים כאלו, למעט בודדים באמת, לא שמעתי על נהירה המונית אצלם לשיווק אודיו זול יחסית או גרביים, די להיפך הם אוספים נציגויות של מוצרי היי אנד ומספרים לנו כאן בגאווה על כך. מבלי להיות רואה החשבון של מי מהם, מניח שלא מדובר בסתם לופט גשעפטן.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לזה בדיוק אני מתכוון. חובבי הסטריאו אלה ללא כיסים עמוקים ושהיוו חלק נכבד מהכותבים כאן נעלמים ככל שהזמן עובר והתמחור למוצרים בסיסיים שהיצרנים מתייגים כאודיופיליים ללא סיבה, תמחור לדעתי חזירי הורס את התחום.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
לזה בדיוק אני מתכוון. חובבי הסטריאו אלה ללא כיסים עמוקים ושהיוו חלק נכבד מהכותבים כאן נעלמים ככל שהזמן עובר והתמחור למוצרים בסיסיים שהיצרנים מתייגים כאודיופיליים ללא סיבה, תמחור לדעתי חזירי הורס את התחום.
אני חושב שמי שנכנס לתחביב, כל תחביב, צריך שיידע שיש איזשהיא השקעה כדי להיות בעניין..אף אחד לא צריך לחשבן לאחר, ובטח שכל אודיופיל, גם מתחיל, יכול להתייעץ בפורום.
מחשבה שעברה לי, ותיאלצו לשמוע... יכול להיות שצריך לארגן את הפורום אודיו לפי תקציב? אולי זה רעיון. למשל, תגית עד 15k , 15k-30k , ו 30k ומעלה. ואז כל אחד יידע כשהוא נכנס מה המגבלות שהוא חי בהם מרצון או מאילוץ או גם משניהם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני חושב שמי שנכנס לתחביב, כל תחביב, צריך שיידע שיש איזשהיא השקעה כדי להיות בעניין..אף אחד לא צריך לחשבן לאחר, ובטח שכל אודיופיל, גם מתחיל, יכול להתייעץ בפורום.
מחשבה שעברה לי, ותיאלצו לשמוע... יכול להיות שצריך לארגן את הפורום אודיו לפי תקציב? אולי זה רעיון. למשל, תגית עד 15k , 15k-30k , ו 30k ומעלה. ואז כל אחד יידע כשהוא נכנס מה המגבלות שהוא חי בהם מרצון או מאילוץ או גם משניהם.
אם היו אלפי גולשים שמפציצים בפוסטים, אז אולי כדי למנוע הצפה של מי שמתעניין בתחום תקציב מסוים בדברים שלא מעניינים עבורו, היה טעם לחשוב בכיוונים כאלה, אבל כרגע זה נראה לי פתרון למצב שאין בו את הבעיה...

חוצמזה, האם מדובר בתקציב של כל המערכת או לפריט בודד? :)

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אם היו אלפי גולשים שמפציצים בפוסטים, אז אולי כדי למנוע הצפה של מי שמתעניין בתחום תקציב מסוים בדברים שלא מעניינים עבורו, היה טעם לחשוב בכיוונים כאלה, אבל כרגע זה נראה לי פתרון למצב שאין בו את הבעיה...

חוצמזה, האם מדובר בתקציב של כל המערכת או לפריט בודד? :)
אתה יכול לזהות אולי סימן לבעיה אם זרם המשתתפים פוחת . וייתכן שאם תמדר אז יותר אנשים יואילו וירגישו נח להשתתף. אולי.

"חוצמזה, האם מדובר בתקציב של כל המערכת או לפריט בודד? :)"

התקציב זה לכלל המערכת. כרגע אני עובד על מערכת עבור חבר טוב, יכול לומר שבאזור 30 אלף שח אפשר לייצר מערכת מכובדת. כמובן שיד המזל ויד2 מעורבים...וגם שווקי חו"ל המוריקים...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אתה יכול לזהות אולי סימן לבעיה אם זרם המשתתפים פוחת . וייתכן שאם תמדר אז יותר אנשים יואילו וירגישו נח להשתתף. אולי.
בעבר הרבה אנשים השתתפו למרות שלא היה מידור, כך שכנראה זו לא הסיבה להתמעטות זרם המשתתפים.

נראה לי שהסיבות לזה כוללות הפניית תשומת הלב לרשתות החברתיות, והתמעטות הדרגתית של המאזינים למערכות -- הצעירים כנראה מאזינים לסטרימינג דרך הטלפון עם אזניות.

"חוצמזה, האם מדובר בתקציב של כל המערכת או לפריט בודד? :)"

התקציב זה לכלל המערכת. כרגע אני עובד על מערכת עבור חבר טוב, יכול לומר שבאזור 30 אלף שח אפשר לייצר מערכת מכובדת. כמובן שיד המזל ויד2 מעורבים...וגם שווקי חו"ל המוריקים...
נראה לי שמי שלא קנה את הציוד שלו במכה אחת לא חושב במונחים של ההשקעה הכוללת במערכת, אלא בכל פעם פריט אחד.

אבל, כאמור, אני לא רואה שום סיבה למדר, לפי תקציב או לפי כל קריטריון אחר מעבר למידור הקיים (פטיפונים וציוד אנלוגי בנפרד, מוזיקה בנפרד, וכד').

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
מסתמן מהכתוב פה ש הענף כלכך פורח כך שלאנשים אין זמן לכתוב, מה יכול להיות טוב ומבורך מזה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אם לצטט בחופשיות את נמר הרי שהפורום הוקם, בין השאר, לטפח את תרבות האודיו בישראל והטראפיק בפורום הוא אינדיקציה קרוב לוודאי למצבה ולכן אני מתייחס לכך.

פעם לעגתי לחסידי המנורות ואמרתי להם אתם משלים את עצמכם שזה נשמע טוב זה פשוט מלא עיוותים וחוסר לינאריות שזה נשמע לכם טבעי, לוקח הרבה זמן לחטוף את ההארה שאם ציוד נשמע נכון ומרגש לאוהבי מוזיקה עם אוזן מנוסה למרות שהמדידות בינוניות מה שחשוב זה הראשון.
הפאראדוקס האולטימטיבי בעיניי זה אנשים שמשקיעים הון בפטיפון על נגזרותיו ובסוף מנגנים תקליט שהמאסטר שלו הוא דיגיטלי ואז הבנתי שהם לא עד כדי כך טיפשים הם פשוט עושים מה שביכולתם לשפר את הזוועה של הדיגיטציה של הצליל שלמרות שממזמן הונחת אדם על הירח ויש טלסקופים בחלל האנושות לא הצליחה ליצור פורמט שמאחסן צלילים טוב יותר מ open reel ישן.
אני בעד מה שעושה למאזין טוב ומה שמרגש אותו, הטכנולוגיה באמת לא רלוונטית שכן ניתן להתרגש ממגוון גדול ושונה.
אגלה לך שאחת המערכות, אם לא המערכת ממנה אני הכי מתפעל מורכבת ממגברי מנורות מעוטי וואטים, רמקולי שופר וסאב בגודל של רכב מיני. הכול בחלל גדול.
מדובר במערכת שהיא 180 מעלות מהמערכת שלי, מה שלא מפריע לי להנות מעולמות שונים.
מסתמן מהכתוב פה ש הענף כלכך פורח כך שלאנשים אין זמן לכתוב, מה יכול להיות טוב ומבורך מזה.
אם לרגע לא נכניס את העניינים באירופה שבטוח משפיעים על הכניסה לפורום, האם יש נושא שלא נטחן עד דק בעשרים ומשהו השנים האחרונות?
לדעתי רבים עייפו מדיונים וויכוחים ממוחזרים עד דק.
כואב להודות, אבל אין הרבה חדש בעולם האודיו, אולי מלבד איזה רום קורקשיין אולטרה מתוחכם שנמכר כאן בשנים האחרונות.

עבורי ועבור עוד כמה חברים עדיף להאזין למוזיקה/ללכת להופעות מאשר לדוש בעוד וויכוח כבלים, אנאלוג או דיגיטל ונושאים נוספים שדשו בהם כבר עשרות פעמים מאז ימי פורום תפוז.

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
מאז שעלה העיצוב החדש של האתר אני פחות מעורב גם בקריאת הפוסטים וגם בכתיבה, קצת בעיית קשב וריכוז עם כל ההפרעות ברקע, לא ככ כיף כמו מקודם. ניסיתי להתרגל

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור