שלום, התלבטות בין מצלמות ברכישה.

Nathan33

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אשמח מאד לעזרה,
אני מתלבט בין הlx100 של פנסוניק לg7 של קנון.

רוצה לציין שלפני כחצי שנה רכשתי את ה sx730 של קנון שקיבלתי משום מה המלצות רבות עליה, והייתה לי אכזבה גדולה מאיכות התמונה- בעיקר בתנאי תאורה לא אופטימליים בתוך הבית אבל לא רק, וכן אכזבה גם מאיכות הוידאו. מכרתי אותה אחרי שבוע.
חשוב לי מאוד האיכות וידאו ולא רק הסטילס!
בנוסף ראיתי שיש שני דגמים לlx100 כאשר המחיר של ה- lx100 2 גבוה ביותר מכפול. האם הפער הוא כזה דרמטי?
תודה רבה רבה!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תרשה לי לתת לך תשובה קצת מורכבת.

כאשר אנשים מחפשים מצלמה הם בהרבה מקרים מחפשים מצלמת כולבו שתתאים להכל ובמחיר שפוי ועבור כך ה SX730 עושה את העבודה - טווח זום גדול, יכולת להפיק תמונות לא רעות, וידאו טוב והכל הגוף יחסית קטן ובמחיר שפוי.

כעת שאנחנו רוצים יותר מכך, אנחנו חושבים (לא אתה חלילה, אבל הרבה אנשים), נשקיע יותר כסף ונקבל שיפור גדול במצלמה ואם נשקיע עוד יותר נקבל שיפור רב יותר - בגדול זה חשיבה נכונה, אבל ככול שאנחו מתקדמים בציוד (לא רק בצילום) השיפור הוא לר בכל היכולות. מצלמה שיש לה חיישן גדול יותר שמאפשרת ליכולת לטווח דינמי גדול יותר, יכולת לקבל תמונה נקיה יותר באור חלש - חיישן זה יותר מפונק ומצריך עדשה טובה יותר. פתאום אנחנו מקבלים מצלמה גדול יותר, עדשה עם טווח זום קצר יותר וכן שיפורים ביכולות מסוימות, אבל פחות ביכולות אחרות.

למה אני נותן את הנאום הזה לעיל? היות ושעולים בתקציב של המצלמה אז יש לנו יכולת לקבל מצלמות טובות יותר ויש גם מגוון שכל מצלמה טובה יותר לכיוון מסוים ואולי פחות טובה מאחרת לכיון אחר.

מה אני מנסה להגיד בהסבר המורכב שלי - אם תוכל לספק דרישות מדויקות יותר לצרכים שלך, תוכל לקבל ממני וכן מאחרים כאן המלצות יותר מתאימות עבורך.

חשוב להבין נקודות:
מה התקציב שלך?
האם אתה חושב להתקדם? האם יכולת להחליף עדשות יכול לעזור?
האם אתה רוצה מצלמה קטנה, או שדגם קצת יותר גדול יוכל להתאים?
איזה סוג של צילומים חשובים לך? (נוף, אנשים, מאקרו, ילדים, צילום רחוב...)
עוד מידע שחשוב לך

Nathan33

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
ראשית, תודה רבה על הדברים המפורטים!

התקציב לא מהווה בעיה כל כך.
רק אדגיש משהו ששכחתי לציין, אני מחפש קומפקטית.

אני עורך וידאו במקצועי. לא מצלם, עורך, אבל חשוב לי שתהיה לי האפשרות במקרים מסוימים, בסרטים בעלי תקציב מוגדר, לצלם בעצמי חומרי גלם חסרים. הבנתי שהLX 100 של פנסוניק עונה על הדרישה לפחות ברמת הוידאו.
חשוב לי מאוד (!) האיכות של הוידאו שאני יוצר, על הדרך אשמח לסטילס איכותי, אך אם הסטילס ברמה גבוהה, אבל הוידאו מפוקסל, מרצד ומגורען- אפי' באיזורים בעלי ראות לא אופטימליים כמו בלילה. אני אעדיף לוותר.

הsx730 של קנון, אפי' ביחס לביתיות די חלשה ולא סיפקה את הסחורה.
אני מכיר סמארטפונים סיניים ב600 שח שמנפקים תמונה חדה יותר בתוך הבית, וגם בחוץ. (זה אמנם נכון שיצרני הסמארטפונים יודעים שאין להם שום סיכוי להתמודד עם החיישנים של המצלמות האמיתיות העדשות האיכותיות, תריסים משוגעים וכו', והם פשוט 'שתלו' בתוך הסמארטפונים תוכנות עריכה מעולות, ואפליקציות שעוזרות להוציא את המירב ממה שכן יש בסמארטפון, אבל בשורה התחתונה התמונות שמוציא לעתים סמארטפון סוג ג' ב600 שח, חדות יותר ממצלמה ייעודית בסך קרוב ל2000 שח..) וכמו שאמרתי, אחרי בערך שעה מהקנייה הבנתי שזה ממש לא מה שאני מחפש.

בנוסף, אני מחפש מצלמה שאין צורך להחליף בה עדשה ושיהיה לה חיישן גדול מהביתיות הרגילות וכן, אין לי צורך בזום מפלצתי.
ודבר אחרון אם כבר (-;
רצוי שהמצלמה המיועדת לא תחייב ידע מקצועי קודם בצילום, אלא תהיה נוחה לתפעול וידידותית, אם כי פרט זה לא קריטי מדי.
אם יש כזאת שעונה על הדרישות אשמח מאוד.
האופציות הנבדקות כעת הן:
lx100 של פנסוניק
G7 של קנון
Rx100 של סוני- דור 4 ומעלה

תודה רבה!!
@carmi

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי מצלמה שיכולה לספק גם וידאו טוב וגם איכות תמונה טובה צריכה חיישן גדול:

במצלמות סוני RX100 שהן מצלמות קומפקטיות מעולות לדעתי, עדיין יש חיישן בגדול 1''. שמספק וידאו מעולה, וכן תמונות סטילס טובות, כל עוד התאורה טובה. החיישן פחות מוצלחת לתמונות סטיילס בתאורה חלשה.

פנסוניק ב LX100 משתמשת בחיישן 4/3'' (אינצ ושליש) שלהן מהמצלמות ללא מראה המוצלחות שלהן, אבל לא בכל שטח החיישן כך שבפועל זה יוצר קצת פחות מאינצ ושליש, עד כמה אני לא בטוח. פנסוניק ידועות בוידאו הטוב שלהן, אבל בנושא הסטיילס הן במצב דומה למה שיש ב RX100. כלומר הסטיילס לא יהיה מוצלח מאוד בתאורה חלשה.

כעת צריך למצוא מצלמה קומקפטית עם חיישן APS-C והאמת שיש כמה כאלו, אבל עם עדשת זום קבוע של 35ממ, מצלמות של פוג'י עם תמונה סטיילס מעולה, אבל הוידאו לא משהו.
יש גם מצלמה של של קנון ה g1x iii, אבל וידאו שלה בכלל לא 4K.

אפשרות אחרת זה מצלמות ללא מראה עם עדשת קיט, נכון היא לא ממש מצלמה קומפקטית ויש לה אפשרות להחליף עדשות, אבל זה לא אומר שצריך להחליף. הנקודה שעדשות הקיט הן לא רעות, ויש עדשות טובות יותר שניתן לרכוש - כאמור לא חייבים. השאלה האם זה כיון שיכול להתאים
מצלמות כמו פנסוניק G85
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=921912
נכון אין לעדשה צמצם גדול כמו שיש ל RX100 או ל LX100, אבל עדיין מדובר על עדשה טובה וחיישן 4/3 אמיתי - וזו בכלל מצלמה קטנה למרות שהיא ללא מראה.

כך שאין לי פתרון מוצלח עבורך במצלמה קומפקטית - אם אפשר לחיות עם איכות התמונה של RX100 או ה LX100 אז בהחלט תקבל וידאו מעולה.
ה RX100 נחשבת שילוב מוצלח יותר של יכולות מול ה LX100 וכדי לרכוש את דגם המתקדם ביותר שהתקציב מאפשר - ברור שדגמים קודמים יהיו זולים יותר לדעתי בטח כלל מספקים מעל הראש גם דגם אחד או שתיים אחורה.

אפשר לראות את איכות הסטיילס שהמצלמות מספקות באתר הבא
https://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

אפשר להשוות תמונות ולקבל אינקציה של איכות התמונה

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
ראשית, תודה רבה על הדברים המפורטים!

התקציב לא מהווה בעיה כל כך.
רק אדגיש משהו ששכחתי לציין, אני מחפש קומפקטית.

אני עורך וידאו במקצועי. לא מצלם, עורך, אבל חשוב לי שתהיה לי האפשרות במקרים מסוימים, בסרטים בעלי תקציב מוגדר, לצלם בעצמי חומרי גלם חסרים. הבנתי שהLX 100 של פנסוניק עונה על הדרישה לפחות ברמת הוידאו.
חשוב לי מאוד (!) האיכות של הוידאו שאני יוצר, על הדרך אשמח לסטילס איכותי, אך אם הסטילס ברמה גבוהה, אבל הוידאו מפוקסל, מרצד ומגורען- אפי' באיזורים בעלי ראות לא אופטימליים כמו בלילה. אני אעדיף לוותר.

הsx730 של קנון, אפי' ביחס לביתיות די חלשה ולא סיפקה את הסחורה.
אני מכיר סמארטפונים סיניים ב600 שח שמנפקים תמונה חדה יותר בתוך הבית, וגם בחוץ. (זה אמנם נכון שיצרני הסמארטפונים יודעים שאין להם שום סיכוי להתמודד עם החיישנים של המצלמות האמיתיות העדשות האיכותיות, תריסים משוגעים וכו', והם פשוט 'שתלו' בתוך הסמארטפונים תוכנות עריכה מעולות, ואפליקציות שעוזרות להוציא את המירב ממה שכן יש בסמארטפון, אבל בשורה התחתונה התמונות שמוציא לעתים סמארטפון סוג ג' ב600 שח, חדות יותר ממצלמה ייעודית בסך קרוב ל2000 שח..) וכמו שאמרתי, אחרי בערך שעה מהקנייה הבנתי שזה ממש לא מה שאני מחפש.

בנוסף, אני מחפש מצלמה שאין צורך להחליף בה עדשה ושיהיה לה חיישן גדול מהביתיות הרגילות וכן, אין לי צורך בזום מפלצתי.
ודבר אחרון אם כבר (-;
רצוי שהמצלמה המיועדת לא תחייב ידע מקצועי קודם בצילום, אלא תהיה נוחה לתפעול וידידותית, אם כי פרט זה לא קריטי מדי.
אם יש כזאת שעונה על הדרישות אשמח מאוד.
האופציות הנבדקות כעת הן:
lx100 של פנסוניק
G7 של קנון
Rx100 של סוני- דור 4 ומעלה

תודה רבה!!
@carmi
לדעתי חשוב שתכתוב מאיזה מצלמות אתה מקבל חומרים לעריכה, הרי מה שחשוב, שהחומרים שאתה משלים לא יבלטו לרעה,
כך יהיה אפשרי לתת לך עזרה אפקטיבית.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

Nathan33

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
לדעתי מצלמה שיכולה לספק גם וידאו טוב וגם איכות תמונה טובה צריכה חיישן גדול:

במצלמות סוני RX100 שהן מצלמות קומפקטיות מעולות לדעתי, עדיין יש חיישן בגדול 1''. שמספק וידאו מעולה, וכן תמונות סטילס טובות, כל עוד התאורה טובה. החיישן פחות מוצלחת לתמונות סטיילס בתאורה חלשה.

פנסוניק ב LX100 משתמשת בחיישן 4/3'' (אינצ ושליש) שלהן מהמצלמות ללא מראה המוצלחות שלהן, אבל לא בכל שטח החיישן כך שבפועל זה יוצר קצת פחות מאינצ ושליש, עד כמה אני לא בטוח. פנסוניק ידועות בוידאו הטוב שלהן, אבל בנושא הסטיילס הן במצב דומה למה שיש ב RX100. כלומר הסטיילס לא יהיה מוצלח מאוד בתאורה חלשה.

כעת צריך למצוא מצלמה קומקפטית עם חיישן APS-C והאמת שיש כמה כאלו, אבל עם עדשת זום קבוע של 35ממ, מצלמות של פוג'י עם תמונה סטיילס מעולה, אבל הוידאו לא משהו.
יש גם מצלמה של של קנון ה g1x iii, אבל וידאו שלה בכלל לא 4K.

אפשרות אחרת זה מצלמות ללא מראה עם עדשת קיט, נכון היא לא ממש מצלמה קומפקטית ויש לה אפשרות להחליף עדשות, אבל זה לא אומר שצריך להחליף. הנקודה שעדשות הקיט הן לא רעות, ויש עדשות טובות יותר שניתן לרכוש - כאמור לא חייבים. השאלה האם זה כיון שיכול להתאים
מצלמות כמו פנסוניק G85
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=921912
נכון אין לעדשה צמצם גדול כמו שיש ל RX100 או ל LX100, אבל עדיין מדובר על עדשה טובה וחיישן 4/3 אמיתי - וזו בכלל מצלמה קטנה למרות שהיא ללא מראה.

כך שאין לי פתרון מוצלח עבורך במצלמה קומפקטית - אם אפשר לחיות עם איכות התמונה של RX100 או ה LX100 אז בהחלט תקבל וידאו מעולה.
ה RX100 נחשבת שילוב מוצלח יותר של יכולות מול ה LX100 וכדי לרכוש את דגם המתקדם ביותר שהתקציב מאפשר - ברור שדגמים קודמים יהיו זולים יותר לדעתי בטח כלל מספקים מעל הראש גם דגם אחד או שתיים אחורה.

אפשר לראות את איכות הסטיילס שהמצלמות מספקות באתר הבא
https://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

אפשר להשוות תמונות ולקבל אינקציה של איכות התמונה

תודה רבה רבה!
מאוד עזרת לי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור