שידרוג סאונד במערכת - החלפת רמקולים או רסיבר?

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
171
נקודות
43
תודה.בדקתי את החברות האלה- סתם בתור שאלה נניח dsx3 . מה גורם לרסיבר הזה להיות טוב יותר מה rxv665 של ימאהה שיש לי מעבר לתמיכה בפורמטי דולבי חדשים וכאלה? אתה יודע להפנות אותי לפרמטרים שגורמים לו להיות טוב יותר ב סטריאו כמו שאני צריך? זו הייתה המטרה שלי- לשדרג רסיבר קולנוע קיים כך שיהיה טוב יותר במוד סטריאו או טריפוניק ממה שיש לי
הי,
עד כה פורסמו של Anthem 1140, Denon 85HA, ונותר אחד על מנת לסגור את המשוואה.
בקרוב תתפרסם סקירה של רסיבר רב ערוצי של יצרן נוסף, הפעם נבדק דגם ביניים.
יתכן שבמקרה שלך יהיה לך שווה להמתין.

eytan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אחלה תודה.
אגב הרסיבר של arcam הוא end of life ולכן בהנחה. המחליף שלו כנראה אחד מאלה https://www.arcam.co.uk/our-products.htm
יש למישהו ניסיון עם הרמקולים דאלי שציינתי או המלצות אחרות להחלפת ה Mission M34

eytan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הי,
עד כה פורסמו של Anthem 1140, Denon 85HA, ונותר אחד על מנת לסגור את המשוואה.
בקרוב תתפרסם סקירה של רסיבר רב ערוצי של יצרן נוסף, הפעם נבדק דגם ביניים.
יתכן שבמקרה שלך יהיה לך שווה להמתין.
תודה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
היי.גרוש וחצי ממני:אם איכות השמע בסטריאו בעדיפות ראשונה הייתי קודם כל בוחן את ארקאם ומרנץ. אם אתה שומע בטריפוניק(רק קידמיים פלוס סאב) ללא סנטר ואחוריים יש מצב,ש arcam sr250 יכול להספיק:https://www.brand-audio.co.il/product/sr250-רסיבר-סטריאו-2-ערוצים

תלוי מאוד בסוג הרמקול

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
יש לי רסיבר RXV-665 של ימאהה עם רמקולים רצפתיים Mission M34i וסאב omega audio .
הסאונד בסדר אבל תחושה שהוא לא מתרומם ולא חד כמו שהייתי רוצה - גם לא רואה הבדל באיכות בין CD לבין ספוטיפי . מעוניין לשדרג כדי לקבל איכות סטריאו טובה יותר. לקולנוע ביתי מה שיש לי מספק.
לא מעוניין במגבר סטריאו אלא ברסיבר רב ערוצי שישמש גם וגם. מה מומלץ לשדרג את הרמקולים הרצפתיים או את הרסיבר?
תודה
רמקולים של MISSION זקוקים להגברה בריאה כדי לקבל מהם תוצאה טובה בסטריאו.
אני בספק גדול שתוכל לקבל תוצאה טובה משמעותית מרסיברים בעלי אופי אנמי.
דנון
אנתאם

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
רמקולים של MISSION זקוקים להגברה בריאה כדי לקבל מהם תוצאה טובה בסטריאו.
אני בספק גדול שתוכל לקבל תוצאה טובה משמעותית מרסיברים בעלי אופי אנמי.
דנון
אנתאם
נראה שאתה מבין עניין יחד עם זאת אני מעדיף להתמקד בהמלצות חיוביות ולא בשלילת המלצות אחרות....מה אתה מציע לחילופין? אשמח להמלצה על כמה אופציות מתאימות לדרישות שלי לרסיבר ורמקולים שישדרגו את מה שיש לי ושיכולים להחליף את הציוד ולעמוד במה שאני רוצה

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
מה התקציב? אני חושב שאם רסיבר בסדר גודל של 20,000 ש"ח נכנס אצלך בתקציב, לא מעט נציגי חנויות פה בפורום ישמחו להרכיב לך מערכת ראויה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
נראה שאתה מבין עניין יחד עם זאת אני מעדיף להתמקד בהמלצות חיוביות ולא בשלילת המלצות אחרות....מה אתה מציע לחילופין? אשמח להמלצה על כמה אופציות מתאימות לדרישות שלי לרסיבר ורמקולים שישדרגו את מה שיש לי ושיכולים להחליף את הציוד ולעמוד במה שאני רוצה
כפי שציינתי.. במידה ואתה מתכוון להישאר עם הרמקולים שברשותך תזדקק לרסיבר עוצמתי ומפורט עם כח מתפרץ... לטעמי רסיבר הכולל הגברה דיגיטלית ישתלב עם הרמקולים שברשותך.

במידה ויש בכוונתך להחליף את הרמקולים? המלצות ינתנו בהתאם.

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
התוכנית היא בסוף לשדרג גם רסיבר וגם רמקולים. יתכן שאעשה זאת בשלבים. אני לא חושב שאני צריך רסיבר בסדר גודל של 20000 ש"ח - מה היתרון? הרי אני צריך רק 5.1 ערוצים וכמו שהגדרתי יש לי רסיבר ימאהה RXV665 שמספיק עבור קולנוע ביתי ולכן הייתי רוצה רסיבר שמשדרג את ביצועי הסטריאו של הרסיבר הזה. לא רואה טעם להעביר תמונה דרך רסיבר לכן מספיק לי רסיבר עם פורמטי דולבי חדשים שדוחף 5.1 ערוצים אבל - שיש לו ביצועי סטריאו טריפוניק טובים יותר ממה שה 665 יודע לתת. לגבי רמקולים - כאן אני מוכן להשקיע כי אני מודע שהרמקולים האלה מוגבלים ולכן מחפש זוג שיחליף אותם (ויתכן שאצטרך גם רמקול סנטר מתאים כי הסנטר שלי היום גם מאותה סדרה של mission ). לי המליצו על הדאלי שציינתי אבל משהו ברמה דומה גם יתקבל בברכה עם סנטר מתאים.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
התוכנית היא בסוף לשדרג גם רסיבר וגם רמקולים. יתכן שאעשה זאת בשלבים. אני לא חושב שאני צריך רסיבר בסדר גודל של 20000 ש"ח - מה היתרון? הרי אני צריך רק 5.1 ערוצים וכמו שהגדרתי יש לי רסיבר ימאהה RXV665 שמספיק עבור קולנוע ביתי ולכן הייתי רוצה רסיבר שמשדרג את ביצועי הסטריאו של הרסיבר הזה. לא רואה טעם להעביר תמונה דרך רסיבר לכן מספיק לי רסיבר עם פורמטי דולבי חדשים שדוחף 5.1 ערוצים אבל - שיש לו ביצועי סטריאו טריפוניק טובים יותר ממה שה 665 יודע לתת. לגבי רמקולים - כאן אני מוכן להשקיע כי אני מודע שהרמקולים האלה מוגבלים ולכן מחפש זוג שיחליף אותם (ויתכן שאצטרך גם רמקול סנטר מתאים כי הסנטר שלי היום גם מאותה סדרה של mission ). לי המליצו על הדאלי שציינתי אבל משהו ברמה דומה גם יתקבל בברכה עם סנטר מתאים.
אז זהו שלא הרבה יצרנים אם בכלל, טורחים לייצר רסיבר 'מיושן' עם 5.1 ערוצים בלבד.
מתעקש על הטבעת של סאורון (קופסה אחת שתעשה הכל), תיאלץ לקנות רסיבר מרובה ערוצים.

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אז זהו שלא הרבה יצרנים אם בכלל, טורחים לייצר רסיבר 'מיושן' עם 5.1 ערוצים בלבד.
מתעקש על הטבעת של סאורון (קופסה אחת שתעשה הכל), תיאלץ לקנות רסיבר מרובה ערוצים.
אוקיי תודה. אבל עדיין הדנון שכתבת הוא אכן מפלצת. מה עם ה ימאהה RX-A4A ? או שזה לא יעשה אפקט בסטראו יותר ממה שיש לי? ב5.1 אני משוכנע שהוא יהיה טוב...

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אוקיי תודה. אבל עדיין הדנון שכתבת הוא אכן מפלצת. מה עם ה ימאהה RX-A4A ? או שזה לא יעשה אפקט בסטראו יותר ממה שיש לי? ב5.1 אני משוכנע שהוא יהיה טוב...
אתה משווה בין, לצורך העניין במוו סדרה שלוש לאאודי סדרה 8.
יאמהה מקביל לדנון המדובר יהיה RX-A8A

לפי הנתונים היבשים, ה RX-A6A דומה עד כמעט זהה (הבדל ב DAC) ל-8 עם שני ערוצים פחות.

נערך לאחרונה ב:

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אתה משווה בין, לצורך העניין במוו סדרה שלוש לאאודי סדרה 8.
יאמהה מקביל לדנון המדובר יהיה RX-A8A

לפי הנתונים היבשים, ה RX-A6A דומה עד כמעט זהה (הבדל ב DAC) ל-8 עם שני ערוצים פחות.
אחלה. עדיין האם תוכל להסביר מה ההבדל בסטריאו בין הרסיבר הזה לבין RXV665 ? רוצה לוודא שאם אני משדרג לסדרה הזו (8,6, או 4) שאכן אני רואה הבדל בסאונד בינם לבין מה שיש לי בסטריאו או טריפוניק. מזכיר שזו הדרישה שלי .

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אחלה. עדיין האם תוכל להסביר מה ההבדל בסטריאו בין הרסיבר הזה לבין RXV665 ? רוצה לוודא שאם אני משדרג לסדרה הזו (8,6, או 4) שאכן אני רואה הבדל בסאונד בינם לבין מה שיש לי בסטריאו או טריפוניק. מזכיר שזו הדרישה שלי .
זה קל, תקרא:

אני אעזור לך:

RX-V665 @ 8 ohms - 125 W
RX-A6A @ 8 ohms - 150 W

זה ככה בקטנה מעבר להפרש הדורות וה DAC המשודרג.

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
זה קל, תקרא:

אני אעזור לך:

RX-V665 @ 8 ohms - 125 W
RX-A6A @ 8 ohms - 150 W

זה ככה בקטנה מעבר להפרש הדורות וה DAC המשודרג.
קראתי את המפרטים וזו בערך הסיבה שבגללה פתחתי את השירשור. אגב ל 665 יש רק 100 וואט ב 8 אוהם. אבל האם זה מה שישפר את האיכות בווליום שאני ואתה נשמע בסלון ? האם זה מה שישפר את איכות הצליל, ניקיון ופרטים בסטריאו (אולי כן לא יודע אבל זה בטוח יאפשר לשמוע בווליום גבוה מאוד ללא עיוותים מה שפחות מעניין את רוב המשתמשים). איכות רמקולים ומגבר בעיניי נמדדת דווקה בווליום סביר . DAC משופר בהחלט ופה זה פרמטר חשוב שאתה מעלה ואכן 32 ביט לעומת 24 ביט המרה בדיגיטל יכול להסביר למה אני לא שומע הבדל בין דיסק לספוטיפיי. מעבר לזה במפרטים בעיקר מדברים על תמיכה בפורמטים נוספים ועוד שפחות רלוונטי לשאלה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
קראתי את המפרטים וזו בערך הסיבה שבגללה פתחתי את השירשור. אגב ל 665 יש רק 100 וואט ב 8 אוהם. אבל האם זה מה שישפר את האיכות בווליום שאני ואתה נשמע בסלון ? האם זה מה שישפר את איכות הצליל, ניקיון ופרטים בסטריאו (אולי כן לא יודע אבל זה בטוח יאפשר לשמוע בווליום גבוה מאוד ללא עיוותים מה שפחות מעניין את רוב המשתמשים). איכות רמקולים ומגבר בעיניי נמדדת דווקה בווליום סביר . DAC משופר בהחלט ופה זה פרמטר חשוב שאתה מעלה ואכן 32 ביט לעומת 24 ביט המרה בדיגיטל יכול להסביר למה אני לא שומע הבדל בין דיסק לספוטיפיי. מעבר לזה במפרטים בעיקר מדברים על תמיכה בפורמטים נוספים ועוד שפחות רלוונטי לשאלה.
אין לייחס חשיבות לנתונים על הנייר.
מה שחשוב לדעת באיזה אמפר תומך הרסיבר.
ההבדלים דרמטים בין הנתונים.

לדוגמה.
נתוני רסיבר מסויים במצב סטריאו הם 100 וואט לערוץ. כאשר הוא פועל ב16 אמפר.
מאידך נתוני רסיבר נוסף במצב סטריאו 100 וואט כאשר הוא פועל ב 35 אמפר.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
אני עובר סבב בדיקה דומה עבור חבר, החלפת הרמקול נתנה שינוי משמעותי. כעת הוא שוקל החלפת הדנון שלו 4200
יש לי רסיבר RXV-665 של ימאהה עם רמקולים רצפתיים Mission M34i וסאב omega audio .
הסאונד בסדר אבל תחושה שהוא לא מתרומם ולא חד כמו שהייתי רוצה - גם לא רואה הבדל באיכות בין CD לבין ספוטיפי . מעוניין לשדרג כדי לקבל איכות סטריאו טובה יותר. לקולנוע ביתי מה שיש לי מספק.
לא מעוניין במגבר סטריאו אלא ברסיבר רב ערוצי שישמש גם וגם. מה מומלץ לשדרג את הרמקולים הרצפתיים או את הרסיבר?
תודה
אני עובר סבב בדיקה דומה עבור חבר, החלפת הרמקול נתנה שינוי משמעותי. כעת הוא שוקל החלפת הדנון שלו 4200 שנשמע פתאום טוב האמת, בדגם יותר חזק- רק כדי לשמוע בווליום יותר נמוך. המקור שלו הוא ממיר איכותי אך גם יקר. במקומך הייתי גם מחליף רמקולים וגם הגברה. יש בלוחות רמקולים רצפתיים וגם מוניטוריים שיתנו לך פירוט וריגוש עדיפים בכמה אלפי שקלים בודדים. הסאב שלך אני לא מכיר, אבל כנ"ל. מה גודל חלל האזנה שלך אגב ?

eytan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
גודל חלל האזנה 25 מטר (4 בין ספה לטלויזיה ועל 6).
לאחר התלבטות וקריאה של הרבה דעות פה הגעתי לתובנה שצריך להתחיל ממשהו בעיקר בגלל מגוון הדיעות המנוגדות... לכן אני חושב ששלב ראשון אשדרג בקרוב את הרסיבר RXV665 ל rxa6a . כן אני אשאר עם ימאהה. אני מקווה לקבל שם צליל נקי יותר בווליום נמוך יותר. היום האיכות טובה אבל רק בווליום גבוה וגם לא שומע הבדל בין איכויות מדיה רגילות לעומת לא דחוסות. שלב הבא אתרכז ברמקולים הרצפתיים. הסאב שלי מצויין זו חברה ישראלית אומגה אודיו והסטליטים ( גם חברה ישראלית - מורל) טובים ויפים במיוחד. לגבי הרצפתיים אני מרגיש שה mission שיש לי חסרים את הטווח הדינמי שאני מחפש ובעלי צליל מעט מרוח ולא חד. יתכן שלאחר המגבר אופתע לטובה ואם לא אז אפתח שרשור חדש בנושא בחירת רצפתיים. קיבלתי המלצה ממישהו שאני סומך עליו על Dali אבל מדובר של על 17000 ש״ח ….נראה בהמשך.

נערך לאחרונה ב:

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
מציע לך לחכות שתוכל להחליף מגבר+רמקולים ביחד. הבחירה של אחד מושפעת מהשני, יכול להיות שתתאהב ברמקול והמגבר שקנית לא יסתדר איתו.
כך גם תוכל לבקש מהמוכר לשמוע את בנחת את החבילה כולה בבית לפני החלטה, שזה הכי חשוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור