שידרוג סאונד במערכת - החלפת רמקולים או רסיבר?

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
יש לי רסיבר RXV-665 של ימאהה עם רמקולים רצפתיים Mission M34i וסאב omega audio .
הסאונד בסדר אבל תחושה שהוא לא מתרומם ולא חד כמו שהייתי רוצה - גם לא רואה הבדל באיכות בין CD לבין ספוטיפי . מעוניין לשדרג כדי לקבל איכות סטריאו טובה יותר. לקולנוע ביתי מה שיש לי מספק.
לא מעוניין במגבר סטריאו אלא ברסיבר רב ערוצי שישמש גם וגם. מה מומלץ לשדרג את הרמקולים הרצפתיים או את הרסיבר?
תודה

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
906
נקודות
113
''לא מעוניין במגבר סטריאו אלא ברסיבר רב ערוצי ''
שמע לא תמיד רסיוור קולנוע בתי יתן לך שמיעה טובה בסטראו ..
היום מגברי סטראו הם לא ממש יקרים אבל תמיד טוב לעשות הפרדה
בין סטראו לקולנוע בתי אבל זאת החלטה שלכה

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
צודק. אני אכן לא מעוניין לשים בסלון שני מגברים בעיקר בגלל מקום וסיבוכיות. שומע ממקור אחד (ספוטיפיי) שקל יותר לחבר למגבר אחד מאשר לשניים - מעדיף לא לחבר רמקולים לשני מגברים. קיבלתי המלצה על RX-A4A של ימאהה אולי הוא כן יתן שמיעה טובה משמעותית בסטריאו ?אבל השאלה אם נכון לשדרג אותו והאם זה יעשה הבדל או שעדיף להחליף לרמקולים אחרים כמו לדוגמה rubicon 6 של דאלי או דומה

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
תתחיל קודם כל עם רמקולים !
לא זוכר אם במגבר שלך יש פראאוטס
להוספת מגבר כוח, למגבר שלך יש סאונד לא רע בכלל בסטריאו.
תחליף רמקולים.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
906
נקודות
113
עמית יש משהו במה שאמרת :בעד:

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
המעבר (המאד יקר מבחינתי - 20k) מרסיבר לפרוססור + מגבר כח עשה הבדל משמעותי.

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
כן אבל זה פחות מתאים לי מגבר כוח פלוס עוד יחידה. מה אין יחידה אחת שעושה את השינוי?
כמו כן עמית - האם את מכיר את הרמקולים שיש לי לעומת אלו שהציעו לי?

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אתה תמיד יכול להתקדם לרסיבר מפלצתי שעולה 3+ פעמים מה ששילמת על שלך.
עם התוספת של 50 וואט לערוץ, בידוד עדיף בין מעגלי ההגברה לערוצים, ארכיטקטורה פנימית משודרגת וההתקדמות הטכנולוגית מאז, תקבל הבדל משמעותי. מספיק או לא, תלוי בך.
יש פה באתר סקירה של מגבר העל של Denon לדוגמא, קריאה מהנה.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
הדגם הזה של המישן זה רמקול
ברמת פירלס ומטה .
לא יודע מה הציעו לך?

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
תודה עמית , קיבלתי המלצה על רמקולים של דאלי Rubicon 6 ועל מגבר RX-A4A של ימאהה - שתי המלצות נפרדות .אגב פירלס זה מחמאה באנגלית אז לא ברור...הם כאלה טובים הרמקולים ? :)

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אתה תמיד יכול להתקדם לרסיבר מפלצתי שעולה 3+ פעמים מה ששילמת על שלך.
עם התוספת של 50 וואט לערוץ, בידוד עדיף בין מעגלי ההגברה לערוצים, ארכיטקטורה פנימית משודרגת וההתקדמות הטכנולוגית מאז, תקבל הבדל משמעותי. מספיק או לא, תלוי בך.
יש פה באתר סקירה של מגבר העל של Denon לדוגמא, קריאה מהנה.
היי תודה - תוכל לשלוח לינק או לרשום מספר דגם - לא ממש מוצא

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
היי תודה - תוכל לשלוח לינק או לרשום מספר דגם - לא ממש מוצא
נראה לי שמצאתי

למה

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
היי.גרוש וחצי ממני:אם איכות השמע בסטריאו בעדיפות ראשונה הייתי קודם כל בוחן את ארקאם ומרנץ. אם אתה שומע בטריפוניק(רק קידמיים פלוס סאב) ללא סנטר ואחוריים יש מצב,ש arcam sr250 יכול להספיק:https://www.brand-audio.co.il/product/sr250-רסיבר-סטריאו-2-ערוצים

נערך לאחרונה ב:

eytan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
רעיונות מעניינים. כמו שכתבתי אני מחפש לשדרג את הרסיבר הרב ערוצי שלי לרסיבר רב ערוצי טוב יותר כי רוצה לשמוע גם סטריאו או טריפוניק אבל גם סרטים עם 5.1 ערוצים והעל עם רסיבר אחד בלבד לא שני חלקים למרות שזה בטח טוב יותר וגם לא עם מפלצת ענקית כמו הדנון מלמעלה אבל בהחלט מוכן להשקיע.
זה הצורך רוצה סאונד נקי יותר וחד יותר במוד הסטריאו, רוצה לשמוע איכות טובה יותר כך שאוכל להבחין ב cd לעומת ספוטיפיי. כמובן שבהזדמנות זו ארוויח גם מפורמטי דולבי חדשים מ 15 שנה אחרונות עבור קולנוע אבל העיקר זה סאונד טוב יותר .
לסיכום…. מתלבט בין הצורך להחליף את הרמקולים שלי(מוזכרים למעלה) לבין הרסיבר שלי ויתכן שאחליף את שניהם אבל השאלה מה קודם ואיך להתקדם להחלטה. אם למישהו יש ניסיון ספציפי עם הרסיבר הישן לעומת חדש שהזכרתי או אחר זה מעולה. אם יכולים להעריך מה ערך מוסף ב׳ שידרוג הרמקולים שלי למה שהוזכר או אחר אשמח לשמוע.
אם מישהו חושב שהתנאי שהצבתי (רסיבר אחד) לא יקדם אותי משמעותית למטרה אז אשמח לשמוע….

למה

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
שכחתי עוד שניי יצרנים,שכדאי להוסיף לרשימת השמעה:anthem ו integra. רצוי שהקדמיים והסנטר יהיו מאותה סידרה ליצירת שדה אחיד.לקבלת שיפור מוחשי תהייה מוכן להיפרד עם מינימום 30000ש"ח עבור רסיבר וזוג קדמיים פלוס סנטר.;)

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
תודה.בדקתי את החברות האלה- סתם בתור שאלה נניח dsx3 . מה גורם לרסיבר הזה להיות טוב יותר מה rxv665 של ימאהה שיש לי מעבר לתמיכה בפורמטי דולבי חדשים וכאלה? אתה יודע להפנות אותי לפרמטרים שגורמים לו להיות טוב יותר ב סטריאו כמו שאני צריך? זו הייתה המטרה שלי- לשדרג רסיבר קולנוע קיים כך שיהיה טוב יותר במוד סטריאו או טריפוניק ממה שיש לי

למה

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
הרסיברים של ימאהה אף פעם לא היו להיט בדו-ערוצי.ארבעת היצרנים,שציינתי בהודעות קודמות מצטיינים בדו-ערוצי ועדיין צריך לזכור,שאין פלאים ורסיבר ב20000ש"ח ישמע ברמת מגבר משולב במחצית ממחירו.;)

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
תודה על הפידבק - האם מה שכתבת ניתן לבדיקה רק בשמיעה או שיש פרמטרים טכניים אובייקטיביים כמו עיוות, הגבר או תמיכה בתדרים שאפשר לבדוק ב spec ולהשוות בין שני רסיברים שמראה את הנחיתות של אחד על פני השני בסטריאו /טריפוניק?
צירפתי פה לדוגמה spec שלdrx-2.3 Integra
https://integraworldwide.com/Products/receivers/drx-2.3/
לעומת yamaha rx-a4a
לעומת anthen MRX 540

למה

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
עזוב אותך עם נתונים טכניים,איתם לא תגיע רחוק. אני הייתי מתחיל סבב עם שני רסיברים של ארקאם ומרנץ ומשם ממשיך עם תובנות לגביי ההמשך: https://audioclub.co.il/he/רסיבר-ארקם-דגם-arcam-avr390 https://www.tmaudio.co.il/items/3191465 את הרמקולים תשתדל לקחת עם התנגדות יציבה,שלא יורדת מתחת ל 6 Ohm ורגישות מינימום 90 Db בישביל לא להקשות יותר מידיי על הרסיבר. בהצלחה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור