שאלות של מתחילים...

eitangur

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,

אני משתמש חדש, שקצת הולך לאיבוד במגוון האינסופי של המאמרים, הביקורות והכתבות בנושא קולנוע ביתי. אשתי ואני עוברים לדירה חדשה, ואנו מחפשים את התמהיל הנכון של מחיר אל מול איכות של מערכת קולנוע ביתי, תחת השיקולים והאילוצים הבאים:
סקיצה לסלון מצורפת. הקיר עליו אמורה לשבת הטלויזיה הוא קיר ברוחב 2 מטרים, עליו בנויה נישת גבס המהווה מעין מסגרת לטלוויזיה. הקיר "צף" כאשר משני צידיו פתחים ברוחב 1-1.5 מ'. מצד שמאל שלו הוויטרינה והקיר האחורי נמשך לכל האורך. המרחק בין הקיר הקדמי לאחורי 4 מטרים.
אילוצים:
תקציב – עד 8000 ש"ח למערכת הכוללת רסיבר ו- 5+1 רמקולים.
רמקולים שקועים – היות והקיר הקדמי מאוד מעוצב, אנו רוצים את הקדמיים והסנטר שיהיו שקועים. כן – אנו מודעים לכך שללא נפח תיבת התהודה, הרמקולים פחות טובים ממקבילים מדפיים, אבל שיקולי עיצוב חשובים גם הם.

עד כה קיבלנו 2 הצעות עיקריות (אמנון סאונד בבוגרשוב, וביג-בוקס מול קניון איילון):
מגבר – Onkyo TX-RS506 – עושה רושם שהוא מגבר מצויין למחיר (בסביבות ה-3000 ש"ח). אולם – ישנן מעט סקירות שלו, והרבה יותר סקירות של ה-576 וה-606. האם זה מעיד על משהו?
לא כ"כ סיפרו לנו על חלופות טובות שלו (הזכירו NAD, אבל ללא כניסות HDMI).
האם יש למישהו איזשהו ניסיון אתו? האם יש המלצות למגברים טובים באותו סדר גודל של מחיר?
רמקולים –
הצעה מספר 1 - Magnat IW 610, Magnat IW 510C, PolkAudio 6751, Yamaha FSW 150
1. להבנתי Magnat זה מותג מדבקה – מה זה אומר? שמענו אותם – נשמעים אחלה (בחדר המיוחד של ביג-בוקס) – ממה יש לחשוש?
2. PolkAudio – עוד מותג מדבקה?
3. FSW 150 – אלמנט עיצובי – הסבירו לנו שזה סאב קטן שניתן לשים על מדף – האם קיימת כזו חיה? בכל המאמרים ממליצים לתת חשיבות רבה לסאב במקרה של רמקולים שקועים, וכן מסבירים שסאב טוב דורש נפח, ונשרד לשבת על הרצפה.

הצעה מספר 2 – Monitor Audio – סדרת ה- In-Wall לקדמיים ולסנטר, R45 לאחוריים, וסאב שלא רשמנו את הדגם שלו (גם Monitor Audio). מקוצר זמן עוד לא יצא לנו לשמוע...
1. להבנתי – יצרן איכותי – האם נכון? האם באמת מיוצרים באנגליה?
2. הרמקולים השקועים מגיעים בתוך קופסה סגורה, ולכן נאמר לנו שההתקנה פשוטה יותר ודורשת פחות.
3. האם המחיר של הצעה זו (שחורג מהתקציב) שווה את קפיצת המדרגה באיכות?

שאלה כללית לגבי טלויזיה
האם אחריות ניופאן לטלויזיות טושיבה שווה מחיר יקר יותר ב-25% מאחריות של י. שלום? במחיר הגבוה ב-500 ש"ח ממחירה של ה-C3500 אנו יכולים לקנות את ה-X3500 ואפילו את הדגם החדש XV500 בחנות אינטרנטית עם אחריות לשנה של י. שלום – מה דעתכם?

כבלים – האם באמת דורשים 10%-20% ממחיר המערכת (כפי שקראתי באיזשהו מקום)?

תודה וחג שמח

תמונות מצורפות

• living room.JPG
    living room.JPG
    KB 9.4 · צפיות: 250

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
הרבה שאלות ומודה שלא קל לענות על כולם

אבל בכל זאת אנסה לעזור לאט לאט.:)

נתחיל מהקל - כבלים,20 אחוז או 30% לא רלוונטי למערכות כגון אלה אלא מערכות היי אנד
שגם שם הדעות חלוקות לגבי כדאיות ההשקעה. בסיכומו של דבר השקעה קטנה תיתן לך תוצאה
טובה ומספקת.

מסכים, השיקול אם לרכוש מיבואן רשמי או פרללי הוא שיקול פרטני.אני למשל העדפתי לרכוש
מיבואן רשמי את המסך שלי למרות שהוא היה יקר יותר ובאופן משמעותי. למה? שקט נפשי
וידיעה שיש מאחורי יבואן גדול שיטפל בי בצורה הוגנת ומקצועית, במקרה של תקלה,חלילה.
{זה לא אומר שלא תקבל את זה בפרללי,אבל בכל זאת}

לגבי המערכת,כאן יש בעיה להמליץ על משהו ספציפי מכוון שהמגוון רחב ומבוסס על טעם אישי.
בנוסף,חשוב שתבקר בכמה חנויות ותצמצם אופציות {רשימה ארוכה יש לך שם } ונוכל להתמקד
בהם.

ספר לי מה שמעת ומה יותר קלע לטעמך? ומאיזה איזור אתה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היות ובעתיד יהיו תוכן של HD מומלץ שהרסיבר יתמוך בכך. הבעיה שרוב הרסיברים היום שתומכים הכך הם יקרים יחיסית.
בעתיד הקרוב גם הרסיברים הזולים יתמכו בכך המלצה שלי אם אפשר להמתין חצי שנה, שנה לפני רכישה של רסיבר - פשוט לא צפוי מעבר לכך שינויים רציניים בתחום.

אם בכל אופן אתה צריך לרכוש רסיבר כעת מומלץ שיהיה לו תמיכה ב Dolby HD וב DTS HD
ראה רשימה לא מיצגת ב ZAP
http://zap.co.il/models.aspx?Sog=E-Amplifier&DB57939=622570&DB57939=622571&orderby=price

eitangur

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה

קודם כל - תודה רבה על התשובות.

התלבטות הגדולה ביותר שלי היא בנוגע לרמקולים. כנראה שההודעה הראשונה שלי בלבלה קצת - כל הצעה המפורטת שם מכילה סט אחד של רמקולים. כלומר - ההצעה הרשונה שמכילה את Magnat, PolkAudio ו-Yamaha היא הצעה אחת:
סנטר - Magnat IW 510c (שקוע)
קדמיים - Magnat IW 610 (שקועים)
אחוריים - PolkAudio 6751
סאב - Yamaha - FSW 150

ההצעה השנייה כללה סט של Monitor Audio, כאשר הסנטר והקדמיים שקועים, האחוריים הם R45 + סאב.

ההתלבטות העיקרית היא האם שווה להוציא כ-2000 ש"ח יותר בשביל מותג כמו Monitor Audio אל מול האוסף של Magnat-PolkAudio-Yamaha. כתבתם בכמה מקומות ש-Magnat ו-PolkAudio הם מותגי מדבקה - למה הכוונה?
קשה להשוות בין ההצעות כי אי אפשר לשמוע את שתיהן ביחד (כל חלופה בחנות אחרת, עם SETUP אחר של חדר האזנה). בנוסף - יש גם משמעות לאיכות לאורך זמן - האם מותג מסויים ידוע בירידה באיכות לאחר זמן מסויים.
עוד נקודה חשובה היא פשטות הרכבת הרמקולים השקועים - של Magnat אינם ארוזים (ומכאן זה גורר התקנה מסובכת יותר, הכוללת בידוד ועוד שאר מרעין בישין), לעומת השקועים של Monitor Audio, שבאים ארוזים בקופסא.

ושאלה לגבי הסאב של Yamaha - FSW 150: האם כדאי לחשוב בכיוון של סאב וופר קטן, קומפקטי שיכול לשבת על ארון (כמו הסאב הזה), או שזה מתכון בטוח לאכזבה?

שוב תודה וחג שמח לכולם

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור