שאלות של מתחילים

אורי בורי

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום למומחי הפורום!

באופן מפתיע קיבלתי מחשב שולחני רגיל - אבל חדש, בעל מפרט רגיל - אבל חדש.
מעבד אינטל 2GHZ
זיכרון 1GB
כונן קשיח 160GB
לוח אם לא נראה לי מבריק של ASROCK
נגן/צורב DVD
מארז רגיל, אבל התרשמתי שהמחשב שקט.

המטרה: להפוך אותו למחשב בסלון בשביל לשמוע מוזיקה, לראות סרטים בטלוויזיה ואולי גם להקליט מהטלוויזיה. ברור שצריך עוד הארד דיסק ואולי עוד זיכרון, אבל לא זאת השאלה.

לשמוע מוזיקה
1. יציאת האודיו היא כמובן אנלוגית פשוטה, לאוזניות. האם התקנת כרטיס קול תאפשר לי יציאה דיגיטלית, בלי תלות בלוח האם? או שלוח האם עלול להגביל אותי ביציאת הסאונד?
2. האם אולי כדאי להסתפק במערכת רמקולים שתתחבר ליציאת האודיו או שרצוי להשקיע במערכת, עם מגבר (וכניסה דיגיטלית) וסראונד?
3. משהו קצת אידיוטי - אם יהיה לי כרטיס שיוציא תמונה לטלוויזיה, אין בו גם יציאת סאונד? כלומר, האם הכרטיס קול לא מיותר?
ומצד שני - האם כשהמערכת תעבוד גם לסאונד וגם לתמונה - הם יהיו מסונכרנים? (אני יודע שזה אידיוטי).
4. מהו כרטיס הקול המומלץ? (סטנדרטי אבל אמין, לא מקצועי אבל לא מבאס)
האם CREATIVE למיניהם?

לראות סרטים
1. כרגע יש לי CRT ולא אמור להחליף בקרוב למשהו שטוח.
2. המטרה: שיהיה לי DVD בלי מגבלות אזור ובלי מגבלות פורמט. מכשיר יש. איזה תוכנה צריך?
3. האם צריך כרטיס מסך? איזה כדאי? ואיך זה מתחבר לשאלה הבאה שלי:

לקלוט ולראות טלוויזיה
קראתי על כרטיס הטלוויזיה WINTV-PVR 150/250/350. אני לא מבין כמה דברים:
1. זהו כרטיס שקולט את הטלוויזיה. אז המסלול הוא: קיר > ממיר HOT > מחשב > טלוויזיה? כלומר הכרטיס גם מוציא את התמונה לטלוויזיה?
או שזה קיר > ממיר > טלוויזיה ומקביל גם ממיר > מחשב?

כי אחרת, איך אפשר להשתמש בפיצ'רים של לעצור את התמונה, לדלג על פרסומות וכו?

2. האם זה הכרחי?

3. האם היציאה מהממיר הדיגיטלי לכרטיס זה דיגיטלי או אנלוגי? מה שמעניין אותי בעצם: אם אני רוצה להקליט מהטלוויזיה ולצרוב לדיוידי, מה עושים?

ולבסוף - שליטה. האם בעצם בטלוויזיה אני רואה את מה שהמחשב מציג לי, מה שאומר שהשליטה שלי היא באמצעות מקלדת עכבר? או שיש שלטים לכרטיסים השונים?

מממ, רבות הדרכים לשאול שאלות, פעם פשוט היינו מביאים טלוויזיה ומחברים אנטנה.
כל תשובה תתקבל בשמחה. תודה רבה, אורי.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מוזיקה:
1. לוח אם לא מגביל אלא אם אתה רוצה להשתמש בכרטיס המשולב בלוח האם
2. חחח, החלטה שלך. מערכת עם מגבר תשמע יותר טוב.
3. בטלויזיה שלך אין קשר בין הקול לתמונה, שני חיבורים נפרדים. הם יהיו בעיקרון מסונכרנים.
4. אם אתה מתכוון לקנות מערכת אז כל כרטיס עם יציאה דיגיטלית, אם לא אז תשאל עם מה שיש לך.

סרטים:
1. תנחומי
2. ממליץ על PowerDVD של Cyberlink
3. זה לא קשור לשאלה הבאה שלך וסביר שזה שיש לך מספק (גם אם משולב על הלוח)

לקלוט ולראות טלויזיה:
1. הכרטיס רק מקליט את השידורים על המחשב. על הצפיה בפועל אחראי כרטיס המסך (בניגוד לכרטיס הלכידה שנקרא גם כרטיס טלויזיה) שאותו אתה מחבר למסך.

2. מה?

3. אנלוגי, כלומר יש איבוד מסויים של איכות. לא כל כך ישימו לב לזה במסך שלך (אלא אם הוא גדול מאוד). אין בעיה לצרוב ל- DVD בעזרת תוכנות מתאימות.

4. יש שלטים לכרטיסים השונים ויש שלט של מיקרוסופט. אני אוהב את זה של מיקרוסופט, בכלל מומלץ לקנות כרטיס PVR150 שבא דווקא איתו.

שיהיה לך בהצלחה.

אלוני בלוני

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור