רפרנס. יש כזה?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
דן,
אתה לגמרי צודק.
אל תשחית את זמנך על audioaudio שכן מדובר בשרון 100 שהורחק מפה וימיו פה ספורים עד שיורחק שוב…
אם תעשה חיפוש על שם משתמש ״שרון 100״ תבין מהר שאתה מנסה ללמד אינטגרלים את מי שלא שולט בלוח הכפל…
עזוב, הוא אלוף בלדקלם סיסמאות וגרפים וציטוטים מפורומים אחרים.
ממש ככה וזה גורם לי להבין למה רובכם פה שומעים "מדידות" ומוציאים כלי נשק חחחח
זה לא הצד של המדידות שאני מכיר ,האנשים שאני בקשר איתם וגם אני נעזרים תמיד במדידות אבל האוזן והרגש לא פחות חשובים.
וככל שאתה מבין במדידות ,אתה מבין כמה עוד יש ללמוד (אותו דבר -ככל שאתה מבין בשמיעה טובה).

ועמיר ידידי, אל תהיה קיצוני לכיוון השני - בסופו של יום הספינורמה כן הוכיחה שיש קשר ישיר בין המדידות לבין מה אנשים ללא שום הכשרה אהבו -זאת אומרת - אמרו להם לציין מה הם אוהבים.יש קורלציה לרגש .גם אם בעינך השירים לא היו טובים למטרה זו .יש אנשים שזו המוזיקה שלהם .(וזו רק מדידה אחת -יש עוד המון ורק בהצלבה אתה מתחיל לקבל תמונה ומתקדם לשלב האזנה (מבחינתי)

לא צריך להיות קיצוני ולבטל מדע ובאותה נשימה לא צריך לבטל אוזן - שניהם חשובים ומשלימים .

אני יכול להגיד לדוגמא - שיש דאקים שנמדדים מושלם ,הרבה מעבר לסף השמיע - אך אחד נשמע מכני ועשוי והשני נשמע עם FLOW ואורגניות שמזכירה אנאלוג ולא דיגיטל.(פלוס היתרונות של דיגטל) - אין מדידה לזה (שידועה לי) - אבל משיחות עם המהנדסים זה הכל בחישובים שלהם ומבחני שמיעה .

ואגב המחמאה הכי גדולה לדאק - שהוא לא נשמע דיגטלי -אז ....

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ועמיר ידידי, אל תהיה קיצוני לכיוון השני - בסופו של יום הספינורמה כן הוכיחה שיש קשר ישיר בין המדידות לבין מה אנשים ללא שום הכשרה אהבו -זאת אומרת - אמרו להם לציין מה הם אוהבים.יש קורלציה לרגש .גם אם בעינך השירים לא היו טובים למטרה זו .יש אנשים שזו המוזיקה שלהם .(וזו רק מדידה אחת -יש עוד המון ורק בהצלבה אתה מתחיל לקבל תמונה ומתקדם לשלב האזנה (מבחינתי)
אני ממש לא פוסל את הספינורמה. להיפך, בשטח זה כנראה מוכיח את עצמו מצויין, במגבלות מסויימות.

ואני ממש לא קיצוני בשום כיוון.

אני מתייחס לעניין גם מהצד המדעי, של איך מתייחסים למתודולוגיה של מחקר, לצורה שבה נערכו הניסויים, ולמסקנות של החוקרים מכל זה. זה שיש מחקר מדעי ממש לא אומר שאוטומטית אפשר לקחת את התוצאות כמוכיחות את הנטען.

ומהבחינה המדעית נטו, זה לא הוכיח את מה שחלק מהאנשים מתייחסים אליו כאל מוכח מדעית, כאילו ציון הספינורמה מנבא באופן חד משמעי את מה שאנשים יאהבו ומה לא, וכאילו ציון גבוה הוא תנאי הכרחי לכך שמישהו יאהב רמקול בנסיבות שלו.

לדעתי, בניסוי הספינורמה:
  • לא נמדדה בכלל רמת האהבה של הרמקולים
  • בניסויים הרמקולים בכלל לא אותגרו בסוגי מוזיקה שאנשים נוהגים לשמוע שהם מאתגרים בהרבה ממה שהושמע
  • הרמקולים לא נבחנו בעוצמות גבוהות
  • ולא נלקח בחשבון שום פקטור מחוץ ל-FR בכל הכיוונים, כאשר יש דברים נוספים
כך שהניסוי לא דפיניטיבי.

אבל האם זה מבטל את מה שכן אפשר ללמוד מכל זה? -- בכלל לא!!

למשל זה לימד אותנו לקחת בחשבון שרק FR on-axis אינו נותן תמונה לגבי איך רמקול ישמע, ושההחזרים מאוד חשובים, ואיך אפשר להיעזר בזה גם בתיכנון רמקולים וגם בטיפולים אקוסטיים, וכו'. זה נותן לנו קריטריון לעד כמה אותו רמקול ישמע שונה בחדרים שונים, וכו'. טוב שהניסוי בוצע!

הייתי שמח אם אפשר היה להמשיך בניסויים עם אותה פלטפורמה, ולבדוק ספציפית כל מיני דברים, בעיקר העדפות רגשיות של מאזינים, ותוך איתגור רציני של הרמקולים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור