רמקול נייד SOUNDBOKS Gen. 4 במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: https://www.dtown.co.il/soundboks-gen-4

דןדן

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
1. אם זו כתבה ממומנת נשמח לגילוי נאות. 2. מה הסיכוי שהרמקול מגיע ל126 דציבלים? מפתיע שאתם מפרסמים דבר כזה רק על סמך הצהרה של היצרן, ללא מדידה עצמאית בלתי תלויה.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
181
נקודות
43
הי דןדן,
כתבות ממומנות מסומנות ככאלה בכותרת "תוכן שיווקי". יש אחת כזו בעמוד הראשי.
לא כל הנתונים הטכניים של מוצרים ניתנים למדידה, ולמעשה זה לא אמור להפתיע שנזכיר גם נתונים עליהם מצהיר היצרן.
אני מקווה שפרט לזו, קיבלת תובנות נוספות מהסקירה.
תמיר

דןדן

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אפשר למדוד בקלות עם הטלפון. גם אם זה לא מדויק ברמת הדציבל הבודד, זה נותן קנה מידה לאמינות ההצהרה מצד היצרן.
אתה מודע בכלל להספק שצריך כדי להוציא 126DB? נניח שהדרייברים נצילים ברמה של 90DB, צריך מגבר פנימי שמוציא יותר מ2000 וואט כדי לעבור את ה120db. מצטער אבל זו נשמעת הצהרה תלושה, ומקריאה של עשרות ביקורות משתמשים ברדיט ואמזון, לא אתפלא אם זה המצב.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
181
נקודות
43
הי דןדן,
אתה מזכיר לי שכילדים, היינו מביטים במד האוץ של המכוניות, ומתפעלים מכך שהמספר הגבוה אכן מסמל גם את המהירות המקסימלית אליה מגיע הרכב.

מאז חלפו אי אלו שנים, וכיום אני מוצא שישנם מדדים חשובים הרבה יותר מאישרור עוצמת השמע המקסימלית של רמקול. מדדים כגון איכות סאונד, איכות בניה, יציבות התיקשורת האלחוטית, והאפליקציה הנילווית, מהווים בעיני פרמטרים חשובים הרבה יותר להרחיב עליהם מאשר עוצמת שמע מקסימלית.

סיבה נוספת לאי העניין שלי במדידת העוצמה המקסימלית של רמקול, היא שבעוצמה הזו הוא כבר עלול להיות עם דיסטורשן, ובנוסף השמיעה עלולה להיפגע.

אתה מודע בכלל להספק שצריך כדי להוציא 126DB? נניח שהדרייברים נצילים ברמה של 90DB, צריך מגבר פנימי שמוציא יותר מ2000 וואט כדי לעבור את ה120db.
לא ברור לי מאיפה הבאת את הנתון הזה.
בקישור הבא תוכל לקרוא שרמקול ממוצע זקוק לערך ל-120 וואט על מנת להפיק כ- 85 עד 110 דציבל.
אז בוודאי שלא 2000 וואט ל-120 דציבל...

אגב, לא ענית לי. האם פרט לכך קיבלת תובנות נוספות מהסקירה?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור