רמקולים חדשים לוילסון אודיו SabrinaX

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא מאוזן ולא נעלים, צריך מגברי קלאס אי יקרים מאוד עם הרבה כח כדי להוציא ממנו סאונד מאוזן. יש רמקולים הרבה יותר מתגמלים מפוקאל, זו דעתי.

התכוונתי לצטט את רוזי מצטט אותי, התבלבל לי הכפתור
ממש לא צריך מגברי קלאס A.
לא מזיק.. אבל זה סוג של סטיגמה לא נכונה שקלאס A נשמע פחות בהיר מקלאס AB
צריך מגבר מאוזן שיודע לרדת לכיוון ה 3 אוהם, ומקור טוב, ואז הם להפתעתך ישמעו אפילו רגועים בתכנים הרגועים וקצת יותר עצבניים בתכנים שהם קצת יותר רזים.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
מזמן אין לי פוקאל ולא נראה שיהיה לי בזמן הקרוב.
הבחור כותב דבר והיפוכו.
הפואנטה שלי, שרמקולים מאוד מאוזנים ומדוייקים בסך הכל משדרים
לך את מה שחיברת אליהם ואת החדר שלך.
זה לא הופך אותם לחריפים, אם חיברת אליהם מגבר רזה ואתה מאזין להם בחדר לא מטופל.
משהו שלדעתי כולנו צריכים להבין כשבוחנים ציוד ובעיקר רמקולים.
ברור שבהירות יכולה להיות תוצאה לא רק של רמקולים.
יחד עם זאת, יצא לי יותר מפעם אחת לשמוע פוקאל ותמיד התוצאה הייתה לטעמי בהירה מידי.
מה זה אומר? שומדבר ובטח לא שמדובר על רמקולים לא טובים אלא על טעם אישי בלבד.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
ממש לא צריך מגברי קלאס A.
לא מזיק.. אבל זה סוג של סטיגמה לא נכונה שקלאס A נשמע פחות בהיר מקלאס AB
צריך מגבר מאוזן שיודע לרדת לכיוון ה 3 אוהם, ומקור טוב, ואז הם להפתעתך ישמעו אפילו רגועים בתכנים הרגועים וקצת יותר עצבניים בתכנים שהם קצת יותר רזים.

שום רגועים ושום בטיח
היו לי שני פוקאלים, בערך חמש שנים, חיברתי איזה מגברים שאתה רוצה, לקסמנים, פאס לאבז ועוד דברים שלכל הדעות ממש לא רזים. סאונד מאוזן לא יצא מהם בשום קונסטלציה.

דרך אגב, אין קשר בין פוקאל לווילסון, ווילסון רמקול נהדר בעני!!

omi

חבר משקיען
מעורבות
409
נקודות
63
ברור שפוקאל חריפים באופן היסטורי, וזה לא משהו רע אלא עניין של טעם. בעבר הרחוק שמעתי והתלבטתי ואלמלא הבהירות המסוימת הזו הייתי קונה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שום רגועים ושום בטיח
היו לי שני פוקאלים, בערך חמש שנים, חיברתי איזה מגברים שאתה רוצה, לקסמנים, פאס לאבז ועוד דברים שלכל הדעות ממש לא רזים. סאונד מאוזן לא יצא מהם בשום קונסטלציה.

אני אוהב את ההחלטיות שלך והסגנון הבטוח שלך.
זה עושה את החיים מאוד קלים.
לצערי אני חושב שדברים הם לא תמיד פשוטים.
חוץ ממגבר יש עוד 10000 גורמים שמשפיעים על הסאונד.
פוקאל זאת אחת החברות היחידות שמייצרת את היחידות שלה ובעלת אמצעי ייצור ובדיקה in house רציניים שלרוב החברות האחרות אין.
אז כנראה שלפי דברי כל נפגעי פוקאל בארץ (מולי מכר בזול, ואנשים חיברו אותם לרסיברים ומכשירי dvd( יושבים שם ערמה של אהבלים...
עוד פעם אין לי פוקאל.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ברור שבהירות יכולה להיות תוצאה לא רק של רמקולים.
יחד עם זאת, יצא לי יותר מפעם אחת לשמוע פוקאל ותמיד התוצאה הייתה לטעמי בהירה מידי.
מה זה אומר? שומדבר ובטח לא שמדובר על רמקולים לא טובים אלא על טעם אישי בלבד.
אצלי הם היו בהירים, רגועים, משעממים, עצבניים והכל באותו חדר למשך שנים.
האופי שלהם השתנה לפי מה שחובר להם.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שום רגועים ושום בטיח

דרך אגב, כתבת קודם כשמחברים אותם למגברים טובים הם נשמעים חלום.
אז מה , כל המגברים שציינת לא מספיק טובים?

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
לפי דעתי השינאה לפוקל דיי מובנת, גוון בהיר אכן, בחלק מהדגמים, דווקא אני חושב שהדגמים הנמוכים שלהם טובים מהיקרים, והיו לי כמה... אך כנראה שזה בגלל שידוך לציוד מתאים, בכל אופן אודיופילים ברובם שונאים את פוקל מהסיבה שהיא לא יצרן בוטיק, אודיופילים בד"כ מחפשים את ה מיוחדות, לא אוהבים את עניין הסדרות שמתחיל נמוך, מחפשים יצרן עם תג מחיר התחלתי גבוהה, שגם הדגמים הכיוויכול נמוכים שלו, יהיו יקרים ולא כל אחד יכול לרכוש אותם.
שזה לא יהיה בר השגה בקלות כלכך.
אם הרמקול הכי זול שלהם היה מתחיל ב 50 אלף אז היו אומרים וואו פוקל כן בטח... אבל אם הרמקול הכי זול שלהם עולה 1000 שקל, אז פוקל, נו טוב פוקל... נו שוויין.
ווילסון זה בדיוק זה, גם ההכי זול שלהם, יקר מאוד, וזה לא משנה אם הוא "טוב" או לא, הם מכוונים לאודיופיליה נטו השאר לא מעניין בגלל זה גם עיצובית גם ב 2020 הרמקול נשאר על אותו קו עיצובי, שכנראה נותן תוצאה סונית הכי טובה לתכנון שלהם אפשר להסתכל על זה כ סוג של סמל סטאטוס.

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
אני אוהב את ההחלטיות שלך והסגנון הבטוח שלך.
זה עושה את החיים מאוד קלים.
לצערי אני חושב שדברים הם לא תמיד פשוטים.
חוץ ממגבר יש עוד 10000 גורמים שמשפיעים על הסאונד.
פוקאל זאת אחת החברות היחידות שמייצרת את היחידות שלה ובעלת אמצעי ייצור ובדיקה in house רציניים שלרוב החברות האחרות אין.
אז כנראה שלפי דברי כל נפגעי פוקאל בארץ (מולי מכר בזול, ואנשים חיברו אותם לרסיברים ומכשירי dvd( יושבים שם ערמה של אהבלים...
עוד פעם אין לי פוקאל.

לא אהבלים, סתם עם אוזן שונה משלי. הכל טוב, אמרתי את דעתי, אין פה אמיתות אבסלוטיות.
הסיבה שאני נחרץ היא שחייתי עם הרמקולים האילו הרבה שנים, אז דעתי מבוססת על הנסיון הספציפי שלי.
זה שהם טובים ביצור דרייבירים לא עושה את הרמקולים שלהם למאוזנים (לדעתי). רמקול זה לא רק דרייברים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לפי דעתי השינאה לפוקל דיי מובנת, גוון בהיר אכן, בחלק מהדגמים, דווקא אני חושב שהדגמים הנמוכים שלהם טובים מהיקרים, והיו לי כמה... אך כנראה שזה בגלל שידוך לציוד מתאים, בכל אופן אודיופילים ברובם שונאים את פוקל מהסיבה שהיא לא יצרן בוטיק, אודיופילים בד"כ מחפשים את ה מיוחדות, לא אוהבים את עניין הסדרות שמתחיל נמוך, מחפשים יצרן עם תג מחיר התחלתי גבוהה, שגם הדגמים הכיוויכול נמוכים שלו, יהיו יקרים ולא כל אחד יכול לרכוש אותם.
ששמעת סקאלה או מאסטרו או גראנד אוטופיה?
אודיופילים בארץ נפגעו מפוקאל, כי מכרו להם רכב ספורט והם בכלל רצו לנסוע בשבילי עפר.
הייתי שם וגם אני אכלתי קש עם ה 926 וה 936
עד שהצלחתי לחבר אותם נכון.
עדיין הם בעייתיים מבחינתי בגזרת הבאס. צריך רמקול גדול שלהם כדי להוציא באס בריא (להבנתי בגלל שהם נצילים)
דרך אגב נראה לי שבפוקאל הבינו את הבעיה וה 1038 וה 1028 הפכו לרמקולים סתמיים לעומת ה 936 וה 926.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
דרך אגב, כתבת קודם כשמחברים אותם למגברים טובים הם נשמעים חלום.
אז מה , כל המגברים שציינת לא מספיק טובים?

אני מדבר על מגברים בתג מחיר גבוה מאוד. סתם דוגמא, להוציא סאונד סבבה מ 1038 צריך ויטוס או זוג מונובלוקים לקסמן 800. פחות מזה וחבל על הזמן. (ועוד לא דיברנו על מקור, חשמל קדם וכו.) מי שחושב שיזיז אותם עם אינטגרייטד במחיר סביר טועה. והבעיה איתם שאין באמצע, אם לא חיברת להם אלק׳ קצה, אתה תקבל סאונד פח. (בניגוד לרמקולים אחרים שבהם תקבל עקומת שיפור יותר רציפה אם תשפר משהו בשרשרת האלקטרוניקה). שוב, זו דעתי בלבד.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
לפי דעתי, מבחינת איכות צליל, תקרא לזה מבחן עיוור, ה 936 טוב מ ה 1038, שוב בתלות בציוד, ועדיין עם ציוד טוב, אפשר להוציא מסידרה 9 קסמים.
ולפי דעתי, שניהם לא יורדים נמוך מספיק ומחייבים סאבוופר 1 לפחות.
ואין שום קשר לווילסון אז אני לא מבין בכלל על מה הדיון.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אם הרמקול הכי זול שלהם היה מתחיל ב 50 אלף אז היו אומרים וואו פוקל כן בטח... אבל אם הרמקול הכי זול שלהם עולה 1000 שקל, אז פוקל, נו טוב פוקל... נו שוויין.
ווילסון זה בדיוק זה, גם ההכי זול שלהם, יקר מאוד, וזה לא משנה אם הוא "טוב" או לא, הם מכוונים לאודיופיליה נטו השאר לא מעניין בגלל זה גם עיצובית גם ב 2020 הרמקול נשאר על אותו קו עיצובי, אפשר להסתכל על זה כ סוג של סמל סטאטוס.
הכותב החליף את הפרואקים שקנה ממני בעבר הרחוק בפוקאל :D

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
המדברים בלשון הרע על ציוד אודיו שיש לאחרים, בעצם מכריזים שבחירת הציוד
הייתה לא נכונה, וגם מפרטים את הסיבות,
זו פגיעה ישירה בבעל הציוד והוויכח מעיניני הופך לאישי אין אפשרות אחרת, הציוד הזה
מייצג אותו, זה להגיד בצורה סמויה
שהוא לא יוצלח.

נערך לאחרונה ב:

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
המדברים בלשון הרע על ציוד שיש לאחרים, בעצם מכריזים שבחירת הציוד
הייתה לא נכונה, וגם מפרטים את הסיבות,
זו פגיעה ישירה בבעל הציוד והוויכח מעיניני הופך לאישי אין אפשרות אחרת, הציוד הזה
מייצג אותו, זה כאילו להגיד בצורה סמויה
שהוא לא יוצלח.
הגזמת לגמרי עם לשון הרע על ציוד..
לא מעניין מי מחזיק מה, אנחנו מחליפים דעות עד ציוד אודיו, תכלס זו מטת הפורום.
אפשר לחשוב שכולם כאן עם אגו כל כך שברירי, שלא יכולים לקרוא ביקורת על ציוד שבמקרה יש להם כזה ברגע נתון.
אנחנו כל הזמן מחליפים מכשירים, אז מה זה אומר שהיינו לא יוצלחים כי קנינו אותו, בוא לא ניסחף.
אם אפשר להגיד רק דברים טובים על מכשירי אודיו כי אולי יש איזה מישהו בפורום שמחזיק מכשיר כזה, אז הפורום לא שווה כלום.
אנחנו נכתוב ונבקר ונשבח ונדון בחסרונות ויתרונות ונתדיין ונתפלפל, כל עוד זה נעשה בצורה מכבדת ועניינית הכל טוב

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
הגזמת לגמרי עם לשון הרע על ציוד..
לא מעניין מי מחזיק מה, אנחנו מחליפים דעות עד ציוד אודיו, תכלס זו מטת הפורום.
אפשר לחשוב שכולם כאן עם אגו כל כך שברירי, שלא יכולים לקרוא ביקורת על ציוד שבמקרה יש להם כזה ברגע נתון.
אנחנו כל הזמן מחליפים מכשירים, אז מה זה אומר שהיינו לא יוצלחים כי קנינו אותו, בוא לא ניסחף.
אם אפשר להגיד רק דברים טובים על מכשירי אודיו כי אולי יש איזה מישהו בפורום שמחזיק מכשיר כזה, אז הפורום לא שווה כלום.
אנחנו נכתוב ונבקר ונשבח ונדון בחסרונות ויתרונות ונתדיין ונתפלפל, כל עוד זה נעשה בצורה מכבדת ועניינית הכל טוב

תומר מסר פרט אינפורמטיבי ושם זה
היה אמור לעצור, או שאתה שואב מידע
מוויכוחים אידיוטים.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
מי נשמע לדעתכם יותר טוב ????
אז אין נכון ולא נכון
כל אחד יש לו את הגוון שלו
וכל אלא שיש להם פוקאל או היה להם
כמה כריות ברחבי הבית של איקאה ב9 שקלים וטיפול איקוסטי בסיסי יתן להם גוון סאונד עשיר ומהנה
רוב המאזנים שוכחים שיש חדר
אחר כך מגבר ואחר כך רמקול
חדר זה תיבת התהודה של הרמקול שלנו
IMG-20200828-WA0030.jpg

תמונות מצורפות

• IMG-20200828-WA0030.jpg
    IMG-20200828-WA0030.jpg
    KB 64.5 · צפיות: 263

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
IMG-20200828-WA0005.jpg

לפוקאל מחוברת מערכת דאק וספק ניים אודיו טרנספורטים משתנים וסופר נייט 2 +ספק כח היקפ
ל801 מחובר מגבר דנון 2000 וכמה סידי לבחירה בהתאם למצב החשק מרנץ. 11 סוני50 דנון 3560 טכנקיס 990 ועוד וועד
תשמעו מוסיקה במקום לריב כל הזמן

תמונות מצורפות

• IMG-20200828-WA0005.jpg
    IMG-20200828-WA0005.jpg
    KB 67.4 · צפיות: 262

soler

אוהב את התחום
מעורבות
129
נקודות
43
נדמה לי שהוא אמר שהוא אישית אוהב יותר את הפוקאל והדגיש שזה עניין של טעם.
המילים המדוייקות שלו : "הסקלה איבו הוא לא רמקול שמתחרה עם ה DAW - הוא מתחרה עם האלקסיה" , "אצלי בחדר, הסקאלה מנצח בקלות את DAW", זה בנאדם עם המון נסיון והמון אהבה לתחום (בנוסף להרבה יכולת כלכלית..), היה לו DAW, היה לו SACALA EVO ואח"כ מגנפאן גדול ולבסוף הוא רכש ALEXIA 2.
אגב, הוא גם חושב שה-DAW רמקול אדיר.

לוילסון גימור יותר טוב קצת , בצליל באמת עניין של טעם , ביננו מכיר כמה רמקולים שנותנים מלחמה או לחליפין משאירים אבק לגרנד אוטופיה או איזה אלכס או אלכסיה ,
תודה רבה שלימדת את כולם למי יש גימור יותר טוב וגם אילו רמקולים משאירים אבק ולמי.. :rolleyes:

לא כל כך אהבתי את ההתהדרות של הבחור שמסביר לנו שיכול לקנות כל רמקול בעולם אבל למזלו השמש זורחת לפוקל מהתחת ולמזלו למרות שיש באפשרותו לקנות בקלילות כל אחד אחר בכל מחיר העדיף הפוקל שלו ,קצת נשמע לא טוב ,לא?
אני לא "מתהדר" בשום דבר ובטח שלא קונה שום דבר בקלילות :נגד:, על כל שקל אני עובד לא פחות ממך. גם לא כ"כ מעניין אותי מה אתה אוהב ומה נשמע לך טוב..

מה יאמרו למשל בעלי טידל ,מרטן ,איזופון ,מבטיח לכם שהם בכלל לא מעוניינים בוילסון או פוקל ! למה ? כי אלו לא פחות טובים משני הנאשמים למעלה ואני מכיר גם אותם טוב מאוד
אתה הרי מכיר את כולם, הכי טוב מכולם,יודע מה אלו אוהבים ומה אלו אוהבים, מי חושב מה..
אין ספק ! אתה ממש מתת האל לאנושות :כל-הכבוד:

(והכי כייף לחזור הביתה ולהבין שאף אחד לא גורם לך לשנות משהו )
אהה.. ושכחתי, כמובן שיש לך הכי גדול והכי נכון והכי הכל.. הלוא אתה האורים והתומים של האודיו בארץ..

על כל הברברת, ההתנשאות והקשקושים שלך לאורך השנים אני מצליח לדלג אבל על הגסות רוח שלך - ותן לי לגלות לך משהו : אתה לא עמך ולא קליל ולא בת-ימי, אתה פשוט גס רוח ! על זה לא קל לעבור.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
לקחתי פסק זמן מבלי להכנס לאתר
ואיך שנכנסתי בדרך כלל אני בכלל מעניין בדברים אחרים

כל הזמן אתם מתווכחים רבים למי יש יותר גדול ויפה וחזק

שבו בנחת האזנו למוסיקה
קיבלתי אתמול גון ויילאמס מנצח על הפילהרמונית של וינה ביצירות לסרטים שלו תענוג
לשמוע בפוקל בBW וסתם ברמקולים של הטלויזיה

אההההה
רגע הסאונד שנשמע לי הכי טוב זה דווקא מהטלויזיה שלי

מעניין יותר מדוייק שומע את כל הכלים
מאשר ??? כן לא טעיתי בטלויזה שומעים יותר פרטים מ
במערכות שלי

נו שויין שלכם טובה יותר חחחח

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור