רכישת מצלמה מסוג Fuji-xt30

תומר אלון

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
1
היי,
אני מעוניין להכנס לתחום הצילום בתור תחביב וחשבתי על להתחיל עם מצלמת ה-Fuji-xt30 עם עדשת קיט 18-55.
אשמח לעזרה לגבי היתרונות וחסרונות של המצלמה הזאת והאם יש מצלמות אחרות עדיפות במסגרת התקציב של ה-xt30.

אין לי תחום עניין ספיציפי מבחינת נושא הצילום (נופים, אורבאני וכד׳).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הקיט הזה ככניסה לתחום זה בהחלט כיוון מוצלח.
כמה מילים על המצלמה:
ה X-T30 היא מצלמה ברמת בניים של פוג'י היא לא הדגם הזול שלהם, היא רמה אחת מעל כך. עדיין דגם ללא הגנה טובה ממים ואבק ורמת הבניה היא טובה, אך עדיין לא ברמה של מצלמות הבכירות יותר של פוג'י.
למצלמה חיישן מודרני מעולה, אחת הטובים ברמה זו, אם לא הטוב ביותר כעת והמצלמה מוציאה תמונה נהדרת ללא צורך לעיבוד חיצוני.
תיפעול המצלמה בעל מספר לחצנים וחוגות ונוח לשימוש מהיר, ולמרות בעלת מראה וינטג' היא בעלת טכנולגיה מתקדת והרבה בהרגשה של תיפעול המצלמה הרגיש קצת סגנון של פעם - למרות שהיא סופר מתקדמת ונוחה לישימוש לאחר זמן לימוד ועדיין שונה ממצלמות אחרות בשוק.
מערכת הפוקוס שלה טובה, אבל עדיין לא ברמה של מצלמות סוני החדשות, יש לה יכולת וידאו טובה וגם כאן לא ברמה של מצלמות סוני החדשות.
עדשות פוג'י טובות וזה יחסית במחירים ששוים את איכות העדשות, אבל מצד שני אין לה מבחר עדשות מאוד גדול ואין עדשות של חברות אחרות עבור המצלמה.
לצלם חובב היא מצלמה מאוד מוצלחת בהקשר של תמורה לכסף ולצילומי רחוב ופורטרטים וכן לצילומי משפחה ונוף.
היא פחות תתאים לצילום ספורט וצילום ציפורים וכן עבור צילום ארועים.

עדשת 18-55 F2.8-4 היא באמת יופי של עדשה להתחלה עם צמצם גדול בתחום נרחב צמצם סביר בתחום הסגור - העדשה בעלת איכות אופטית טובה ומספקת את טווח הזום הרחב והסטנדרטי - היא לא מספקת זום גדול, אבל מספקת מייצב היות ולמצלמה אין.

אני מקווה שזה עוזר

תומר אלון

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
1
היי,
המון תודה על התגובה המושקעת, עזרת מעל ומעבר (בפעם השנייה דרך אגב).
בדיוק מה שהייתי צריך :)

דוד פלוג

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
הקיט הזה ככניסה לתחום זה בהחלט כיוון מוצלח.
כמה מילים על המצלמה:
ה X-T30 היא מצלמה ברמת בניים של פוג'י היא לא הדגם הזול שלהם, היא רמה אחת מעל כך. עדיין דגם ללא הגנה טובה ממים ואבק ורמת הבניה היא טובה, אך עדיין לא ברמה של מצלמות הבכירות יותר של פוג'י.
למצלמה חיישן מודרני מעולה, אחת הטובים ברמה זו, אם לא הטוב ביותר כעת והמצלמה מוציאה תמונה נהדרת ללא צורך לעיבוד חיצוני.
תיפעול המצלמה בעל מספר לחצנים וחוגות ונוח לשימוש מהיר, ולמרות בעלת מראה וינטג' היא בעלת טכנולגיה מתקדת והרבה בהרגשה של תיפעול המצלמה הרגיש קצת סגנון של פעם - למרות שהיא סופר מתקדמת ונוחה לישימוש לאחר זמן לימוד ועדיין שונה ממצלמות אחרות בשוק.
מערכת הפוקוס שלה טובה, אבל עדיין לא ברמה של מצלמות סוני החדשות, יש לה יכולת וידאו טובה וגם כאן לא ברמה של מצלמות סוני החדשות.
עדשות פוג'י טובות וזה יחסית במחירים ששוים את איכות העדשות, אבל מצד שני אין לה מבחר עדשות מאוד גדול ואין עדשות של חברות אחרות עבור המצלמה.
לצלם חובב היא מצלמה מאוד מוצלחת בהקשר של תמורה לכסף ולצילומי רחוב ופורטרטים וכן לצילומי משפחה ונוף.
היא פחות תתאים לצילום ספורט וצילום ציפורים וכן עבור צילום ארועים.

עדשת 18-55 F2.8-4 היא באמת יופי של עדשה להתחלה עם צמצם גדול בתחום נרחב צמצם סביר בתחום הסגור - העדשה בעלת איכות אופטית טובה ומספקת את טווח הזום הרחב והסטנדרטי - היא לא מספקת זום גדול, אבל מספקת מייצב היות ולמצלמה אין.

אני מקווה שזה עוזר
איך היא בהשוואה לX-T20? שווה את ההפרש במחיר?
כי הבנתי שאין הבדל משמעותי בין שתי המצלמות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מדובר על דור קודם של המצלמה שאני לא בטוח שעדיין מיוצר, כדי לבדוק שיש למצלמה אחריות של היבואן הרשמי קבוצת שמעוני.
מעבר לכך ל X-T30 לדעתי יש שני נקודות חשובות:
יש שיפור בחיישן, הקודם גם מוצלח, החדש טוב יותר.
יש שיפור במערכת הפוקוס העוקבת, זה חשוב, הקודמת גם טובה אבל פחות.
אם ההפרש לא גדול הייתי הולך על החדשה יותר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור