קניית מצלמה

oren72

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שבוע טוב,

אני מעוניין לרכוש מצלמת dslr לצורך צילום המשפחה, טיולים ואירועים.
לא למדתי צילום אך אני אוהב לצלם ורוצה לשפר את איכות התמונות, יכול להיות שלאחר שאקנה מצלמה
ארשם לקורס שיוכל להקנות לי ידע רחב יותר.
אני מאוד אוהב תמונות עם עומק שדה ולאחר שהתעניינתי ובדקתי את נושא המצלמות והעדשות, החלטתי
שכדאי לרכוש מצלמת פול פריים עם עדשה שמפתח הצמצם הוא F2.8
הפול פריים הזולה ביותר שקיימת (אם אני לא טועה) היא ניקון D610, הבאה בתור היא ניקון D750 וקנון 6D
העדשה שנראתה לי מתאימה היא טמרון 28-75 F2.8 עבור ניקון. 24-70 כבר יקרה מדי עבורי כרגע.

רציתי לדעת האם ישנם הבדלים משמעותיים בין ניקון D610 ל D750, האם ההפרש במחיר מוצדק, או שאת אותם תמונות
אוכל להוציא גם מה D610, אבקש את דעתכם גם לגבי העדשה.
את הסט אוכל לרכוש באילת כך שהמחיר יהיה זול יותר.

אגב, מצלמות ללא מראה + עדשה עם מפתח צמצם F2.8 יקרות מאוד ולכן לא באות בחשבון.

תודה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם אתה צלם מתחיל למה אתה רץ ישר למצלמות FF
למה מצלמה עם חיישן קרופ לא תספק אותך?

האם אתה מדבר על צילום אירועים אתה מדבר על צילום בתשלום של אירועים או צילום של המשפחה בלבד?

סליחה שאני עונה כמו ישראלי בשאלות.
אבל להמליץ לך על מצלמת FF ללא ידע של נקודות אלו זה לא רציני?

oren72

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אמנם אני צלם מתחיל אך מעדיף מצלמה שתשרת אותי לתווך ארוך ללא החלפה, ואם כבר להתמקצע אז למה לא על FF.
ובנוסף, אם אקנה עדשות נוספות שמתאימות לקרופ וארצה לעבור ל FF אני אצטרך להחליף גם את העדשות.
האם מומלץ לצלם מתחיל לקנות מצלמת קרופ בגלל תפעול קל יותר או שזה רק ענין כספי ?

מדובר על צילום אירועים משפחתיים בצורה חובבנית ללא תשלום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אתה יכול לרכוש מצלמת קרופ עם עדשות FF ולא תיהיה בעיה לעבור עם העדשות האלו עם מצלמת FF בעתיד.
אבל לדעתי אתה קופץ קדימה יותר מידי:
אם אתה צריך מצלמה לשימוש אישי שלא תשכב בסוף בצד אני לא בטוח שרכישה של מצלמה גדולה וכבדה היא הכייון הנכון.

אני משתמש כעת עם מצלמה ללא מראה FF עם עדשת הקיט שלה (שזה אומר צמצם מקסמלי F4) וכן עם עדשת פריים נוספת עם צמצם F1.8 וזה מספק אותי כעת רק חסרה לי עדשה נוספת עם צמצם גדול ואני מסודר.
למה אני מספר לך את זה, היות לא מזמן מכרתי את מצלמת ה DSLR שלי עם כל העדשות כי זה היה סט גדול וכבד מאוד שהיה קשה לקחת איתי.

אז נכון שיש כאן פשרות ואני חייב לציין שהשקע סכום כסף גדול - נגיד כפול ממה שאתה חושב ואין לי מושג מה הסכום, עדיין אין מצלמה וציוד מושלם.

אז אני מציא לחשוב מה הדברים שאפשר להתפשר עליהם ומה הדברים שלא כדי.
לדעתי העולם הולך לכיוון מצלמות ללא מראה ולדעתי זה נכון להשקיע במצלמת DSLR בעיקר עבור מי שלא רוצה להיכנס לתחום בצורה מקצועית.

עדשות עם צמצם F2.8 יקרות באותה מידה גם עבור מצלמה ללא מראה וגם עבור DSLR - דרך אגב עדשות 28-75 F2.8 היא גם עדשה שיש לה גרסה למצלמות ללא מראה.

אז אם אתה כן רוצה מצלמת FF אז הייתי בודק מצלמה ללא מראה FF כמו סוני A7III וכן יש עדשת טמרון 28-75 עבודה.
מצד שני אני לא בטוח שעדשת זום F2.8 היא הכיוון, יכול להיות שעדשת F4 תתאים יותר ואז ניתן להשלים את הסט עם עדשץ פריים אחת או שתיים עם צמצם גדול.
(אני משתמש במצלמת ניקון Z6 עם עדשת 24-70 F4 וכאמור עם עדשות פריים עם צמצם גדול)

מעבר לכך הייתי ממליץ לבדוק מצלמה ללא מראה עם חיישן קצת יותר קטן APS-C הנקרא גם קרופ. - יש לי מספר חברים שעברו ממצלמות DSLR FF למצלמות ללא מראה עם חיישן APS-C ובאופן מפתיע כולם בחרו בפוגי ולפוג'י יש כמה מצלמות מדהימות בכמה רמות מחיר וכן מגון עדשות מאוד טובות

פוג'י X-T4 עם עדשת 16-55 F2.8,
דרך אגב עדשת F2.8 על APS-C היא שוות ערך ל F4 על FF - ולמה אני מספר זאת היות וסט של מצלמה ללא מראה FF עם עדשת F4 עולה כמו מצלמה פוג'י עם עדשת F2.8.
אז מה עדיף כאן הפוג'י או ה FF ללא מראהף לא בטוח, אישית הלכתי על הללא מראה, אבל כאמור יש לי חברים שבחרו אחרת.

אני מקווה שאני עוזר יותר שאני מבלבל אותך :)

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
מה שמנסה כרמי לומר לך שלהשיג תוצאות טובות ומקצועיות אתה לא חייב FF

מה אתה מתכוון לצלם?
לשאלתך 750 או 610 750 ללא ספק וזו לא שאלה.
אבל - אם להשקיע במשהו זה תמיד בזכוכית עדשות טובות ישארו איתך להמון שנים.
וקונים עדשות טובות לFF ומשתמשים בהן גם על קרופ

הייתי שוקל את המירורלס מה שמתאים לתקציב Z6 או סוני a7III כפי שהציעו לך

ואם מחליט קרופ אז יש לך אפשרויות מדהימות פוג'י XT4
ניקון D500 מצלמה שעושה בית ספר למצלמות FF ועדיין לא קמה לה מחליפה
סוני מעולות והיתרון שיש עדשות צד שלישי כך שהמחיר יחסית נמוך

אני קניתי את הניקון Z7II ביום שהגיעה לארץ מקווה לאסוף אותה שבוע הבא
למיטב ידיעתי אני הראשון :)

oren72

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שבוע טוב,

תודה לכם על התשובות המפורטות, בדקתי כפי יכולתי את המצלמות ללא המראה ואני חייב לומר שדי התרשמתי מהם, למרות שמבחר העדשות יחסית דל, אך בהחלט אפשר להסתפק בכך.
סליחה שלא הייתי מספיק ברור, אך התקציב של המצלמה יחד עם העדשה הוא 6K ולכן המצלמות שהוצעו יקרות מדי כרגע.
לכן האפשרויות הן או ללכת על קרופ ללא מראה:
פוג'י XH1 או XS10 עם עדשת 18-55 F2.8-4
או ניקון D750 FF עם עדשת טמרון 28-75 F2.8
ישנה גם האפשרות ללכת על מצלמת XT30 הזולה יותר עם עדשת 16-55 F2.8, אך משום מה התרשמתי מאוד מהמצלמות הראשונות שהזכרתי ולמרות שהעדשה טובה יותר ואכן זה מה שמשפיעה על איכות התמונות, נראית לי קצת צעצוע.

אני מזכיר שארכוש את הציוד מאילת כך שהמחיר אכן יגיע לתקציב.
אשמח לשמוע חוות דעת. או הצעות נוספות.

אגב ה XT4 עם עדשת הקיט 18-55 F2.8-4 באילת היא 400 יותר מעל התקציב. האם כדאי להתאמץ ולהוסיף או שאין צורך ?

מהם ההבדלים אם יש בין XH1 (למעט הצג) ל XS10 ?
האם באמת עדיף קרופ איכותית ומתקדמת יותר מאשר D750 FF ?
האם העדשה שמפתח הצמצם שלה הוא בין 2.8 ל 4 תוכל לתת תוצאות מספיק טובות ? כאמור אני רוצה לצלם תמונות עם עומק שדה רדוד, האם העדשה תספק תוצאה טובה או שעדשה עם F2.8 קבוע תביא תוצאות טובות יותר ?

שאלה נוספת, כרמי הזכיר שאולי עדשה עם F4 היא יותר מתאימה, מדוע ? אלו יתרונות יש לה לעומת מפתח צמצם 2.8 ?

תודה,
אורן

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני מרגיש שאני קצת חוזר על עצמי שאני אומר שבעתיד שייך למצלמות ללא מראה, וקשה לי להמליץ לרכוש מצלמה חדשה שהיא לא כזאת כעת.
נכון שיש כעת פחות עדשות ונכון שהן קצת יותר יקרות, אבל כתה צריך לעשות את החשבון שלך, אילה אתה רואה את עצמך בעוד תקופת זמן מבחינת שדרוג (עוד עדשות וציוד משלים- כאן ל DSLR יש יתרון מסויים)או צרכים (יכולת לוידאו ולפוקוס עוקב - כאן ללא מראה יש יתרון גדול).
נכון שגוף המצלמה פחות חשוב מהעדשה ולאחרונה עם השינויים יוצא לצלם להחליף גוף ולהישאר עם עדשות קיימות, אבל עדיין גוף קטן מידי שמרגיש לא נוח לשימוש לא הייתי לוקח ולכן אני את פוסל את ה xs100.
xh1 היא דגם עם גוף גדול ומוצלח, קצת ישנה, עדיין מצלמה טובה, אבל אישית הייתי הולך עם xt30 דגם קצת נמוך יותר אבל חדש יותר.

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
אם אני הייתי צריך לבחור זה הסדר שהייתי בוחר
ניקון 750 + טמרון מצלמה מעולה ועדשה לא רעה בכלל למרות שיש ל 750 מחליפה

XT4 מצלמה חדשה ביקורות טובות מאוד ואני אוהב את הצבעים של פוגי
XH1 מצלמה ותיקה יותר אמורה לצאת לה מחליפה בקרוב והמחיר + גריפ

oren72

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אבנר שלום,
כפי שכרמי הדגיש, היום עידן המצלמות עובר למצלמות ללא מראה ולמרות שה D750 מצלמה מעולה, אך משקלה הוא 750 גרם, וכשנוסיף עדשה אז יש לזה השלכות לכתפים ולגב. לכן נראה לי שאשמע לעצתו של כרמי ואלך על מצלמה ללא מראה.
הפוג'י XT30 נראית טוב יחד עם עדשת 16-55 F2.8 קבוע שנראית מעולה ויש עליה ביקורות טובות.
או פוג'י XT3 עם עדשת 18-55 F 2.8-4
אשמח לחוות דעת על העדשות הנ"ל ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
כפי שכרמי הדגיש, היום עידן המצלמות עובר למצלמות ללא מראה ולמרות שה D750 מצלמה מעולה, אך משקלה הוא 750 גרם, וכשנוסיף עדשה אז יש לזה השלכות לכתפים ולגב. לכן נראה לי שאשמע לעצתו של כרמי ואלך על מצלמה ללא מראה.

משקל נקבע ע"י איכות הזכוכית. ואתה רוצה שהמשקל ביד יהיה מאוזן. זה גם לא יחזיק על חצובה. לא נוח להחזיק מצלמה כמו קופסת גפרורים עם עדשה של קילו או יותר.

בכל מקרה, ה-mirrorless שלי ו-DSLR אצלי בערך אותו משקל.

תכלס, עבורי לא באמת משנה איזה טכנולוגיה בפנים, העיקר איך זה מצלם :)

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
לכן אמרתי
בחירה שלי נכון שמצלמותה הולכות למירורלס
זה לא אומר שהמצלמות הישנות לא טובות
ואל תשכח שעדשות טובות למירורלס עולות כמו הגוף
ו.... ניקון d850 עולה על ה z7 אולי ה הדגם החדש ישתווה לה לא בטוח
היחידים שכן הוציאו מצלמת דגל ברמה של dslr זה ניקון עם ה r5

בכל מקרה לא תיפול בכל בחירה
אני בדיוק אספתי את המצלמה החדשה שלי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
שלום אורן, נכנסתי עכשיו לפורום וראיתי את הדיון וחושב שכדאי שתשמע עוד דעה:
1. למשקל של ציוד הצילום יש חשיבות וזו בעיה למצוא עדשות ומצלמות קלות ובאיכות, אבל זו לא משימה בלתי אפשרית.
2. מה שמשנה לך זה לא לאן הולך עולם הצילום, אלה מה יספק אותך ובתקציב המתאים DSLR ועדשות מתאימות לא ייעלמו בטווח הנראה לעין מהשוק.
3. מגוון עדשות חשוב לשם גיוון וייחוד בתמונות, גם מצלמה חשובה כמובן, אבל לדעתי גם DSLR ברמת ביניים תאפשר לך לקבל תמונות מעולות. [אין בכך משום פסילה של ללא מראה וגם שם ניתן להסתפק ברמת כניסה טובה\ביניים]
4. לעיתים כדאי להשקיע חלק מהתקציב להדרכה אישית \ קורס צילום ואם לא "נולדת" כצלם זה חיוני.
לשם המחשה מצרף לכאן קישור לדף הפייסבוק שלי, אתה מוזמן לצפות בתמונות [אל תתייחס לשירים ושאר ירקות], כל התמונות בוצעו במצלמה פשוטה וקלה של ניקון D5500 https://www.facebook.com/people/צילומים-של-עמי-חסון/100011503303984
בכל מקרה אין באמור להוריד מחשיבות ההמלצות הטובות שקיבלת, אלה לתת עוד אפשרות.
[אגב, לעניות דעתי ניקון טועה בענק בזה שאינה ממשיכה במצלמות משופרות ל5600 ו- 7200 ה-7500 לא נחשבת]

oren72

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום מיכאל,
מה זאת אומרת משקל מאוזן, האם למשקל העדשה אסור להיות כבד יותר ? ז"א שאם ארצה עדשת זום אני צריך לבחור גוף מצלמה גדול וכבד ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
שלום מיכאל,
מה זאת אומרת משקל מאוזן, האם למשקל העדשה אסור להיות כבד יותר ? ז"א שאם ארצה עדשת זום אני צריך לבחור גוף מצלמה גדול וכבד ?

כמו שכתבתי, אתה מפעיל כוח עודף בשביל להחזיק מצלמה קלה עם עדשה (וכל עדשה טובה שוקלת 700-800גר ויותר), אם תרצה להעמיד על חצובה, זה גם יהיה מאתגר. מצלמה גם צריכה להיות נוחה ביד כך שגם קטנת מימדים לא בא בחשבון.

עדשת זום לא תמיד כבדה יותר, מנגד ישנן עדשות פריים לא קלות בכלל. תלוי.

לדעתי משקל גוף המצלמה צריך להיות באזור 700-800גר גם כן

ולגבי לסחוב אתה צודק בהחלט. קילו וחצי שוקל הסט בדרך כלל.

oren72

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
האם לצלם החובב המצלם ילדים, נופים פורטרטים וכדומה אך לא צילומי ספורט ומהירויות יש צורך בכמויות של נקודות פוקוס או פוקוס עוקב ? אולי זה דבר שולי שלא צריך לשקול בקניית מצלמה. דיברתי עם צלם שאמר שהוא לא משתמש בכלל בנקודות פוקוס.

עדיין מתלבט, אך ההתלבטות הצטמצמה ל פוג'י X-S10 או X-H1.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
האם לצלם החובב המצלם ילדים, נופים פורטרטים וכדומה אך לא צילומי ספורט ומהירויות יש צורך בכמויות של נקודות פוקוס או פוקוס עוקב ? אולי זה דבר שולי שלא צריך לשקול בקניית מצלמה. דיברתי עם צלם שאמר שהוא לא משתמש בכלל בנקודות פוקוס.

עדיין מתלבט, אך ההתלבטות הצטמצמה ל פוג'י X-S10 או X-H1.

אתה צריך יכולת לעבוד עם נקודת פוקוס (spot), להזיז אותה על מסך ולשנות גודל. ריבוי נקודות אלה למעשה מאפשרים לך את זה

לגבי צילום ילדים או כל דבר אחר שזז מהר, זה יכול להיות מאתגר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ה X-S10 קטנה מידי כדי להתיחס אליה ברצינות.
מצלמה קטנה מידי זה לא נוח לשימוש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
פגשתי הרבה צלמים מקצועיים וכן צלמים ותיקים שלא מוכנים לקבל או להשתמש בטכנולוגיה החדשה שהמצלמות המודרניות מספקות. זה לא הופך אותם לצלמים פחות טובים, אם הם מצליחים להוציא תמונות טובות אז נהדר.
אבל לא הייתי מתיחס לכך כגישה למצלמה חדשה, או עבור מידע עבור רכישת מצלמה חדשה עבורך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור