קישקושי כבלים

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
:בעד:

והטענה הזאת היא לא כיסוי ל"תפיסת תחת" לכאורה של "שומעי ההבדלים" שחושבים שראו את האור.
הטענה הזאת אומרת שכדי לשמוע הבדלים צריך התנסות. לשמוע הבדלים בין רמקולים יותר קל מאשר הבדלים בין כבלים. והבדלים בין כבלי רמקול יותר קלים לזיהוי מאשר הבדלים בין כבלי חשמל, בדר"כ.

לכן, הטענה שלך שההבדל הוא קיים, ניתן לכימות ולא ניתן לעירעור, היא בעייתית, כי נושא ה"כימות" הוא סובייקטיבי. גם לגבי איכות השינוי (חלק יאהבו, חלק פחות, חלק בכלל לא) וגם לגבי כמות השינוי.

אתן לך דוגמא: לפני כמה שנים הבאתי את הממיר WEISS DAC202 כתחליף אפשרי לממיר RED WINE AUDIO ISABELLINA שהיה בבעלותי.

הייתי צריך לשמוע את ה- WEISS פעמיים שלוש, ולהחליף מול ה- RWA, כדי להבין מה הוא עושה בדיוק. בהתחלה זה היה קצת שונה, אחר כך היה מוזר, ולבסוף הבנתי שהאיכויות הן גדולות.

כנ"ל לגבי ספק לינארי. בהתחלה לא שמעתי הבדל. אחר כך זה נהיה ברור יותר. ובסוף זה נהיה מוחשי כמו ההבדל בין יום מעונן לשמשי. אז למה שבהתנסות בהבדלים בין כבלים זה יהיה שונה?
אני מניח שההשוואה בין שני הממירים הייתה לצורך בדיקת היתרונות והחסרונות אחד לעומת השני, ולא אם הם נשמעים זהה.
כל מי שהתנסה קצת יותר מקצת בהאזנה למערכות טובות, מבין שהשאלה אם יש הבדלים בסאונד בין כבלים שונים, בעלת תשובה ודאית וברורה.
למה יש כאילו ששומעים ויש כאילו שלא...? -כנראה עוד אחת מנפלאות התבונה האנושית.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
כל הויכוח הזה מגוחך.
לאחרונה החלפתי כבלים לרמקולים (של אושיק) והרגשתי הבדל.
למה שיבוא אלי מישהו, מלומד ככל שיהיה ויטען שאני לא שומע כלום ורק מדמיין ?
הדבר דומה לחולה שמגיע לרופא וטוען שכואב לו בבטן והרופא המלומד עונה לו : לא כואב לך אתה רק מדמיין, תאמין לי כך המדע אומר אין סוג כזה של כאב.
יש בזה מן האמת
אנשים לא מיומנים לא מקשיבים להרמוניות , לפרטים הקטנים לגוון של בכינור לצלילות והפרדה .
בלי להעליב הם מקשיבים יותר למיד בד עם הוא יותר פאנצי ולגבוהים עם הם מצלצלים יותר או פחות .
אני עזרתי לחבר לבנות מערכת סטראו ראשונה והתמזל מזלו למצוא כמה רכיבים ברמה גבוהה .
עד שלא הושבתי אותו והסברתי לו לה מקשיבים כשבוחנים סאונד הוא פשוט לא ידע .
לאחר מכן הוא סיגל רגישות לכל הבדל קטן כגדול .
מצד שני צריך להבין שיש אנשים שיש להם מערכת מלתפת עגלגלה שמנמנה שהכל נשמע שם אותו דבר זכותם .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור