קורס אקוסטיקה , מדידות ויישום

שחר.ח

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
8
האם יש קורס מומלץ לתחום האקוסטיקה, מדידות REW, וייעוץ פרקטי ליישום ?. כן, יש הרבה חומר ברשת, קראתי, שמעתי ולמדתי .. אפילו התנסתי (קניתי umik) , במקום שכל אחד ישבור את הראש לבד יותר כיף ויעיל לשבור את הראש ביחד. מחפש קורס שמלמד את היסודות (הצד הטכני של מדידה הוא יחסית נגיש) ולא פחות חשוב ליווי והסבר לגבי תוצרי המדידה. לימוד העקרונות. תמיד אפשר להזמין איש מקצוע ושיבצע התאמות באופן חד פעמי, אבל מה קורה שמחליפים רכיב במערכת / יש יותר ממערכת אחת .. קורס קצר לא יחליף נסיון של בעל מקצוע אבל בעל ערך למי שרוצה להבין ולהתנסות ..

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
164
נקודות
43
גם אני אשמח אם מישהו יכול להפנות אותי. אני לא חי בארץ ופה בבלגיה אני לא מכיר אף אחד בתחום. אני עומד לבצע שיפוץ נרחב בבית ואחת התוצאות יהיו חדר חדש שישמש כמשרד וחדר אודיו יעודי של 5x3,5 שבו אני מעוניין לטפל.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
226
נקודות
63
גם אני אשמח אם מישהו יכול להפנות אותי. אני לא חי בארץ ופה בבלגיה אני לא מכיר אף אחד בתחום. אני עומד לבצע שיפוץ נרחב בבית ואחת התוצאות יהיו חדר חדש שישמש כמשרד וחדר אודיו יעודי של 5x3,5 שבו אני מעוניין לטפל.
מה גובה התקרה? למרות שחותם עכשיו על חדר כזה לבד;)

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
164
נקודות
43
מה גובה התקרה? למרות שחותם עכשיו על חדר כזה לבד;)

2,20 בערך (גובה סטנדרטי).

issi

אוהב את התחום
מעורבות
187
נקודות
43
1. יש הרבה הרצאות בעיברית ביוטיוב על קול וגלים ואקוסטיקה, רק לחפש ביוטיוב.
תמיד ניתן לקרא בספר פיזיקה שלמדנו בתיכון על פרק תורת הקול
2. למי שלא מאותגר עם אנגלית אני ממליץ לרכוש את הספר
Master Handbook of Acoustics, Seventh Edition
3. לגבי REW ממליץ להוריד קובץ PDF של REW HELP ולקרא אותו, כך אני למדתי.
אשמח לענות על שאלות ב REW.
ידע דורש קצת מאמץ, עבודה, השקעת זמן וסקרנות בסיסית. מי שאין לו את זה גם קורס שיאכיל אותו בפה לא יעזור.

6733891

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
לפנות לדליה יועצת קורס רעש ואקוסטיקה

054-2203354

6733891

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
מדובר בקורס מקצועי שמסמיך אותך לגשת לבחינות הסמכה ולקבל תעודה מטעם המשרד להגנת הסביבה של מודד רעש מוסמך .
בקורס לומדים גם אקוסטיקה .

6733891

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
לפנות לדליה יועצת קורס רעש ואקוסטיקה
054-2203354 והיא תשלח לך סילבוס של הנושאים הנלמדים בקורס.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
אני בטוח שהשואלים התכוונו לקורס בסיסי של איך מודדים (מה שכבר @issi תאר כנקודת התחלה), ועוד טיפה מה עושים פרקטית עם תוצאות המדידות, לא משהו מקצועי.

הקורס האמור נועד ממש לרכישת מקצוע "בודק רעש מעבדתי מוסמך תעסוקתי / סביבתי", ומיועד להנדסאים, מהנדסים, מהנדסי בטיחות ולבעלי תואר אקדמי מוכר בישראל, בתחומים: אקוסטיקה, איכות הסביבה, בטיחות וגיהות, כימיה, פיזיקה, מדעי החיים, מדעי הטבע, חשמל, מכונות ומיזוג אוויר. מהנדסים והנדסאים בתחומים האחרים כמו למשל אלקטרוניקה, מחשבים, תעשייה וניהול, יידרשו לאישור וועדת חריגים.

אלה נושאי הלימוד, שמתוכם הדגשתי מה שעקרונית רלוונטי למבקשים:
מבוא ומושגי יסוד בתחום הרעש•סיכונים בריאותיים/ השפעת הרעש על העובד•מהו קול/ צליל/ רעש/ מה מיוצר ומה אסור•גל הקול מאפיינים ותכונתיו•היקף תופעת הפגיעה מחשיפה לרעש – פתרונות•תקנות הבטיחות בעבודה בנושא רעש התשמ”ד 2000•הכרת מכשירי מדידה/ יחידות המדידה של הרעש•ספקטרום חדרי שמע/ סקלות מדידות רעש•בקרה הנדסית להורדת חשיפת הרעש•תכנון והכנת סקר רעש מקצועי למתן פתרונות מיגון•שיטות מתקדמות להפחתת רעש•תרגול dB דציבלים/ חיבור בין מפלסי הרעש•אקוסטיקה במקומות סגורים•חישובי גלים אקוסטיים/ בליעה והדהוד•סימולציות ותרגול לקראת הכנה לוועדת בחינה ולקבלת רישיון בודק ומודד רעש מעבדתי מוסמך.•אופן חישובי גלים אקוסטיים•חישובי דוזת DOSE) ) חשיפה יומית•חישוב רמה מותרת לרעש עפ”י טבלה גרף ונוסחה•אמצעים למיגון רעש/ ציוד להגנת השמיעה NRR SNR•מדידות רעש סקלות מדידה L.C.A•מצבי מדידה SLOW , FAST , PEAK , Leq•דרישות מינהל הבטיחות למכשיר מדידת רעש•מכשירי מדידה (מדי רעש מסוג LSLM / כיול מד רעש)•תרגול מעשי בכייל מד רעש / ביצוע מדידות שטח בצוותים•באמצעות מד רעש ודיזימטר•רעש בהיבט המשרד לאיכות – תרגול הסביבה•רעש בהיבט משרד התמ”ת מה מותר מה אסור•כתיבה ובניית דוחות של נהלי חובה – תמ”ת/הגנת הסביבה•תרגולים מעשיים בשטח מדידות רעש בצוותים•בוחן מסכם תרגולים ומדידות רעש. מעשי / עיוני.​

כלומר נראה לי שלא רק שזה overkill פראי, הרלוונטיות של כמעט כל הקורס קטנה מאוד, בטח עולה הרבה כסף, לוקח המון זמן -- מ-0900-1500 במשך 8 שבועות -- ונדרש להיות מראש הנדסאים או מהנדסים או בעלי תואר מתאים.

לא ברור לי למה חשבת שזה מתאים.

6733891

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
קיימת גם אופציה גמישה יותר של למידה מקווננת (זום).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
קיימת גם אופציה גמישה יותר של למידה מקווננת (זום).
זום זה לא אופציה לבחירה, הקורס מועבר לפחות בחלקו בזום. תסתכל בלינק ששלחת.

הזום לא חוסך את עלות הקורס, ולא את השעות נטו שהוא לוקח, ולא מבטל את דרישות הקדם, ולא עוסק רק/בעיקר במה שהמבקשים צריכים.

מתיאור הקורס אי אפשר להבין אפילו אם מה שקשור לאקוסטיקה בחדרים סגורים כולל ענייני אופטימיזציה של האזנה למערכות ביתיות.

לא מבין למה חשבת מראש שזה מתאים, ולמה אתה ממשיך להתעקש על זה גם אחרי הצגת העובדות הרלוונטיות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור