צליל מנורות

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
הידד לתומר

האנטומיה של תו מוזיקאלי מתחלקת ל-3 חלקים: התקפיות או הפאזה הזמנית, התייצבות הפאזה, סיום הפאזה.
שלושתם חשובים ליצירת הצליל, אולם, שלושתם נפגמים בתהליך ההקלטה והשיחזור מחדש. הדבר נשמע לאוזן כמו שגיאת זמן, קרי- שגיאה בשיחזור המציאותי של כל מאורע (כל מאורע נמשך זמן אחר).
בדומה ל- Jitter בהקלטה ובשיחזור דיגיטאלי, שגיאת זמן בהקלטה ובשיחזור אנלוגי, נוטה לעוות, לכווץ או להרחיב את הפרוסות הקטנות של הזמן (ואת המידע הדינאמי/ההרמוני הכלול בהם), הנוצרות בכל פאזה של תו צליל.
בצורה אופיינית, שיחזור שפופרות גורם לכל צליל להתארך ולהתמשך, מעט יותר מהרגיל, בדומה ל- sustaining pedal בפסנתר- המרחיב את הזמן של כל תו, מעשיר את הצבע והטקסטורה, אבל, מרכך ומעדן את ההתקפיות. ההרמוניות נוטות להתארך באויר יותר עם שפופרות. לאויר עצמו יש יותר נוכחות, כלי נגינה נשמעים גדולים וקדמיים יותר בבמת הצליל. באותו הזמן, הם פחות חדים ופחות בפוקוס, יותר מעורפלים ומטושטשים.
בצורה דומה, שיחזור מוזיקאלי טרנזיסטורי, גורם לצלילים להתקצר, בדומה ל- damping pedal בפסנתר-הצליל צלול וממוקד יותר, אולם, ההרמוניות לא עשירות ולא מתפתחות כמו בשפופרות. כלי נגינה נשמעים יותר ברורים, יותר קטנים ופחות קדמיים בבמת הצליל. באותו הזמן, חדות ההתחלה והסיום בכל תו מוזיקאלי גדולה יותר, תזמורת גדולה נשמעת יותר מציאותית מבחינת ההתקפיות, הדינאמיות והמהירות.
כלל אצבע-מגבר טרנזיסטורי מצטיין בחלק הראשון של התו המוזיקאלי, היכן שהמהירות היא החשובה ביותר. מגבר שפופרות איטי יותר בהתחלה ומצטיין בחלקים של התו המוזיקאלי המתפתחים במשך הזמן.

תומר צין

תומר ידידי
אני מוצא את ההסבר שלך רהוט קולח ואינפורמטיבי.
הידד

רם

מאירקה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה שחשבתי לעשות

זה להשתמש בפרה מנורות רק לצורך השמעת מוסיקה מתאימה וזאת על ידי חיבור הקומקפט באנאלוג אליו ובדיגיטל ללקסיקון. יש לי אפשרות בפרוססור לפעולה כזו. השאלה עד כמה לפרה תהיה השפעה ברמה נצפית על הצליל בכיוון המנורתי.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
366
נקודות
83
וזאת מפני שלרוב הוא פחות נציל.
נזכרתי בכמה יוצאים מהכלל מבוססי יחידות פולריינג'. בכל מקרה, כן הייתי ממליץ למאיר לבחון מגברי שפופרות עם הרמקול שלו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה להשתמש בפרה מנורות רק לצורך השמעת מוסיקה מתאימה וזאת על ידי חיבור הקומקפט באנאלוג אליו ובדיגיטל ללקסיקון. יש לי אפשרות בפרוססור לפעולה כזו. השאלה עד כמה לפרה תהיה השפעה ברמה נצפית על הצליל בכיוון המנורתי.

סליחה, לא הבנתי מה אתה רוצה לעשות :מבולבל:

מאירקה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני מתכוון ל..

לשמוע דרך הפרה מנורות למוסיקה המתאימה לו, ודרך הפרוססור - קולנוע ביתי ומוסיקה שונה.
אני מעוניין להשאיר את האופציה שהקדמיים יהיו מחוברים גם לפרה מנורות וגם לפרוססור.
מעבר לזאת, עד כמה הפרה ישפיע על הצליל ביחד עם המגבר הקיים או שאין מנוס ויש לטפל גם במגבר. בסה"כ לא חסר לי הרבה בצליל - מעט חמימות במוסיקה מסויימת לכן אני גם לא מעוניין בהשקעה מוגזמת. התועלת או השיפור השולי הוא לא גבוה בסה"כ.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אוי אוי אוי מי שלא מכיר שלא ירשום! אין קשר ל 15" ולכח של מגבר....
סליחה , אבל איך הגעת למסקנה הזו ? היא נוגדת כול הגיון מה עוד שמדובר על ממברנת נייר , שהיא בכלל יותר אפילה ממברנת פולימר , והשליטה בה צריכה להיות יותר טובה .
אני בכלל לא בטוח שמגבר מנורות יעשה לה טוב

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
טוב,
אני לא אכנס לויכוח הזה שוב היה שירשור לפני כמה חודשים על זה.
לסיכום,
נתונים של רמקול או של ממברנה נגזרים מהגודל של הרכיב. אם ממברנה של 8 אינץ תהיה 100DB ו 8 אום וממול ממברה של 15 אינץ 100DB ו 8 אום (אום אמור להיות גרף ולא מספר קבוע) שני הממברנות זהים בקושי שלהם להנעה!
הם זהים אולי בקושי להנעה אבל הם בכלל לא זהים ביכולת שליטה על ההחזר של הממברנה , אי לכך עד כמה הבאס ישמע הדוק
במקרה שלו שמדובר על ממברנת נייר ועוד 15" אני לא מאמין שמגבר מנורות יכול לייצר כ"כ כוח שליטה שהבאס ישמע חד , הוא ישמע כנראה מאוד עמום

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מנורות או לא להיות

יש לי דבר אחד לאמר כאן על כל העניין

אתמול הוחלף האודיו אנאלוג שלי-puccini settanta ל-leben cs-600 לא הספקתי הרבה לשמוע אך דבר אחד אני פוסק בצורה חד משמעית..אני לא יחזור לטרזיסטורים ב-ח-י-י-ם שלי
עם כל החסרונות שלדעתי הם זניחים
טרנזיסטורים זה קר, זה רזה וקטן, זה משעמם זה לא ראליסטי ולא יעזור שום דבר, גם הגברה טרנזיסטורית ב-100 אלף שקל ושמעתי כאלו, אני את המסקנות שלי הסקתי על בשרי ולא מסיפורים ודעות
לא הבנתי עד היום מה היה חסר לי בצליל ועכשיו נפל לי סוף כל סוף האסימון

יחי המנורות (great)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

אתמול הוחלף האודיו אנאלוג שלי-puccini settanta ל-leben cs-600 לא הספקתי הרבה לשמוע אך דבר אחד אני פוסק בצורה חד משמעית..אני לא יחזור לטרזיסטורים ב-ח-י-י-ם שלי
טרנזיסטורים זה קר, זה רזה וקטן, זה משעמם זה לא ראליסטי ולא יעזור שום דבר, גם הגברה טרנזיסטורית ב-100 אלף שקל ושמעתי כאלו, אני את המסקנות שלי הסקתי על בשרי ולא מסיפורים ודעות

יחי המנורות (great)

רגע המגבר שלך הוא רק בהספק 28 - 32 וואט, זה מספיק לך?

מאירקה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
האם פרה מנורות יעזור לשינוי ברמה

שניתנת להאזנה או שאין מנוס וחייבים להחליף גם הגברה?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מאירקה אני עדיין מציע לך לנסות מגבר דיגיטלי. אפילו TRENDS AUDIO.
אתה תראה שזה תענוג.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113

יחי המנורות (great)

א. נחיה ונראה.
ב. שטויות לא צריך לצעוק.
ג. סליחה מראש.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
האם פרה מנורות יעזור לשינוי ברמה שניתנת להאזנה או שאין מנוס וחייבים להחליף גם הגברה?

התשובה לשאלתך היא כן.

ובשביל להשלים את התמונה ההרמונית, תזדקק למגבר אחר/שונה.{כפי שכתבתי}

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
שחור לבן ומה שביניהם.

קביעה אבסולוטיות לתצורת מסוימת "כעדיפה עליונה" - אינה במקום, ובטח לא מתאימה לתחום שלנו.

ישנם מוצרים טובים משני המתרסים - והעולם לא מחולק לשחור ולבן, יש עוד כמה צבעים
באמצע...{שידוכים בגוונים שונים} וטוב שכך. משמע צריך לבחון את שתי האופנים בצורה הוגנת ושווה כוחות {טרנזיסטורי/שפופרות וכד'} ולהתאים את מה שהכי מתאים לנו בתקופה נתונה. וזה לא משנה
באיזה תצורת בחרנו,זה לעולם לא יהיה הטוב ביותר גם אם זה מנורות...או אחר... (shocked)

נערך לאחרונה ב:

מאירקה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
האם קיימת אפשרות

להתחבר עם הרמקולים הקדמיים לפרה או אינטגרייטד מנורות מצד אחד והפרוססור עם המגבר הדיגיטלי מצד שני כדי להנות משני העולמות?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם הרמקולים שלך הם בעלי אפשרות bi-wire אז דווקא תוכל.
אז הייתי הולך על דיגי' לנמוכים ומנורות לגבוהים.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
להתחבר עם הרמקולים הקדמיים לפרה או אינטגרייטד מנורות מצד אחד והפרוססור עם המגבר הדיגיטלי מצד שני כדי להנות משני העולמות?

מה אתה מחפש לעשות,לחבר/להפעיל הכל בתצורת BI WIRE? או לשרשר את כל המכשירים ביחד?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אין אפשרות לחבר רמקול להגברה אחת פעילה ובו זמנית להגברה אחרת שלא פעילה.
ההגברה הפעילה יכולה לגרום לנזק להגברה שלא פעילה.

יש אפשרות לחבר רמקול לשני הגברות שעובדות בו זמנית לדוגמא כאשר כל הגברה עובדת על תחום תדרים אחר בעזרת חיבור BI WIRE - אבל זה לא מה שאתה רוצה לעשות.

במקרה שלך הייתי ממליץ לך לחבר ל PRE או למגבר משולב כניסות שונות עבור כל סוג מקור מוזיקה שאתה רוצה לשמוע.

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
שלום מאירקה,

הכי טוב שתעשה הפרדה מלאה בין סטריאו לקולנוע ביתי.
פרי מנורות יתן לך גוון מנורתי בזה אין ספק,שיפור בסאונד רק אתה תוכל להעיד,אוזניך שונות משאר חברי הפורום.

נסה מגבר משולב או קדם מנורתי וכוח שני ערוצים לסטריאו ייעודי.
לא שמעתי את הרמקולים שלך,אך לפי הביקורות (והמחיר) יש להם פוטנציל.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
לדעתי כאשר מתחילים להכניס אלמנטים
"מנורתיים" למע' קרי,פרה ,מנבר,משולב מנורות,
וכד',יש וכדאי להפריד בין קולנוע ביתי לבין סטריאו.
ואם אתה רוצה שליטה על רמקול וסאונד עם מירקם מנורתי
כמעט מלא,היתי מציע לך מגבר הייבריד +פרה מנורות.
שילוב מושלם לשני העולמות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור