פתרון קירור למעבד AMD

yellowdemon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,

ברצוני לקנות מאוורר יותר חזק למעבד שלי. שאלתי היא האם המפרט והמאוורר הבא יתאימו?

מעבד:
AMD ATHLON 64 5200+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 65W - 2.6GHz 1MB CACHE - ADA5200DOBOX - BOX

לוח אם:
GIGABYTE GA-MA78GM-S2H

מארז:
http://zap.co.il/model.asp?model_id=422737

המאוורר שבירצוני לקנות:
http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=23370#details

תודה מראש לכל העונים. (Y)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה צריך מאוורר עבור תושבת AM2

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
מה אתה צריך מהמאוורר?

שקט? קירור מוגבר למטרת המהרה? שייראה מגניב? :p

yellowdemon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
חח כל התשובות נכונות.
בזמן מאמץ ממושך (ניגון סרטי HD) המעבד מגיע לטמפרטורות של 50-54 מעלות. המאוורר של AMD שמגיע עם המעבד גם רועש וגם, כנראה, לא מספק קירור טוב.
אז מה אתם אומרים על המאוורר שהצגתי כאן? הוא יתאים גם פיזית מבחינת גודל למארז שיש לי?

yellowdemon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על ההצעות אך כולם בהרבה יותר רועשים ממה שאני הצגתי.
השאלה היחידה שלי היא האם המאוורר שהצגתי פה יתאים מבחינת גודל פיזי למארז שלי.

תודה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
50-54 זה בסדר גמור.
כשהוא יגיע ל 80 תתקין מאוורר חדש.

yellowdemon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זה לא סבבה..זה משפיע על הביצועים ואני רואה את זה באיטיות כללית.
בקיצור, המאוורר שהצגתי פה יתאים מבחינת הגודל הפיזי למארז שלי??

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
משפיע על הביצועים?
חחח..סליחה על הצחוק. לא משפיע ולא בטיח.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני רואה שהגובה של המאוורר הוא 103 מ"מ, מה הגובה של המארז?
היות והמאורר שלו פונה לכיוון מעלה, לדעתי זה יכול להוות בעיה במארז כזה שבנוי לרוחב ולא לגובה - צריך לבדוק איזה מרווח יש לו עד לתקרת המארז.

yellowdemon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
170 x 430 x 452 mm
H*W*D

זה מה שרשום במפרט של המארז. מה זה אומר?

ofek4490

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על ההצעות אך כולם בהרבה יותר רועשים ממה שאני הצגתי.
השאלה היחידה שלי היא האם המאוורר שהצגתי פה יתאים מבחינת גודל פיזי למארז שלי.

תודה.

איך הגעת למסקנה שכולם יותר רועשים
אתה מסתכל על נתונים תכניים?
שניים מהם בעלי קירור פסיבי אין רעש כלל אין מה להשוות את רמת הקירורים הללו למה שאתה הבאת הם נחשבים מהטובים שיש כיום במיוחד THERMALRIGHT ULTRA 120 EXTREME שנחשב כיום לטוב ביותר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בכל מקרה, היות והמארז שלך נמוך יחסית, הייתי הולך על דגמים עם מאווררים שפונים הצידה (אלא אם יש לך חרכי אוורור על דופן המארז מעל המעבד) או על קירור פאסיבי - באם זה מתאפשר אצלך.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ויותר טוב קירור עם תעלה החוצה
ובכלל עדיף לא להתעסק בזה כי זה חסר טעם. בכלל אני מציע ללכת לאתר AMD ולקרוא את המניואל שלהם ולראות מה טמפ' העבודה של המעבד הזה.

yellowdemon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
1. כן יש לי חרכי איוורר מעל למעבד. תסתכל בלינק שהוספתי יש שם תמונות ואת כל הפרטים על המארז. אז זה יתאים לי?
2. הייתי באתר של AMD ולא הצלחתי להשיג את הפרטים על הטמפרטורות של המעבד. אתה יכול לעזור לי בזה?

תודה.

yellowdemon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני יכול לקבל עזרה בבקשה???????:מבולבל:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מקריאה כמה שאפשר(האתר שלהם מסורבל ברמות מחרידות) אין שום בעיה בריצת המעבד בחום הזה.

הירידה בביצועים היא כנראה בגלל המכלול כולו. אם המעבד מתחמם ככה כנראה שגם ההרדיסק והזכרונות. כנראה יש בעיה של וונטילציה בכל המארז. הייתי ממליץ להחליף למעבד פשוט אך חדש ולא רועש וכמו כן להוסיף למארז עצמו מאוורר אם יש רק אחד, וששניהם יעבדו בשיטת PUSH PULL , אחד דוחף פנימה ואחד מוציא. מומלץ שהדוחף יהיה מקדימה לא ליד הספק והמוציא להפך. ככה תהיה זרימת אוויר בתוך המארז. אצלי שיש לי מארז ישן בן 6 שנים יש שני מאווררים רגילים, שעובדים על המינימום שלהם כל הזמן בשביל לא להרעיש. אחד מקדימה אחד מאחורה.

המעבד עובד על 36-39 מעלות כל הזמן וזה פנטיום ישן 2.4 לא חשוב מתי אני מריץ אותו וכמה. ככה גם הזכרונות וההרדיסק.

יש סיכוי שמה שכן מתחמם ולא תקין זה ספק הכח ואז מה שיקרה :
א. הוא יתחמם ויחמם את כל המארז והרכיבים בסביבתו ובמיוחד אם אין סירקולציה נכונה של אוויר.
ב.זרימת החשמל לא תהיה טובה בתוך המחשב, המתחים לא יהיו יציבים ועקב כך בניגון סרטים כבדים בהם כרטיס המסך וכל המערכת נכנסת לצריכה גבוהה הספק לא מיוצב מספיק.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור