פנסוניק DMC-GF1 - מצלמה חדשה, חיישן גדול בגוף קומפקטי

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני חושב שמוכרחים לשים לב שה-LX3 ודומותיה (S90 ואפילו G10) הן נישה אמצעית: לא DSLR מבחינת גודל, משקל וסרבול, ולא פוקט מבחינת איכות התמונה.

לכן, אין מה להשוות ביניהן.

כשאני מדבר על טיול, אני מתכוון לטיול לפארק עם הילד, סופ"ש בפראג. משהו קצר ולא מחייב שכזה. במקרה כזה, לקחת SLR הופך את הטיול לטיול צילום (אישית, אני לא יכול לראות את עצמי מסתובב עם תיק כזה גדול רק בשביל המצלמה). לקחת פוקט הופך את התמונות לסתמיות לחלוטין. LX3 היא פתרון נהדר (במיוחד כשאתה לא חובב צילום dedicated).

ה-PEN וה-GF1 ממוקמות מעט מעליה. עדיין לא ברמת הסרבול של SLR, אך בהחלט לא נוחות כמו LX3.

(ליאור, תודה על ה"ברוך הבא" :))

בשמחה :)
אתה צודק, לשימושים שציינת היא באמת טובה מאוד, הופתעתי מהקומפקטיות שלה, אם כי גוף העדשה בולט החוצה מהגוף ולא מאפשר להכניס אותה ממש לכיס.
בהשוואה לקומפקטיות אחרות, היא אכן מרשימה ועבור סוף שבוע בפראג, הזוית הרחבה תבוא לעזר רב.

התמונות כאן צולמו איתה (אם כי עברו דחיסה רבה בגלל העלאה לאתר): תמונות תערוכת CES

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה לא אותו הדבר?

בעבר הלא רחוק הגברתי מועדון מזרחי בשם בינקה בחולון במשך 4 שנים בכל יום שישי ולעיתים די קרובות גם בימי חמישי ושבת. תאמין לי שגם האריות הקשוחים ביותר באפריקה יחטפו שם הלם תרבות.

המקום הכי הומה באילת, הכי בעייתי והכי מפוקפק הוא נופש רגוע עבורי.:)

אבל בלי קשר אהבתי את ההקבלה.:D

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חושב שמוכרחים לשים לב שה-LX3 ודומותיה (S90 ואפילו G10) הן נישה אמצעית: לא DSLR מבחינת גודל, משקל וסרבול, ולא פוקט מבחינת איכות התמונה.

לכן, אין מה להשוות ביניהן.

כשאני מדבר על טיול, אני מתכוון לטיול לפארק עם הילד, סופ"ש בפראג. משהו קצר ולא מחייב שכזה. במקרה כזה, לקחת SLR הופך את הטיול לטיול צילום (אישית, אני לא יכול לראות את עצמי מסתובב עם תיק כזה גדול רק בשביל המצלמה). לקחת פוקט הופך את התמונות לסתמיות לחלוטין. LX3 היא פתרון נהדר (במיוחד כשאתה לא חובב צילום dedicated).

ה-PEN וה-GF1 ממוקמות מעט מעליה. עדיין לא ברמת הסרבול של SLR, אך בהחלט לא נוחות כמו LX3.

(ליאור, תודה על ה"ברוך הבא" :))

אני לא מבין ה s90 ו G10/11 הן גדולות או לא לקחת לטיול קצר?

וליאור לאיזה מצלמה יש עדשה בולטת?

moti_r

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
ה-S90 וה-G11 הן בדיוק בגודל הנכון לקחת איתך. הן אמנם לא יכנסו בקלות לכיס האחורי של המכנסיים, אך הן משמעותית קטנות מכל חבילת SLR שמצריכה עדשה וכו'.

ראה תמונה של ה-G10 ביד, כאן: http://a.img-dpreview.com/reviews/CanonG10/images/Inhand_1.jpg

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ה- S90 קטנה וקומפקטית מול ה- G11, לא?
כרמי, התכוונתי ל- LX3 של פנסוניק, שם הגוף דק יחסית, אבל העדשה בולטת מעט החוצה.

moti_r

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
כן, ה-S90 קטנה יותר (היא מאוד דומה ל-LX3).
נקווה לראות בקרוב מאוד review מפורט עליהן.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ה G11 זה "מפלצת" גדולה למי שמחפש מצלמת כיס.
ה S90 נראית נחמדה באמת, החסרון העיקרי שאין לה וידאו HD. יש צמצם F2 ו RAW ושליטה ידנית. (פוקט לצלמים).
ה LX3 מצוינת לך כרמי, 720P, צמצם פתוח F2-2.8, עדשה רחבה (24 שווה ערך) רק החסרון שהזום מגיע רק ל 60 מ"מ ש"ע.
והיא עבה, לא נכנסת בכל כיס, אם זה חסרון.

danny66

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
האם ה GF1 בארץ וניתן לרוכשה?

המידע באשר ל GF1 שכנע אותי שהיא מתאימה לצרכים שלי. ביורוקום אמרו לי לפני כמה ימים שאינם יודעים האם ייבאו אותה ואם כן אז מתי זה יקרה.

1. האם המצלמה הגיעה לארץ ביבוא מקביל וניתן לרכוש אותה?
2. ביטוח מוגבל לשנה שלא במעבדות היבואן הרשמי צריך להדאיג אותי?
3.היעדר מנגנון מיצב בגוף המצלמה הוא נקודת תורפה(כך אומרים). צריך להדאיג אותי?
4.לא קל להשוות ובכ"ז, בינה וה G11 לקאנון מי העדיפה לצלם חובב שמעוניין בפרודוקטים מרשימים ואמינות מפליגה...?

חג שמח וגמר חתימה טובה.

דני

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לגבי שתי השאלות הראשונות, צריך לברר במקומות המתאימים, לגבי מעבדות, יש כמה מעבדות מקצועיות, איפה קראת על ה"ביטוח מגביל לשנה שלא במעבדות היבואן הרשמי".

מנגנון יצוב, באופן כללי, מאפשר לך מרווח של עוד 2-3 סטופים בצילום בתנאי חשיכה, למשל, במקום 1/60, תוכל לצלם ב- 1/30 או אפילו 1/15 ללא שימוש בחצובה.
למען האמת, זה די תלוי ביצע העדשות, אם יש מבחר גדול של עדשות שכוללות מנגנון יצוב פנימי, אז זה פחות נורא.
מול ה- G11, עדיין ל- GF1 יש יתרון של חיישן גדול יותר וצילום וידאו HD שלא קיים ב- G11.
לגבי אמינות, שני הדגמים חדשים לגמרי, אין מידע בענין.

danny66

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
חן חן על המענה המהיר.

בפרסום מקדים באחד האתרים בישראל(חנות בראשל"צ אם אינני טועה) נכתב שה GF1 תאובזר באחריות של שנה אחת וזה מבהיר שלא יורוקום הם בעלי הבית במקרה זה(ביורוקום אמרו לי שלא ברור האם ומתי תיובא המצלמה).

צילום HD לא מטריד אותי כי רכשתי לאחרונה את הקאנון HF200 ואני מבכר לעשות בה שימוש לצילומי HD.
ה G11 נראית מאסיבית מה GF1 ויש לה יכולות לילה משופרות מאוד יחסית לקודמתה בסדרה. מחירה יהיה כנראה אטרקטיבי יותר, בוודאי אם אשקול לשדרג את עדשת ה GF1 (כי אז העלויות יטפסו מעלה מעלה).

בכל מקרה נראה שאצטרך להמתין לסוף אוקטובר כדי לראות את ה G11 בקרט ובטח מעבר לאוקטובר כדי לשזוף עין וחצי עין ב GF1.

כל מידע יתקבל בברכה.

חג שמח

דני

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור