על מערכת שמע ייחודית ועל הקרב בין טייפ סלילים, פטיפון ו-SACD - איך הם נשמעים ומי ניצח?

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
נו... מדליקים אחד את השני?

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
בזמנו מגבר הזה יחד עם L300 ועוד כמה דברים הוצג בחדר "ווינטאג'" בתערוכה בכפר המכביה - אני זוכר שאנשים רבים נהנו מהסאונד עד כדי ברמה שלא רצו ללכת :D

אני חושב שיש לי באיזה מקום תמונה מאז - צריך לחפש ב-NAS...
זה היה החדר של התערוכה
לא מזמן הזכרנו אותו בשיחה עם חברים

תחפש תמונה, זה יהיה נחמד להיזכר :שתוי:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
איתי מכיוון שהרגישות של הפטיפון כל כך גבוהה ,אתה יכול להגיע לתוצאות אין סופיות אם רק תדע איפה לגעת לעומת זאת נניח בסטרימר האפשרות חוץ משיכוך וכבילה הן ....

משה בוקר טוב
שיכוך, כבילה והתאמה גם יכול להיות משחק כמעט "אין סופי".
יודע מה אני עברתי ועובר על בשרי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כתבה מעולה על מערכת מעולה של אדם מעולה!

אז ככה. בשנת 2006 ביקרתי את גנאדי בפתח תקווה. אותם רמקולים, מגבר אחר, אותו מקור (בטוח שהשתנה ראש). החדר? אותו חדר.
אז מה שמענו אז? הקטע הראשון היה של פינק פלויד ״הייתי רוצה שתהיה כאן״. זה היה צליל ממכר ממש, חוויה מיוחדת של תמונת סטריאו מדויקת וריאליסטית. הבס היה מיוחד גם כן. מהודק, מדויק, רזולטיבי ובכלל, המערכת פשוט היתה משגעת.

מוסיקה טובה, בירה טובורג רד (אני זוכר שזה מה שגנאדי אוהב) ועכשיו שאני רואה את תמונתו, אחרי שלא התראנו 15 שנה במציאות, הותקפתי געגועים לתקופה ההיא.

לגבי אנלוג או דיגיטל.
בחייאת, זה אפילו לא בר השוואה. שחררו את הויכוח העקר הזה.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
נמר, שנת 2006, היינו בני 15 אז .....
כמובן שמאז עודכנו ושופרו הדברים.
אפילו לפני שבועיים עשיתי קפיצת מדרגה באקוסטיקה.
עדיין לא מושלם לדעתי - אבל כן קפיצת מדרגה.
היה כיף אז - היום עוד יותר :)

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
אשמח אם תפרט על ההבדלים בין הטייפ לפטיפון ברשותך, כיצד ההבדלים הסוניים באים לידי ביטוי לטובת הטייפ.

לשאלתך...
קודם כל אני משווה בין טייפ לבין וויניל/SACD - כי שניהם זה לא שמים וארץ. לפחות אצלי במערכת.
דבר שני צריך להיות ברור שזה תלוי מאוד בהקלטה ספציפית - במקרה דנן הכוונה לא רק איך הוקלט האלבום באולפן, אלא איך הוקלט הטייפ הספציפי שנאחנו מחזיקים ביד.
זה קונספט חדש שצריך להבין ולהפנים - כי כל הסרטים הם ONE OF ומכינים אותם במיוחד.

דבר ראשון תחום דינאמי בטייפ הוא הרבה יותר גדול. שינויי ווליום מטורפים.
אני חולה על זה. הרמקולים שלי מצטיינים בזה באופן כללי.
אבל הכל ביחד עם הרמקולים שלי - זה כבר על גבול של לא נעים. כל שניה תומר מבקש להחליש חחחחחחחחחח :D
מקשה לקבוע ווליום נכון לאלבום - כי אני קובע לפי כלי/קול מסויים - ואז פתאום בא חלק חלש יותר והפעם הוא הרבה יותר חלש.
אז אני נוטה לשים לפי חלקים הכי חלשים - אבל אז הקפיצות הכי חזקות הן חזקות מדיי.
אז כשאני קובע ווליום אני רוב הזמן או ב-UNDER או ב-OVER.
אבל אני מקווה שעם הזמן אני אתרגל יותר ואפגע יותר בול.

בכל מקרה אי אפשר להתבלבל שזה הדינמיקה היא אחרת, ובפער.

דבר שני בולט - בס.
הוא אחר - יותר חזק, מרגיש יותר נמוך, יותר הגדרה, שומעים יותר ניואנסים בעבודת תוף/קונטראבס.
יש לי הקלטה אולפנית אחת מאיזור 1955 (לצערי גם הסרט אצמו מאותה שנה) של אורגן - זה לא יאומן מה שהולך שם.....

הטרבל גם משופר.
פה הקפיצה לא מטורפת. אבל הוא פחות קשה, מרגיש יותר מפורט ויותר טבעי.

את המיד אני שופט לפי VOCAL וכלי נשיפה - יש שם מעין ניקיון וטבעיות כאלו שאני לא יודע להסביר.
זה מהפנט.

באופן כללי כאשר יש קטעים חזקים וקפיצות בווליום במוזיקה - זה מרגיש שהצלילים יוצאים ללא מאמץ וזורמים חופשי כמו מים בנחל.
אין שום STRAIN - כמו מנוע V8 אמריקאי ענק דוחף את הרכב עם אפס התרגשות או מאמץ.

בסה"כ אם מחפשים תחושה שהנגנים אצלך בחדר - פה עולים מדרגה ומקבלים תחושה שאתה בחדר שלהם.

את המאפינים האלו שומעים גם על הקלטות CONSUMER בנות 50 שנה על טייפ "ביתי".
אבל שם זה מלווה בעיניי ירידות האיכות שנגרמו בגלל הגיל. לפעמים זה פחות, לעמים זה יותר.
וגם הטייפ "ביתי" שלי לא מיושר 100%.
ולאמרות זאת יש את המאפיינים אלו. בבירור.

אבל הכל מושלם ו וורדים? כרגיל בחיים - לא.
זה לא נוח.
לעומת פטיפון כאב ראש פי 10 בקלות.
זה תופס הרבה מקום.

זה יקר - אומרים THE MOST EXPENSIVE MUSIC FORMAT IN THE WORLD
זה נכון היום, והיה נכון תמיד.
טייפ ביתי רציני עלה ב 1980 פי 10 מטייפ דק קאסטות.
פי 10 !!!

לאמרות העלויות וטרחה, כשכל הכוכבים מסתדרים - תוצאה מבחינת הצליל ללא תחרות ורמת קסם ומעורבות ENGAGEMENT שלא הכרתי עד היום בפורמטים אחרים. בפער מורגש.

הכל דיעה אישית - סובייקטיבית
על סמך ניסיון אישי שלי - מספיק טוב או לא מספיק טוב
במערכת שלי - טובה או לא מספיק טובה בעיניי מישהו. אבל אותה מערכת.
וכו'
קיצר המציג אינו רופא. אבל בן של.....
:D

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
משלוח חדש - עוד לפני הסאונד זו חגיגה ציודופילית LOL

אומנם אחרי 3 חודשי המתנה וחגיגות [עליי] של דואר ומכס - אבל סוף טוב הכל טוב...

קודו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
220
נקודות
43
תומר,תודה על הכתבה המושקעת,נהנתי לקרא.
אין על סאונד המנוגן על ידי טייפ סלילים,אבל אני נשאר עם הפורמט השחור....

רק בשנה האחרונה נישלחו מארץ הקודש מס יחידות של Revox ו Studer לבדיקה ושירות מלא במפעל של Revox - כמות שעות העבודה שהושקעה בכל מכשיר לא תאמן (שיפשפתי עיניים שקיבלתי המפרט),אותם טכנאים מהשנים ההם שבנו הטייפים,הם אלה שבודקים ומשחזרים ברמת הבורג את המכשירים,מחזיקים חלקי חילוף יקרי ערך במלאי - לא זול אבל מקצוענות ברמת על.

כתבה מעולה על מערכת מעולה של אדם מעולה!

אז ככה. בשנת 2006 ביקרתי את גנאדי בפתח תקווה. אותם רמקולים, מגבר אחר, אותו מקור (בטוח שהשתנה ראש). החדר? אותו חדר.
אז מה שמענו אז? הקטע הראשון היה של פינק פלויד ״הייתי רוצה שתהיה כאן״. זה היה צליל ממכר ממש, חוויה מיוחדת של תמונת סטריאו מדויקת וריאליסטית. הבס היה מיוחד גם כן. מהודק, מדויק, רזולטיבי ובכלל, המערכת פשוט היתה משגעת.

מוסיקה טובה, בירה טובורג רד (אני זוכר שזה מה שגנאדי אוהב) ועכשיו שאני רואה את תמונתו, אחרי שלא התראנו 15 שנה במציאות, הותקפתי געגועים לתקופה ההיא.

לגבי אנלוג או דיגיטל.
בחייאת, זה אפילו לא בר השוואה. שחררו את הויכוח העקר הזה.

הראש אינו אותו ראש,זה ראש נפלא!,דגם פתיחה תוצרת EMT (האדום) מחירו 6400 ש"ח.
מכאן,דגמי הראשים של החברה המיוצרים בשוויץ ע"י Thales רק הולכים ומשתפרים.
תתחדש ותהנה גנאדי .

Screenshot_20230215_063043_Facebook.jpg

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור