[עזרה] בבחירת מצלמת DSLR - לצלם המתחיל\נכנס.

Joha132

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אהלן חברים,

בשעה טובה הגיע הזמן שלי גם לרכוש מצלמת DSLR חדשה וראשונה.
לתחביב הצילום נכנסתי בתקופת הצבא, כשביחידה הייתה מצלמת Nikon D300 ועם הלימוד על המצלמה והעבודה התאהבתי.
לאחר חסכון קטן מחודש לחודש אמנם הגעתי לתקציב של כ-3,000 שקלים אך לדעתי זה די ויותר להתחלה לשנים הקרובות.

בפניי מספר לבטים:
* תקציב של 3,000 שקלים (עדיפות ללא חריגה)
* קיט מצלמה במסגרת התקציב (כולל עדשה, לא מקצועית)
* השימוש העיקרי יהיה משפחתי - טיולים, אירועים ובתור לימוד גם כל השאר.
* יכולת צילום HD, בעיקר משפחתי ולא לצורך לימוד. (כאן אני יודע שיש אנשים שאומרים שהפוקוס העוקב הוא טוב, וחלק לא ולכן אשמח לשמוע שיקולים לגבי זה)
* התמורה הטובה ביותר שאקבל ממצלמה שעומדת בתנאים, אני "פוטופיל" וממש שונא שתמונות נמרחו בדיגיטלית (כן, ברשותי דיגיטלית וחצי מהתמונות פשוט נמרחות בתצוגה על מחשב\טלוויזיה כאשר על ה-LCD במצלמה הן מעולות)

כרגע, מעיון בנושאים האחרונים והחמים יותר ומעקב רציף אחרי הנושאים יש לי 3 מצלמות שלדעתי עומדות בתנאים - וכאן אני מקווה שתוכלו להכנס לתמונה וכן לעזור, לייעץ ולהעניק לצלם החובב את המצלמה ה"אולטימטיבית" בשבילו נכון לרגע זה, ובתקווה שכך יתחיל סיפור אהבה סוחף.
Canon 550D/600D - הצג המפרקי לא ממש מעניין אותי, זה יתרון קטן אך אם יש עוד יתרונות אשמח לדעת, רק היכולת להשאר בפוקוס בוידאו וכאן אשמח לעזרה ושיקולים.
Nikon D5100 - מבדיקות בפורום, ובאתר dpreview הקנון קיבלו ציון טוב יותר (גולד לעומת סילבר) אך לפי דברי אנשים אחרים הניקון עדיפה.

ראיתי השוואת וידאו + תמונות של 600D Vs. D5100 ומיותר לציין שהקנון קצת יותר לטעמי מבחינת הצבע ואיכות בסטילס, ובווידאו.

בקיצור,
מרוב ידע וחיפוש כבר הצטבר אבק בראשי - וברצוני (בתקווה) לשים לזה סוף ולרכוש את המצלמה במבצעי החג בחנויות הצילום.
תודה רבה על זמנכם, ושיתוף הפעולה.

נ.ב:
להבנתי, בתחום הצילום ממש לא שווה לרכוש מצלמות אלא במועדים מסויימים (מבצעים, ירידת מחירים) ולכן אשמח גם לייעוץ בתחום זה על מנת לדעת מתי כדאי לרכוש המצלמה.

תודה רבה!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שתי המצלמות מוצלחות מאוד לקטגוריה שלהן. גש לחנות, החזק אותן, נסה לתפעל את הפונקציות השונות, זה יעזור לך בהחלטה.
אכן, לכל אחת מהן אופי תמונה שונה במקצת, אם אתה מתחבר יותר לזה של קנון, זו כבר קריאת כיוון מסויימת.

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
בנוסף למה שליאור כתב
אתה יכול גם לראות תמונות זהות של שני הדגמים באתר הזה
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

מעניין הוא שעשיתי השוואה בין הD60 לD7 ויצא לטעמי תמונות יותר איכותייות ל D60
איך זה יכול להיות? כי ה D7 יותר משוכללת ואיכותית אמורה להיות?

Joha132

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה על המידע,

באמת אתר השוואה טוב שלא הכרתי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מעניין הוא שעשיתי השוואה בין הD60 לD7 ויצא לטעמי תמונות יותר איכותייות ל D60
איך זה יכול להיות? כי ה D7 יותר משוכללת ואיכותית אמורה להיות?

עם הכוונה היא ל 60D ול 7D, אז - זו לא הפעם הראושנה שאני שומע את זה :)
ה 60D וה 7D חולקות את אותו חיישן ואת אותו מעבד תמונה - היות וה 60D יותר חדשה אז יכול להיות השתמונות יהיו קצת טובות יותר, למרות שלפי קנון לא צריך להיות הבדל.

יש לקחת בחשבון שהיתרות של ה 7D במערכת פוקוס הרבה יותר מוצלחת, מהירות תגובה יותר טובה, מערכת מראות ועינית טובות יותר כמו גם הרבה נקודות נוסופות לא משפיעות על איכות התמונה בצורה ישירה.

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
קן רוקוול אומר של- 7D יש ואני מצטט:
Three Total Recall camera state memories
לעומת :
one Total Recall camera state memories
שיש ל 60D מה זה אומר והאם זה משמעותי בקניה להעדיף את זו על פני זו?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא הבנתי

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
קן רוקוול אומר של- 7D יש ואני מצטט:
Three Total Recall camera state memories
לעומת :
one Total Recall camera state memories
שיש ל 60D מה זה אומר והאם זה משמעותי בקניה להעדיף את זו על פני זו?

מה ההבדל בין 3 ל 1

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
it has three programmable Total Recall positions on its top mode dial: C1, C2 and C3. Think of these as Camera 1, Camera 2, and Camera 3.

כלומר 3 מצבים שניתן להגידר מראש ולחזור עליהם במהירות מול מצב 1 כזה.

Joha132

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
2 שאלות:

1. האם יש הבדל במצב וידאו בין 550D לבין ה-600D?
בסרטונים ביוטיוב ראיתי שהפוקוס ידני ב550D וב600D הוא אוטומטי - עוקב.
אשמח למילה או 2 בנושא זה.

2. להבנתי אמורה לצאת ה-650D בקרוב.
האם ישנו צפי? הרי מחירי המצלמות ירדו מעט כשתצא ואשמח לדעת האם שווה לחכות.

אשמח באמת לעצה סופית גם בנושא, טרם אחליט.

תודה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יכולת הוידאו של ה 550D וה 600D מאוד דומה עם שיפורים ביכולת הקלטת הקול ה 600D וכן מסך מפרקי שנוח בצילום הוידאו - עדיין רוב מצלמות ה DSLR מצב הפוקוס האוטמטי לא עובד ברמה של מצלמות וידאו ואפילו לא כמו רוב מצלמות הקומפקטיות. המצלמות המדוברות גם רמת הפוקוס היא סבירה ועדיין לא מספקת ומורגש איחור בקבלת הפוקוס כאשר מזיזים את המצלמה בין אובקיטים במרחקים שונים.

נקודה נוספת בקשר לוידאו המצלמות DSLR חשוב להשתמש בעדשה הכוללת מנגנון ייצוב וכן חשוב לדעת ששינוי זום בעדשה שהינו בצורה ידנית יגרור תזוזנה של המצלמה

הדגמי הכניסה של קנון (וגם של ניקון) בתחום ה DLSR כמו המצלמות המדוברות מתחדשים בקצב גבוהה ותמיד יצא דגם חדש בזמן יחסית קצר - כמו כן היות והמצלמות אלו ה 550D וה 600D הינם רמה מתחת ל 7D ובטח ל 60D שמבחינת איכות התמונה מאוד מאוד קרובות (עד כדי זהות) ל 7D. כך שאני לא רואה שהדגם החדש יספק איכות תמונה שתיהיה טובה יותר מדגמים יקרים יותר של קנון.

בכול אופן השמועות על ה 650D מדברות של שיפור סנסור ובמעבד התמונה וכן שיפור ביכולות הפוקוס בוידאו תמיכה ב WIFI ואולי גם מסך מגע - צפי אוגסט/ספטמבר וחשוב לזכור שמדובר בשמועות לא מאומתות

נערך לאחרונה ב:

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
איזו מצלמהשל ניקון היא המתחרה או השווה ברמתה ל קנון 60D
ואיזו של ניקון שווה ברמתה ל 7D של קנון?

האמת אני מתחיל להרהר שהניקון טובה יותר
בתור אחד שנעול ממש ללא סיבה על קנון.

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי מול ה 60D הייתי מעמיד את ה D7000 של ניקון ומוול ה 7D אמורה לצאת ממש בקרוב ה D400 (כעת יש את ה D300S), עדיין לא ברור מה קורה עם ה 7D MII או עם ה 70D של קנון

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
יש הערכה מה יהיו המחירים של ה 70D למשל?

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא שיודע לי.

בכל אופן מאוד צפוף כעת תחום המצלמות הכניסה של קנון ל DSLR - כך שכל עוד לא תצא ה 7D MARK II (או כל שם אחר שהיא תקבל), קשה להאמין שמצלמה כניסה כמו ה 650D או אפילו ה 70D תספק איכות תמונה ויכולות טובות יותר מה 7D.

וכן צפי המחיר של ה 70D יהיה דומה ל 60D (אולי קצת יותר בהתחלה).

אפשרות אחרת שה 70D תחליף ממש את ה 7D ומצלמות עם ספרה אחת יהיו רק FF, מה שאני לא רואה כהגיוני היות ועם ה 60D קנון הצליחה להגדיר קטגורית מצלמות חדשה ושבטוח תרצה להמשיך את הקו הזה - אבל קנון (כמו כם ניקון) מצליחות להפתיע אותנה בקיוונים שהם בוחרים כל הזמן (ולא תמיד לטובה :) )

כך שקשה לי לצפות מחיר וגם מהנתונים ברשת ועל השמעות קשה לבנות.

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
איזה כרטיס זיכרון מתאים לקנון 60D
האם יש איכויות שונות?
מה גודל סטנדרטי של תמונה? ב MB ?

תודה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור