מגבר עזרה בבחירת מגבר משולב הכולל בס וטרבל

amitmt

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכל חברי הפורום ,
שמי אמיר ואני מאזין למוזיקת רוק קלאסי מזה 30 שנה.
לאור סיום השירות של המגבר הישן שלי (שארפ אופטוניקה) מעוניין לרכוש מגבר איכותי מאיכות בינונית ומעלה (כגון דנון 1510 וכדומה) הכולל אפשרות לכיווני צליל וכן מוניטור לופ לצורך חיבור אקולייזר.

אבקש את המלצתכם,
תודה מראש,
אמיר

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
יש לך שפע של כאלו ביד שנייה - NAD, Rotel, Cambridge, Arcam - בעיקר שאלה של תקציב וזמינות.

amitmt

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תקציב עד 10000 ש"ח אשמח להמלצה ספציפית לכלי בעל צליל איכותי במיוחד בתקציב נדיב זה.(NADׂ שמעתי ולא נשמע לי עקב סאונד עמוס מאד מלמטה .מעורפל לדעתי בתדרים מהאמצע ומטה לכיוון הבס
אמיר

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לפני שאתה רץ לפזר 10K, מה שאר המערכת?

amitmt

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זוג הרמקולים הקיימים הם של "מישן 703" וכן זוג נוסף של "סייז" בניה עצמית איכותיים 3 אלמנטים וותיקים עם וופר 13 אינצ נצילות 94. שומע רוק קלאסי אוהב בס עמוק
וחסיד צליל איכותי ..(אודיופיל קטן). מתכנן בהמשך הדרך לשדרג גם את הרמקולים לרמה המתאימה. הcd של פיוניר PD-S802 .

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אז תשקיע 60% מהסכום שציינת בשידרוג הרמקולים, ורק אז חפש מגבר.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
המלצה חמה- שינוי תפיסה

שלום לכל חברי הפורום ,
שמי אמיר ואני מאזין למוזיקת רוק קלאסי מזה 30 שנה.
לאור סיום השירות של המגבר הישן שלי (שארפ אופטוניקה) מעוניין לרכוש מגבר איכותי מאיכות בינונית ומעלה (כגון דנון 1510 וכדומה) הכולל אפשרות לכיווני צליל וכן מוניטור לופ לצורך חיבור אקולייזר.

אבקש את המלצתכם,
תודה מראש,
אמיר

שלום וחג שמח,

אני חושש שאתה עדין נמצא בקונספציה של לפני 30 שנה שבה היו דנון,נאד,שארפ וכד'.
העולם השתנה וכיום ניתן למצוא בישראל חברות שמבחינת תמורה לכסף נותנות הרבה יותר מהחברות שהזכרת.

יש לי חבר שאומר שהדנון שהזכרת "זה אפילו לא ז_ל ". (ב)

מאחר ויש לך תקציב של כ- 10,000 ש"ח אתה יכול לרכוש מערכת חדשה וטובה!!! בתקציב זה.
במקומך (ומתוך ניסיון) הייתי הולך על ציוד מיד שניה שכן אז התמורה לכסף הרבה יותר טובה.(והכוונה ל - ה-ר-ב-ה יותר טובה).

גש לאחד הסוחרים, (אם תרצה המלצה אז בפרטי), תאזין למוסיקה שאתה אוהב ואז תחליט ותראה שלא צריך "כפתורים שהורסים את המוזיקה". (כמו בציוד שהזכרת).

והמלצה אחרונה (בינתיים)- אל תחסוך בכבלים. תקצה להם כ- 1000 ש"ח.
(חשמל/אינטרקונקט /רמקול).

חג שמח.
מקווה שעזרתי:)

איתי

amitmt

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על התגובה. ואולם איכות הצלילבחומר שאני שומע אינו תמיד מהמשובחים ודורש לא פעם שינויים תוספות וגיוונים בכדי לקבל צליל נעים ומתאים. הרמקולים יקבלו את הכבוד המגיע להם ויותאם זוג מכובד. אך הייתי רוצה להתחיל את השינוי במגבר לאור סיום השרות של הכלי הקיים. הדנון 1510 היה רק גוגמא לכיוון ואשמח לשמוע את דעתכם
בתודה מראש
אמיר

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
תודה על התגובה. ואולם איכות הצלילבחומר שאני שומע אינו תמיד מהמשובחים ודורש לא פעם שינויים תוספות וגיוונים בכדי לקבל צליל נעים ומתאים. הרמקולים יקבלו את הכבוד המגיע להם ויותאם זוג מכובד. אך הייתי רוצה להתחיל את השינוי במגבר לאור סיום השרות של הכלי הקיים. הדנון 1510 היה רק גוגמא לכיוון ואשמח לשמוע את דעתכם
בתודה מראש
אמיר

דווקא מגבר וינטאג' חזק ייתן לך מענה לא רע. ואני לא מכליל שארפ כוינטאג.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
YAMAHA A-S1000
arcam fmj A38
קיימברידג' 840A

נערך לאחרונה ב:

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אמיר היקר - זאת לא הפעם הראשונה שמישהו מגיע לכאן לקבל עצה, מקבל עצות מעולות מהוותיקים והמנוסים פה, ואז מתעלם מהם באלגנטיות. זכותך. אתה יכול לעשות את כל השגיאות ואז ניפגש פה עוד כמה שנים.
אני חוזר וממליץ : חפש רמקולים אחרים. בסביבות 6,000 ש"ח ראיתי בלוחות את הסונוס פאבר קונצ'רטו גרנד פיאנו(בשליש המחיר כחדש), יש פה דינאודיו אודיאנס 122 DYNAUDIO AUDIENCE 122, ראיתי פה קאבאס פארלה 400 ויש עוד. לפני שאתה קונה תתיעץ, תקרא, ובמיוחד תשמע.
שלב בי : נשארו לך ביד כ 4,000 ש"ח עבור ההגברה . אז יש פה קארי שנראה מעניין CARY CAI 1, יש אצל איל פור מגברים של שינדק שנותנים תמורה מעולה לכסף (הXA6900 או עדיף ה 6950) . תחפש מגברים חזקים , למרות שוואטים לא אומרים הכל.
בכלל אצל היבואנים תמצא לעתים קרובות מוצרים טובים מיד2 או מתצוגה במחיר נוח. הנה דוגמה לפרסום עדכני פה באתר. למשל אם תיקח את הB&W CM7 שמופיע שם עם המגבר של ג'ולידה קרוב לוודאי שתקבל תוצאה מעולה (לא שמעתי את השילוב אבל הוא מבטיח).

http://www.dtown.co.il/forum/20419-מבצע-למוצרי-יד-שניה-ותצוגה.html

בשילוב של הנ"ל תקבל משהו ברמה אחרת לגמריי ממה שיש לך היום וממה ששמעת עד היום. כל שילוב ממה שהזכרתי פה והדומים לו ייתן לך רוק קלאסי שיגרום לך לחשוב שאתה בהופעה חיה.

נערך לאחרונה ב:

amitmt

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אורי תודה
האם תוכל להרחיב מעט על האורינטציה שלהם -מי מהשניים יותר יתאים ולמה (לארקם להבנתי אין את בקרת הצליל שאני מבקש )
אמיר

amitmt

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ברקצ- חבר משקיען שלום
מודה על תשובה רצינית . ברורה לי חלוקת המשאבים ומקובלת עלי.רשמתי לי את המלצתך לגבי הרמקולים ואולם לאור ההשבתה של המגבר שלי בוחר להתחיל בו. מבקש המלצתך למגבר משולב הכולל בקרת צליל "בין חדש ובין יד שניה בתקציב שהצעת וגם קצת יותר.
אמיר

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
מה יהיה ? כבר אמרנו - אין כמעט מגבר רציני (לפחות לי לא ידוע) שיש בו בקרות כאלה.
לדעת רבים (מאד) וטובים (מאד) אין גם בכך צורך.
ומי שנורא נורא צריך (לקלקל) - שיוסיף אקוולייזר.

אני מבטיח לך שאחרי שתנסה ותתנסה בכמה מערכות טובות מהסוג שהוצעו לך פה על ידי ועל ידי אחרים - לא תצטרך יותר את הכפתורים הנ"ל. ואם כן תחזור אלינו - אחריות שלי. אמצא לך קונה לציוד שרכשת ואסדר לך רסיבר משובח עם כל הבקרות בעולם.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אורי תודה
האם תוכל להרחיב מעט על האורינטציה שלהם -מי מהשניים יותר יתאים ולמה (לארקם להבנתי אין את בקרת הצליל שאני מבקש )
אמיר

מישן וימאהה הולכים יפה.
לארקם יש את השליטה. היא דרך המערכת הדיגיטלית שלו. כלומר לא כפתורים מסתובבים אלא על התצוגה. אבל פיזית הוא משפיע אנלוגית.
הקיימברידג מגבר טוב מאוד בפני עצמו ויכול לדחוף המון רמקולים.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
מה יהיה ? כבר אמרנו - אין כמעט מגבר רציני (לפחות לי לא ידוע) שיש בו בקרות כאלה.
לדעת רבים (מאד) וטובים (מאד) אין גם בכך צורך.
ומי שנורא נורא צריך (לקלקל) - שיוסיף אקוולייזר.

אני מבטיח לך שאחרי שתנסה ותתנסה בכמה מערכות טובות מהסוג שהוצעו לך פה על ידי ועל ידי אחרים - לא תצטרך יותר את הכפתורים הנ"ל. ואם כן תחזור אלינו - אחריות שלי. אמצא לך קונה לציוד שרכשת ואסדר לך רסיבר משובח עם כל הבקרות בעולם.

ברקצ
אני חושב שבדבריך אתה מייצג פה זרם שחוטא לא מעט - בעיקר כלפי מתחילים בתחום. הדרך בה אדם שומע מוזיקה היא סובייקטיבית לחלוטין ומטרתה אחת היא- ליהנות מהמוזיקה אותה או שומע!
הרבה אנשים עסוקים בהגדרות של צליל ושל איכות, של אודיופיל וציודופיל ושוכחים שההנאה מהמוזיקה היא העיקר גם אם המאזין שומע בטרנזיזטור- העיקר שזה עושה לו טוב!

להזכיר לך שבועיים אחורה- הלכו שלושה חברים נכבדים של הפורם לחבר רביעי לשמוע את הסטאפ שלו (שלפי כל המומחים בתעשיה היא מן המערכות המושקעות בישראל) חזרו השלושה וסיפרו שלמרות ההתפעלות "המערכת אינה אינטימית ומערבת"
מה זה אומר- שהחברים לא מבינים כלום? שהם רעי לב? איך זה שלאחד מהן יש מערכת שעולה הרבה פחות מן המערכת הנסקרת אבל הוא לא מפסיק להישתפך בפורום על המערכת שהוא כלך כך אוהב (ואני מאמין לו) ומנגד פחות התרגש מן המערכת הנסקרת...

או דוגמא נוספת- בה בכל הזדמנות, קורא נמר לכפתור הלאודנס "רוצח צליל" ומנגד יש כמות גדולה של חובבי מוזיקה (אולי לא אודיפילים בהגדרה) שמתים על ניפוח הצליל שעושה להם טוב בקורקבן?

לסיכום- לטעמי אהבת המוזיקה היא העיקר, דרך הצריכה שלה היא עניין של טעם אישי, וכל הסטיגמות הקלות והפשוטות, שליעתים מוכרים למתחילים בתחום, עשויות רק לגרום לבלבול ואף תיסכול למשתמש המתחיל (במקרה הטוב) או למרדף האינסופי והמתסכל אחרי הצליל המושלם והשדרוג הבא!

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
היו לי את המישן 702e (נדמה לי שדומים ל703 רק המיקום של הטוויטר והמידוופר הפוכים), ממש כמו לבחור. מסרתי אותם לחברה שלי, בשידוך עם רסיבר חביב של ימאהה. אז הנה יש לי גם את "השידוך בין מישן לימאהה". איך זה נשמע ? חביב. לק"ב ולמוסיקה קלה שהיא שומעת זה לא רע. לא מעייף.
האם הייתי ממליץ על שילוב דומה למי שאוהב רוק קלאסי ורוצה לשדרג ב10,000 ש"ח ? לא. האם אמרתי לו להיצמד לטעם שלי ? (אני בכלל מאזין כמעט רק לקלאסי ולא לרוק...). אמרתי שנדמה לי שאחרי שישמע רמקולים טובים (6K ביד2) והגברה סבירה (4-5K ביד2), הוא כבר לא ירצה ללכת אחורה. אבל תמיד יש לו את האופציה להישאר עם המישן ועם "מגבר עם בקרות". רק שידע שיש אלטרנטיבות ושיחליט אחר כך. לבד. לא בשבילי ולא בשבילך.

נערך לאחרונה ב:

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
ברקצ
אגב, אני בדעה שהעצה הראשונה שנתת לו היא מצוינת, לגבי השנייה כבר התייחסתי :)

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
דוגמא לא טובה

להזכיר לך שבועיים אחורה- הלכו שלושה חברים נכבדים של הפורם לחבר רביעי לשמוע את הסטאפ שלו (שלפי כל המומחים בתעשיה היא מן המערכות המושקעות בישראל) חזרו השלושה וסיפרו שלמרות ההתפעלות "המערכת אינה אינטימית ומערבת"
מה זה אומר- שהחברים לא מבינים כלום? שהם רעי לב? איך זה שלאחד מהן יש מערכת שעולה הרבה פחות מן המערכת הנסקרת אבל הוא לא מפסיק להישתפך בפורום על המערכת שהוא כלך כך אוהב (ואני מאמין לו) ומנגד פחות התרגש מן המערכת הנסקרת...
!

אותו בחור גם לא "הרעיף מחמאות" על רמקולים זהים לשלו (אתה חברה) -רק שהם עולים כמעט כפול משלו.
לא צריך להבין הרבה שהבעיה במאזין לא בסט- אפ.

לגבי אהבת מוזיקה. כולנו אוהבים מוזיקה ומאזינם לה בכל דרך אפשרית
גם דרך רדיו מאפן ברכב -אבל זה עדיין לא אומר שאין לנו שאיפה למשהו טוב יותר.

לשאלתו של פותח הפוסט, אפשר לבנות מערכת טובה/נחמדה גם מתקציבים שפויים (למרות שחושבים שלא )
צריך לדעת מה לבחון/להתאים (יש הרבה מציאות ביד שנייה) על מנת לבנות סט אפ נחמד.
בניתי לא מזמן מערכת שנייה בעלות של פחות מ 10% מהמערכת המרכזית שלי.
בחדר נתון שבו היא נמצאת היא נשמעת מצוינת. (VFM מעולה)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור