עדיין שבויים בסטיגמה, קרמי זה כבר in...

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
אף פעם לא הצלחתי להבין מה זאת מערכת שיודעת לנגן ג'אז אבל לא רוק.
מערכת נכונה מנגנת הכל.
מערכת שמנגנת ג'אז לטעמו של בעלה אבל מתקשה עם רוק או כל סגנון אחר, זאת מערכת להבנתי בעלת עיוותים (צבע) שאולי מתאים לבעלי המערכת בסוג מוסיקה מסוים אבל אינה מערכת נכונה.
גם אם המוסיקה בסגנון מסוים ערב לאוזני בעל המערכת, הוא עדיין שומע מערכת שמנגנת עם עיוותים (צבע מסוים).
לפני שיקפצו, החברים המועדים לקפיצות - איני טוען שבאופן מעשי קיימת מערכת נטולת צבע או עיוותים לחלוטין .
אני טוען שהמטרה היא למערכת כמה שיותר נייטראלית.
ברור שגודל הרמקולים והחדר בעלי תפקיד חשוב בחוויה הכוללת, אבל מערכת בכל גודל צריכה להעביר טונאליות ודיוק נכונים בכל סוג מוזיקה.
למרות זאת, כל אחד יעשה כראות אוזניו במערכת שלו.

זה נכון מערכת אמורה לנגן כל ז'נר מוזיקה, אך זה תלוי ברמקול ובהגברה,
הרמקול חייב להיות בעל power handlig גבוה לרוב אלה רמקולים יקרים יותר עקב
השקעה בקשיחות הרמקול חומרים יקרים,
לרוב יהיה לא נציל בעל עקבה נמוכה, והגברה טובה בעלת זרם גבוה לשליטה ברמקל, זה תנאי לנגן כל מוזיקה במלוא הדרה, הרמקול שלך היא דוגמה טובה לרמקול כזה.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
כככככככפפפפפפפפפפפרהההה.
בדיוק באתי לכתוב, איזה קטע. גרמת לי להרגיש חשוב.

אני חושב שזה ענין של גישה לתחום ולתחביב. אני נמנה עם אלו (הנרגנים, בהיותי כזה גם) שחושבים שמערכת טובה צריכה לנגן הכל טוב. מערכת שמנגנת רק סוג מוסיקה אחד טוב, זה אומר לי שהיא לא מספיק מאוזנת - או שהיא לא מדוייקת ונותנת בראש כדי לנגן מטאל טוב, אבל פשוט לא מסוגלת להעביר ניואנסים, או שהיא צובעת ומייפייפת כדי לשמוע ג'ז ווקאלי, אבל עם תחום דינמי מוגבל ושהכל בה נשמע אותו דבר. ואגב, אם כבר, אני מעדיף את המערכת הראשונה. השניה משעממת הרבה יותר מהר.
זאת הסיבה שאני מאד אוהב רמקולים מהירים (ולא אכפת לי מאיזה חומר הם עשויים).

אם יזרקו אותי על אי בודד, ויכריחו אותי לבחור בין המערכת המנסרת אך המדוייקת להחריד של נמר לזו המלטפת, הענקית והמוסיקלית של שלמה - אני אבחר בשל נמר. למרות שלעיתים היא פחות מענגת, הדיוק שבה הוא כיוון שבאופן אישי אני יותר מתחבר אליו. עם זאת, אצל שלמה אני תמיד נהנה יותר, פשוט כי הוא יותר בן אדם. :)
אבל אני יש לי רמקולים קרמיים ....אצלי הליטוף הוא אכזרי..:שטן:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
מערכת שהיא מוזיקלית לא אומר שהיא לא מדויקת.צריך טוב טוב להבין הסוגיה.מערכת לא מדויקת היא מערכת שצובעת,מורחת,
או משהו בסגנון.מערכת מוזיקלית וטובה לא קל לבנות...

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,613
נקודות
113
לא בטוח שפה מבינים מה זו מערכת מוזיקלית , נפגש חדשות לבקרים עם מערכות מלטפות שאין בהם שום התרחשות , זה מוזיקלי זה ? זה על הפנים !
מה עם קצת צלילות , תנועה בבמה , מה עם הספוגיות שמתקבלת עיי האודיופילים הישראלים במחיאות כפיים , אני באמת לא בא לי לצאת כאן בכוון הזה , זה בטח לא פופולרי או תורם ליחסי ציבור המקולקלים ממילא של שניצל , אבל חברה בחיית , תרגעו מהקרטונים , מהגבר של 20db בבאס ותחשבו שיש לכם אכלה בס , כמה אפשר למתן הטויטר ולהשאיר רק מיד ומיד באס ,בקיצור , הטיפוס הזה שכותב כאן , חושב שהרוב לא יודעים איך נשמעת מערכת היי אנד , אז שתדעו שמערכת היי אנד , לא אמורה ללטף אותכם , לא לתת לכם לשמוע 10 שעות בסבבה , יש בה תנועה חזקה בין חלש וחזק שלא תתן לכם להסתכל טלויזיה ברקע , אין למערכת כזו מריחות נעימות לכאורה , מערכת היי אנד היא מעבר למה שהציבור הקדוש קורא כאן מערכת מוזיקלית , נמר כותב על כך שנים , וכמה שישמע מוזר למרות שלא שמעתי שנים ארוכות שם , בגישה הוא ודאי צודק כמה שישמע לכם מוזר ששניצל מצדד במה שנמר אומר , מספיק כבר עם הג׳לטין הדביק הזה בצליל בצרוף איזה בעלים נפוח חזה , לא יכולתי יותר , הנה אמרתי לכם !

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,613
נקודות
113
רוצה למחוק את מה שכתבתי , אבל מתאפק , מישהו הרי צריך לכתוב מתי שהוא הדברים הללו

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
כשאומרים מערכת מלטפת אני מייד חושב על מנורות.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
לא בטוח שפה מבינים מה זו מערכת מוזיקלית , נפגש חדשות לבקרים עם מערכות מלטפות שאין בהם שום התרחשות , זה מוזיקלי זה ? זה על הפנים !
מה עם קצת צלילות , תנועה בבמה , מה עם הספוגיות שמתקבלת עיי האודיופילים הישראלים במחיאות כפיים , אני באמת לא בא לי לצאת כאן בכוון הזה , זה בטח לא פופולרי או תורם ליחסי ציבור המקולקלים ממילא של שניצל , אבל חברה בחיית , תרגעו מהקרטונים , מהגבר של 20db בבאס ותחשבו שיש לכם אכלה בס , כמה אפשר למתן הטויטר ולהשאיר רק מיד ומיד באס ,בקיצור , הטיפוס הזה שכותב כאן , חושב שהרוב לא יודעים איך נשמעת מערכת היי אנד , אז שתדעו שמערכת היי אנד , לא אמורה ללטף אותכם , לא לתת לכם לשמוע 10 שעות בסבבה , יש בה תנועה חזקה בין חלש וחזק שלא תתן לכם להסתכל טלויזיה ברקע , אין למערכת כזו מריחות נעימות לכאורה , מערכת היי אנד היא מעבר למה שהציבור הקדוש קורא כאן מערכת מוזיקלית , נמר כותב על כך שנים , וכמה שישמע מוזר למרות שלא שמעתי שנים ארוכות שם , בגישה הוא ודאי צודק כמה שישמע לכם מוזר ששניצל מצדד במה שנמר אומר , מספיק כבר עם הג׳לטין הדביק הזה בצליל בצרוף איזה בעלים נפוח חזה , לא יכולתי יותר , הנה אמרתי לכם !
הכל בסדר.
רק אם המערכת טובה, צריך שיהיה אפשר ומעניין לשמוע 10 שעות ברצף.
ועוד דבר, המילה מוזיקלית היא המילה הכי משומשת ושחוקה בתחביב, כשלכל אחד יש את הפירוש שלו מהו צליל / מערכת מוזיקאלית.

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
ואז כל מנורה אתה מכליל בקטגוריה?
טעות....
לא טענתי שכל מנורה,אבל...בדרך כלל להגברת מנורות יש יותר רכות מטרנזיסטורית.

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
הכל בסדר.
רק אם המערכת טובה, צריך שיהיה אפשר ומעניין לשמוע 10 שעות ברצף.
ועוד דבר, המילה מוזיקלית היא המילה הכי משומשת ושחוקה בתחביב, כשלכל אחד יש את הפירוש שלו מהו צליל / מערכת מוזיקאלית.
כל כך נכון.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
שניצל אחרי שסיפרת באתר השחור כמה גבוה אפשר להגיע עם שופרים - אנלוג - מנורות, כשהם בידיים מנוסות, קיווינו שזה יגרום לך להבין שלכל טופולוגיה וטכנולוגיה היתרונות והחסרונות שלה.
לא יעזור לאף אחד שום דבר, זה המצב.
לא נכון לומר "מערכת שיודעת לנגן הכל כמו שצריך" כי זה מתעלם מאיך היא מנגנת כאילו זה לא קיים.
אותה מערכת מנגנת בצורה מאוד מסויימת וגם אם טכנית היא לכאורה מייצרת הפרדה באופן מסויים ובס הדוק בצורה מסויימת, בשביל מאזין אחד זה יהיה כמו שצריך ובשביל אחר זה יהיה משעמם, או מהיר מדי, או איטי מדי, או אנליטי מדי, או חופר והוא לא ירצה להאזין למוסיקה באופן הזה ויעדיף להקריב פרמטרים מסויימים כדי שאחרים יישמעו יותר כמו שהוא אוהב.
לאף אחד אין בעלות או מונופול על הטעם, או על התפיסה "איך צריכה להישמע מערכת היי-אנד" ולא משנה כמה כסף הוא הוציא על קופסאות ולא משנה כמה שנים הוא בתחביב.
כל אחד זכאי לדעתו ואף אחד לא יכול להגיד לאחר איך מערכת היי-אנד צריכה להישמע ומה נכון ומי שמנסה יוצא מתנשא.
מערכת היי אנד יכולה להישמע בכל מיני אופנים, ממש לא רק בצורה מסויימת. תמיד תמיד יהיו לה יתרונות וחסרונות בעבור מאזין מסויים והיא צריכה לרצות רק את הבעלים שלה.
וכמו שנאמר כבר הרבה, סט-אפ צריך להתאים לתפיסה ולטעם רק רק של הבעלים שלו.
יש מקום לכוווווולם
חג שמח

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
שניצל אחרי שסיפרת באתר השחור כמה גבוה אפשר להגיע עם שופרים - אנלוג - מנורות, כשהם בידיים מנוסות, קיווינו שזה יגרום לך להבין שלכל טופולוגיה וטכנולוגיה היתרונות והחסרונות שלה.
לא יעזור לאף אחד שום דבר, זה המצב.
לא נכון לומר "מערכת שיודעת לנגן הכל כמו שצריך" כי זה מתעלם מאיך היא מנגנת כאילו זה לא קיים.
אותה מערכת מנגנת בצורה מאוד מסויימת וגם אם טכנית היא לכאורה מייצרת הפרדה באופן מסויים ובס הדוק בצורה מסויימת, בשביל מאזין אחד זה יהיה כמו שצריך ובשביל אחר זה יהיה משעמם, או מהיר מדי, או איטי מדי, או אנליטי מדי, או חופר והוא לא ירצה להאזין למוסיקה באופן הזה ויעדיף להקריב פרמטרים מסויימים כדי שאחרים יישמעו יותר כמו שהוא אוהב.
לאף אחד אין בעלות או מונופול על הטעם, או על התפיסה "איך צריכה להישמע מערכת היי-אנד" ולא משנה כמה כסף הוא הוציא על קופסאות ולא משנה כמה שנים הוא בתחביב.
כל אחד זכאי לדעתו ואף אחד לא יכול להגיד לאחר איך מערכת היי-אנד צריכה להישמע ומה נכון ומי שמנסה יוצא מתנשא.
מערכת היי אנד יכולה להישמע בכל מיני אופנים, ממש לא רק בצורה מסויימת. תמיד תמיד יהיו לה יתרונות וחסרונות בעבור מאזין מסויים והיא צריכה לרצות רק את הבעלים שלה.
יש מקום לכוווווולם
חג שמח
זו יכולה להיות ההודעה האחרונה בפורום , אפשר לקפל ולסגור.
הרי לפי ההודעה הכל אפשרי, מבאס מרוח לגבוהים צורחים ולמיד חנוק.
העיקר שהמאזין נהנה ונרגש לשמוע את לאונרד כהן ככפיל של אווה קאסידי.

חג שמח ונתראה רק בשמחות.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
זו יכולה להיות ההודעה האחרונה בפורום , אפשר לקפל ולסגור.
הרי לפי ההודעה הכל אפשרי, מבאס מרוח לגבוהים צורחים ולמיד חנוק.
העיקר שהמאזין נהנה ונרגש לשמוע את לאונרד כהן ככפיל של אווה קאסידי.

חג שמח ונתראה רק בשמחות.
מה הקשר למה שכתבתי ?
אתה מרכיב משקפיים כל כך שחורים ושליליים שאתה פשוט שוב ושוב מקבל תמונה מעוותת לחלוטין של מה שאתה קורא.
זה מזכיר אופי מסויים של מערכות, מהסוג שאתה קצת פחות אוהב..

hornless

חבר משקיען
מעורבות
366
נקודות
83
או שזו הזדמנות נוספת לראות את הדו קוטביות האודיופילית הישראלית.

כשבאים אליך מחייכים ומפרגנים ושיוצאים מהדלת נשפך כל החרא במעלית.

מזל שאני גר בבניין ללא מעלית כי רק קצת נשפך ביציאה.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
בדיוק !!
בשבילי מוזיקלי זה שהפסנתר מתפוצץ ומווברץ הרמוניות בלי סוף כשמרגישים את הנקישה של הפתיש על 3 מיתרים והבס וואו מדוייק מפורט גדול הרמוני .
חס ושלום שכל נקישה בפסנתר תשמע כמו מרשמלו רך ומתוק. כינור זה לא כלי רך וחלקלק ותופים צרכים לפרק צלע עם זאת להיות מדויקים והרמוניים שיהיה ניתן לחוש את הדוד......

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
מה הקשר למה שכתבתי ?
אתה מרכיב משקפיים כל כך שחורים ושליליים שאתה פשוט שוב ושוב מקבל תמונה מעוותת לחלוטין של מה שאתה קורא.
זה מזכיר אופי מסויים של מערכות, מהסוג שאתה קצת פחות אוהב..
לא מספיק אני צריך להתמודד עם מערכת מעוותת ועכשיו אתה אומר שגם המשקפיים שלי מעוותים...:בכי:
תקרא מה כתבת

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
בדיוק !!
בשבילי מוזיקלי זה שהפסנתר מתפוצץ ומווברץ הרמוניות בלי סוף כשמרגישים את הנקישה של הפתיש על 3 מיתרים והבס וואו מדוייק מפורט גדול הרמוני .
חס ושלום שכל נקישה בפסנתר תשמע כמו מרשמלו רך ומתוק. כינור זה לא כלי רך וחלקלק ותופים צרכים לפרק צלע עם זאת להיות מדויקים והרמוניים שיהיה ניתן לחוש את הדוד......
הכל צריך להלקח פרפרציונאלי למציאות....
צריך למצוא את שביל הזהב...
מה זה "בדיוק" ?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
זו דעתי
המציאות הרבה יותר דינאמית מפורטת והרמונית מהשיחזור הטוב ביותר.
יש לי בבית תופים גיטרה חשמלית ובס החיים נשמעים הרבה יותר ! ולכן כל הנעים והספוגי לא עובר אצלי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור