סקירת מוצרי אודיו - ובכלל

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
גם מתוך סקרנות גרידא,וגם לידע כללי
האם כתב בפורום מסויים מקבל פנייה
לסקירת מוצר מיבואן כלשהו,
מקבל שכר בעבור כתבתו,או שלא,
ברב המקרים איננו יודעים ,
במידה ואכן מקבל תמורה כלשהיא
האם הכתבה והסקירה תיהיה אמינה וללא משוא פנים,
או שלעולם לא נדע...

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
גם מתוך סקרנות גרידא,וגם לידע כללי
האם כתב בפורום מסויים מקבל פנייה
לסקירת מוצר מיבואן כלשהו,
מקבל שכר בעבור כתבתו,או שלא,
ברב המקרים איננו יודעים ,
במידה ואכן מקבל תמורה כלשהיא
האם הכתבה והסקירה תיהיה אמינה וללא משוא פנים,
או שלעולם לא נדע...

ראשית,
זו שאלה לגיטימית לחלוטין!!

שנית,
הנושא הזה עלה כמה פעמים בעבר ומה שהיה נכון דאז נכון גם היום:
התשובה היא לא!!!!!!!!
ומדוע לא כל כך חזק? מכמה סיבות שהעיקרית מביניהן היא בדיוק זו שציינת. ברגע ששכר נכנס למשוואה כל המטרה של שקיפות מלאה של המוצר הנבחן מוטלת בספק או לכל הפחות מתערערת. שלא לדבר על רוח האתר שהיא איננה מסחרית ביסוד שלה. באמריקה מתפרנסים מסקירות, פה אצלנו בארץ, פחות.
אגלה לך סוד, אבל תבטיח שלא תגלה לנפש חיה...
מוכן...
תתקרב...
עוד יותר קרוב...
קבל:
האתר הזה לא רווחי לבעליו(!) אבל ששששש.... אל תגלה לאף אחד ;)

אז לשאלתך הנוספת, אין כאן שום פקטור של "לעולם לא נדע". הינה הכל גלוי.
אומר לך (ולכולם) דבר נוסף,
אף כתב באתר דיטאון לא מקבל שכר על עמלו באתר. לא מבעלי האתר, לא מיבואנים ולא מרוח הקודש.
כל כתבה, סקירה, חשיפה וכו' וכו' וכו' של הכתבים כאן באים על חשבון זמנם הפרטי, דלק, זמן משפחה וחברים, אנרגיה וזיעה. שקל לא מתגלגל לכיסי הכתבים. שקל!
אוסיף ואספר לך שלפני קרוב לשתיים פנה גורם מוכר בארץ לכמה כתבים באתר (כולל עבדך הנאמן) בהצעה לכתוב תמורת שכר. ממש הוצע סכום כסף פר כתבה. אף לא כתב אחד נענה להצעה. גם כאשר הוצע לי אישית כי הכתבות יעלו תחת חסות דיטאון, אני עדיין הודתי על ההצעה אך סירבתי בנימוס. מה תגיד על זה? לא הרבה מכירים את הסיפור הזה.

ובנימה אישית אני אוסיף ואספר לך שאצלי ישנו חוק מהיום הראשון בו הפכתי לכתב,
אני לא סוקר מוצרים שאני מעוניין, עתיד, שוקל או חושק לרכוש לעצמי. לא מסתדר לי במישור האטי. (יעידו היבואנים שמכירים אותי שונים).
ואם כבר מדברים, בשנה האחרונה נכנסתי עמוק לתהליך של בחינת ציוד כבד לרכישה פרטית. היה מוצר אחד שדי מהר הבנתי שאיננו מתאים לי ופניתי ליבואן לתיאום השבת המוצר. היבואן אמר לי, "יאללה זה כבר אצלך, שברנו את הגב שנינו. תשאיר אצלך כמה זמן שאתה רוצה ולפחות נוציא מזה כתבה". למחרת המוצר הושב ליבואן בליווי רוב תודות ורוח טובה.
פעם אחת(!) היה מקרה שרכשתי מוצר שסקרתי וזה היה מייצב חשמל. וגם אז, לקח לי שנה וחצי אחרי פרסום הכתבה לקבל את ההחלטה לרכוש את המייצב (הוזמן חדש עם כמה התאמות אישיות) ולא רק בשל העובדה שהמוצר הזה עבר תחת ידי סקירה פומבית. גם לא הסתרתי זאת מעולם אך זה באמת היה מקרה חריג על מוצר שאיננו "רגיל".

לסיכום,
הכתבים שלנו נמצאים כאן בשל היותם אוהבי התחום ובעלי יכולת ורצון לתרום ולקדם את התחום בארצנו הקטנטונת והיקרה.

מקווה שעניתי באופן מלא ומספק.

הלוואי שכולנו נדע ימים שקטים וטובים יותר
עם ישראל חי!!

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
גיאצ'וק- כתבת יפה.
ואפרופו, מה עם איזה כתבה?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מין תקופה שכל מה שאני שם במערכת נשמע מקולקל. נראה לי שסקירה עלולה להוציא גם מכשיר מדהים חרא!

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
ראשית,
זו שאלה לגיטימית לחלוטין!!

שנית,
הנושא הזה עלה כמה פעמים בעבר ומה שהיה נכון דאז נכון גם היום:
התשובה היא לא!!!!!!!!
ומדוע לא כל כך חזק? מכמה סיבות שהעיקרית מביניהן היא בדיוק זו שציינת. ברגע ששכר נכנס למשוואה כל המטרה של שקיפות מלאה של המוצר הנבחן מוטלת בספק או לכל הפחות מתערערת. שלא לדבר על רוח האתר שהיא איננה מסחרית ביסוד שלה. באמריקה מתפרנסים מסקירות, פה אצלנו בארץ, פחות.
אגלה לך סוד, אבל תבטיח שלא תגלה לנפש חיה...
מוכן...
תתקרב...
עוד יותר קרוב...
קבל:
האתר הזה לא רווחי לבעליו(!) אבל ששששש.... אל תגלה לאף אחד ;)

אז לשאלתך הנוספת, אין כאן שום פקטור של "לעולם לא נדע". הינה הכל גלוי.
אומר לך (ולכולם) דבר נוסף,
אף כתב באתר דיטאון לא מקבל שכר על עמלו באתר. לא מבעלי האתר, לא מיבואנים ולא מרוח הקודש.
כל כתבה, סקירה, חשיפה וכו' וכו' וכו' של הכתבים כאן באים על חשבון זמנם הפרטי, דלק, זמן משפחה וחברים, אנרגיה וזיעה. שקל לא מתגלגל לכיסי הכתבים. שקל!
אוסיף ואספר לך שלפני קרוב לשתיים פנה גורם מוכר בארץ לכמה כתבים באתר (כולל עבדך הנאמן) בהצעה לכתוב תמורת שכר. ממש הוצע סכום כסף פר כתבה. אף לא כתב אחד נענה להצעה. גם כאשר הוצע לי אישית כי הכתבות יעלו תחת חסות דיטאון, אני עדיין הודתי על ההצעה אך סירבתי בנימוס. מה תגיד על זה? לא הרבה מכירים את הסיפור הזה.

ובנימה אישית אני אוסיף ואספר לך שאצלי ישנו חוק מהיום הראשון בו הפכתי לכתב,
אני לא סוקר מוצרים שאני מעוניין, עתיד, שוקל או חושק לרכוש לעצמי. לא מסתדר לי במישור האטי. (יעידו היבואנים שמכירים אותי שונים).
ואם כבר מדברים, בשנה האחרונה נכנסתי עמוק לתהליך של בחינת ציוד כבד לרכישה פרטית. היה מוצר אחד שדי מהר הבנתי שאיננו מתאים לי ופניתי ליבואן לתיאום השבת המוצר. היבואן אמר לי, "יאללה זה כבר אצלך, שברנו את הגב שנינו. תשאיר אצלך כמה זמן שאתה רוצה ולפחות נוציא מזה כתבה". למחרת המוצר הושב ליבואן בליווי רוב תודות ורוח טובה.
פעם אחת(!) היה מקרה שרכשתי מוצר שסקרתי וזה היה מייצב חשמל. וגם אז, לקח לי שנה וחצי אחרי פרסום הכתבה לקבל את ההחלטה לרכוש את המייצב (הוזמן חדש עם כמה התאמות אישיות) ולא רק בשל העובדה שהמוצר הזה עבר תחת ידי סקירה פומבית. גם לא הסתרתי זאת מעולם אך זה באמת היה מקרה חריג על מוצר שאיננו "רגיל".

לסיכום,
הכתבים שלנו נמצאים כאן בשל היותם אוהבי התחום ובעלי יכולת ורצון לתרום ולקדם את התחום בארצנו הקטנטונת והיקרה.

מקווה שעניתי באופן מלא ומספק.

הלוואי שכולנו נדע ימים שקטים וטובים יותר
עם ישראל חי!!
כל מילה בסלע !
ו..... עם ישראל חיי!!

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
תעשה כמוני, תדע הדברים הפשוטים בסופו של יום הכי טובים.
EQ חביב, בייפאס בשוטף הכל טוב, כשנכנס משהו למוח לוחץ על ON ומשנה מה שבא לי, כשחוזר לשפיות = חוזר למצב OFF.
לא צריך כלום מעבר.
להוציא כרטיס ולגהץ תמיד אפשר אך זה מוביל תמיד איכשהו לאותה הנקודה.
האמן לי עובד יופי. צריך פשוט לצאת מהקיבעון זה הכל. תהנה ותצליח.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שלום,

זה אחת הבעיות באתר אבל לא רק.

לכל הוצאת כתבה איכותית על אודיו ביתי, ישנן הוצאות רבות בערך סך של כ-1,000 ₪ -/+. תמיד הכתב מוציא מתוך חשבונו האישי וכך ממן את האתר.

כתבים מנוסים לא כותבים יותר והתוצאה לפניכם - אתר דליל ומרוקן מתוכן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לכל הוצאת כתבה איכותית על אודיו ביתי, ישנן הוצאות רבות בערך סך של כ-1,000 ₪ -/+. תמיד הכתב מוציא מתוך חשבונו האישי וכך ממן את האתר.

כתבים מנוסים לא כותבים יותר והתוצאה לפניכם - אתר דליל ומרוקן מתוכן.
האמור כאן מניח שעיקר התוכן הוא הכתבות של חברי האתר על ציוד אודיו ושגורם להם להוצאות, ומה שנגזר מהן באופן ישיר.

אם כך, העיקר היה צריך להיות בשירשורי תגובות על כתבות, אבל הוא לא.

חוצמזה, חלק גדול מהכתבות הן בעקבות ביקור כתב אצל יבואן/סוחר, או אצל חבר אתר, שלא ברור לי איזה הוצאות הן גורמות מעבר לדלק וחנייה.

ובעצם:
  1. איך מגיעים ל-1,000 ש"ח אפילו על סקירה על ציוד שהובא אל הכתב הביתה והוחזר, כשכנראה ההובלות הן על חשבון בעלי הציוד?
  2. מהן בעצם ההוצאות שבהן מדובר?

נראה לי שהסבר הרבה יותר הגיוני להיעדר הפעילות באתר הוא חוסר החשק של אנשים לעסוק באודיו בכלל, ואפילו להאזין בבית.

חלקם ממלאים את כל זמנם בחדשות ובפרשנויות, כולל שיתופים וויכוחים עליהם ברשתות החברתיות, ולחלקם (רובם?) סתם אין חשק, או שנראה להם לא לעניין לעסוק בהנאותיהם האישיות ובתחביביהם, כשהחטופים, החיילים וחלק ניכר מהאזרחים סובלים קשות מהמצב.

בכלל נראה שהרשתות החברתיות נוגסות נתח משמעותי מהפעילויות של כל האתרים הייעודיים, ממש לא רק דיטאון שלנו.

בכל מקרה, אשמח לתשובות על שתי השאלות שתחת הכותרת "ובעצם".
@tomertsin ?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אני לא חייב לך שום הסבר.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
מה זה משנה מה הולך מאחורי הקלעים, יש משהו מעניין קוראים ומשכילים, כל השאר לא מעניין, בכללי אל תהיה תמים, מה חשבתה יש משהו בחינם היום ... תהנה ממה שיש כל עוד מתאפשר.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
לא חייב לך שום הסבר, אריוודרצ'י.
היה יותר פשוט לענות על השאלה במקום להעליב

בעבר היו הרבה יותר סקירות, ואם תרשו לי גם יותר איכותיות.
במצב היום אני פותח את האתר וסוגר תוך 3 דקות. מרגיש לי פירסומון
(על זה אתה לא צריך להגיב, רק להפנים)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תומר. אבל לי אתה כן חייב...

• Like
Reactions: AK1

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תגובתי לדבריו של תומר צין תגיע בהמשך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא חייב לך שום הסבר, אריוודרצ'י.
זו תגובה לא לעניין משום בחינה. אתה לא חייב לי אישית שום דבר, אבל אלה שאלות לגיטימיות וענייניות בהקשר למה שאתה עצמך כתבת בפוסט קודם, ואני בטוח שקוראים אחרים כאן תמהו על אותן נקודות.

זה גם מציג את הכתבים באתר כקורבנות, ואני בטוח שלא כך הם מרגישים, אז לדעתי אתה חייב תשובה גם להם.

ייתכן שהתגובה המתחמקת הזו נובעת מכך שאין לך תשובות ענייניות.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
עמיר, תגובות צוות האתר יגיעו. מבטיח לך.
כרגע קניות בסופר יותר חשוב. סבלנות חביבי.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
זו תגובה לא לעניין משום בחינה. אתה לא חייב לי אישית שום דבר, אבל אלה שאלות לגיטימיות וענייניות בהקשר למה שאתה עצמך כתבת בפוסט קודם, ואני בטוח שקוראים אחרים כאן תמהו על אותן נקודות.

זה גם מציג את הכתבים באתר כקורבנות, ואני בטוח שלא כך הם מרגישים, אז לדעתי אתה חייב תשובה גם להם.

ייתכן שהתגובה המתחמקת הזו נובעת מכך שאין לך תשובות ענייני
בעולם המודרני יש כאלה שעובדים לפרנסתם.
במקום להשקיע את הזמן בעבודה ולהרוויח עוד כמה שקלים הוא סוחב ארגזים, מאזין לציוד, שורף ערב לכתוב מאמר, לפעמים מקבל טלפון תודה מהיבואן , לפעמים צעקות על מה שהוא כתב.
אם כתבים בערוץ 12 מרוויחים על הזבל שהם משדרים , לכתבים באתר שמשקיעים מזמנם כותבים על נושאים שמאוד מעניינים, מגיע תשלום על המאמרים והסקירות שהם כותבים.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
במקום להשקיע את הזמן בעבודה ולהרוויח עוד כמה שקלים הוא סוחב ארגזים, מאזין לציוד, שורף ערב לכתוב מאמר, לפעמים מקבל טלפון תודה מהיבואן , לפעמים צעקות על מה שהוא כתב.
לדעתי אם כתבים בערוץ 12 מרוויחים על הזבל שהם משדרים , לכתבים באתר מגיע תשלום על המאמרים והסקירות שהם כותבים.

אז ככה. וזו עדיין לא תגובתי לתומר. ראשית לאתר אין מאיפה לשלם לכתבים מעבר למה שהוא משלם בשביל להחזיק את עצמו. אז יש כאלה שמתנדבים לכתוב כי כייף להם, והכנת המאמר מאפשרת להם לקבל ציוד אולטרה איכותי להתנסות, אם לא היו כתבים, אין להם סיכוי לקבל. מי שרוצה לכתוב מוזמן. אבל בבקשה מכם, אל תיכנסו לכיס של האתר ותעריכו את העובדה שיש כאן פלטפורמה שאני מממן מכיסי (לא תומר צין) שמשרתת כל כך הרבה אנשים בחינם.

סתם שתדעו. עלות בניית האתר החדש חצתה את ה-100k. זה כסף שהוצאנו מכיסנו. אם למישהו כאן יש איזו תחושה שאפשר להרוויח כסף מאתרי תוכן מהסוג הזה, שישכח מזה. מה שכן, אפשר להפסיד כמה שפחות.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר, תגובות צוות האתר יגיעו. מבטיח לך.
כרגע קניות בסופר יותר חשוב. סבלנות חביבי.
אני לא מצפה לתגובות מכתבי האתר, למעט פירוט הוצאות שהכתבים מוציאים מכיסם, אם יש כאלה.
ואם אין כאלה, אני מצפה מ- @tomertsin להסביר לכולם -- לא לי אישית -- למה הוא התייחס כשהוא כתב שיש. הוא כתב את זה לכולם, לא לי אישית.

לדעתי אם כתבים בערוץ 12 מרוויחים על הזבל שהם משדרים , לכתבים באתר מגיע תשלום על המאמרים והסקירות שהם כותבים.
נכון, זו עבודה ששווה כסף, אבל יש כאלה שרוצים ונהנים לעשות את זה אפילו בהתנדבות.

יש כיום -- בעולם המודרני -- אינספור מוצרי תוכנה שהם "קוד פתוח", שאלופי תוכנה פיתחו ומתחזקים, וכל זה ללא תשלום, לגמרי בהתנדבות, בעוד שאם הם היו מקבלים שכר מתאים לאלופים ברמתם על הכמויות האדירות של שעות העבודה שהם השקיעו ומשקיעים, היה מדובר בסכומים אגדתיים. כך שזה לא אוטומטי שכל עבודה ששווה הרבה כסף בהכרח דורשים ומקבלים עליה תגמול כספי הולם, אלא יש מצבים שמבצעי העבודה מוכנים לבצע אותה ביוזמתם, וללא תשלום, ודי טריוויאלי שהכוכבים שפיתחו את המוצרים הם לא פראיירים ולא קורבנות של אף אחד, ובאותן שעות עבודה הם יכלו להרוויח הרבה כסף.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור