ספר צילומים ושירה חינמי

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום לכולם, מצ"ב עותק דיגיטלי חינמי של ספר צילומים [מעל 180] ושירה חדש. [ברור שמסך גדול מהווה יתרון וניתן להתחיל מעמוד 5 כדי לדלג על ההקדמה. תודה וסופ"ש נעים. https://www.tiktakti.co.il/catalog/ami-hasson/poetophoto/#p=I

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום לכולם, בתוך הספר ניתן למצוא גם 3 ביצועי שירה קוליים [ביצוע סופי אחד ו-2 סקיצות הממתינות לזמר מתאים], בעמודים 97, 153, 175. אפשר לדלג ישירות לכל עמוד ע"י מחיקת העמוד הקיים בחלונית העליונה , רישום העמוד המבוקש ולחיצה על Enter במחשב. תודה והאזנה נעימה

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
שלום עמי,
למה כל התמונות בספר בשחור לבן?

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
היי יעקב, יש הבדל מאוד משמעותי בתקציב בין הדפסה רגילה בשחור לבן לבין הדפסה בצבע, מה גם שמפרט ההדפסה הינו ברמת ספרי אמנות, כלומר נייר כרומו 157 גרם, כריכה קשה בצבע מלא עם ציפוי למינציה ועוד. לכך צריך להוסיף את העובדה המצערת לפיה ספרי שירה וצילומים נמכרים בארץ במעט מאוד עותקים ועם זאת מציע שתדלג לעמודים 302-303 ואז כשתעביר לעמוד הבא [השיר : "תפילה" ] תמתין מעט ואמורה להתחיל תצוגה של מספר תמונות פשוטות בצבע שהכנסנו ברגע האחרון, לעותק הדיגיטלי והן תוחלפנה בהמשך.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום לכולם, אם הביקורת המרגשת הזאת שכתב אריק בלום [ ואין לנו כל קשר מסחרי או חברי] על ספרי, תביא לעוד חברים שיתעניינו בו. דייני.
שירים וצילומים על מהות החיים - מומלץ מאוד וזמין בחינם באינטרנט!
שם ספר : רסיסי שירה והבזקי צילום
שם המחבר : עמי חסון
הוצאת ספרים : קשת אפיקים
מספר עמודים: 304
תאריך הפקה: שנת 2023
כדאי שתשמעו יותר ללב ופחות לעיניים, כי יופי פנימי, הוא לא מס שפתיים
(ציטוט מהספר הקודם, עמוד 35)
"רסיסי שירה והבזקי צילום" הוא ספר מקסים ומרגש המכיל אוסף של מאות שירים ומאות צילומים בשחור-לבן, פרי יצירתו של עמי חסון, שכותב ומצלם מתוך הלב והנשמה.
זהו ספר המשך לספרו הקודם של עמי: "דרך מילים ועדשה" (שנת 2018), ושניהם לדעתי הם ספרי חובה בכל בית בישראל, כי הם עוסקים בנושאים החשובים ביותר לאושרו של אדם:
אהבה, רגשות ומחשבות על מהות החיים. השירים והצילומים עושים טוב למשורר וגם לקורא. "מצאתי בצילום ובכתיבה, גם צד תרפויטי, ההתנתקות מהבלי העולם ואילוצי היום יום, עושה לי רק טוב" (השיר "השקט שבפנים" – עמוד 185).
בשירים ובצילומים עמי כותב ומציג מגוון רחב של נושאים: אהבה ובעיקר אהבה נכזבת, בדידותו של האדם בעולם המודרני המנוכר, עולם מטורלל, אהבת הטבע, חשיבות הפירגון לאחר, אהבה לנכדים – דניאל ואלמוג, יצחק רבין ז"ל וחלומות על שלום, שירים של פעם, הטרדה מינית בצבא, פקקי תנועה, כמיהה לאושר, מבצע בעזה, ילדים עניים ברהט, האנשים השקופים בשולי החברה, תלאות ואתגרי גיל הזיקנה ועוד... הכל קשור לאנקדוטות ממסע החיים, "תעתועי הגיל והסתיידות הזמן".
השירים אמיתיים מאוד, חושפניים ומתארים את מה שרבים מסתירים עמוק בפנים.
"פרק נוסף בסיפור החיים, ולא, לא הכל הבל הבלים" (עמוד 297).
שפת הכתיבה יפה, המחבר עושה שימוש במילים יפות מהשפה העברית והטקסט מנוקד, וניכר מהטקסט שהשירים נכתבו מתוך הלב והנשמה. "גוף ונפש מכורבלים" (עמוד 291).
צילומי הפנים ממחישים את הייחודיות של כל אדם, את ההבעה הרגשית במבטים ובתנוחות, וחלקם צילומים רומנטיים וגם אירוטיים (אין צילומי עירום).
שירי האהבה מבטאים ברובם הרבה צער ואכזבות, וגם האנשים המלווים את השירים ברובם נטולי חיוך, ומשקפים חיי שגרה מונוטוניים, שחוקים ומעיקים.
השיר "לב אדום" הוא דוגמה לביטוי עוצמתי של אהבה שהסתיימה בפרידה, ובחרתי לצטט אותו במלואו: "פעם, על הקיר בבנין הישן, / ציירו לב אדום עם חץ בתוכו. / יעל ואבי לנצח, כתבו לידו./ שנים עברו, יעל גרושה עם שני ילדים, / אבי נטש, היגר למרחקים, /
דווקא הלב, נשאר בשלמותו, גם החץ שנעוץ בתוכו, מדמם... (עמוד 5).
השיר "הילד שבך" מזכיר לנו את עולם הילדים הקסום, וכל אחד יכול להיות ילד בנפשו כל ימי חייו (עמוד 9).
השיר "החיים בזבל" מבטא את השגרה והשחיקה של רבים, ובעיקר של העובדים באיסוף הזבל המתוארים בשיר. "רוויים בצחנה, בשקט ובצנעה" (עמוד 13).
השיר "אהבת נעורים" מעורר את השאלה, האם רק רק פרחי אהבות נעורים לעולם אינם נובלים? (עמוד 15). מדוע אהבות של מבוגרים מתפוגגות עם חלוף הזמן?
השיר "בעולם אחר" מתאר עולם קסום, עולם שהכל טוב בו, והשיר הזכיר לי את השיר "דמיין" שכתב ג'ון לנון ז"ל (עמוד 89).
מה קורה עם אהבת נכדים קטנים, המופיעה במספר שירים בקובץ, האם היא נשמרת גם כאשר הנכדים גדלים ועסוקים מאוד בעצמם?
"בינתיים יש לי רק שני נכדים, / נכד ונכדה, / ילדים קטנים, עם לב ענק" (עמוד 147).
השיר "צלילים" מבטא אהבה אמיתית, עונג מיני וחושניות כמו נגינה על פסנתר.
"...מרגיש אותה אוהבת, בין זרועותיי, / בתוכנו נרעדים צלילי החיים" (עמוד 171).
השיר "בדרכך בני" הוא שיר מרגש מאוד עם מסרים שיש לאב מבוגר להעביר לבנו הצעיר,
והשיר הזכיר לי את השיר "עלה קטן שלי" של ישי לפידות בביצוע אברהם פריד.
השיר מסתיים במשפט: "תיהנה מהדרך בן יקר שלי, / אבא אוהב אותך, הכי. הכי."
(עמוד 175).
השיר "רואים רחוק, לא רואים שקוף" הוא שיר מרגש ועצוב המתייחס לכל אותם אנשים בשולי החברה, האנשים השקופים "בעולם שבו הכסף הפך לתורה קדושה" (עמוד 267).
השיר "ההשלמה" הוא שיר סיכום עוצמתי המתאר את מסע החיים, את כיבוש היעדים והפסגות, וקבלת הקיים כפי שהוא במציאות החיים. "אני מקבל בהשלמה את אי ההשלמה"
(עמוד 303).
השיר "מי בתור" עצוב, עוצמתי וכל כך אמיתי, שיר המשווה בין התינוק לקשיש, על מעגל החיים עם פואנטה חשובה בסיומו. בחרתי לצטט שיר חשוב זה במלואו: (עמוד 19)
שְׁתֵּי נָשִׁים צְעִירוֹת מְנַוְּטוֹת עֲגָלוֹת,
הָאַחַת הִיא עוֹבֶדֶת זָרָה,
הַשְּׁנִיָּה אִמָּא בְּמִשְׂרָה מְלֵאָה.
בְּאַחַת יוֹשֵׁב תִּינוֹק וּמְטַלְטֵל אֶת רַגְלָיו
וּבִשְׁנִיָּהּ רוֹכֵן קָשִׁישׁ וְרוֹעֲדוֹת יָדָיו.
מַצָּבָם שׁוֹנֶה, אֲבָל גַּם דֵּי דּוֹמֶה,
אֶל הָאֶחָד תָּמִיד בִּמְאוֹר פָּנִים, מְחַיְּכִים
וּבַשֵּׁנִי לְעִתִּים נוֹזְפִים וּבְעִקָּר מִתְעַלְּמִים.
לִשְׁנֵיהֶם יֵשׁ חִתּוּלִים שֶׁסּוֹפְגִים
וְאֶת שְׁנֵיהֶם אֹכֶל רַךְ מַאֲכִילִים.
חודשים עָבְרוּ, שְׁלַב הָעֲגָלוֹת נִגְמַר,
הַתִּינוֹק מִתְרוֹצֵץ מְאֻשָּׁר
וְהַקָּשִׁישׁ בְּמִטָּתוֹ מְנֻטָּר.
הַתּוֹר לְעוֹלָם מַמְשִׁיךְ לְהִשְׂתָּרֵךְ,
מִשְׁתַּנִּים רַק הַנִּצָּבִים לְאוֹרְכוֹ,
זֶה בִּתְחִלָּתוֹ וְזֶה בְּסוֹפוֹ.
אני ממליץ בחום על הספר המרגש והחיובי הזה, ואני משוכנע שכל אחד יוכל להתחבר לחלק או לכל השירים – אני מאוד נהניתי.
"מילה טובה, חיוך, חיבוק, אהבה וכל השאר, פרפראות..." (השיר "תמצית" עמוד 101).
גירסה מודפסת של הספר ניתן להשיג ישירות מהמחבר, וגירסה דיגיטלית זמינה בחינם בקישור שלהלן באינטרנט – בחלק מהשירים ניתן להאזין להלחנה של השיר:

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום לכולם, בספר קיימים גם 3 ביצועיים קוליים אחד שהועלה ליוטיוב ובקישור ניתן להאזין
ושניים אחרים רק כסקיצו,ת בעמוד 97 ועמוד 175. תודה והאזנה נעימה.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום לכולם, אחרי שטחנתי לא מעט על כל הקשור לספר וכדי לצפות בתמונות אחרות ומגוונות שרובן בצבע ולמי שיש סבלנות גם לקרוא שירים חדשים וקצרים, מזמין לדף הפייסבוק שלי כדי להתרשם. מאמין שלפחות חלק מהמוצג בו ימצא חן בעיניכם. https://www.facebook.com/profile.php?id=100011503303984

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור