סטרימינג מוסיקה במערכת , מה קיים והאם לשנות ?

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
יש לי פרוססור ק״ב טוב שניתן דרכו לשמוע סטריאו.
מחובר אליו סטרימר Blusound Node יציאה אנאלוגית כך שה DAC בשימוש הוא של ה Node
ה DAC של ה NODE פחות טוב מזה של הפרוססור

על מנת לשפר איכות האודיו , כמה אפשרויות :

• לשנות חיבור קיים מה Node לדיגיטלי כך שה DAC של הפרוססור יהיה פעיל אבל אין לו MQA.
  • לקנות סטרימר חדש - עם DAC או ללא DAC (לא יודע) , אם ללא DAC אז באיזה DAC להשתמש ? זה שבפרוססור או לקנת DAC איכותי נוסף נפרד ?
  • כל אפשרות טובה אחרת תתקבל בברכה.
תודה מראש למגיבים האובייקטיבים.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
גם אני משתמש בפרוססור קולנוע ביתי משובח לכל צרכי המערכת. כשקניתי את הפרוססור לפני כחצי שנה עשיתי ניסוי, חיברתי לאחת הכניסות האנאלוגית של הפרוססור את ה-DAC - שמעתי כמה שירים וקטעי מוסיקה שאני מכיר בעל פה. בשלב השני שמעתי את אותם שירים וקטעים
כשה-DAC מחובר לפרוססור בחיבור דיגיטלי. התוצאה: גם אצלי ה-DAC העצמאי נשמע פחות טוב מה-DAC הפנימי בפרוססור. וכך זה נשאר.

נדמה לי שזה בדיוק המצב אצלך ולכן הייתי משתמש תמיד בבלוסאונד כיחידת סטרימר בלבד כשהוא מחובר לפרוססור ביציאה הדיגיטלית. לגבי MQA, אתה לא צריך לדאוג, הפורמט הזה גוסס, החברה שפיתחה אותו נמצאת בשבועות האחרונים בהליכי פשיטת רגל. טיידאל, שירות ההזרמה היחידי שתמך עד עכשיו באופן מלא ונלהב ב-MQA כבר הודיע שתוך כמה חודשים הוא ישיק תחליף משלו - שירות הזרמת מוסיקה ברזולוציה גבוהה. כל מנויי מסלול טיידאל מאסטר ייהנו מהשירות החדש ללא תשלום נוסף.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אנחנו לא משתמשים בדרך כלל בציוד ק"ב לסטריאו.
גם החיבור אנלוגי.. סה״כ חיבור הוא ליציאות RCA אני מניח לא מבטיח לך מסלול אנלוגי לכל האורך הסיגנל.

ניסית לחבר סטרימר ישירות להגברה? לפחות לצורך ניסוי?

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
אנחנו לא משתמשים בדרך כלל בציוד ק"ב לסטריאו.
גם החיבור אנלוגי.. סה״כ חיבור הוא ליציאות RCA אני מניח לא מבטיח לך מסלול אנלוגי לכל האורך הסיגנל.

ניסית לחבר סטרימר ישירות להגברה? לפחות לצורך ניסוי?
לא יודע איך לחבר ישירות להגברה כי הפרוססור ק״ב נפרד מהמגבר ק״ב.
המגבר ק״ב מחובר לפרוססור בכבלי XLR

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
גם אני משתמש בפרוססור קולנוע ביתי משובח לכל צרכי המערכת. כשקניתי את הפרוססור לפני כחצי שנה עשיתי ניסוי, חיברתי לאחת הכניסות האנאלוגית של הפרוססור את ה-DAC - שמעתי כמה שירים וקטעי מוסיקה שאני מכיר בעל פה. בשלב השני שמעתי את אותם שירים וקטעים
כשה-DAC מחובר לפרוססור בחיבור דיגיטלי. התוצאה: גם אצלי ה-DAC העצמאי נשמע פחות טוב מה-DAC הפנימי בפרוססור. וכך זה נשאר.

נדמה לי שזה בדיוק המצב אצלך ולכן הייתי משתמש תמיד בבלוסאונד כיחידת סטרימר בלבד כשהוא מחובר לפרוססור ביציאה הדיגיטלית. לגבי MQA, אתה לא צריך לדאוג, הפורמט הזה גוסס, החברה שפיתחה אותו נמצאת בשבועות האחרונים בהליכי פשיטת רגל. טיידאל, שירות ההזרמה היחידי שתמך עד עכשיו באופן מלא ונלהב ב-MQA כבר הודיע שתוך כמה חודשים הוא ישיק תחליף משלו - שירות הזרמת מוסיקה ברזולוציה גבוהה. כל מנויי מסלול טיידאל מאסטר ייהנו מהשירות החדש ללא תשלום נוסף.
תודה.
לעניין : ״ הייתי משתמש תמיד בבלוסאונד כיחידת סטרימר בלבד כשהוא מחובר לפרוססור ביציאה הדיגיטלית.״ ...
במקרה זה , האם הבלוסאונד Node כסטרימר בלבד מספיק איכותי ? או שסטרימר אחר יהיה טוב יותר ?
לא שאני רץ להוציא כספים , אבל אם אני בתלם של שיפור , הייתי רוצה להבין לעומק את העניין.

ואני מבין שחיבור דיגיטלי כלומר כבל אופטי מתאים ???

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא יודע איך לחבר ישירות להגברה כי הפרוססור ק״ב נפרד מהמגבר ק״ב.
המגבר ק״ב מחובר לפרוססור בכבלי XLR

יציאה אנלוגית של הממיר ישירות לכניסות של מגבר
אין לך כניסות RCA במגבר?

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
יציאה אנלוגית של הממיר ישירות לכניסות של מגבר
אין לך כניסות RCA במגבר?
לא מבין כל כך ... Sorry.

מצרף את החיבורים של המגבר. ה XLR כבר תפוסים ( מחוברים לפרוססור )

Screenshot 2023-05-13 at 12.52.39.png

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
1 - LF
5 - RF

תבדוק שיש לך שליטה בווליום איפה שהו, מקור או מגבר, תשים את זה על מינימום שלא תשרוף כלום ותגביר אחר כך
תודה.
מעדיף שלא , האמת. לא רוצה לגרום נזק. במיוחד שאני
לא מבין כל כך.
אולי מה שרן כתב מתאים יותר ? , לא ?
( בכל מקרה מודה מאד על העזרה )
נכתב מהממ״ד …

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תודה.
מעדיף שלא , האמת. לא רוצה לגרום נזק. במיוחד שאני
לא מבין כל כך.
אולי מה שרן כתב מתאים יותר ? , לא ?
( בכל מקרה מודה מאד על העזרה )
נכתב מהממ״ד …

תלוי בטיב הפרוססור. אבל מה שאני כתבתי בהודעה ראשונה - אכן, לרוב פרוססור מבצע המרה לדיגיטל. כך שמבחינה טכנית יבשה יש משמעות לחבר דיגיטלי את הממיר.
תבדוק רוחב פס, לפעמים אופטי לא מעביר רזולוציה מעבר ל-96/24 אז עדיף חיבור קואקס

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
תלוי בטיב הפרוססור. אבל מה שאני כתבתי בהודעה ראשונה - אכן, לרוב פרוססור מבצע המרה לדיגיטל. כך שמבחינה טכנית יבשה יש משמעות לחבר דיגיטלי את הממיר.
תבדוק רוחב פס, לפעמים אופטי לא מעביר רזולוציה מעבר ל-96/24 אז עדיף חיבור קואקס
תודה.
איך בודקים רוחב פס ?
כל כבל RCA מתאים לקואקס ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תודה.
איך בודקים רוחב פס ?
כל כבל RCA מתאים לקואקס ?

רוחב פס כתוב לך במפרט של המכשיר

לגבי חיבור קואקס דיגיטלי, זה חייב להיות כבל digital interconnect 75 Ohm
אם כי זה נראה שזה דומה מבחינת החיבור, זה לא

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
רוחב פס כתוב לך במפרט של המכשיר

לגבי חיבור קואקס דיגיטלי, זה חייב להיות כבל digital interconnect 75 Ohm
אם כי זה נראה שזה דומה מבחינת החיבור, זה לא
ראשית תודה על הסבלנות !
מצאתי הסבר בתמיכה של הבלוסאונד :
נראה לי אפשרות רביעית היא המתאימה

Screenshot 2023-05-13 at 13.59.06.png

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
שאלה אחרונה בבקשה ...
מה עדיף לחבר דיגיטלי ?
כבל אופטי או RCA (מצרף תמונות ) ?
יש לי את 2 הכבלים.
צפה בקובץ המצורף 62749צפה בקובץ המצורף 62750צפה בקובץ המצורף 62751

צפה בקובץ המצורף 62752

שאלה אחרונה בבקשה ...
מה עדיף לחבר דיגיטלי ?
כבל אופטי או RCA (מצרף תמונות ) ?
יש לי את 2 הכבלים.
צפה בקובץ המצורף 62749צפה בקובץ המצורף 62750צפה בקובץ המצורף 62751
צפה בקובץ המצורף 62752

לחבר ולנסות. אני מבין ששניהם של Transparent Audio פחות או יותר אותה סדרה
לחבר ולשמוע. אני בדרך כלל נותן שבוע. שבוע עם כבל אחד, אחר כך תחליף תראה אם אתה מרגיש הבדל

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
תודה.
לעניין : ״ הייתי משתמש תמיד בבלוסאונד כיחידת סטרימר בלבד כשהוא מחובר לפרוססור ביציאה הדיגיטלית.״ ...
במקרה זה , האם הבלוסאונד Node כסטרימר בלבד מספיק איכותי ? או שסטרימר אחר יהיה טוב יותר ?
לא שאני רץ להוציא כספים , אבל אם אני בתלם של שיפור , הייתי רוצה להבין לעומק את העניין.

ואני מבין שחיבור דיגיטלי כלומר כבל אופטי מתאים ???
חיבור דיגיטלי לאודיו מגיע בשני סוגי כבלים ותיקים שקיימים כבר עשרות שנים.
1. כבל אופטי - שאותו הזכרת. סיב אופטי שברגע שהכבל מחובר באופן תקין לצד אחד - הסטרימר של בלו סאונד או הפרוססור שלך תראה בצד השני של הכבל אור קטן דולק בצבע אדום.
2. כבל דיגיטלי - שהחיבור שלו נראה כמו פין מתכת קטן מסוג זכר (פין מלא) במרכזו של עיגול. מבחינה פיזית בלבד הוא זהה לכבל RCA יחיד, למרות שאפיון השימוש שלו שונה ולכן מומלץ להשתמש לא בכבל RCA רגיל, אלא בכבל דיגיטלי שמיועד לכך מראש.

אם בסטרימר של בלוסאונד ובפרוססור יש לך את שני סוגי החיבורים - אופטי וגם דיגיטלי תוכל לרכוש או להשיג כבלים משני הסוגים ולעשות ביניהם השוואה - איזה סוג כבל יישמע טוב יותר.

ויש לי שאלה אליך - בנקודה שעד כה לא התייחסת אליה. למה אתה צריך את הסטרימר של בלוסאונד? הפרוססור שלך לא כולל יחידת סטרימינג שמובנית כבר בתוכו בילט אין? האם זה פרוססור ישן שאינו תומך בסטרימינג? אני שואל את השאלה הזו כי אם יש לך פרוססור עם יחידת סטרימינג פנימית יכול מאוד להיות שהבלוסאונד מיותר.

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
חיבור דיגיטלי לאודיו מגיע בשני סוגי כבלים ותיקים שקיימים כבר עשרות שנים.
1. כבל אופטי - שאותו הזכרת. סיב אופטי שברגע שהכבל מחובר באופן תקין לצד אחד - הסטרימר של בלו סאונד או הפרוססור שלך תראה בצד השני של הכבל אור קטן דולק בצבע אדום.
2. כבל דיגיטלי - שהחיבור שלו נראה כמו פין מתכת קטן מסוג זכר (פין מלא) במרכזו של עיגול. מבחינה פיזית בלבד הוא זהה לכבל RCA יחיד, למרות שאפיון השימוש שלו שונה ולכן מומלץ להשתמש לא בכבל RCA רגיל, אלא בכבל דיגיטלי שמיועד לכך מראש.

אם בסטרימר של בלוסאונד ובפרוססור יש לך את שני סוגי החיבורים - אופטי וגם דיגיטלי תוכל לרכוש או להשיג כבלים משני הסוגים ולעשות ביניהם השוואה - איזה סוג כבל יישמע טוב יותר.

ויש לי שאלה אליך - בנקודה שעד כה לא התייחסת אליה. למה אתה צריך את הסטרימר של בלוסאונד? הפרוססור שלך לא כולל יחידת סטרימינג שמובנית כבר בתוכו בילט אין? האם זה פרוססור ישן שאינו תומך בסטרימינג? אני שואל את השאלה הזו כי אם יש לך פרוססור עם יחידת סטרימינג פנימית יכול מאוד להיות שהבלוסאונד מיותר.
תודה על התוספת.
ראה תמונות לעיל של הכבלים שברשותי .
אכן לפרוססור יש יחידת סטרימינג מובנית , הבעיה שזה ספוטיפיי ... ואני פחות אוהב אותם בגלל האיכות.

Screenshot 2023-05-13 at 14.35.44.png

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
תודה על התוספת.
ראה תמונות לעיל של הכבלים שברשותי .
אכן לפרוססור יש יחידת סטרימינג מובנית , הבעיה שזה ספוטיפיי ... ואני פחות אוהב אותם בגלל האיכות.

צפה בקובץ המצורף 62753
הפרוססור תומך אך ורק בספוטיפיי? כי אם זה המצב, תעשה את ההשוואה בין שני סוגי הכבלים - דיגיטלי מול אופטי, ואז תדע מה טוב יותר בין הבלוסאונד לבין הפרוססור.

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
הפרוססור תומך אך ורק בספוטיפיי? כי אם זה המצב, תעשה את ההשוואה בין שני סוגי הכבלים - דיגיטלי מול אופטי, ואז תדע מה טוב יותר בין הבלוסאונד לבין הפרוססור.
תודה.
בעוד כשבועיים אני במפעל החברה בארה״ב , אשאל אותם ישירות למה ״נדבקים״ לשרות סטרימיג נחות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור