סטריאו טוב ל WAV ו MP3

ranv

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שאלה עקרונית.

השאלה שלי היא איך אני יכול להשמיע את המוזיקה שלי מהמחשב בצורה הכי איכותית שאני יכול מבלי להרוג זבוב עם תותח. מה הכי טוב?- האם להעביר אותם לCD יכול לשפר את המצב, משום שהוא מקור יותר איכותי? אולי שימוש בסטרימר? איך זה משפיע על הדילמה מגבר או רסיבר?

ובכלל, אם רוב המוזיקה שלי נמצאת בפורמטים כאלה ...אתם יודעים מה בהנחה שכל המוזיקה שלי היא MP3, כמה בכלל מערכת טובה יכולה להוציא מהם ואיך? במקרה כזה כמה כדאי בכלל להשקיע ברמקולים? במגבר?

תודה,
רן

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האם השאלה שלך היא.

אם אני שומע מוסיקה ממחשב ורובה MP3 שווה לי להשקיע במערכת?

אם כן אז לא. אם לא אז כן.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם המקור המוזיקה שלך במחשב הוא MP3 לדעתי חבל להמיר אותם ל CD האיכות לא יכולה להיות יותר טובה מהמקור (כאמור אם MP3 זה המקור) - סטרימר אלחוטי כמו שבזק מוכרת יחיסת בזול יכול להיות פתרון.

אם המקור שלך יותר אכותי מ MP3 אז זה כבר סיפור אחר.

Avi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
דרך אחרת להסתכל על זה מוצגת לפניכם.
אתם טוענים שאין טעם לבחור לרכוש מערכת טובה אם המקור הוא MP3 ולדעתי
אפשר להנות ממוזיקה גם אם היא מושמעת בפורמט הנ"ל ואני אתן דוגמא:
רכשתי לפני כשבועיים שני דיסקים אחרי שהורדתי אותם מהאינטרנט.
ניסיתי להשוות בין הדיסק המקורי לקובץ שהורדתי ראש בראש ואמנם היה הבדל, אך לא מדובר כאן על שיפור של 100% מהקובץ שהורד מהאינטרנט (באיכות דגימה של 192Kbps), אלא על הרבה פחות. אם ניתן לכמת את זה, היתי אומר בהערכה גסה 10%-20% הבדל שמיע לע"ד.
שמתי לב בעיקר להבדל אחד:דיוק בתדרים שנזקף לזכותו של הCD.
במילים אחרות, המוזיקה נשמעת אמיתית יותר.
אולי זה פסיכולוגי, אך אני מעדיף את המוזיקה על דיסק.
על אף האמור, להערכתי לא יהיה זה אחראי לומר לפותח התראד שלא כדאי לו לרכוש מערכת איכותית אם רוב רובה של המוזיקה שהוא מחזיק נמצאת במחשב ובפורמט הנ"ל.
רן, נסה לשלב בין קניית דיסקים ובין שמיעה של אותו דיסק במחשב ראש בראש, יכול להיות שגם לך ההבדל לא יהיה דרסטי.
כמובן שלכל אדם שמיעה שונה ויכול בהחלט להיות שאם המערכת יוקרתית, ההבדל יהיה שמיע הרבה יותר.
בהצלחה!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני חושב שמטרת המערכת היא להשמיע מוסיקה באיכות הטובה ביותר. מה זה יעזור אם ההזנה שלך היא כבר לא איכותית.
לדעתי מערכת איכותית רק תוציא את מגרעות ההקלטה וזה מה שיגרום לו להיתאכזב מהמערכת. לכן אני ממליץ לרכוש רמקול בינוני ורסיבר סטריאו פשוט.

vazan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אם אני מבין נכון, אתה רוצה לדעת מה לעשות כדי לשמוע מהמחשב את המוסיקה הכי טוב, אז ככה, כל המרה שתעשה בהכרח תוריד את איכות המקור שלך, כך אם תצרוב לCD האיכות תרד, אולי לא בצורה משמועותית .
בכל מקרה עדיף שתשמיע את קבצים מהמקור, איך שהורדת אותם בלי העברות.
אם אתה מחפש לשפר את האיכות תנסה להוריד תוכנות או plugins לתוכנות שמשמיעות MP3 בהם ניתן לשחק עם הסאונד, כך אולי תוכל לשפר את האיכות.
כמובן שזה לא יהיה לעולם כמו CD במערכת איכותית, אבל אפשר להגיע לבסדר פלוס ב MP3.
אם אתה רוצה להשקיע תקנה כרטיס קול עם יציאה אופטית דיגיטלית...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הבעיה היא לא בהמרה -
כעקרון מוזיקה שנמצאת מראש בפורמט MP3 היא לא מוזיקה באיכות טובה, כך שאין אפשרות להוסיף בשום צורה גווני צלילים שאין במקור.
צריבת CD בפורמט ניגון רגיל לא משנה את האיכות (למרות שיש המרה) לא לטוב ולא לרע.

ranv

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על התגובות ושאלה נוספת באותו עניין. האם יש איזשהו פורמט שאליו אני יכול לגבות את אוסף הדיסקים שלי שישמור על איכותם באופן מלא כך שאוכל לשחזר אותם אח"כ?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
פורמט FLAC מכווץ ב-50% לערך ללא איבוד איכות (גם wma lossless)

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שאלה עקרונית.

השאלה שלי היא איך אני יכול להשמיע את המוזיקה שלי מהמחשב בצורה הכי איכותית שאני יכול מבלי להרוג זבוב עם תותח. מה הכי טוב?- האם להעביר אותם לCD יכול לשפר את המצב, משום שהוא מקור יותר איכותי?

לדעתי הצנועה, בשונה מהדעה הרווחת התשובה היא כן.
מהו נגן CD? מכשיר הממיר מידע דיגיטלי למידע אנאלוגי.
לכן החלק החשוב ביותר בנגן CD הוא ה DAC . ה DAC הוא הרכיב שלמעשה ממיר את התוכן הדיגיטלי (סידרת מספרים בבסיס הקסה דצימלי) למידע אנאלוגי (זרם חשמלי). המידע האנאלוגי אחר כך הולך לפרה -> למדבר -> לרמקול.

אז נכון שאם תנגן את ה CD בנגן ייעודי לא יתוספו פרטים לקובץ המקורי, אבל המידע האנאלוגי שמגיע למגבר יהיה הרבה יותר איכותי, מאשר מה שתקבל עם כרטיס קול פשוט.

שאלה ראשונה היא: רגע! גם במחשב יש לי DAC. זה חלק מכרטיס הסאונד. אז התשובה היא כן. בהחלט. אבל בנגנים יעודיים ברמה סבירה, יש DAC הרבה, הרבה יותר איכותי. מה שאתה יכול לעשות זה ללכת על כרטיס מחשב איכותי יותר. לדוגמא http://www.m-audio.com/products/en_us/Audiophile192-main.html
קצת יקר, אבל יש להם מוצרים יותר זולים, אך עדיין איכותיים מאוד ולא רק להם. בטח שעדיף להימנע מכרטיסים המצויידים בערכות השבבים הכי זולות (לצערי רוב המחשבים).

שאלה שנייה: האם אני יכול לקבל את השיפור באיכות גם עם נגן DVD? התשובה היא לא בהכרח. לנגן DVD יש צורך ב 8 יחידות DAC, שבעה ערוצים, וערוץ בס. למגן CD יש רק צורך ב 2. מה שיוצא מכאן זה שבנגן CD איכותי, תהיה המרת DAC יותר טובה מבנגן DVD, כי המהנדסים בדרך כלל ישתמשו ברכיבים טובים יותר, וכתוצאה, סיגנל יותר איכותי יוצא למגבר.

שאלה שלישית: מה בדבר חיבור דיגיטלי? אני יכול לחבר את המחשב באמצעות כבל אופטי ישירות למגבר, ואז עקפתי את ה DAC הבינוני של המחשב.
ובכן, עקרונית זה נכון, אבל אז אתה צריך כרטיס קול במחשב עם יציאה דיגיטלית, ופרה (או משולב) עם כניסה דיגיטלית. במקרה כזה הפרה (מגבר) למעשה מכיל את רכיב ה DAC (ההמרה חייבת להתבצע לפני ההגברה). אני בכלל לא בטוח שבטווח השקעה של מגבר צנוע - בינוני , נקבל פרה עם DAC הרבה יותר טוב מממחשב ממוצע. גם במקרה של רסיבר קולנוע בית, ע"פ רוב יחידות ה DAC לא יהיה איכותיות כמו ב CD, מכיוון שגם כאן יש צורך לטפל ב 8 ערוצים (הרסיבר אמור להגביר קולנוע ביתי לא?) ולכן ה DAC יהיו פשוטים יותר מבנגן CD איכותי.
מובן שאותו הסבר תקף גם לגבי חיבור של ה DVD ל מגבר, דיגיטלית.

לסיכום:
הכי טוב:
דיסקים מקוריים ונגן CD טוב.
קצת פחות טוב:
אם תיצרוב את ה MP3 ותנגן אותם דרך נכן CD איכותי.
או שתרכוש כרטיס קול איכותי, עם DAC איכותי.
לא משהו:
להשתמש במחשב עם כרטיס בסיסי, ישירות מול המגבר.

עדיין במקרה כזה הייתי משקיע בכיף במערכת טובה, כי עדיין עם מגבר טוב,
ורמקולים טובים תשמע יותר טוב את ה MP3 שלך. נכון שלא תמצא 100% מהפונטציאל, אבל תמיד תוכל להוסיף נגן CD או כרטיס איכותי. ולדעתי עם מערכת יותר טובה, תשמע יותר מוסיקה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דג רקק - מסכים איתך לחלוטין וההסבר מעולה.

אבל לא מסכים למשפט האחרון שלך ואני מצטט

אתה כתבת.

"עדיין במקרה כזה הייתי משקיע בכיף במערכת טובה, כי עדיין עם מגבר טוב,
ורמקולים טובים תשמע יותר טוב את ה MP3 שלך. נכון שלא תמצא 100% מהפונטציאל, אבל תמיד תוכל להוסיף נגן CD או כרטיס איכותי. ולדעתי עם מערכת יותר טובה, תשמע יותר מוסיקה."

ואני טוען.

שמערכת איכותית יודעת לשקף בעיות, זה בדיוק כמו אלה שרוכשים פטיפון למתחילים שהראש כל כך פשוט שהם מתבאסים מהפטיפון ולא בא להם לשמוע אותו. הראש במקרה הזה הוא ה-MP3 שנישמע גרוע ביחס למקורי או צרוב ממקורי {אני אישית לא מבחין בין צרוב ממקורי למקורי אך עדיין מעדיף את המקורי}. אי לכך מערכת איכותית תוציא לו את מיגרעות ה-MP3 מה שיאכזב אותו, מערכת פשוטה יותר לא תדע לשקף זאת ולכן תשמע "טוב יותר".

האמן לי שזה מתוך נסיון, היה לי גם את זה וגם את זה.

ranv

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקי, אחרי התשובות המפורטות האלה אפילו לי כבר מתחילים להתחבר הקצוות. אם אני לוקח את התשובה של ליאור ומחבר אותה עם התשובות של נמר ושל דג רקק עולה השאלה הבאה:

אני לקוח ומגבה את כל הCDים שלי לאיזה פורמט lossless . איך והאם אני יכול כעת לשים DAC בין המחשב למגבר שלי ושיתן לי איכות כמו של CD. אני לא מאמין שיש איזשהו כרטיס קול שיתן לי איכות כמו של CDP - אבל, ...לא יודע אולי יש איזה התקן או פתרון אחר.

במילים אחרות האם יש דרך שבה אני יכול לשלב את האיכות של הCD מצד אחד ואת הנוחות של מחשב מצד שאני ועל הדרך גם לחסוך בלאי של CDים ולגבות אותם. (אם יש משהו שאני פוחד ממנו זה שודד חסר מצפון שיכנס באישון ליל וישדוד ממני את אוסף הCDים שעמלתי עליו 20 שנה)

תודה,
רן

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מבין מה אתה אומר. ואני מקבל את זה לחלוטין שכמה ששאר המערכת יותר משובחת אז החיסרון שך MP3 יותר יוצא לאור. (מותר גם להסכים באתר סטריאו ;) )
אבל אני גם מאמין שאני ואתה וכולם נכנסים לתחום של אודיופיליה, קודם כל בשל אהבת מוסיקה. ובעניין הזה אני חושב שיש שני דברים חשובים 1. לשמוע כמה שיותר מוסיקה, בכמה שיותר זמן 2. לשמוע את המוסיקה בצורה הכי טובה שאפשר (להל"ן רכיבים טובים במערכת).

במובן הזה אני חושב של שלמרות החסרונות הברורים שציינת, עדיין מערכת טובה אבל לא מושלמת, תוביל לעניין החשוב הראשון. להאזין להרבה מוסיקה. ותשאיר מקום ושאיפה לשיפור בדבר השני החשוב, לשפר חוליות חלשות במערכת עם הזמן וכמובן הכיס.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עם זה אני מסכים לחלוטין ואני סבור ובטוח שמי שמתחיל לעכל את איכיות הצליל שאפשר להגיע אליהם מתחיל לחשוב על אכיות המדיה.

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אוקי, אחרי התשובות המפורטות האלה אפילו לי כבר מתחילים להתחבר הקצוות. אם אני לוקח את התשובה של ליאור ומחבר אותה עם התשובות של נמר ושל דג רקק עולה השאלה הבאה:

אני לקוח ומגבה את כל הCDים שלי לאיזה פורמט lossless . איך והאם אני יכול כעת לשים DAC בין המחשב למגבר שלי ושיתן לי איכות כמו של CD. אני לא מאמין שיש איזשהו כרטיס קול שיתן לי איכות כמו של CDP - אבל, ...לא יודע אולי יש איזה התקן או פתרון אחר.

במילים אחרות האם יש דרך שבה אני יכול לשלב את האיכות של הCD מצד אחד ואת הנוחות של מחשב מצד שאני ועל הדרך גם לחסוך בלאי של CDים ולגבות אותם. (אם יש משהו שאני פוחד ממנו זה שודד חסר מצפון שיכנס באישון ליל וישדוד ממני את אוסף הCDים שעמלתי עליו 20 שנה)

תודה,
רן

יש ויש. קודם כל כרטיסי קול טובים, נותנים בהחלט סאונד לא רע. בכלל, התחום של סאונד בעולם המחשבים עבר שידרוג אדיר בשנים האחרונות. ראשית בגלל שיותר ויותר אולפנים מקליטים וממקססים באמצעות מחשב, ושנית בגלל התחום של HTPC , שנכנס לסלון, והתפתח שוק חזק סביב זה.

שנית אתה יכול לרכוש DAC כרכיב עצמאי. זה אפילו נחשב למעשה מאוד אודיופילי. המחירים נעים בין 100$ להרבה יותר. Musical Fidelity X dac
זה דוגמא למוצר שאני ממש מתלהב ממנו. אבל יש הרבה מוצרים טובים ובמחירים יותר שפויים ממנו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
טעית לגבי האולפנים ידידי הדג.

המחשב משמש לאולפן כפלטפורמה ויזואלית. המקרופונים עוברים דרך A2 ו-999 או 888 של פרוטולס והמחשב אך ורק מראה אותם על הצג, כאשר עובדים עם פרוטולס HD אז המחשב שוב משמש כפלטפורמה ויזואלית והעיבוד נעשה כבר בפרוטולס. זו הסיבה שעם פרוטולס אפשר לעבוד גם עם מחשבים יחסית "חלשים".

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לא דיברתי על ציוד הקךטה מקצועי היי אנד.
יותר בכיוון של כרטיסים ביתיים יותר. יש היום כרטיסי הקלטה עם ADC (ממיר אנאלוגי דיגיטלי) ברזולוצייה של 20 ביט ואף 24 ביט. כשמחברים את זה עם תוכנות מתקדמות כמו קיו בייס, אז אפשר להגיע לרמה מאוד גבוהה גם עם PC. כמובן שלא תגיע לרמה מקצועית של אופלן על.
אם אני לא טועה אז כשאבייתר בנאי הקליט את אלבומו השני, הוא הלך לאיזור מיצפה רימון, וסגר את רוב העסק עם קיו בייס ורמת מחשב גבוהה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כרטיסים לא מיקצועיים אני לא מכיר .

אתה מבלבל בין תוכנת הקלטה למכשיר הקלטה, הרי אתה לא מקליט על קיו בייס אלה הקיו בייס הינה מיקסר הקלטה וירטואלי, ההקלטה וההמרה היא באמצעות כרטיס הקול.

לא משנה אתה קצת מבלבל בין הביתי למיקצועי. אל תכניס ציוד מיקצועי והקלטות למשוואה, זה ממש פועל אחרת ממה שאתה מתאר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תוספת קטנה היא שאבייתר בנאי והטכנאי שלו עדיין לא יודעים להקליט ובטח שלא להוציא סאונד טוב. בגלל זה הדיסק השני שלא היה נישמע כזה גרוע.

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לו זה היה רק אבייתר :( איכות הסאונד בחלק גדול מהדיסקים הישראלים היא נושא כאוב, שלא לומר מביך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור