סדרת Absolute של Ideon


רפי לוהב

עוסק בתחום
הודעות
120
מעורבות
133
נקודות
43
Ideon Audio היא חברה יוונית המתמחה בציוד אודיו דיגיטלי בעל ביצועי קצה. אידיאון שמה לנגד עיניה מטרה: להפוך את המידע הדיגיטלי שבקבצי מוסיקה למוסיקה חיה ונושמת, בדומה לחוויה שאנחנו חשים בעת האזנה למוסיקה חיה.

סדרת Absolute היא ספינת הדגל של אידיאון. הסדרה כוללת סטרימר (Absolute Stream), רקלוקר (Absolute Time/Absolute Time Signature) ודאק (Absolute DAC). זו סדרה עטורת פרסים ומוערכת בעולם כולו. אם כבר מדברים על ביצועי קצה, אין כמו סדרת Absolute להמחיש זאת.

abs_dac.png

abs_time.png

abs_stream.png


ה Absolute DAC הוא מוצר שאידיאון יצאה איתו כבר בתחילת הדרך ומאז שדרגה אותו פעמיים. הסדרה כולה מכוונת אל הקצה העליון ביותר שניתן להעלות על הדעת, מה שנקרא לפעמים Ultra High-End. לפי מה שאפשר למצוא ברשת, אכן מדובר בסטאפ דיגיטלי שהוא לא רק בטופ של הטופ, אלא גם בכזה שנשמע מוסיקלי ומרגש – דבר שרבים עדיין מתקשים להגיד על מקורות דיגיטליים.

נתונים טכנייים אפשר למצוא באתר החברה: Ideon Audio.

מעניין לא פחות, אם לא יותר, לקרוא מה אחרים אומרים על הסט הזה.

הכתבה הבאה היא מלפני כמה חודשים. גם אם אין לכם זמן, כוח או חשק לקרוא את כולה, כדאי מאד לקרוא את הסיכום, כי זה אומר בעצם הכל.
תמצית הדברים, בתרגום חופשי:

"כפי שאולי הבנתם בשלב זה, אני מוצא שהסאונד של Ideon Absolute הוא יותר מסתם הישג יוצא דופן, בכך שהוא מציע תלת מימדיות מוחשית, משולבת בביצוע רהוט ודינמי להפליא. בהציגו שפע של חוזקות, הוא מציע את היכולת להציג קבצי מקור דיגיטליים מכל סוג שהוא בצורה מוסיקלית הכי אותנטית שחוויתי עד כה. אמנם אני מבין שהמחיר המבוקש של מכלול הרכיבים יוצאי הדופן האלה יציב את המערכת המפוארת הזו הרבה מעבר להישג ידם של רוב האודיופילים חובבי המוסיקה. אבל, בהשוואה לסדרות נחשבות אחרות של מותגים מבוססים יותר, מדוברים יותר וגם יקרים יותר, הרי שמכיוון שהסט הזה מעלה את הרף כנגד המתחרים האחרים, הוא גם מייצג מציאה בלתי מסויגת!"

קישור לכתבה:

את אותם הדברים אפשר למצוא בסרטון הבא, של גרג וויבר:

כתבה נוספת, הפעם מלפני שנתיים, מתוך המגזין הנחשב TAS – רוברט הארלי בריוויו מקיף על כל הסט.

"ה- Absolute Epsilon DAC, שרת המוסיקה Absolute Stream והרקלוקר Absolute Time נמצאים בקצה העליון של הסטאפים הדיגיטלים הטובים ביותר היום. לשלישיה ישנן כמה תכונות מוסיקליות יוצאות דופן, כולל רפרודוקציה מדהימה של הדינמיקה של המוסיקה. תחושת המיידיות והנוכחות - ההרגשה שאין כלום בינך לבין המוזיקה - הייתה מרשימה באותה מידה. המוחשיות של שלישיית Ideon הזכירה מערכת אנאלוגית עם רמקול שופרי גדול, על כל הלהט והחיים שבו."

לכתבה:

מאז כתב רוברט הארלי את הדברים, חלפו שנתיים, ה Absolute DAC שודרג שוב והרקלוקר (Absolute Time) קיבל אח גדול Absolute Time Signature שבו הצליחו באידיאון לשבור (שוב) את התקרה ולהגיע לשיאים חדשים.

ויש עוד המון כתבות באתר החברה וברשת.


סדרת Absolute מתוכננת ובנויה ללא פשרות ובאופן קיצוני. זוהי סדרה Cost-no-object – מה שאומר שהמחירים אינם זולים (Absolute DAC: 45,900 Euro, Absolute Time: 9,900 Euro – Signature edition: 21,800 – Absolute Stream: 20,900 Euro). יחד עם זאת, בליגה העליונה שבה הסדרה נמצאת, היא נותנת תמורה גדולה מאד לכסף! מי שכבר יכול לשקול פרונט-אנד דיגיטלי ברמת מחיר כזו, יגלה שאין לו מה לחפש הלאה. הוא ימצא יקר יותר... אבל טוב יותר?


לפרטים נוספים התקשרו או כתבו לי.
______________________
רפי לוהב, מערכות שמע.
www.rlaudio.co.il
טלפון: 054-2454702
תנועת המרי 2, קרית אונו.
דוא"ל: raphy.lohev@gmail.com
 


למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור