סאונד בריטי מול אמריקאי ואחרים

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
לאורך השנים שמתי לב שאנשים מציינים לא מעט לגבי רמקולי (בעיקר?) שיש להם צליל בריטי או אמריקאי. אני מניח שהכוונה היא שהבריטיים נצילים פחות ועקומת הצליל שלהם פחות V.
מה זה אומר לכם והאם נתקלתם בעוד תאורים כאלה לצליל של רמקולים?

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
רוב הרמקולים האמריקאים והבריטים היום כבר סינים,הגוון קצת אסיאתי..

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לאורך השנים שמתי לב שאנשים מציינים לא מעט לגבי רמקולי (בעיקר?) שיש להם צליל בריטי או אמריקאי. אני מניח שהכוונה היא שהבריטיים נצילים פחות ועקומת הצליל שלהם פחות V.
מה זה אומר לכם והאם נתקלתם בעוד תאורים כאלה לצליל של רמקולים?
הכוונה בצליל "בריטי" הוא לצליל הנוצר עקב "עקומת BBC" המאפיינת רמקולים בריטים רבים.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
תחשוב על האופי של שני העמים ועל החללים בהם הם שומעים את המערכת, יקירתי אני מדליק את המערכת והולך לספריה להאזין כמעה עם כוס תה...

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
אני מאלה שאוהב רמקולים אנגליים
מחזיק כמה סטאפים עם הרמקולים הבאים Spendor D9, Living Voice Avatar 3, Harbeth SHL5 כל אחד נשמע אחרת אבל בכל אחד מהם יש את החתימה של הסאונד האנגלי.

• Like
Reactions: omi

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אני מאלה שאוהב רמקולים אנגליים
מחזיק כמה סטאפים עם הרמקולים הבאים Spendor D9, Living Voice Avatar 3, Harbeth SHL5 כל אחד נשמע אחרת אבל בכל אחד מהם יש את החתימה של הסאונד האנגלי.
אשמח אם תוכל להשוות בין הקבוצה הזאת לקבוצה אמריקאית, צרפתית, גרמנית או דנית ולפרט איפה ההבדל.
מה זה מבחינתך "צליל אנגלי"?

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
צליל אנגלי זה שאתה שומע חייב כוס תה.
אמריקאי לדוגמא הולך טוב עם קפה שחור ....

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
אשמח אם תוכל להשוות בין הקבוצה הזאת לקבוצה אמריקאית, צרפתית, גרמנית או דנית ולפרט איפה ההבדל.
מה זה מבחינתך "צליל אנגלי"?
בשאלה שלך יש אווירה צינית/לועגת משהו
אני לא מאזין לרמקולים עפ"י המוצא האתני, אהבתי את מה שיש לי בבית והם שונים מאד אחד מהשני.
השוני גם בא לידי ביטוי בהגברות המאד שונות שבחרתי לשדך לכל אחד מהם, ממונובלוקים מנורתיים משנות החמישים דרך הגברה טרנזיסטורית Class A ועד הגברה טרנזיסטורית מודרנית עם מנורות בקדם.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
בשאלה שלך יש אווירה צינית/לועגת משהו
אני לא מאזין לרמקולים עפ"י המוצא האתני, אהבתי את מה שיש לי בבית והם שונים מאד אחד מהשני.
השוני גם בא לידי ביטוי בהגברות המאד שונות שבחרתי לשדך לכל אחד מהם, ממונובלוקים מנורתיים משנות החמישים דרך הגברה טרנזיסטורית Class A ועד הגברה טרנזיסטורית מודרנית עם מנורות בקדם.
לא היתה כוונה צינית או לועגת. אני בהחלט מודע לכך שיש הסכמה של "צליל X", לדוגמא צליל מנורות מול הגברה טרנזיסטורית.
ענו מעליך לגבי עקומת ה BBC וקיוויתי שאולי תוכל להוסיף על זה מההתרשמות האישית שלך מאחר ועברת לא מעט זוגות של רמקולים בריטיים אחרי שאני מניח שלפני כל קנייה נחשפת למערכות ורמקולים אחרים בין אם אצל חברים או בחנות.

תכלס, שמעתי בעיקר על צליל "אמריקאי" כשלרוב מתכוונים לצליל V עם באס וטרבל מודגשים. וצליל אנגלי, פחות אם בכלל על צליל 'גיאוגרפי' אחר, פשוט סקרן לגבי טעם ואולי גם לגלות שישנם רמקולים אנגליים שלגמרי לא נופלים בהגדרה הזאת.

rainbird

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
28
בהרבה רמקולים בריטיים יש דגש על המיד

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
כמו שציינו מעליי, הסאונד הבריטי מודגש מיד ע"י עקומת הBBC=הדגשת מיד באס תחתון בקרוס הרמקול עם קיפול הגבוהים והבאס.
צליל גרמני בד"כ מדוייק וחריף ואנליטי . בהיר מאוד למרות שהיום ישנם הרבה יצרנים המכוונים לסאונד חם.
צליל אמריקני הוא די FLAT עם דגש קטן בגבוהים ודגש גדול בבאס. גם כאן זה מאפיין שהיה עד לפני כשני עשורים. צריך לזכור שהגברות אמריקניות כוונו בעיקר על רמקולים מקומיים- מגנפאן ווילסון ,לגאסי, PIPE DREAMS ועוד. כך שהיו רמקולים חריפים מאוד עם אלקטרוניקה שאופיינה כחמה על מנת להגיע לאיזון. היום יש כבר הכל מהכל.
צליל צרפתי ממה שיצא לי לשמוע מאופיין גם כחם כאשר הרמקולים חריפים יותר(TRIANGLE, FOCAL/JM LAB)ואלקטרוניקה חמימה-YBA,CAIRN, JADIS.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
מושגים שאבד עליהם הכלח מזמן. הגלובליזציה לא דילגה גם על ההיי-פיי.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
מושגים שאבד עליהם הכלח מזמן. הגלובליזציה לא דילגה גם על ההיי-פיי.
מסכים מאוד. לטעמי כבר כשני עשורים קשה למצוא מתאם (ככל שבכלל היה) בין סאונד לגיאוגרפיה שלו.
רועי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור