נגני SACD

coorva

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
שלום רב

שוקל לרכוש נגן SACD . אשמח ואודה לפידבק ממי מחברי הפורום שרכש מוצר כזה, האם אכן יש הבדל משמעותי שמצדיק את הרכישה?

תודה

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
יש הבדל
אם מוצדק או לא הדעות חלוקות
הנגנים התומכים בפורמט בדרך כלל יקרים יותר
מבחר הידיסקים הקיימים בשוק יחסית לדיסקים רגילים לא גדול
ובכול זאת לדעתי אם אתה כבר משקיע בנגן קנה אחד כזה אם מזדמן לך

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
שלום רב

שוקל לרכוש נגן SACD . אשמח ואודה לפידבק ממי מחברי הפורום שרכש מוצר כזה, האם אכן יש הבדל משמעותי שמצדיק את הרכישה?

תודה
אם אין לך אוסף SACD חבל על הכסף עדיף CD טוב ממכשיר משולב בינוני, את פורמט הDSD תוכל לשמוע דרך סטרימר DAC.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
פורמט שלא צלח. חבל על הכסף שלך עבור הכותרת.
דיסקים SACD לא נפוצים, אפילו בתערוכות כבר אין כמויות ומבחר גדול. אז נכון, נשמע פצצה אבל קשה למצוא ויקר יחסית. לך תקנה לך נגן cd טוב ועזוב אותך משטויות. וזה בא ממני, חסיד cd עם נגן cd מאוד מושקע.

מה התקציב? נמליץ לך בשמחה.

coorva

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
בתקציב שלי שבאזור 10k, ניתן לרכוש נגן CD שגם מנגן SACD. האם זה לא עדיף על פני קניית נגן רגיל ללא SACD ?
אם באמת נשמע פצצה, אני אוכל לחיות עם החסרונות שציינת.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
בתקציב הזה יש נגני SACD של מרץ וכד׳. אחלה נגנים שישרתו אותך נאמנה הרבה שנים.
״יכול לחיות עם החסרונות״ זה כבר עניין שלך. פרקטי זה לא. אבל מי אני.
אני הייתי מעלה קצת את התקציב ורוכש נגן cd אודיופילי טוב.
בהצלחה ותעדכן.

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
הפורמט DSD בגרסאתו המקורית שמופיע בדיסקי SACD סובל מהרבה בעיות. קודם כל, קצב דגימה נמוך מידי בשביל ביצוע NOISE SHAPING מוצלח. מה שאתה מוצא בדיסקי SACD זה רק DSD64, שזה קצב פי 64 מקצב CD, אבל עם רזולוציה של בית אחד. היום יש כבר קבצי DSD בקצב של DSD1024 שזה י 1024 מקצב דגימה של CD. מבדיקות מעמיקות שנעשו, לא היה ניתן להוכיח ש SACD בעל ייתרון על CD מבחינת איכות שמע. בשביל להשקיע בנגן SACD אתה צריך אוסף מספיק גדול של כותרים, מה שקשה לי להאמין שיש לך. המליצו לך כאן לשקול נגן CD איכותי, שזו המלצה טובה איתו ההינו חיים לפני שנת 2005. אני ההיתי ממליץ להשקיע בסטרימר\DAC איכותי כולל רשיון ROON לכל החיים, ולהתחיל להינות ממדיה דיגיטאלית כולל קבצי DSD, ואפילו DXD.

coorva

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
גיא - בהמשך לתשובתך "אני הייתי מעלה קצת את התקציב ורוכש נגן cd אודיופילי טוב." אשמח מאוד לשמוע מה המלצתך.

תודה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מקצב דגימה של CD. מבדיקות מעמיקות שנעשו, לא היה ניתן להוכיח ש SACD בעל ייתרון על CD מבחינת איכות שמע. ו DXD.

אנשים מבדילים בין קובץ אודיו רגיל לקובץ High-Res מצ"ב קישור למאמר על מחקר בנושא: https://www.sciencedaily.com/releases/2016/06/160627214255.htm
לכן אני מתקשה להאמין שלא הבדילו בסאונד בין CDל SACD (או בין קובץ WAV ל DSD) אלה אם הבדיקה נעשתה על סטאפ שאינו מספיק טוב כדי לשקף את ההבדלים.

למרות הנאמר לעיל, לא הייתי טורח היום לרכוש מכשיר יעודי SACD הן בשל הפשרות התכנוניות במכשיר משולב, הן בגלל מיעוט הכותרים ובמיוחד משום שהעולם עובר/עבר לקבצים. לכן עדיף CD טוב או טוב יותר סטרימר DAC שכיום נותן את הגמישות הרבה ביותר.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מבדיקות שנעשו (ומניסיוני הממש דל) SACD אקויולנטי ל-PCM 88.2/20 שזה בטח טוב יותר מ-CD.
SACD בדרך כלל מכיל די הרבה רעש מעל 25KHz וזה לא מפריע לנו (אולי להפיך נותן משהו אנלוגי כזה), דיסק SACD מסוגל להכיל טווח דינמי של 120db (להבדיל מ-96db התאורטי בלבד של CD רגיל), שימו לב ש-SACD מוקלטים ב-6db נמוך יותר מ-CD

יש מבחר די גדול של מוזיקה קלאסית, אבל אני חושב שישנם היום מלא דיסקים שהם out-of-print ותצטרך להזמין אותם ב-ebay עם פרמיה של מאות אחוזים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור