נגיף הקורונה והשפעתו בעולם...

לני

חבר משקיען
מעורבות
271
נקודות
63
מבקש הוכחה לכאן או לכאן מאלה שטוענים שיש או אין אלוהים, ונא לא לומר לי תסתכל על פרח ותבין שזה נס אלוהי, בתולה\עקרה שיולדת וסקאדים שמחטיאים וכו' ומאילו שלא מאמינים אבקש ללכת מיליארד שנות אור לכל כיוון ביקום , לחזור ולהגיד לי לא מצאנו אותו.
המוח האנושי, או כל מוח, לא יכול להתקיים במצב של חוסר ודאות. ההכרזה החד משמעית אם יש או אין אלוהים היא המנגנון להתמודד עם חוסר ודאות זו.
הבעיה של האנושות היא שכל צד רוצה לכפות את תפישתו על הצד שכנגד וכאן יש לנו בעיה פילוסופית האם רצון חופשי ו\או דמוקרטיה כפי שנהוגה כיום שהם מושגים יפים בהגדרתם אינם בעצם כפייה על הצד שכנגד, החברה האנושית רחוקה הרבה ממצב אוטופי ולכן מלחמות הן כאן להישאר ופה מתחילה להישאל השאלה אם לא מדובר בעצם בתהליך אבולוציוני פשוט של ניכוס אמצעי הקיום לפרט מול פרט וקבוצה מול קבוצה ובסופו של יום אנו עדיין בגדר חיות.

משל....

תמונות מצורפות

• 15832575650127906128766094983823.jpg
    15832575650127906128766094983823.jpg
    KB 35.4 · צפיות: 113

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לדעתי אתה צריך להסביר לפורום את "המדהימות" של הנוסחה , והיא אכן אולי הנוסחה המדהימה בתבל.....זה פורום אודיו לא חדר בתפוז לנוסחאות מתמטיות.;)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ממש לא מסכים איתך......אני חי טוב מאוד עם מצב של "חוסר ודאות מדעי" כלומר בידיעה שכל התאוריות המדעיות הם נכונות לרגע זה!.......זה הטוב ביותר כרגע, וביום שיגיע האיינשטיין/שרדינגר הבא עם תאוריה טובה יותר, ומוכחת, כולנו ניזרוק למיחזורית את ספרי הפיסיקה הישנים, נדפיס את החדשים ונשנה את תפיסת העולם שלנו לפיה.

זה לא דבר מופרך, עשינו זאת פעמיים ב 120 שנה האחרונות- פעם ראשונה עם איינשטיין והיחסות והשניה עם שרדינגר ותורת הקוונטים .......ומעניין מאוד איך תראה המהפכה הבא.....אם בכלל.

חלש רוברט, חלש.

עצם הכרתך בזה שהתאוריות המדעיות נכונות לרגע זה זהו מצב של וודאות שיצרת לעצמך ובכך הרגעת את מוחך הדואב בניגוד לאם היית כל הזמן במצב של חשש מתי תבוא ההפרכה הבאה.
וזהו כל הסיפור של האמונה באלוהים, כל דבר בלתי צפוי בעיקר וגם כזה שצפוי זו החלטה שלו שאיננה ניתנת לשינוי ולכן פוטרת את האדם מיסורי נפש של התחבטות וחוסר וודאות למה קורים לו דברים שנוגדים את ההיגיון או הצדק ומצדיקה מעשים כאלה.
זה נכון ש "הרשות נתונה" אך גם "הכל צפוי" לפי המאמינים.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
חלש רוברט, חלש.
עצם הכרתך בזה שהתאוריות המדעיות נכונות לרגע זה זהו מצב של וודאות שיצרת לעצמך ובכך הרגעת את מוחך הדואב בניגוד לאם היית כל הזמן במצב של חשש מתי תבוא ההפרכה הבאה.
זה לא חלש, כפרה. זאת מתודולוגיה מדעית. ככה עובד מדע. מסביר משהו בצורה הכי טובה שהוא יכול, עד שבאה תיאוריה שמסבירה יותר טוב, מוכחת בניסויים, ומקדמת את ההבנה למחוזות חדשים.

למשל: כבידה ניוטונית שהוחלפה ע"י תיאוריית היחסות של איינשטיין.

וזהו כל הסיפור של האמונה באלוהים, כל דבר בלתי צפוי בעיקר וגם כזה שצפוי זו החלטה שלו שאיננה ניתנת לשינוי ולכן פוטרת את האדם מיסורי נפש של התחבטות למה קורים לו דברים שנוגדים את ההיגיון או הצדק ומצדיקה מעשים כאלה.
זה נכון ש "הרשות נתונה" אך גם "הכל צפוי" לפי המאמינים.

אמונה ומדע לא מדברות באותה שפה, ולכן גם אין ביניהן קונפליקט. זה בכלל לא מענין. אפשר להסביר כל תופעת טבע שיש לה הסבר מדעי על פי עקרונות תיאולוגיים. למי שמוצא בזה ערך, זה מספק. לא צריך לנגח אסכולה אחת בשניה. זה כמו לנסות לנגח תיאוריה כלכלית עם עקרונות ספורטיביים ותזונה נכונה. פשוט אין שום קשר.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
זה לא חלש, כפרה. זאת מתודולוגיה מדעית. ככה עובד מדע. מסביר משהו בצורה הכי טובה שהוא יכול, עד שבאה תיאוריה שמסבירה יותר טוב, מוכחת בניסויים, ומקדמת את ההבנה למחוזות חדשים.

אמונה ומדע לא מדברות באותה שפה, ולכן גם אין ביניהן קונפליקט. זה בכלל לא מענין. אפשר להסביר כל תופעת טבע שיש לה הסבר מדעי על פי עקרונות תיאולוגיים. למי שמוצא בזה ערך, זה מספק. לא צריך לנגח אסכולה אחת בשניה. זה כמו לנסות לנגח תיאוריה כלכלית עם עקרונות ספורטיביים ותזונה נכונה. פשוט אין שום קשר.

גם אתה לא הבנת.
אני דיברתי על הפסיכולוגיה, וכך גם אתה יצאת חלש.
וד"א שאל כל חברת ביטוח וקופת חולים מה הקשר הכלכלי לעקרונות ספורטיביים ותזונה נכונה.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
גם אתה לא הבנת.
אני דיברתי על הפסיכולוגיה, וכך גם אתה יצאת חלש.
וד"א שאל כל חברת ביטוח וקופת חולים מה הקשר הכלכלי לעקרונות ספורטיביים ותזונה נכונה.
אתה מקשקש בביצים, אדוני.
חוסר וודאות הוא אינהרנטי למתודולגיה מדעית. בגלל זה מדע מתקדם עם הזמן. אין לזה שום קשר לפסיכולוגיה.

לגבי ההפלצה שלך עם קופת חולים, על פי ההיגיון הזה אני יכול גם למצוא קשר בין קוביזם למוסיקת ג'אנגל. שחרר את הדיון. זה הפסיק להיות מעניין.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אתה מקשקש בביצים, אדוני.
חוסר וודאות הוא אינהרנטי למתודולגיה מדעית. בגלל זה מדע מתקדם עם הזמן. אין לזה שום קשר לפסיכולוגיה.

לגבי ההפלצה שלך עם קופת חולים, על פי ההיגיון הזה אני יכול גם למצוא קשר בין קוביזם למוסיקת ג'אנגל. שחרר את הדיון. זה הפסיק להיות מעניין.

אבל לא דיברתי על מתודולוגיה מדעית אלא על מצב נפשי\פסיכולוגי\ פילוסופי של חוסר וודאות כדי להסביר איך רוברט מתמודד עם אי הוודאות המדעית ומאמינים דתיים מקבלים ומתמודדים החיים עצמם.
שחרר אתה מיסטר ה "אני תמיד צודק בכל מה שנכתב באתר".

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

:בעד:matanoosh ......אני ואתה עוד נהיה החברים הכי טובים בפורום (ורד).......אתה רואה, כשאתה רוצה אתה יכול.......:לב: .....וגם אימוג'י של נשיקה, כל כך ריגשת אותי......:נשיקה:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
חלש רוברט, חלש.

צדיקים מלאכתם נעשית ע"י matanoosh........;) עבור gds ו(ורד)עבור matanoosh

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
אבל לא דיברתי על מתודולוגיה מדעית אלא על מצב נפשי\פסיכולוגי\ פילוסופי של חוסר וודאות כדי להסביר איך רוברט מתמודד עם אי הוודאות המדעית ומאמינים דתיים מקבלים ומתמודדים החיים עצמם.
שחרר אתה מיסטר ה "אני תמיד צודק בכל מה שנכתב באתר".
א. אני משתדל רק לכתוב דברים שאני בטוח בצדקתם. לכן אחוז הדברים שאני טועה בהם, שאותם אני כותב באתר, הוא נמוך. עם זאת, אני אכן מדבר הרבה שטויות אבל זה בפורומים אחרים. לכן, אקח את עצתך ברצינות בכל מקרה.
ב. לא חבל לך על הזמן לנתח את פרופילו הפסיכולוגי של רוברט? הרי הוא לא תורם כאן כלום לאף דיון (למעט סיכומי וויקי, כאמור, ועל כך מגיע לו צלש מאגודת הסטודנטים). וגם אם היה תורם, מדברים כאן על אודיו, לא על מה המנוע הנפשי של השוחים כאן. לא?
אז למי אכפת, לעזאזל, למה הוא מעדיף מיסיונריות גם מחוץ לחדר המיטות שלו? הרי בדיוק את הצומי הזה הוא רוצה. ושים לב שאין כאן אף אחד מלבדך ומלבד ומלבדי כרגע, ואף אחד מאיתנו לא מדבר על אודיו.
אפתח שרשור לתפארת היום מחר

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
226
נקודות
63
לני, אתה מנסה לגשר בנחמדות בין המדע לבין "איך העולם נברא וקיים ע"י האלוהים" וזה נידון לכישלון......אי אפשר לכופף את 2 הצדדים כדי שיפגשו ונהיה ל"שבת אחים"......הדברים הם חד משמעיים לכאן או לכאן, ומישהו מהצדדים טועה, ונעזוב כרגע מיהו.

והדבר הכי יפה במדע הוא שהכל פתוח, יבוא מישהו ויציג מודל פיזיקאלי טוב יותר אז תוך זמן קצר יגרסו במיחזורית את ספרי הפיזיקה הישנים ויכניסו אחר כבוד את החדשים.......עד למודל הבא שאולי יבוא ,ואולי לא, כי הוא מספיק טוב כדי להסביר את כל אשר סביבנו.

דוגמא לסיפור תנכי מגוחך : תיבת נוח....כל המינים בעולמינו בתיבת עץ רעועה שלפי הגודל שלה שמצויין בתורה (1) יכולה להכיל בקושי עשירית מכלל המינים ..... זו המציאות ?.......דינוזאורים עלו לתיבה או הם נשארו באולפני הצילום של פארק היורה ?
--------------------------------------------------
(1) אורכה 300 אמה, רחבה 50 אמה, וגובהה 30 אמה.
העלו את הגורים. הדינוזאורים מוכרים בתורה כ"ראמים". ישנם הוכחות רבות לקיומם בסבב הנוכחי של קיומנו.
לפי הזוהר, אדם הראשון בא לתקן שבעה מלכים כלומר שבעה סבבים של 7000 שנה לפי הזוהר.
בדיקות פחמן לעצמות הדינוזאורים מראים על כך שהם בני עשרות מיליוני שנים, אך רבים אינם יודעים שמי המבול היו רותחים
ולכן מתקבלות תוצאות בדיקות פחמן עם תיארוך כזה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
א. אני משתדל רק לכתוב דברים שאני בטוח בצדקתם. לכן אחוז הדברים שאני טועה בהם, שאותם אני כותב באתר, הוא נמוך. עם זאת, אני אכן מדבר הרבה שטויות אבל זה בפורומים אחרים. לכן, אקח את עצתך ברצינות בכל מקרה.
ב. לא חבל לך על הזמן לנתח את פרופילו הפסיכולוגי של רוברט? הרי הוא לא תורם כאן כלום לאף דיון (למעט סיכומי וויקי, כאמור, ועל כך מגיע לו צלש מאגודת הסטודנטים). וגם אם היה תורם, מדברים כאן על אודיו, לא על מה המנוע הנפשי של השוחים כאן. לא?
אז למי אכפת, לעזאזל, למה הוא מעדיף מיסיונריות גם מחוץ לחדר המיטות שלו? הרי בדיוק את הצומי הזה הוא רוצה. ושים לב שאין כאן אף אחד מלבדך ומלבד ומלבדי כרגע, ואף אחד מאיתנו לא מדבר על אודיו.
אפתח שרשור לתפארת היום מחר

:בעד: סבבה מתנוש, אבל לא התייחסתי לפרופילו האישי של רוברט רק הוספתי תובנה פסיכולוגית לדיון על אלוהים ואמונה שהשתרבב לכאן ולכן אפסיק.

צדיקים מלאכתם נעשית ע"י matanoosh........;) עבור gds ו(ורד)עבור matanoosh

רוברט קח ממנו מיד את הפרח שנתת לו !

לני

חבר משקיען
מעורבות
271
נקודות
63
חלש רוברט, חלש.

וזהו כל הסיפור של האמונה באלוהים, כל דבר בלתי צפוי בעיקר וגם כזה שצפוי זו החלטה שלו שאיננה ניתנת לשינוי ולכן פוטרת את האדם מיסורי נפש של התחבטות למה קורים לו דברים שנוגדים את ההיגיון או הצדק ומצדיקה מעשים כאלה.
זה נכון ש "הרשות נתונה" אך גם "הכל צפוי".

היהדות הרבה יותר מורכבת.
מצד אחד לאדם חופש בחירה ומצד שני האלוהים יודע הכל.
הידיעה האלוהית פוגמת בחופש הבחירה בין טוב לרע של האדם כי כיצד יתכן שהאדם ישנה את החלטתו, ללא פגיע בידיעה האלוהית?
לא מעט פילוסופים דנו בשאלה הזו.
ובגדול ההסבר הוא שאי אפשר להבין את התפיסה האלוהית במונחים אנושיים.
מצד שני אך אלוהים הקשה את לב פרעה ואחר כך העניש אותו?
כי פרעה נשתרש בחטא, הוא במילים אחרות הוא כבר היה גמור.
הפרט לא יכול לטעון שאינו אחראי על המעשים שלו בגלל הידיעה האלוהית.
מצד שני לאלוהים תוכנית גדולה, ואנחנו פיונים במהלכים שלו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
:בעד:matanoosh ......אני ואתה עוד נהיה החברים הכי טובים בפורום (ורד).......אתה רואה, כשאתה רוצה אתה יכול.......:לב: .....וגם אימוג'י של נשיקה, כל כך ריגשת אותי......:נשיקה:
יאללה יאללה.
שברתי לך מיתוס המקשר בין מחבקי כבלים לעובדי אלילים/מנשקי קמעות? אני שמח.

באחרית הימים נפתח קוסטיצה מעושנת ביחד. אבל לא יהיו שם דיבורים על אודיו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
היהדות הרבה יותר מורכבת.
מצד אחד לאדם חופש בחירה ומצד שני האלוהים יודע הכל.
הידיעה האלוהית פוגמת בחופש הבחירה בין טוב לרע של האדם כי כיצד יתכן שהאדם ישנה את החלטתו, ללא פגיע בידיעה האלוהית?
לא מעט פילוסופים דנו בשאלה הזו.
ובגדול ההסבר הוא שאי אפשר להבין את התפיסה האלוהית במונחים אנושיים.
מצד שני אך אלוהים הקשה את לב פרעה ואחר כך העניש אותו?
כי פרעה נשתרש בחטא, הוא במילים אחרות הוא כבר היה גמור.
הפרט לא יכול לטעון שאינו אחראי על המעשים שלו בגלל הידיעה האלוהית.
מצד שני לאלוהים תוכנית גדולה, ואנחנו פיונים במהלכים שלו.
היכולת האנושית ליצור מסגרות פיקטיביות של אמונה וערכים היא פשוט מדהימה. ברור לך, אני מקווה, שהנרטיב היהודי הקלאסי הזה מיועד עבור המאמינים בלבד, כן? כי למי שעומד ומסתכל על זה מבחוץ, הטיעונים האלה לא עושים דבר כדי למתן את מגוחכות המסגרת הזאת.
ועם זאת, הרצינות התהומית שבה דנו בזה, ראויה להערכה.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אמונה=מדידות=וודאות=שלוות נפש
אי אמונה=חווייתיות=אי וודאות==חוסר שלווה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
אמונה=מדידות=וודאות=שלוות נפש
אי אמונה=חווייתיות=אי וודאות==חוסר שלווה

לא מסתדר עם אמונה של הכבלים :)

מה משמעות של ה-A=B?
A=>B, ו-B=>A.. לא? שכחתי קצת..

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
יאללה יאללה.
שברתי לך מיתוס המקשר בין מחבקי כבלים לעובדי אלילים/מנשקי קמעות? אני שמח.

באחרית הימים נפתח קוסטיצה מעושנת ביחד. אבל לא יהיו שם דיבורים על אודיו.
קוסטיצה זה יותר אני (רומני)..... הגם אתה מתן ?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט קח ממנו מיד את הפרח שנתת לו !

עכשיו ? כשהבנאדם דיבר איתי על קוסטיצה ? .......קוסטיצה יכולה לאחד אותנו ואת הפלסטינים ......את שרה'לה ואיילת שקד

לא רק שלא לוקח את ה- (ורד) גם מוסיף כוס :שתוי:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור