מצלמה חדשה...

בנימין

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
ה D810 שלי כבר מקרטעת , שוקל לעבור למצלמה נטולת מראה . חשבתי על ה Z7 החדשה של ניקון.
מתכנן להשתמש בעדשות שיש לי עם המתאם שנמכר עם המצלמה.
האם ה Z7 היא מחליפה ראויה ל 810 ..?...

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
הZ7II מחכה לי בחנות מיום שני :)
תאסף שבוע הבא מתישהו.

מה אתה מצלם בדרך כלל?

ה Z7 הוותיקה נופלת בין ה810 לבין ה 850
הטענות כלפיה שהיא אינה מקצועית מספיק בגלל שני כרטיסי הזכרון והגריפ

הZ7II מגיעה עם כל החבילה , איכות התמונה לא תשתנה בין ה Z7 ל Z7II
היות ועדיין אין סקירות ל Z7II אני מניח שהיא תהיה לפחות טובה כמו הקודמת כלומר מעל ה 810 ל850 אולי אפילו שווה לה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עברתי מה D810 ל Z6, כאשר עברתי בדרך שבוע עם ה Z7 ורשמים שלי הם כך:

כרטיס הזיכרון שונה ולא CF ומסתבר שהוא יקר יותר (גם מהיר יותר) ולא בכל מכשיר גיבוי אוטמטי ניתן להשתמש בכרטיס מיוחד כזה (רובם מכירין רק SD), כמו כן לא תמיד יש אותו בכל חנות (כולל לפני שנה בטוקיו). וכן יש צורך במתאם להעברת המידע עבור הפורמט הזה - אבל לאחר רכישת הכרטיסים האלו ומתאם הבעיה נפתרת.

איכות התמונה של ה Z7 מעולה וטובה יותר מזו של ה D810 עם 45 MP שזה יוצר קבצים גדולים יותר עם הרבה יותר מידע, אבל כאמור עם קובץ מאוד גדול פיזית. זו נקודה שהיא יתרון וחיסרון, היות ואני מצלם ב RAW אז צריך כרטיסי זיכרון גדולים יותר, זמן העברת הנתונים גדול יותר, זיכרונות לשמירה על התמונות הן גדולים יותר וכן צריך מחשב חזק יותר כדי לעבד את התמונות לאחר מכן. עוד נקודה לקחת בחשבון, היות וזה חיישן אחר עיבוד התמונה שונה מזה של ה D810 ולקח לי קצת זמן למצוא את כיוון העריכה שהתאים למה שרציתי (שכאמור הוא שונה מזה שהיה לי עם D810).

בגלל הפרש גדול במחיר ובגלל גודל הפלט החלטתי לעבור ל Z6 שהיא כאמור עם מערכת פוקוס קצת פחות טובה (לדעתי לא הבדל מורגש בשיטת הצילום שלי) ועם פחות MP שזה תמונה קצת פחות איכותית (פחות פרטים) ומשנה קצת את צורת החשיבה עם במצלמה כמו D810 או Z7 אפשר בקלות לעשות קרופ לחלק מהתמונה כדי לקבל תמונה (שאני יושב בבית ורואה שחלק קטן מהתמונה יכול להיות תמונה בפני עצמו) ונשאר מספיק בשר לעיבוד, עם ה Z6 זה לא עובד כך, צורת העבודה משתנה.

גוף המצלמה הוא הבדל גדול מאוד, הוא קטן יותר ועדיין מאוד נוח ביד, שונה מה D810 שיש לה גוף מדהים, אבל כאמור עדיין ל Z גוף מאוד נוח ביד. הגדול של המצלמה עם עדשות ה Z הוא קטן ולצאת איתה לטיול זה עולם אחר ויתרוון בגדול ובמשקל.
ל Z יש מייצב נהדר שזה יתרון שרוצים לצלם בחשיפה איטית ואיו חצובה (יש מקומות שלא מאפשרים להכניס חצובה - מוזר ומצלמה הם מאשרים), ל Z חסרים מספר לחצנים ויכולות הפעלה שהיו לי מאוד שימושיים ב D810, כמו לחצנים לשינוי צורת הפוקוס, יכולת לשינוי קצב הצילום. בגדול המצלמה מגיעה עם מערכת פוקוס שונה ויכולת לשנות את אזורי הפוקוס היא פחות חשובה וכן יש אפשרות להגדיר לחצנים אחרים לשימוש הזה אם רוצים. כך שגם כאן יש שינוי בצורת החשביה והצילום - אחרי הכל זו מצלמה ללא מראה והיא שונה.

על מערכת הפוקוס כבר דיברתי וזה עולם אחר עם יכולת לפוקוס עוקב מוצלחת (לא ברמה של סוני, אבל עדיין פוקוס עוקב, כולל פנים ועין מוצלח) בגרסאות של MK I, את MK II עוד לא בדקתי היא אמורה להיות טובה יותר, אבל כאמור מערכת מאוד מוצלחת (עם מספר נפילות, כמו שהפוקוס לפעמים בורח לרקע, רק צריך לשים לב).

יש מסך עם אפשרות הטייה, אישית הייתי מעדיף מפרקי מלא, אבל פרט לקונון רוב החברות לא עושות זאת, המסך הוא מסך מגע וזה יתרון גדול, למרות שהתפרטים של ה D810 היו טובים מאוד והן נשארו כך גם כאן .עם מסך מגע אפשר להגדיל ולראות תמונות כעת כמו בטלפון שזה נהדר וניתן לשנות הגדרות עם מסך מגע שזה גם מאוד נוח.

יש כעת וידאו באיכות מעולה שזה יתרון ענק וכאמור יש מייצב שזה שילוב נהדר יחד.

עם מתאם כל העדשות הישנות עבדו לי בסדר גמור, אבל עדשות ה Z עובדות מהר יותר וחלק יותר עם פוקוס עוקב החדש.

אני מקווה סיפקתי תמונה מצב שתעזור לך להבין את ההבדל - תתחדש :)

בנימין

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
תודה... עזרתם לי מאוד להגיע להחלטה.

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
כרמי,
עזרת גם לי (או יותר נכון נתת לי חיזוק לבחירה)

אם נחפור בפורום אני חושב שהתלבטתי כמעט שנה לגבי המצלמה.
ופתאום כשיצא הדגם החדש קפצתי למים

מאמין שהבחירה טובה ועכשיו נשאר לי לצבור עדשות טובות
מקווה שסיגמה וטאמרון יוציאו משהו בהישג יד ולא במחיר של גוף חדש

עכשיו מחכה לבדיקת קורונה שלילית ונדרים לאילת (רכשתי בקאמרה אילת)
לחסוך כמה שקלים שיתבזבזו בקניות אחרות צריך מחשב חדש
ולבוסית מכשיר סלולארי חדש
שכולם יהיו מרוצים :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אבנר, אני חושש שיקח עוד קצת זמן עד שנראה עדשות של טמרון וסיגמא עבור ממשק ה Z, בניגוד לסוני ניקון לא משתפת את המידע על הממשק עם יצרנים צד ג. מה שאומר שיותר קשה להם לייצר עדשות עבור ממשק זה.
בכל מקרה בחרת מצלמה נהדרת וקמרה הם היבואנים הרישמים של ניקון כעת.

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
אבנר, אני חושש שיקח עוד קצת זמן עד שנראה עדשות של טמרון וסיגמא עבור ממשק ה Z, בניגוד לסוני ניקון לא משתפת את המידע על הממשק עם יצרנים צד ג. מה שאומר שיותר קשה להם לייצר עדשות עבור ממשק זה.
בכל מקרה בחרת מצלמה נהדרת וקמרה הם היבואנים הרישמים של ניקון כעת.
לקחתי עדשת קיט 24-70 F4 ויש לי 70-300 אז יש לי עם מה לצלם
יש לי כמה עדשות DX במצלמה השניה אז יהיו לי אלטרנטיבות עד ש..
והתחזית היא 2021 שזה כבר מעבר לפינה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור