מסך שחור שמופיע לעיתים בחיבור של LG C2 עם כבל HDMI באורך 10-12 מטרים

Ben Gordon

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
ברשותי מסך LG OLED 65" C2 מחובר למכשירים הבאים:
המסך מותקן על עמוד טלויזיה בדירה ומחובר עם כבלי HDMI שעוברים בתוך העמוד, מתחת לריצוף ומגיעים עד למכשירים.
הכבלים הם באורך 10 או 12 מטרים (לא זוכר במדוייק), אין אפשר להחליף את הכבלים, כל הכבלים הם:

audio-line 4K Ultra HD 4096X2160 60Hz V2.0, Transfer Rate 18 Gbps

החשש שהכבלים ארוכים מידי והאות לא יעבור כלל, כתלות במכשירים שמשדרים התבדה,
כל המכשירים עובדים ואפשר לראות גם מהממיר, גם מ Mini PC וגם מהאקס בוקס,
אבל בכל זאת יש בעיה אחת שהזהרתם מפניה: יש רמה מסויימת של איבוד אות (להבנתי),
שמתבטא במסך שחור שמופיע לשניה, בתדירות משתנה.
אני יכול לראות זמן רב ללא שום הפרעה וללא שום מסך שחור, ויכול גם להיות מסך שחור פעמיים בדקה.
אם אני צריך לספק סטטיסטיקה כאשר זה קורה, אז מופיע מסך שחור (ונעלם אחרי פחות משניה) בממוצע פעם אחת בכל רבע שעה, ללא תלות באיכות התוכן המשודר,
זה יכול לקרות גם כאשר מוצג על המסך המיני PC ללא תוכן לצפייה,
כלומר, רואים במסך את ה Desktop של המחשב, ללא שום פעילות ולעיתים הוא נעלם, מופיע מסך שחור לשניה ונעלם.

חשוב לציין שיכולות גם לחלוף שעות של צפייה ללא שום תקלה או מסך שחור,
גם בפרטנר, גם דרך המיני מחשב וגם באקס בוקס, לכן זה קצת מבלבל ולא ברור.

גם כאשר זה קורה, זה לא מאוד מטריד ולא פוגע בחווית הצפייה, אבל אם יש משהו שאפשר לעשות כדי לטפל בנושא, אשמח לדעת.
אולי ריפיטר/מגביר אות? יש פתרון כזה או אחר?
אם כן, אשמח לקרוא מידע והמלצה בנושא.

תודה רבה!

Ben Gordon

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
נזכרתי שאחד הכבלים הוא 12 מטר והשניים האחרים הם 10 מטר,אני לא יודע לומר איזה כבל באיזה אורך.
וגם שמתי לב בעצם שבאקס בוקס לא היו הפרעות ושיבושים בכלל (בשני המכשירים האחרים כן היו).
החלפתי בין הכבל של האקס בוקס לכבל של המחשב ומאז אין שום הפרעות ושום מסכים שחורים באף מכשיר, מוזר.

אסייג ואומר שבדקתי אמנם את שלושת המכשירים, אבל רק במשך מספר שעות, אולי התקלות עוד יחזרו.

חשוב לציין שכל המכשירים יושבים צמוד אחד לשני,
כולם גם קרובים מאוד לשקעי החשמל וגם לסוויץ וגם לתריס חשמלי (שלא נגענו בו כלל מאז שחיברנו את הכל והתחלנו לבדוק).

מבלבל.

עדכון: מעדכן שלאחר עוד מספר ימי צפייה, אין שינוי מאז ההודעה הקודמת - אז מה בעצם קורה כאן? :)

guy1312

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
18
היי . נתקלתי בבעייה דומה בC9 ו C2 .לפי בדיקות שעשיתי אצלי היה קשר לHDR פעיל ולרזולוציה במיני PC .
כמו כן הבעייה יכולה להגיע מקצב רענון לא תואם או לא נכון . ביטול HDR במסך או לחלופין שינוי הגדרות בכרטיס המסך {רזולוציה\קצב רענון}
במחשב יפתרו לך את התקלה . במידה והבעיה ממשיכה תנסה את הפעולות הנל עם כבל HDMI הכי פשוט שיש .

נערך לאחרונה ב:

Ben Gordon

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
היי . נתקלתי בבעייה דומה בC9 ו C2 .לפי בדיקות שעשיתי אצלי היה קשר לHDR פעיל ולרזולוציה במיני PC .
כמו כן הבעייה יכולה להגיע מקצב רענון לא תואם או לא נכון . ביטול HDR במסך או לחלופין שינוי הגדרות בכרטיס המסך {רזולוציה\קצב רענון}
במחשב יפתרו לך את התקלה . במידה והבעיה ממשיכה תנסה את הפעולות הנל עם כבל HDMI הכי פשוט שיש .

תודה רבה, מה משמעות ביטול HDR במסך? השפעה משמעותית על הצפייה?
בנוסף, אם הבעיה תחזור עם הממיר של פרטנר, אי אפשר לשנות רזולוציה/קצב רענון, נכון?

guy1312

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
18
תודה רבה, מה משמעות ביטול HDR במסך? השפעה משמעותית על הצפייה?
בנוסף, אם הבעיה תחזור עם הממיר של פרטנר, אי אפשר לשנות רזולוציה/קצב רענון, נכון?
בממיר של YES יש שינוי רזולוציה לגבי פרטנר אני לא יודע . פשוט תחזיר אותו להגדרות יצרן ותחבר כבל פשוט ואז תבדוק

trhv

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
8
בוקר טוב
לי יש כבל קצר של 1.5 מטר,שמחובר לממיר של יס,וגם יש ניתוקים.
גם שפותחים או סוגרים את התריס יש את זה.
זה לא קורה אם רואים נטפליקס או יוטיוב ישירות מהטלביזיה דרך אינטרנט

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
היי בן

הייתה לי בעיה דומה , קצת מידע שיכול אולי לעזור ..

מגבלת קצב העברה
הכבל שברשותך תומך בקצב של העברה של 18 גיגה לשניה או 14.4 גיגה לשניה של מידע
(ההפרש בין 14.4 ל18 בגלל שפרוטוקול HDMI מצריך עוד סיביות יתירות , בעיקר לצורך תיקון שגיאות אוטומטי..)

פורמטים של שידור 4K , מצריכים קצב העברה גבוה , בעיקר בשימוש ב120HZ , בHDR או בשניהם
1. קצב של 120 תמונות לשניה מאתגר יותר כי זה פי 2 מידע מ60 תמונות לשניה
2. HDR כולל תחום דינמי גבוה ומצריך קצב מידע גבוה יותר

שימוש בHDR+4K מצריך קצב העברת מידע של 15.68 גיגה לשניה , שזה קצת יותר מהקצב המקסימלי של הכבל
שימוש בHDR+4K+120HZ מצריך קצב העברה של 32 גיגה לשניה , שזה הרבה מעבר לקצב שHDMI בגרסת 2.0 HDMI

תדירות הבעיה
כמות ההעברה תלויה בסצנה המשודרת שיכולה לכלול הרבה או מעט מידע לתחום דינמי רחב (HDR) , ברגע שיש סצנות כאלה הHDMI מאבד מידע ואתה רואה מסך שחור לFRAME שהלך לאיבוד , לפעמים זה FRAME אחד מתוך 50 ואז אתה לא תשים לב , לפעמים זה לשניה או יותר ואז תחווה מסך שחור ..

פתרונות
ישנם 2 פתרונות
1. העברת מידע בקצב נמוך יותר (כיבוי של 120 הרץ וHDR)
2. החלפת כבל לכבל HDMI חדיש בגרסה 2.1 שיודע להעביר 48 גיגה לשניה

הפתרון של החלפת כבל הוא פתרון יותר טוב , כי אתה לא מאבד בו מידע , הפתרון השני מצריך הורדת קצב העברה ואיבוד מידע כדי לעמוד במגבלות הכבל ..

SERIES-X: יש אפשרות לכבות HDR ו120 הרץ בתפריט DISPLAY SETTING
פרטנר TV: אני לא יודע בודאות , תנסה לחפש בהגדרות מסך , אם יש אפשרות כזאת
מחשב: אני מניח שיש בהגדרות של כרטיס המסך , אפשרות לכבות HDR ולכבות 120HZ

מה המשמעות של HDR כבוי
HDR משמש לטווח דינמי רחב , זאת אומרת שבתמונה בעלת טווח דינמי רחב (אזורים חשוכים מאד ובהירים מאד באותו התמונה) , תוכל להבחין במידע רב יותר באזורים האלה (למשל גוונים של עלים בעץ שנמצא באזור חשוך , או גוונים של השתקפות של השמש על הגלים באזור מואר) , יש מסכים שבהם הHDR משמעותי יותר ויש כאלה שפחות , המסך שיש לך הוא מסוג OLED , והוא מצויין לHDR כי השחור שלו הוא שחור אמיתי ולכן יש לו פוטנציאל גבוה יותר לניצול של HDR , פשוט כי הוא פשוט מסך טוב יותר ..

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
היי בן

לפני שאתה מכבה את הHDR ,נזכרתי שיש אופציית ביניים ..

במסך הגדרות של הSERIES X יש הגדרה שנקראת YCC 4:2:2 , תנסה לכבות רק אותה ולהשאיר HDR דלוק
זה מאפשר למסך לבקש מהXBOX לשלוח את המידע של הHDR בצורה מקומפרסת , ואז זה אמור לעמוד בקצב ההעברה של הכבל שלך
בצורה הזאת יהיה לך HDR עובד עם אפקטיביות קצת פחותה , אבל עדיף יחסית לתמונה ללא HDR בכלל

Ben Gordon

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
היי בן

הייתה לי בעיה דומה , קצת מידע שיכול אולי לעזור ..

מגבלת קצב העברה
הכבל שברשותך תומך בקצב של העברה של 18 גיגה לשניה או 14.4 גיגה לשניה של מידע
(ההפרש בין 14.4 ל18 בגלל שפרוטוקול HDMI מצריך עוד סיביות יתירות , בעיקר לצורך תיקון שגיאות אוטומטי..)

פורמטים של שידור 4K , מצריכים קצב העברה גבוה , בעיקר בשימוש ב120HZ , בHDR או בשניהם
1. קצב של 120 תמונות לשניה מאתגר יותר כי זה פי 2 מידע מ60 תמונות לשניה
2. HDR כולל תחום דינמי גבוה ומצריך קצב מידע גבוה יותר

שימוש בHDR+4K מצריך קצב העברת מידע של 15.68 גיגה לשניה , שזה קצת יותר מהקצב המקסימלי של הכבל
שימוש בHDR+4K+120HZ מצריך קצב העברה של 32 גיגה לשניה , שזה הרבה מעבר לקצב שHDMI בגרסת 2.0 HDMI

תדירות הבעיה
כמות ההעברה תלויה בסצנה המשודרת שיכולה לכלול הרבה או מעט מידע לתחום דינמי רחב (HDR) , ברגע שיש סצנות כאלה הHDMI מאבד מידע ואתה רואה מסך שחור לFRAME שהלך לאיבוד , לפעמים זה FRAME אחד מתוך 50 ואז אתה לא תשים לב , לפעמים זה לשניה או יותר ואז תחווה מסך שחור ..

פתרונות
ישנם 2 פתרונות
1. העברת מידע בקצב נמוך יותר (כיבוי של 120 הרץ וHDR)
2. החלפת כבל לכבל HDMI חדיש בגרסה 2.1 שיודע להעביר 48 גיגה לשניה

הפתרון של החלפת כבל הוא פתרון יותר טוב , כי אתה לא מאבד בו מידע , הפתרון השני מצריך הורדת קצב העברה ואיבוד מידע כדי לעמוד במגבלות הכבל ..

SERIES-X: יש אפשרות לכבות HDR ו120 הרץ בתפריט DISPLAY SETTING
פרטנר TV: אני לא יודע בודאות , תנסה לחפש בהגדרות מסך , אם יש אפשרות כזאת
מחשב: אני מניח שיש בהגדרות של כרטיס המסך , אפשרות לכבות HDR ולכבות 120HZ

מה המשמעות של HDR כבוי
HDR משמש לטווח דינמי רחב , זאת אומרת שבתמונה בעלת טווח דינמי רחב (אזורים חשוכים מאד ובהירים מאד באותו התמונה) , תוכל להבחין במידע רב יותר באזורים האלה (למשל גוונים של עלים בעץ שנמצא באזור חשוך , או גוונים של השתקפות של השמש על הגלים באזור מואר) , יש מסכים שבהם הHDR משמעותי יותר ויש כאלה שפחות , המסך שיש לך הוא מסוג OLED , והוא מצויין לHDR כי השחור שלו הוא שחור אמיתי ולכן יש לו פוטנציאל גבוה יותר לניצול של HDR , פשוט כי הוא פשוט מסך טוב יותר ..
היי בן

לפני שאתה מכבה את הHDR ,נזכרתי שיש אופציית ביניים ..

במסך הגדרות של הSERIES X יש הגדרה שנקראת YCC 4:2:2 , תנסה לכבות רק אותה ולהשאיר HDR דלוק
זה מאפשר למסך לבקש מהXBOX לשלוח את המידע של הHDR בצורה מקומפרסת , ואז זה אמור לעמוד בקצב ההעברה של הכבל שלך
בצורה הזאת יהיה לך HDR עובד עם אפקטיביות קצת פחותה , אבל עדיף יחסית לתמונה ללא HDR בכלל

רונן,
תודה רבה על ההסבר המקיף והמפורט!
זה לא מובן מאליו, מאוד מעניין ומשכיל, המון תודה!

אגב, דווקא האקס בוקס לא עשה לי בעיות, לא נתקלתי במסך שחור או כל בעיה אחרת,
שזה דווקא מפתיע (לטובה), לא?
כי הוא המכשיר שמשדר באיכות הכי גבוהה וציפיתי לבעיות.
מצד שני, לא שיחקתי בו הרבה בכלל, רק בדקתי שהכל עובד, סדרך גודל של חצי שעה בלבד.

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
דבר ראשון , כיף לשמוע שזה היה מעניין ..

דבר שני , אכן האקס בוקס אמור לשדר בקצב הגבוה ביותר , ומפתיע מדוע הוא הכי יציב

הספקולציה שלי היא שהאקס-בוקס הוא מוצר אמריקאי , ומיוצר\מתוכנן באיכות גבוהה יותר מהממיר-פרטנר והBEELINK הסיניים

שלושתם מחוברים דרך אותו כבל , לא מכיר את היצרן , אבל מנחש שהוא כבל סיני , שבדרך כלל פחות מושקע ברמת הבנייה והסיכוך , ולכן יש סיכוי טוב שאינו עומד בתקן , שים לב שמישהו דיווח שבכבל של מטר הוא מקבל הפרעות שהוא פותח תריס חשמלי , זה אומר שחסכו בבניה של הכבל ולא שמו סיכוך (שאמור להקטין משמעותית חדירה של רעשים מחוץ לכבל , אבל מייקר את הכבל) ולכן הכבל לא עושה את העבודה..

ואז נכנס סיגנל רועש לממיר הסיני (פרטנר\בילינק) , שכנראה שגם בו לא השקיעו במעגל מודפס בעל איכותי שבו מסלול האות מסוכך (כי זה מייקר את המעגל מודפס ומכאן את המוצר) , ואז מנגנון תיקון השגיאות של הHDMI "קורס" כי מספר השגיאות בערוץ גבוה מיכולת התיקון

זה קצת כמו מוצר אודיו סיני , הוא עובד סבבה , אבל פחות אמין וגם לא נשמע מי יודע מה ..

Ben Gordon

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
דבר ראשון , כיף לשמוע שזה היה מעניין ..

דבר שני , אכן האקס בוקס אמור לשדר בקצב הגבוה ביותר , ומפתיע מדוע הוא הכי יציב

הספקולציה שלי היא שהאקס-בוקס הוא מוצר אמריקאי , ומיוצר\מתוכנן באיכות גבוהה יותר מהממיר-פרטנר והBEELINK הסיניים

שלושתם מחוברים דרך אותו כבל , לא מכיר את היצרן , אבל מנחש שהוא כבל סיני , שבדרך כלל פחות מושקע ברמת הבנייה והסיכוך , ולכן יש סיכוי טוב שאינו עומד בתקן , שים לב שמישהו דיווח שבכבל של מטר הוא מקבל הפרעות שהוא פותח תריס חשמלי , זה אומר שחסכו בבניה של הכבל ולא שמו סיכוך (שאמור להקטין משמעותית חדירה של רעשים מחוץ לכבל , אבל מייקר את הכבל) ולכן הכבל לא עושה את העבודה..

ואז נכנס סיגנל רועש לממיר הסיני (פרטנר\בילינק) , שכנראה שגם בו לא השקיעו במעגל מודפס בעל איכותי שבו מסלול האות מסוכך (כי זה מייקר את המעגל מודפס ומכאן את המוצר) , ואז מנגנון תיקון השגיאות של הHDMI "קורס" כי מספר השגיאות בערוץ גבוה מיכולת התיקון

זה קצת כמו מוצר אודיו סיני , הוא עובד סבבה , אבל פחות אמין וגם לא נשמע מי יודע מה ..

תודה רבה על הפירוט!

להלן הכבל, נאמר לי ע"י איש מקצוע מהתחום שהוא איכותי ומסוכך היטב,
ובנוגע לאורך שלו (10-12 מטר), נאמר לי שאין בעיה גם עם 20 מטר, לאורך האיכות והסיכוך של הכבל הספציפי הזה.

אני יודע שהוא לא 120 הרץ ולא HDMI 2.1, לא היה לי קריטי 120 הרץ אז הסתפקתי ב 4K עם 60 הרץ כ HDMI 2.0.
אתה יודע לומר משהו על החברה/רמת האיכות של הכבל?

תמונות מצורפות

• Pic_ 630.jpg
    Pic_ 630.jpg
    KB 106.4 · צפיות: 51

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
היי בן

אינני מכיר את החברה של הכבל , חיפוש קצר בגוגל של audioline מראה שיש חברה בשם מכפר בילו זה ובקטלוג שלה מופיע כבל עם נתונים דומים לשלך , אני מנחש שמדובר במפיץ שמפיץ כבל HDMI עם שם המפיץ , ולא ביצרן המייצר את הכבל בעצמו , אבל יכול להיות שאני טועה (תסתכל בקטלוג באתר שלהם…)

אם נאמר לך על ידי איש מקצוע מהתחום שהכבל איכותי , הייתי מברר איתו כיצד הוא מסביר את המסכים השחורים אותם אתה חווה , כרגע התוצאות מראות שהאמירה הזאת לא מסתדרת עם המציאות שאתה חווה , אם הכבל אמור להעביר 4K בצורה אמינה עד 20 מטר , לא אמורות להיות שום מסכים שחורים , או אני מפספס משהו ? אני מניח שהוא כתובת מתאימה לשאלות האלה הרבה יותר ממני וכדאי להתייעץ איתו ולשמוע מה הוא אומר

ניסוי פשוט , אם אתה מחבר כבל איכותי שאצה סומך עליו מהממיר/בילינק למסך והוא עובד ללא תקיעות , האם המסכים השחורים משתחזרים עם כבל אחר ? אם החלפת כבל פותרת את הבעיה הרי שבודדת את הבעיה לכבל , מסכים ?

Ben Gordon

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
הבעיה (או חוסר הבעיה) היא שהמסכים השחורים לא מופיעים בצורה עקבית,
לדוגמא, בשבוע האחרון לא היו מסכים שחורים בכלל, לכן קשה לי לשים את האצבע את הבעיה או לשחזר אותה.

איזה סט צעדים אני יכול לעשות, כדי לגרום למסך שחור באופן מכוון?
כלומר, איזה סט הגדרות להגדיר בטלויזיה + באיזה מקור שידור להשתמש (ממיר פרטנר? מיני פי סי? אקסבוקס) + מה בדיוק להפעיל במקור השידור,
כדי שהשילוב הנ"ל ייצר מקסימום עומס (איכות הכי גבוהה) של שידור, כדי "להכריח" מסכים שחורים?

אם אצליח לדעת כיצד לשחזר את הבעיה, זה יהיה כיוון מצויין להמשך.

בנוגע לניסוי הפשוט שכתבת, זה בהחלט כיוון נכון, אבל בתור התחלה, אני אמור לדעת איך לשחזר מסך שחור :)

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
"בשבוע האחרון לא היו מסכים שחורים בכלל, לכן קשה לי לשים את האצבע את הבעיה או לשחזר אותה."
אם הבעיה נעלמה , הרווחת , לא צריך לפתור כלום

"איזה סט צעדים אני יכול לעשות, כדי לגרום למסך שחור באופן מכוון?"
- אתה יכול לנסות להשתמש באות וידאו באיכות גבוהה
- אין לי מושג לגבי רזולוציה או הגדרות של הפרטנר או המיני פי סי שלך - תצטרך לבדוק בעצמך ..

שני אפשרויות שהייתי מנסה ..
1. הזרמת סרט באיכות גבוהה מהמיני פי סי - סרט באיכות BLURAY של 40 גיגה יהיה מצוין
2. הזרמת משחק מהXBOX-SERIES-X בעל רזולוציה גבוהה , הכי גבוה זה משחק של 120HZּ+HDR אבל כבל שלך בכלל לא תוכנן לקצב הזה ..
יכול להיות שתקבל תוצאה שונה בכל כבל ,או לא , תנסה ותדווח ..

Ben Gordon

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
"בשבוע האחרון לא היו מסכים שחורים בכלל, לכן קשה לי לשים את האצבע את הבעיה או לשחזר אותה."
אם הבעיה נעלמה , הרווחת , לא צריך לפתור כלום

"איזה סט צעדים אני יכול לעשות, כדי לגרום למסך שחור באופן מכוון?"
- אתה יכול לנסות להשתמש באות וידאו באיכות גבוהה
- אין לי מושג לגבי רזולוציה או הגדרות של הפרטנר או המיני פי סי שלך - תצטרך לבדוק בעצמך ..

שני אפשרויות שהייתי מנסה ..
1. הזרמת סרט באיכות גבוהה מהמיני פי סי - סרט באיכות BLURAY של 40 גיגה יהיה מצוין
2. הזרמת משחק מהXBOX-SERIES-X בעל רזולוציה גבוהה , הכי גבוה זה משחק של 120HZּ+HDR אבל כבל שלך בכלל לא תוכנן לקצב הזה ..
יכול להיות שתקבל תוצאה שונה בכל כבל ,או לא , תנסה ותדווח ..

1. המיני פי סי לא מספיק חזק כדי לעבד איכות כזו, בלי קשר לשידור.
2. אז לנסות משחק עם HDR+60HZ? איך בכלל אני עושה זאת? הגדרות כלליות של האקס בוקס?

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63

Ben Gordon

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8

תודה רבה!
ביצעתי את כל ההגדרות ושיחקתי כשעה באקס בוקס ולא היו מסכים שחורים כלל.
מוזר שבהתחלה היו...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור