מכירות תקליטי ויניל מול מכירות תקליטורים - התקליטים מובילים בפעם הראשונה מזה יותר מ-30 שנה...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
CD-vs-Vinyl.jpg

מה לדעתך המצב בישראל?

מתוך חדשות CBS.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
המספרים הרבה יותר דרמטיים אם היו מוסיפים את התקליטים המשומשים שאותם אי אפשר לספור. הרבה אספני תקליטים קונים המון (במיקרה שלי 90%) תקליטים מיד שניה או בגלל ערך אספני או בגלל שהם רוצים הדפסות שהן 100 אחוז אנאלוגיות. יש דוגמאות קיצוניות למשל ההוצאות המחודשות של האלבומים של לד זפלין (אוי ג׳ימי פייג׳). ההדפסות האלה הם היחידות שאפשר להשיג היום בחנויות שמוכרות תקליטים חדשים. שלשום שמתי את לד זפלין 3. ההדפסה המשומשת היחידה שיש לי כרגע (זה ישתנה מתי שהוא) היא הדפסה אנגלית משנות ה-70. לא משהו מיוחד ועדיין כשמים אחריה את ההדפסה החדשה זה מאד עצוב.

בירידי התקליטים והתקליטורים שאני מבקר התמונה חד משמעית. רוב הקונים והכסף מנותבים לתקליטים.

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
מזל שאני לא קונה תקליטים רק תקליטורים :cool:! שמעתי על הרבה חברה שהזמינו מחו"ל והתקליטים הגיעו עקומים ועם גלים.
בחמש שנים האחרונות אני רוכש דיסקים מדיסקוגס, ורואה כמה בעיות יש בתאור המוצר ע"י המוכרים ואיך הם מגיעים לישראל, בבחינת: "הזמנתי בונבוניירה וקיבלתי תולעים".

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
למה מזל? תארגן פטיפון (לקסמן 191 או 151 בלי חירטוטים מיותרים) ותתחיל לשמוע מוזיקה כמו שצריך

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
יושבים חבורת נוכלים ב you tube כמו מייקל פרמר
The in grove ועוד רבים ועושים ביקורת לתקליטים חדשים.
הם טוחנים את השכל שעות.
הביקורת שלהם מהללת את רוב התקליטים כמובן
זו תעשייה של שקרים
איכות הסאונד ממש לא איכות של אנאלוג
זה נשמע כמו דיגיטל
50, 60 $ לתקליט….בזיון

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
עם הזמן לומדים להקשיב להם כמה שפחות ולקנות את המוזיקה שבאמת אוהבים.
יש אלבומים ישראלים למשל מקוריים שלא מאוג קשה להשיג, מוזיקה מדהימה שנשמעת פנטסטי באנלוג. יש אינסוף דברים טובים, פרמר על הפפו

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
למה מזל? תארגן פטיפון (לקסמן 191 או 151 בלי חירטוטים מיותרים) ותתחיל לשמוע מוזיקה כמו שצריך

אני מעדיף דיסקים / SACD על תקליטים, כאשר יש לי כבר כ-2,500 כותרים שונים. מכרתי את הלין LP12 לפני הרבה שנים ומאז לא חזרתי לתקליטים.
סיבה נוספת מוזכרת בהודעה למעלה, לתקליטים יש נטייה להשרט אצלך במשך הזמן ואין תקליט שנשמר כמו חדש!.
בנוסף, איך לי החשק לרכוש את כל מה שקשור בפטיפון ותקליטים צריכים הרבה נדל"ן בבית.
מעבר לכך, נוחות השימוש בקומפקט דיסק גדולה בהרבה מפטיפון.
יש עוד סיבות נוספות ומגוונות :)...

אני חושב שרוב (לא כולם) חברי הפורום הם אודיופילים ולא חובבי מוזיקה.

claudia5

אוהב את התחום
מעורבות
43
נקודות
28
יש לי מערכת טובה בבית ואף פעם לא התחברתי לסאונד של תקליטים ששמעתי בחנויות, תמיד עשיתי השוואה לאיכות שיש לי מהמערכת בבית והציוד הדיגיטלי השונה שלי ...ואז החלטתי לנסות לרכוש פטיפון לנסות בבית...ב 4 חודשים האחרונים אני שומע רק תקליטים...התחרפנתי לגמרי...רוכש בלי סוף תקליטים בזמן שיש לי את כל המוזיקה בעולם במנוי של דייזר שלי.
אותה מוזיקה בחוויה אחרת ועמוקה יותר.
רכשתי תקליטים ישנים וחדשים...כל החדשים יצאו למכירה כי אני לא מתחבר אליהם ולא יודע למה ,למרות שמדובר בתקליטים של אומנים מצויינים כמו סטינג ,אדל ,אמי ,ופינק פלויד....בסוף אני שומע את הישנים של חוליו,דולי פרטון,קני רוגרס,לאונרד וכו...
השבוע נפל בחלקי לרכוש תקליט ישן של בנזין וריטה...ואת SATERDAY NIGHT FEVER......חלום

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
יש לי מערכת טובה בבית ואף פעם לא התחברתי לסאונד של תקליטים ששמעתי בחנויות, תמיד עשיתי השוואה לאיכות שיש לי מהמערכת בבית והציוד הדיגיטלי השונה שלי ...ואז החלטתי לנסות לרכוש פטיפון לנסות בבית...ב 4 חודשים האחרונים אני שומע רק תקליטים...התחרפנתי לגמרי...רוכש בלי סוף תקליטים בזמן שיש לי את כל המוזיקה בעולם במנוי של דייזר שלי.
אותה מוזיקה בחוויה אחרת ועמוקה יותר.
רכשתי תקליטים ישנים וחדשים...כל החדשים יצאו למכירה כי אני לא מתחבר אליהם ולא יודע למה ,למרות שמדובר בתקליטים של אומנים מצויינים כמו סטינג ,אדל ,אמי ,ופינק פלויד....בסוף אני שומע את הישנים של חוליו,דולי פרטון,קני רוגרס,לאונרד וכו...
השבוע נפל בחלקי לרכוש תקליט ישן של בנזין וריטה...ואת SATERDAY NIGHT FEVER......חלום
אין כמו צליל אנאלוגי 100%. וכן יש דיסקים ו-sacd ורזולוציה ואיכות צליל וכל מה שתרצו, אבל אין כמו תקליט שבא ממאסטר טוב (כן יש הרבה מאד ממאסטרים לא טובים). אבל אין מה להגיד. זה תחביב יקר שלוקח הרבה זמן (ביחוד לנקות את כל התקליטים......).

היום בבוקר מצאתי בשוק הפשפשים של בריסל עותק מקורי של שבלול (האלבום). שילמתי 5 יורו. העותק די חבוט אבל לא יכולתי לעמוד בפיתוי. היו לו הרבה תקליטים עבריים - פסטיבלי ישראל משנות ה-70, נעמי שמר. קניתי רק את האריק אינשטיין. נראה איך זה ישמע אחרי קירצוף טוב.

claudia5

אוהב את התחום
מעורבות
43
נקודות
28
אין כמו צליל אנאלוגי 100%. וכן יש דיסקים ו-sacd ורזולוציה ואיכות צליל וכל מה שתרצו, אבל אין כמו תקליט שבא ממאסטר טוב (כן יש הרבה מאד ממאסטרים לא טובים). אבל אין מה להגיד. זה תחביב יקר שלוקח הרבה זמן (ביחוד לנקות את כל התקליטים......).

היום בבוקר מצאתי בשוק הפשפשים של בריסל עותק מקורי של שבלול (האלבום). שילמתי 5 יורו. העותק די חבוט אבל לא יכולתי לעמוד בפיתוי. היו לו הרבה תקליטים עבריים - פסטיבלי ישראל משנות ה-70, נעמי שמר. קניתי רק את האריק אינשטיין. נראה איך זה ישמע אחרי קירצוף טוב.
ממש לא תחביב יקר לדעתי,אין צורך להילחם כל הזמן בשיפור האיכות האינסופית ולכן פטיפון חמוד ב 1000 שקלים יעשה עבודה מצויינת לדעתי,ככה אני עשיתי ואני מאוד מרוצה,את התקליטים אני מקבל מחול במחירים נמוכים כך שלא יקר התחביב

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
פטיפון, קדם מגבר לפטיפון, זרוע, ראש, מנקה תקליטים, ארון לתקליטים ועוד... (עבורי ולדעתי האישית), אתה מדבר 50,000 ₪ במינימום.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
המספרים הרבה יותר דרמטיים אם היו מוסיפים את התקליטים המשומשים שאותם אי אפשר לספור
אותו כנ"ל לגבי דיסקים. רוב הדיסקים שאני רוכש הם יד2 או ממוכרים פרטיים ברשת. הרבה מוזיקה משנות ה 70-2000 מוקדמים.
כיף לדעת שאנשים ממשיכים לרכוש את כל הפורמטים. המוזיקה חיה ..

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שוקרון,
איפה אתה קונה דיסקים חוץ מאמזון ודיסקוגס?

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
שוקרון,
איפה אתה קונה דיסקים חוץ מאמזון ודיסקוגס?
איביי, imusik.dk ,groovsland, ויש עוד אתר גרמני ועוד אחד פולני מידי פעם בודק , שכחתי את שם הגרמני כרגע. וייתכן שעוד אתרים- מי שמקבל פייפאל ומחירי המשלוח נורמליים אני שוקל לקכוש ממנו.

claudia5

אוהב את התחום
מעורבות
43
נקודות
28
פטיפון, קדם מגבר לפטיפון, זרוע, ראש, מנקה תקליטים, ארון לתקליטים ועוד... (עבורי ולדעתי האישית), אתה מדבר 50,000 ₪ במינימום.
יש פטיפונים שמגיעים עם זרוע,קדם מגבר פנימי ראש...שמעתי כבר סטים שעולים על ה100 אלף שקל וזה לא נוגע יותר רגשית מציוד זול יותר ,לנקות אפשר גם בלי מנקה תקליטים מכינים בבית חומר ומנקים ,לא צריך לבזבז כסף בכל מקרה אם המטרה היא להתרגש ממוסיקה.
אם הכוונה היא לחפש כמה שיותר דיוקים ומדידות אז הדיגיטל תמיד ינצח בענק

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
יש גם כאן דברים טובים ומחירים סבירים

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אז זה אומר ש:
-רוב האנשים אודיופילים.
-רוב האנשים אוהבים שהכריכה והחוברת, אם מצורפת, ניתנת לקריאה גם בלי מיקרוסקופ.
-רוב האנשים עדר של טמבלים שנוהים אחרי טרנדים.
-אודיופילים שמשקיעים הון בסט אנלוגי ושומעים תקליטים ממאסטר דיגיטלי חיים בהכחשה ושכנוע עצמי שהפילטר הזה שנקרא תקליט יותר טוב מהאבא הגנטי שהוא דיגיטל.

טייק יור פיק.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
זה לא אומר שום דבר מעבר לכך, שזה הובי לכול דבר וכול אחד עושה ויעשה מה שבא ומתאים לו

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
גנאדי אתה מואר (woke)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור