מיילס דייויס Coockin...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
בוקר ושבוע טוב,

... שנות ה-50 של המאה הקודמת נחשבות הטובות ביותר בעידן הג'אז, כמו גם המעבר ב-1957 להקלטות סטריאו.
הדיסק Coockin הוא 1 מתוך 4, שנלקחו מההקלטה / הדפסה של חמישיית מיילס דייוויס, בשנת 1956. ההרכב תיעד את ההופעות החיות קרוב לאולפן ההקלטות ונוצרו 4 דיסקים בסך הכל: Cookin', 'Relaxin Workin' ו-Steamin'.
הלהקה מורכבת ממיילס דייויס (חצוצרה), ג'ון קולטריין (סקספון טנור), פול צ'יימברס (בס), רד גרלנד (פסנתר), ופילי ג’ו ג’ונס (תופים), עובדת בצורה יעילה על הבמה ובאולפן.
ג'ון קולטריין הצטרף לחמישיית מיילס דייויס בשנת 1955, השימוש בסמים ובאלכוהול בתקופה זו הוביל לחוסר אמינות, ודיוויס פיטר אותו בתחילת 1957.
היכולת של כל מוזיקאי להגיב בתחכום מתבטאת בעקביות של כל כלי סולו, למוזיקאי אחד למשנהו, ללא הסטייה. "Blues by Five" חושף את הסימטריה יוצאת הדופן בין דייוויס וקולטריין, שמאפשרת להם להשלים זה את המחשבות של זה, מבחינה מוזיקלית. Cookin' מציג את השילוב של "Tune Up/When Lights Are Low" שהוא, ללא ספק, גולת הכותרת לא רק בסשן המהמם הזה, אלא גם כל הקדנציה של החמישייה של מיילס דייויס, של אמצע שנות ה-50. הסולואים הטהורים של דייוויס וקשקושי השיחה שמתרחשים עם קולטריין, אחר כך Garland במהלך "When the Lights Are Low", מהדהדים כאחד מהרגעים הטובים ביותר של המוזיקאים האלה.

יש לי 3 מתוך 4 דיסקים, שנשמעים נהדר, מרוכזים ונקייים.
תהנו ממוזיקה טובה כמו שאני נהנה...

2023-08-20_08-36-19_097.jpg

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
זה נראה כמו תרגום של טקסט של מישהו אחר. מה המקור?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
עמיר,

הרעיונות הגיעו מידע אישי ומכמה מקומות באינטרנט, לכן אי אפשר לומר מה המקור. ישבתי להכין את החומר קצת אחרי שהקשבתי ל-2 הדיסקים הנהדרים.
יש דיסקים שלו שאני לא מסוגל להאזין להם כדוגמת Bitches Brew, שנחשב מוצלח מאוד בקרב חובבי דייויס.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר,

הרעיונות הגיעו מידע אישי ומכמה מקומות (אינטרנט). ישבתי להכין את החומר קצת אחרי שהקשבתי ל-2 הדיסקים הנהדרים.
נראה שרוב הפוסט מתורגם מ-allmusic.com, כפי שהראה @RB68

נראה לי שמן הראוי לתת קרדיט למקורות שמהם אתה לוקח. היה לי מאוד ברור שהרוב אינו ידע אישי שלך ולא רמת הכתיבה שלך, ולכן שאלתי.

זה מה שנקרא להתהדר בנוצות לא לך.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
מ-5-6 אתרי אינטרנט ששופצרו וחלק מהראש? זה לא עבודה סימנריונית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עשיתי diff בין מה שכתבת, למעט המשפט הפותח והשניים בסוף, לבין תוצאת Google Translate למה שכתוב ב-AllMusic.

השינוי המשמעותי היחיד, מעבר לשיפצורים זניחים, היה תוספת המשפט: "ג'ון קולטריין הצטרף לחמישיית מיילס דייויס בשנת 1955, השימוש בסמים ובאלכוהול בתקופה זו הוביל לחוסר אמינות, ודיוויס פיטר אותו בתחילת 1957".

מעניין איך המשפט הזה הגיע מ-4-5 אתרי אינטרנט מעבר ל-AllMusic.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
חוצמזה, מי בעצם עבר להקלטות ג'ז בסטריאו כבר ב-1957? ככל המעט שידוע לי בענייני ג'אז, הרוב המשיכו במונו בלבד, או מונו בעיקר, הרבה אחרי זה. בחוברת של ה-SACD של John Coltrane and Johnny Hartman מ-1963, הטכנאי Rudy van Gelder, שעשה את ההקלטה ואת הרימאסטר ל‑SACD, מספר שב-1963 -- כ-6 שנים אחרי 1957 -- חברות הג'אז שהוא עבד איתן היו בשלב מעבר ממונו לסטריאו, וכל המפיקים שהוא עבד איתם היו רגילים להאזין למונו בלבד. אנשי הג'אז לא היו מעוניינים בסטריאו, והמילה mixing מעולם לא הייתה בשימוש, בהנחה שאת האיזון יצרו כבר בעת ההקלטה. בכל ה-sessions, ה-monitoring בוצע רק במונו, ואת הטייפ של הסטריאו רק הפעילו וכיבו, בלי להאזין אפילו למה שהתקבל.

ב-SACD יש גם את גירסת המונו, וגם את גירסת הסטריאו, שעליה הוא אומר:
unmixed, unmonitored,... musical balance that the original producer and engineer neither heard nor intended

עד סוף 1957 עדיין לא הייתה הטכנולוגיה של חיתוך תקליטי סטריאו, וגם ה-cartridges היו יקרים מאוד, כך שסטריאו הייה רק ב-reel-to-reel tapes. רק בנובמבר 1957 חברת Audio Fidelity הוציאה את התקליט הסטריאופוני הראשון, שהיה נגיש לקהל הרחב רק מ-1958, שזו הייתה שנת פריצת הדרך של תקליטי סטריאו.

כך שנראה לי לא נכון לומר שחברות ג'אז עברו להקליט בסטריאו כבר ב-1957, לכל היותר חלקן (איזה?) הוסיפו הקלטה גם בסטריאו, אבל העיקר נשאר מונו למשך שנים אחרי 1957.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
עמיר (אריק) קסטנר,

אתה יושב בבית כמו "אמיל והבלשים" ליד המחשב שלך שעות על גבי שעות, מטריד את כולם ובכל עניין, כותב לי מגילות אסתר ואני לא מתכוון לענות לך. חפש משהו לעושות עם החיים שלך...
אישתך יודעת שאתה כזה נודניק? תזהר שהלחץ דם שלך לא יעלה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר (אריק) קסטנר,

אתה יושב בבית ליד המחשב שעות על גבי שעות ומטריד את כולם ובכל עניין, כותב לי מגילות אסתר ואני לא מתכוון לענות לך. חפש משהו לעושות עם החיים שלך...
אישתך יודעת שאתה כזה נודניק? תזהר שהלחץ דם שלך לא יעלה.
אל תענה, זה בסדר, כולל הירידה שלך לפסים אישיים בכוונה ברורה לפגוע. לא ארד לרמה שלך.

• Like
Reactions: omi

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אז תפסיק להציק ולהטריד, הרי ברור לכולם לאן אתה חותר ומה אתה רוצה לעשות למה ששלחתי!
זו האישיות המיחדת שלך שאין כמוה לאף גולש אחר בפורום!!!
גם אני יכול וחזק יותר...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
זה עוד לא פסים אישים, חכה שאני אגיע אליהם...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
עמיר,

אני כותב על נושא בפורום מדם ליבי ובעברית, מצרף תמונות של שני דיסקים, אתה מחפש להוכיח אותי - תתביש לך קטנוני שכמוך.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
איזה מין דיבור מאיים זה? לא לעניין.
תומר, אתה כתב באתר, לכל הרוחות.

חוץ מזה, כדאי שתיקח לתשומת לבך -
השטיק הזה של לתרגם קטע מהרשת ולהציג אותו כשלך חוזר אצלך לא מעט, מ-allmusic וממקומות אחרים. עדיף שפשוט תחדל מזה.

זה לא אתי, שלא לדבר על זה שאתה חושף את האתר משפטית.
אני מתאפק להגיד לך את זה מזמן, זו האגרסיביות שלך לאחרונה שהקפיצה אותי - היא לא נאה לך כלל, פעם התנהלת יותר בנועם.

אגב, כשאתה כותב על ג'ז, הידע והאהבה שלך לנושא ירשימו את הקורא גם בלי טריקים וניכוסים, אתה לא צריך את זה.
רועי

• Like
Reactions: omi

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אז תפסיק להציק ולהטריד, הרי ברור לכולם לאן אתה חותר ומה אתה רוצה לעשות למה ששלחתי!
זו האישיות המיחדת שלך שאין כמוה לאף גולש אחר בפורום!!!
גם אני יכול וחזק יותר...
אתה מחפש להוכיח אותי - תתביש לך קטנוני שכמוך.
אם אתה רואה בשאלה מה המקורות שלך, ואיזה חברות "עברו" לסטריאו כבר ב-1957 הצקות, הטרדות, קטנוניות ו"לחפש אותך", זה רק מראה על מידת האחריות שאתה לוקח על מה שאתה כותב ועל המקצועיות שלך. כתב מקצועי מצטט את מקורותיו, במיוחד אם מדובר בתרגום של כתבות שלמות, ולא מציג את דבריהם כשלו, וגם אמור להיות פתוח לשאלות ותהיות לגבי דברים שכתב, גם אם הם לא נראים לו כדברים משמעותיים.

אני כותב על נושא בפורום מדם ליבי ובעברית
אולי אתה מרגיש לגבי ההעתקה שלך מ-AllMusic ותרגום עם Google Translate וכמה שיפצורים כאילו זה מ"דם לבך", אבל בפועל זה מ-AllMusic, ללא קרדיט, שניפחת לכדי 5-6 אתרי אינטרנט.

ואם אתה רואה בהתייחסות לזמן שלי ולאשתי וללחץ הדם שלי לא פסים אישיים, מעניינת ההגדרה שלך ל"פסים אישיים".
ועכשיו אתה גם מאיים לרדת נמוך יותר.

אני לא מודאג מהאיומים, וכל מה שתכתוב בכיוונים כאלה רק יראה ברור יותר מי אתה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור