מחשב diy או סטרימר מוכן?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה עדיף לדעתכם ומדוע?

מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם?

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
שאלה מצויינת נמר..
אני אישית מעדיף מחשב על סטרימר(דרך אגב סטרימר זה סוג של מחשב בסופו של דבר).
ולמה?
קודם כי יש לי את הידע בלתכנן מה אני רוצה בתוכו, איזה רכיבים, מה המטרה שלו תהיה וכמה אני רוצה להשקיע.
במחשב לא כמו בסטרימר יעודי, למעשה כמעט בכל סכום תוכל לבנות מחשב אודיו שיענה שלצרכים של אנשים שרוצים להתחיל בגזרת האודיו הממוחשב(בהנחה שיש כבר DAC באזור).
אני אישית התחלתי עם סטרימר וידאו של אקסטרימר שהיה מחשב קטן ששירת אותי בהזרמת אודיו ווידאו, אז היה משתלם..
האמת היא שלא יצא לי לשמוע אצלי סטרימר אודיו ברמה גבוהה שזו כל המטרה שלו,כן שמעתי אצל אחרים וחוץ מזה שהם בד"כ נראים פצצה שזה גם חשוב בינינו - אבל בכל זאת אני יכול להגיד שמה שיש לי היום לא נופל מהסטרימרים היעודיים.
בשניהם אפשר לשלוט מרחוק, שניהם נשמעים טוב, המחשב הרבה יותר ורסטילי ואפשר להגיע ממש לרמות גבוהות - חוץ מזה למי שאוהב את תחום המחשוב ומבין או בנה מחשב בעבר, לאודיופיל זו תעסוקה שהיא פשוט תענוג לבנות לבד ולשמוע את התוצאה.
אני לא יודע איזה רכיבים יש בסטרימר יעודי, אבל במחשב THE SKY IS THE LIMIT במיוחד אם הולכים על אודיו.
כל דבר משפיע:
כבל SATA, לוח אם, זיכרון, מעבד, חשמל...כן גם פה חשמל משפיע(ועוד איך), דיסק SSD(חובה), איזה מארז - למרות שאני התחלתי בלי SSD. מערכת הפעלה - ויש הבדלים בין אחת לשניה.

בקיצור אני מעדיף מחשב...
אצלי יש מחשב יעודי עם DUAL BOOT, שזה למעשה מערכת הפעלה אחת לאודיו ואחת לוידאו(KODI)

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
ואם כבר הזכרנו מחשב אז תראו קצת לעומק את ROON:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
מה עדיף לדעתכם ומדוע?

מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם?

נמר.
האם הסטרימר- או המחשב. מיועד רק לאודיו? או גם לוידיאו?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רק לאודיו.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
נמר.
האם הסטרימר- או המחשב. מיועד רק לאודיו? או גם לוידיאו?

ובוידאו היתרונות ברורים לחלוטין איכות מתקרב לי בעיה לנגן בלו רי איכותי
היה לי את אופו 105D ויש בו סטרימר עם הפריצה של קושחה סינית עובד פרפקט בתמונה ובסאונד
גם עכשו עם סטרימר שכבר עבר מן העולם TVX-6600 או S1 {ללא 3D}
מעולים וגם סטרימרים אחרים טובים אף הם .
וגם הם מסוגלים לפענס כמעט כל פורמט וניתן להאזין דרכם למוסיקה דרך HDMI או ביצאה אופטית /COX

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
הי נמר.

שם המשחק הוא חופש.
מחשב,אודיו יעודי,מקנה לך חופש.

חופש לבחור את החומרה.
חופש לבחור את התוכנה.
חופש להחליט במה תשקיע עכשיו ומה יהיה השלב הבא שאליו תשדרג - אם וכאשר זה ידרש.
חופש לשדרג לשנות ולנתב את האודיו כרצונך.
חופש להחליט מה מהאוסף שלך יעבור דיגיטציה וישכון במחשב ומה לא - ואם "נגמר הדיסק" חופש להוסיף,להחליף לשנות את פיסת החומרה הזו.
חופש לבחור את מערכת ההפעלה ואת התצורה שלה - ובמקרים מסוימים חופש במסגרת הגן הנעול של יצרני תוכנה מאוד מסוימים.

קופסאות שחורות וסגורות הן ביתסוהר למשתמש,כן:הם ,גם,נקראים סטרימרים.

וזו דעתי,ודעתי בלבד.

שבת שלום.

מנחם

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
הי נמר.

שם המשחק הוא חופש.
מחשב,אודיו יעודי,מקנה לך חופש.

חופש לבחור את החומרה.
חופש לבחור את התוכנה.
חופש להחליט במה תשקיע עכשיו ומה יהיה השלב הבא שאליו תשדרג - אם וכאשר זה ידרש.
חופש לשדרג לשנות ולנתב את האודיו כרצונך.
חופש להחליט מה מהאוסף שלך יעבור דיגיטציה וישכון במחשב ומה לא - ואם "נגמר הדיסק" חופש להוסיף,להחליף לשנות את פיסת החומרה הזו.
חופש לבחור את מערכת ההפעלה ואת התצורה שלה - ובמקרים מסוימים חופש במסגרת הגן הנעול של יצרני תוכנה מאוד מסוימים.

קופסאות שחורות וסגורות הן ביתסוהר למשתמש,כן:הם ,גם,נקראים סטרימרים.

וזו דעתי,ודעתי בלבד.

שבת שלום.

מנחם

אני חושב שמנחם צודק ואני לגמרי מסכים עם הכל.
ברשת יש כל כך הרבה מידע על מחשבים באודיו, הגדרות חומרה מומלצות מכל טווח המחירים, מידע איך להמיר נכון את הדיסקים שלנו(RIP)ואיזה קונטיינר עדיף, האם דיסק פנימי או NAS חיצוני וכו..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מסכים עם נושא החופש ואני רוצה להוסיף דרגת חופש נוספת :
היום הפורמט במקובל הוא XXXX ומחר שנעבור ל YYYY ובטוח שיהיה פורמט חדש מחר
במחשב זה מאוד פשוט לשנות/להויסף תמיכה לכך
בכל ציוד אחר יהיה צרוך לשדרוג בתשלום (במקרה שהחברה תעשה זאת - סיכוני נמוך לכך) או יותר הגיוני יהיה צורך לרכוש מוצר חדש ונסות למכור ציוד הקיים שכבר לא מתאים לסטנטרט החדש.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
רק לאודיו.

אין ספק שיש יתרון למחשב. יש לך יכולת בחירה של חומרה ותוכנה.
השאלה הנשאלת ..עלות תועלת.

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
מנסיון שלי:
עלות לא גבוהה כל כך(יחסית) תועלת מרובה:)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
לגבי עלות:

אני מסכים שיש מימד כזה אבל אני האחרון להביע דיעה בתחום הזה,כל אחד ינהג לפי כיסו ומצב רוחו של מנהל הבנק שלו...:מלאך:

לגבי תועלת:

המימד הדיגיטאלי (ואני מתכוון לעובדה שהמקור הוא קובץ שלו רצף של אפסים ואחדים) שונה מכל מימד אחר שאותו ניתן לכנות כמקור. מניסיון שלי,כבה כמה שנים,המימד הזה מאוד רגיש לאיכות המקור. כלומר אם המרנו קובץ מדיסק,או מתקליט או הורדנו אותו מאתר האומן כקובץ דיגטאלי וכו - לכל אלה ישנה משמעות. ברמת האחזור של הקובץ הדיגיטאלי,שוב מניסיוני האישי בלבד,ישנה רגישות גבוהה מאוד לאיכות הקובץ שעל הדיסק הקשיח ולפעמים נכונה אכזבה מרמת האודיו.

נכון,יש הרבה מדריכים אין ל"הרים" מחשב אודיו לעילא ולעילא וכן...יש המון מונחים מעולם התוכנה והחומרה,חלקם ברורים כמו השמש וחלקם סינית מנדרינית לא שכיחה.... בשורה התחתונה,ושוב מניסיון שלי,יש דרך אחת לקבוע איכות ושביעות רצון מהתוצר - קוראים לאיבר הזה:אוזן!!!

והערה מהטריבונה:

אני מנוי של חברת אינדי שהאומנים החתומים אצלה מפיצים את המוזיקה שלהם באינטרנט,רובם המכריע לא מגיע כלל למצב שניצרב CD ומופץ. לחברה הזו יש אולפן הקלטות פרטי שלה שבכל מקרה,קובץ לפני שמופץ,מגיע לאולפן לעריכה דיגטאלית - גם אם הוקלט,במקור,באולפן הביתי של האמן.

כמו שציינתי,אני מנוי של חברת התקליטים הזו ולכן מקבל,גם,קבצים להאזנה לפני ההפצה שלהם ואיתם הזדמנות להאיר,גם,בעניין הסוני של התוצר ולא רק על האיכות האומנותית כיצירה. אז יצא לי להיתקל ביצירות שסונית נשמעו קרות ומנכורות בגלל שהוקלטו,מתחילתן ועד סופן,במימד הסיפרתי ואחרי הערות,לא רק שלי,הקלטות המקור חזרו לשולחן העריכה ועברו דרך מודולים,בתוכנה בכד"כ,שמדמים מכשירי הקלטה מהמאה הקודמת כדי לחמם ולאזן את האודיו.

כל זה רוצה לומר: למדיום הסיפרתי יש נטייה לגרום לאוזן שלנו להרגיש שמשהו מנוכר מושמע לתוכה משהו לא טבעי כהה וקשה להאזנה - והוא שאמרתי מקודם:"הרמתם" סט סיפרתי להשתמש באוזן כדי להגיע לכיול הנעים לכם - ואם באוזניים עסקינן - אין פה כללי אצבע רק ניסיון והקשבה...והקשבה... ושוב פעם:הקשבה.

M.H.P

מנחם.

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
לגבי עלות:

אני מסכים שיש מימד כזה אבל אני האחרון להביע דיעה בתחום הזה,כל אחד ינהג לפי כיסו ומצב רוחו של מנהל הבנק שלו...:מלאך:

לגבי תועלת:

המימד הדיגיטאלי (ואני מתכוון לעובדה שהמקור הוא קובץ שלו רצף של אפסים ואחדים) שונה מכל מימד אחר שאותו ניתן לכנות כמקור. מניסיון שלי,כבה כמה שנים,המימד הזה מאוד רגיש לאיכות המקור. כלומר אם המרנו קובץ מדיסק,או מתקליט או הורדנו אותו מאתר האומן כקובץ דיגטאלי וכו - לכל אלה ישנה משמעות. ברמת האחזור של הקובץ הדיגיטאלי,שוב מניסיוני האישי בלבד,ישנה רגישות גבוהה מאוד לאיכות הקובץ שעל הדיסק הקשיח ולפעמים נכונה אכזבה מרמת האודיו.

נכון,יש הרבה מדריכים אין ל"הרים" מחשב אודיו לעילא ולעילא וכן...יש המון מונחים מעולם התוכנה והחומרה,חלקם ברורים כמו השמש וחלקם סינית מנדרינית לא שכיחה.... בשורה התחתונה,ושוב מניסיון שלי,יש דרך אחת לקבוע איכות ושביעות רצון מהתוצר - קוראים לאיבר הזה:אוזן!!!

והערה מהטריבונה:

אני מנוי של חברת אינדי שהאומנים החתומים אצלה מפיצים את המוזיקה שלהם באינטרנט,רובם המכריע לא מגיע כלל למצב שניצרב CD ומופץ. לחברה הזו יש אולפן הקלטות פרטי שלה שבכל מקרה,קובץ לפני שמופץ,מגיע לאולפן לעריכה דיגטאלית - גם אם הוקלט,במקור,באולפן הביתי של האמן.

כמו שציינתי,אני מנוי של חברת התקליטים הזו ולכן מקבל,גם,קבצים להאזנה לפני ההפצה שלהם ואיתם הזדמנות להאיר,גם,בעניין הסוני של התוצר ולא רק על האיכות האומנותית כיצירה. אז יצא לי להיתקל ביצירות שסונית נשמעו קרות ומנכורות בגלל שהוקלטו,מתחילתן ועד סופן,במימד הסיפרתי ואחרי הערות,לא רק שלי,הקלטות המקור חזרו לשולחן העריכה ועברו דרך מודולים,בתוכנה בכד"כ,שמדמים מכשירי הקלטה מהמאה הקודמת כדי לחמם ולאזן את האודיו.

כל זה רוצה לומר: למדיום הסיפרתי יש נטייה לגרום לאוזן שלנו להרגיש שמשהו מנוכר מושמע לתוכה משהו לא טבעי כהה וקשה להאזנה - והוא שאמרתי מקודם:"הרמתם" סט סיפרתי להשתמש באוזן כדי להגיע לכיול הנעים לכם - ואם באוזניים עסקינן - אין פה כללי אצבע רק ניסיון והקשבה...והקשבה... ושוב פעם:הקשבה.

M.H.P

מנחם.

מממממ...מה שהוא אמר :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני בדיוק מקשיב למחשב מוזיקה החדש שלי.
רשמים בהמשך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני בדיוק מקשיב למחשב מוזיקה החדש שלי.
רשמים בהמשך.

תתחדש

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
רכשתי כזה:
https://www.msi.com/Desktop/Cubi.html
עם מעבד Pentium-3805U
שמתי 8 GB זכרון חדיש ו SSD.
מערכת הפעלה וזהו.

מריץ FOOBAR.

מה שכן השקעתי בו זה כבלי רשת. CAT 7 .

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
רכשתי כזה:
https://www.msi.com/Desktop/Cubi.html
עם מעבד Pentium-3805U
שמתי 8 GB זכרון חדיש ו SSD.
מערכת הפעלה וזהו.

מריץ FOOBAR.

מה שכן השקעתי בו זה כבלי רשת. CAT 7 .
Cat 7 זה בעיקר למרחק ארוך יותר, גם אני שמתי כזה, אין הבדל מול cat5e סטנדרטי.
מה שכן עשה לי הבדל היו שני כבלי רשת של אקוסטיק ריבייב שמיועדים לאודיו, תשאל איך? הנחושת שלהם בגידים. אחד מהראוטר ל-Nas ואחד בין המתג למחשב אודיו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור