מחשבות על כבל חשמל בקיר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
מה הרעיון מאחורי ציפוי כסף של כבל חשמל (בנוסף לטפלון)?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
מי דיבר על סיכוך?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אני מדבר אגב על חוט בודד, שניתן לקחת שלושה כמוהו ולהפוך לכבל זהה לזה שתואר כאן. הכבל של LAPP הרבה יותר יקר ונבדל ממנו בתוספת סיכוך.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
מה הרעיון מאחורי ציפוי כסף של כבל חשמל (בנוסף לטפלון)?

הכסף מהווה "תוסף" לנחושת על מנת לשפר את המוליכות שלה בצורה משמעותית. הטפלון זה הבידוד.

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
yairf כתב
הכסף מהווה "תוסף" לנחושת על מנת לשפר את המוליכות שלה בצורה משמעותית. הטפלון זה הבידוד.

המוליכות של נחושת היא 59.6x106 ואילו של כסף היא 63x106 (צריך להיות 10 בחזקת 6) הבדל של 5 אחוז http://wapedia.mobi/he/מוליכות_חשמלית. וזה רק הציפוי, אני מניח בשכבה דקה. האם נתון זה מאפשר לשפר משמעותית את המוליכות של הכבל?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כן. בחתך מספיק ארוך כן.
הדבר שאני טוען הוא שלא נראה לי הגיוני שהשיפור אצל עופר היה כ"כ גדול אם הכבל השני היה תקין לגמריי.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אחת הנקודות היותר בעיתיות בקוי חשמל שעובר בהם זרם משמעותי היא מקומות של חוסר רציפות במוליכים, כלומר נקודות חיבור. בנקודות כאלו מתקיימים מרווחים של מולקולות אוויר שגורמים ליצירת ניצוץ בכל פעם שיש שינוי פתאומי בצריכת הזרם. הניצוצות, שהם על פי רוב בלתי נראים, גורמים לעיכול וחמצון של מתכות, בעיקר של נחושת. ציפוי כסף על נחושת מעכב התחמצנות, ומאפשר לקיים מגע יותר טוב לאורך זמן, כזה העמיד יותר בפני מיתוגים ושינויים מאד מהירים בצריכת הזרם. לפיכך אני אישית ממליץ בחום (תרתי משמע :) ) לצפות את החוטים בבדיל המכיל כסף בעת ביצוע החיבור, גם אם החוטים עצמם מצופים בכסף (נכון גם לכבלי חשמל וגם לכבלי רמקולים באותה מידה).

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אורי כתב,

כן. בחתך מספיק ארוך כן.

כיצד, למה אתה מתכוון חתך ארוך? סהכ הבדל קטן בינהם? וכולה ציפוי. אני לא רואה כיצד זה משפיע משמעותית. כמובן אם שינוי קטן יוגדר כמשמעותי, אז כן. בעיני השינוי צריך להיות פחות מחמישה אחוז והרבה פחות, אם זה משמעותי אז זה נכון.  

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הרי החישוב הוא פר חתך, ואז מחשבים את זה פר האורך.
זה לא לינארי.
ככול שהאורך גדל ההספק יקטן ורצפת הרעש תקטן.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,616
נקודות
113
מניין לך?

לכל המעוניין, יש לי גליל שלם של החומר המשובח הזה...
מניין לך מהו הכבל שדיברתי עליו?המסחר הזה שלך לא מוצא כלל חן בעיני,האם אתה גולש על גלים,? עלית על גל?
לדעתי אין לך כלל כבל כזה או קרוב לזה ,אני אינני מוכר אבל אתה אופורטוניסט.
שמעתי שכבר מכרת לבועז פז במסגרת המיבצע שפתחת בשרשור זה והשווק מתבצע בדואר.
אז נסע לבועז לרראות את החומר המשובח שאתה מדבר עליו,
אגב לצרכי רווח פרטיים יש לנו את המדור הפירסומי של סוחרים!
כמובן שאקח מילותי בחזרה באם טעות בידי-אבל כרגע המצב הוא כמו שאמרו לי דילרים ותיקים"הוא תמיד קופץ ונידחף",

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אם לא הייתי מכיר את הסגנון שלך מהזדמנויות קודמות, הייתי מתייחס לאמירות שלך ברצינות. אני גם מתנצל בפני אותם "דילרים ותיקים" אם הרסתי להם משהו ח"ח

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בקיצור, חבר'ה מי שרוצה, יש לי קיט התקנה לרכב 4 GAUGE, עם כבל 6 מטר , מי שרוצה :D

סתם סתם, חבר'ה להרגע, יהיה טוב :)

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
הרי החישוב הוא פר חתך, ואז מחשבים את זה פר האורך.
זה לא לינארי.
ככול שהאורך גדל ההספק יקטן ורצפת הרעש תקטן.
למיטב הבנתי זה כן לינארי...
אם המוליכות הסגולית של כסף גדולה יותר ב-5%,
אזי מוליכות הכבל כולו אמורה להיות גדולה יותר ב-5%.

ההספק הנופל על הכבל ועוצמת הרעש התרמי שהוא מייצר - גדלים ביחס ישר לאורך הכבל וביחס הפוך למוליכות שלו.

אבל כשמדובר בכבל האחראי על אספקת החשמל מהקיר למערכת (ולא בהעברת אות האודיו עצמו), לא ברור בכלל מה כל זה כל כך רלוונטי, מעבר למסקנה שכבל החשמל עצמו יצרוך מעט פחות הספק אם יהיה עשוי כסף.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שעה=3 בבוקר.
הסבר ברור יותר= מחר

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
דילרים וותיקים

אם לא הייתי מכיר את הסגנון שלך מהזדמנויות קודמות, הייתי מתייחס לאמירות שלך ברצינות. אני גם מתנצל בפני אותם "דילרים ותיקים" אם הרסתי להם משהו ח"ח

די ברור שניתן להחליף את המונח "דילרים וותיקים" במונח "חברי הדילר".

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
דרך אגב, בזמנו הצעתי לשניצל, ירום הודו, כבל מוכן המורכב מ-3 חוטים רב-גידיים 2.5 קוודראט, שזורים ביניהם ומסוככים, כשהחוטים עצמם וגם הסיכוך מצופים בניקל למניעת התחמצנות והבידוד עשוי מטפלון. זהו כבל המשמש במערכות לזרם גבוה שמאד רגישות לרעשי RF. הבעייה היחידה עם הכבל הזה היא העלות הגבוהה שלו וכן הצורך להזמין מחו"ל גליל שלם של 50 מ'.
אולי יש מצב לקנייה קבוצתית?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
דרך אגב, בזמנו הצעתי לשניצל, ירום הודו, כבל מוכן המורכב מ-3 חוטים רב-גידיים 2.5 קוודראט, שזורים ביניהם ומסוככים, כשהחוטים עצמם וגם הסיכוך מצופים בניקל למניעת התחמצנות והבידוד עשוי מטפלון. זהו כבל המשמש במערכות לזרם גבוה שמאד רגישות לרעשי RF. הבעייה היחידה עם הכבל הזה היא העלות הגבוהה שלו וכן הצורך להזמין מחו"ל גליל שלם של 50 מ'.

אולי.
יש לינק?
כמה עולה גליל של 50מ? של 100מ?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

זה דבר אחלה!
כמה עולה למטר?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
ומה הכבל שלך ואיפה קונים אותו?

הבחור ציין בדף הקודם איזה סוג הכבל- וגם ציין שזה משמש/שימש את תעשייה אווירית.

אגב יכול להיות נחמד לעשות רכישה קבוצתית את הכבל שיאיר ציין.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור